menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-05-2008, 16:53
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Post Cukrzyca typu II - już niedługo nowy lek pomoże w walce z chorobą? - komentarze


Komentarz do artykułu: Cukrzyca typu II - już niedługo nowy lek pomoże w walce z chorobą?
--------------------
Bardzo dobrze ,ze pracuje sie nad nowym lekiem na cukrzyce ,jako ze sam na cukrzyce choruje juz ponad 8 lat i doskonale wiem na co jestem narazony, ale. wlasnie . Do niedawna bylem na intensywnej insukinoterapiii 4 razy dziennie i 72 jednostki lacznie , mimo stosowania sie do wszelkich wskazowek w tej materii, Od niedawna uwierzylem w wysilek fizyczny ,zakupilem mala silownie do domu i wziolem sie rygorystycznie za intensywne cwiczenia, oczywiscie nie doprowadzajac sie do przciazen, . Efekt jest znakomity, samopoczucie dobre ,kondycja wspaniala , a po tym jak zniknal mi brzuszek ograniczam sie jedynie do pomiarow cukru , dla pewnosci kontroluje cukier za pomoca az 2 glukometrow, by wykluczyc blad , nie zdarzylo sie od ponad 2 m-cy bym mial wiecej cukru niz 100 mg/dl.obserwuje raczej mniejszy cukier w granicach 90-100 mg/dl, Natomiast wdrozenie nowgo leku uwazam za wspaniala nowosc , korzystna byc moze dla tysiecy chorych, w kazdym razie ja nie zrezygnuje juz nigdy z wysilku fizycznego, poniewaz co do jego skutecznosci w walce z cukrzyca jestem absolutnie przekonany i moge smialo napisac ,ze w tym konkretnym przypadku wiara uczynila cuda , wiara w ruch jako panaceumm na cukrzyce i oczywiscie dieta niskotluszczowa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 18-05-2008, 21:04
Lukrecja's Avatar
Lukrecja Lukrecja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Poznań
Posty: 409
Domyślnie

soczek55 witaj. Dobrze ,ze ten temat zacząłeś. Chyba jest nas tutaj więcej walczących z tą chorobą , podstępnie wyniszczającą organizm.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-05-2008, 13:41
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Lukrecjo , i wszyscy inni chorzy na culrzyce.Tak! to grozna choroba wyniszczajaca organizm ,ale jest to rowniez choroba na przebieg ktorej nprzebieg wielki wplyw ma sam chory. Nikt chory na cukrzyce nie powinien wyolbrzymiac swojej choroby, z cukrzyca da sie normalnie funkcjonowac tylko trzeba o siebie dbac, i to co juz napisalem 1. ruch 2. dieta 3. insulinoterapia. Z niepokojem patrze w przychodnniach na chorych , ktorzy z "brzuchami na kolanach "skarza sie na niewyriownane cukry , niestety ale Ci chorzy nie biora pod uwage ,ze ich otylosc im szkodzi w leczeniu cukrzycy.Dla mnie osobiscie ruch stal sie sprzymierzencem w walce z cukrzyca, i do wysilku fizycznego zachecam wszystkich chorych a zachecam na podstawie wlasnego doswiadczenia. Podrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-06-2008, 23:47
baszka's Avatar
baszka baszka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 358
Domyślnie

Cytat:
Napisał soczek55
Lukrecjo , i wszyscy inni chorzy na culrzyce.Tak! to grozna choroba wyniszczajaca organizm ,ale jest to rowniez choroba na przebieg ktorej nprzebieg wielki wplyw ma sam chory. Nikt chory na cukrzyce nie powinien wyolbrzymiac swojej choroby, z cukrzyca da sie normalnie funkcjonowac tylko trzeba o siebie dbac, i to co juz napisalem 1. ruch 2. dieta 3. insulinoterapia. Z niepokojem patrze w przychodnniach na chorych , ktorzy z "brzuchami na kolanach "skarza sie na niewyriownane cukry , niestety ale Ci chorzy nie biora pod uwage ,ze ich otylosc im szkodzi w leczeniu cukrzycy.Dla mnie osobiscie ruch stal sie sprzymierzencem w walce z cukrzyca, i do wysilku fizycznego zachecam wszystkich chorych a zachecam na podstawie wlasnego doswiadczenia. Podrawiam!
Pozdrawiam i przyznaję rację w stu procentach.Jak nie pomożesz sobie sam nie licz na cud ale z cukrzycą da się żyć i to bardzo intensywnie !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-09-2008, 19:49
Jadwiga60 Jadwiga60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: łodzkie
Posty: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał baszka
Pozdrawiam i przyznaję rację w stu procentach.Jak nie pomożesz sobie sam nie licz na cud ale z cukrzycą da się żyć i to bardzo intensywnie !!!
a moze, miły soczku wiesz , jak zbic cukier , po leczeniu antybiotykami, insulina nie pomaga , trzeba by zwiększyc dawkę i to o duzo, ruch i wysilek przy cukrze 300 niemozliwy, , ja tez jestem szczupla i wysportowana, ale to mnie przerosło
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-09-2008, 19:58
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

II ma różne postacie i różne przyczyny ją wywołały, dlatego leczenie zawsze bywa indywidualne. Ale ta przyjaciółeczka jest bardzo przebiegła i nie można jej lekceważyć, dlatego każda nowość daje każdemu nadzieję i to jest optymistyczne.Moja przyjaciółeczka zamieszkała u mnie ponad 20 lat i jakoś żyjemy, tylko czasami zabiera mi to, co dla mnie jest bardzo ważne więc się zmagamy i nnie zawsze ONA wygrywa
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.