menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-05-2008, 22:19
Jadwiga60 Jadwiga60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: łodzkie
Posty: 23
Post Czas na jedzenie- Twój organizm lubi regularność - komentarze


Komentarz do artykułu: Czas na jedzenie- Twój organizm lubi regularność
--------------------
Tak , to prawda. Stosuje tę zasadę od 2 lat schudłam 20 kg nie ma efektu jjojo , cukrzyca wyrownana. Trzeba pamiętac, że przyzwyczaic sie trudno, potem juz dobrze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-05-2008, 22:41
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Witaj Jadziu

masz Ty i autor (ka?) bezwzględnie rację. Nie czytałam artykułu - wystarczył mi tytuł. Mnie przejście na regularne jedzenie - jakkolwiek wydaje mi się, że bardziej niż poprzednio kaloryczne pomogło w pozbyciu się 27 kilogramów! Na pozostałą nadwagę mają - wydaje mi się - ułomności tarczycy, ale dobre i to!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 03-05-2008, 22:58
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie Witam w klubie!

W śierpniu ubiegłego roku po przypadkowej wizycie u lekarza ( ugryzł mnie jakiś robal na działce i ręka mi spuchła) stwierdzono że mam nadwagę (delikatnie powiedziane - byłam za gruba ) wyniki fatalne cholesterol, nadciśnienie i początki cukrzycy. Przestraszyłam się nie na żarty i od dnia zaczęłam regularne lekkie i niewielkie posiłki 5 razy dziennie całkowicie zrezygnowałam z cukru żadnych słodyczy duzo warzyw owoców no i efekty są schudłam do świąt Wielkanocnych 20 kg W świeta i 2 tygodnie po miałam gości to trochę było luzu muszę jeszcze zrzucić z 5 kg i będzie ok. Wcale to nie było takie trudne najwazniejsze żeby nie utyć a czuję sie teraz znakomicie .Co to strach moze zrobić no i moja silna wola Pozdrawiam
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-05-2008, 01:50
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Powiem krótko.Podziwiam i zazdroszczę,ale jest to taka zdrowa zazdrość.Chyba sie zawezme i moze w końcu dam rade,Ciagle mi za uchem siedzi taki mały diabelek i podpowiada:zjedz cos słodkiego i w końcu daje sie skusic.Czekam na świeże owoce i warzywka do chrupania,Jest juz marchewka i kalarepa i rzodkiewki i swiezy ogórek,ale jak sobie tego wszystkiego pochrupie,to nie macie pojecia jak mi sie chce to wszystko czyms malym osłodzić.Nie lubie siebie za to ,ale czasami daje sie skusic.Pozdrawiam.ricorrenza007.gifPrzecież to tylko mały kawałeczek tortu.A moze "aż tylko"Ide juz spać bo za blisko mam lodowke a wniej czekoladę.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/


Ostatnio edytowane przez Anielka : 04-05-2008 o 02:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 04-05-2008, 16:09
Tami's Avatar
Tami Tami jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 53
Post

Ze słodyczami jest tak, że są niestety uzależniające, im więcej jemy, tym więcej nam się chce. Ale jest na to wytłumaczenie.Po zjedzeniu batonika(czekolady , tortu itp.), dostarczamy do organizmu dużą dawkę cukru, wtedy organizm(trzustka), reaguje na to naglym wyrzuceniem insuliny.Ale im więcej jemy slodyczy, tym trzustka wydziela więcej insuliny, a im więcej insuliny, tym my odczuwamy potrzebę zneutralizowania jej czymś slodkim, i tak niestety powstaje błędne koło.Jeśli wykażemy się silną wolą i zaprzestaniemy jedzenia słodyczy na jakiś czas, wtedy poziom insuliny się ustabilizuje i nie będziemy odczuwać niepohamowanego ciągu do słodyczy.Przejmiemy nad tym kontrolę. Niestety sytuacja się powtórzy , gdy znów sięgniemy po słodycze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 15-05-2008, 21:43
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Post

Wszystko to prawda co w artykule.Jeżeli to wszystko zastosujemy do siebie to efekt pojawi się w bardzo krótkim czasie.Zawsze jest jedna zasada jeść kiedy człowiek jest głodny a nie dlatego, że jest na stole.Myślę , że każdy z nas dostał rozum żeby go umiejętnie używał.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
50 plus - czas na własny biznes? - komentarze green Ogólny 87 28-04-2023 14:41
Zdrowe jedzenie? Niekoniecznie - komentarze Basia. Ogólny 18 25-11-2009 09:06
Czego kobieta nie lubi... Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 228 22-04-2008 13:19
Czas na miłość - komentarze destiny Ogólny 39 29-10-2007 01:03
Jedzenie nie rozwiąże Twoich problemów - komentarze Basia. Ogólny 2 28-03-2007 16:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.