menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.rodzina.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 23-05-2007, 20:46
czort's Avatar
czort czort jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 139
Post Pomóż wnukowi pokochać książki - komentarze


Komentarz do artykułu: Pomóż wnukowi pokochać książki
--------------------
Zacznę chyba od pytania ! Czy urodzi się drugi Kornel Makuszyński ? Oczy
wiście na miarę naszych czasów. I nie tylko On ! Pamiętam z dzieciństwa
i młodości książki, które same się czytają ! Nawyk nawykiem, ale to nie
załatwia sprawy. Literatura dziecięca i młodzieżowa to klasyka z przed
co najmniej 60-80 lat. Otóż książki były tak zajmujące, ze czytało się
je przy latarce pod kołdrą. Bo mama zgasiła światło ! Choćby jeden roz
działek, choćby jedną stroniczkę. Dalej sobie dopowiedzmy !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 23-05-2007, 22:14
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Strzałka

Nie jeden raz czytałam pod kołdrą.W bibliotece miejskiej byłam najbardziej aktywna.W domu rodzinnym każdy czytał.Czytałam dzieciom,kiedy były małe,potem one też czytały,a teraz?Córka chciałaby,ale nie ma kiedy,bo albo praca,albo zmęczona.Syn woli grać w zespole muzycznym,/najpierw w polsce,teraz w anglii /ipraca i komputer i koniec.Wnuczka ma awersję do czytania,pomimo tego,że jej mama i ja czytałysmy jej dużo.Teraz ja mało czytam książek,czasami gazetę,ale dużo siedze w internecie i tam czytam.Ale jestem zapisana do biblioteki i od czsu do czasu cos tam łyknę.Ale nie jest to jakas ambitna literatura.Tej dosyć naczytałam sie za szkolnych lat.Teraz łatwe,lekkie i przyjemne.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 23-05-2007, 22:27
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Smutny

Ale miało być o wnukach.Wnuczka nie lubi czytać,Lekturę potrafi czytac pare tygodni.Raz na chwilę zainteresował ja Harry Potter.Albo odrabia lekcje,albo siedzi przy komputerze i obserwuje swoja wirtualna ciążę/jest taki program na onecie chyba/,albo oglada telewizję/zagraniczne programy typu zig-zag,czy cos podobnego/.Ja jestem bezsilna,nie potrafie skierowac jej zaintereesowań w kierunku czytania,Ale uczy się dobrze,z polskim jako tako.Po prostu inne czasy..
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 23-05-2007, 22:32
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Nie możemy ubolewać, ze nasze wnuki mniej czytają niż my w ich wieku. Dla nas to był jedyny kontakt z nieznanym światem. Oni mają jeszcze telewizję i internet. Nie chcę tu powiedzieć, że nowe środki przekazu mogą zastąpić książkę, ale trzeba się pogodzić z faktem, że istnieją. Kto z Was nie przyzna się z ręką na sercu, że trochę mniej obcuje z książką od czasu, gdy "udziela" się w klubie? Odpowiedni dobór lektury dla najmłodszych, artystyczne formy czytania, elementy zabawy wplecione w lekturę, mogą pomóc zaszczepić namłodszym bakcyla czytenictwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 23-05-2007, 23:57
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Moja wnusia jest jeszcze za mała żeby sama czytać, ale ciągle prosi o czytanie jej książeczek. Zna już je na pamięć i poprawia kiedy się żle przeczyta.
Ponieważ u mnie czyta się bardzo dużo, moje córki też czytają, to może i wnusia będzie czytac.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-05-2007, 07:29
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Czytałam bardzo dużo. Przekazywałam miłość do książek dzieciom. Córka nie umiała żyć bez czytania, syn do dziś chyba nawt lektury znał tylko z bryków. Córka ma dwoje dzieci w wieku szkolnym. Wnuczka czyta jak opętana. Wstaje o 5 rano i czyta. Zdobywa nagrody w konkursach, pisze sama wiersze i opowiastki. Wnuk ani prośbą, ani grożbą nawet szkolnych książek nie chce czytać. Coś z tymi męskimi rozumami jest nie tak. To nie znaczy, że wszyscy chłopcy i mężczyżni tacy są, ale niestety większość.
Inernet, filmy, telewizja, nie zastąpią wiedzy i przyjemności czerpanej z literatury. Trzeba korzystać ze wszystkiego po trochu. Nauczyć się wybierać co w danym momencie lepsze, czy ciekawsze.
Pomóc wnukom?. Pomagałam. Kupowałam najpiękniejsze. Wg. zainteresowań. Czytałam. Z jednym udało się z drugim nie.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-05-2007, 10:34
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie powtórka z rozrywki

czytanie.giften temat pojawil się już 2 misiące temu,ale jest ciągle aktualny.Jeśli rodzice są zabiegani to własnie dziadkom przypadnie rola wprowadzenia maluszka w zaczarowany świat literatury.nidgy nie jest na to za wczesnie.Jednak przyznaję racją Hani-Basi-rzeczywistość bardzo sie zmienia i telewizja wypiera kontakt z lektura.Poprosiłam kiedyś na wywiadówce rodziców,aby wyrazili zgodę na wyłączenie telewizora na 7 dni/dla wszystkich/-dzieci miały napisać pracę"oj dom bez tv".Chcialam,by zaobserwowały,czy życie ich rodzin uległo zmianie.Dzieci wyraziły entuzjazm...z 30 rodziców zgodziło sie tylko 9!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 14-09-2009 00:24
Czy bylibyście w stanie adoptować dziecko i pokochać je jak "własne"? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 80 06-10-2008 01:41
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 21:01
Rodzina poszkodowana w pożarze - internauci pomagają, pomóż i Ty - komentarze Basia. Ogólny 41 20-11-2007 16:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.