menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #261  
Nieprzeczytane 13-06-2008, 12:05
Agata P. Agata P. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 96
Domyślnie

Nie znam Irlandczykow ale to podobno madry i pracowity narod.
  #262  
Nieprzeczytane 13-06-2008, 14:38
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Agata P.
Moze nie tyle z Putinem co z jego nastepcami.
Polska zawsze moze liczyc na przyjazn prawdziwych Rosjan.

Agata P.

Przeciez UE umrze smiercia naturalna .Nie da sie wszystkich narodow ujarzmic i zrobic z nich niewolnikow.

......................................



To co proponujesz? Rzeczpospolitą Polską w ramionach przyjaznego Silnego Związku Prawdziwych Rosjan?
Zaiste, piękny obrazek! Brrrr!

Ostatnio edytowane przez Alsko : 13-06-2008 o 16:16.
  #263  
Nieprzeczytane 13-06-2008, 18:49
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A wersja pt .Unia złożona z niezaleznych narodów a nie Zwiazek Państw Europejskich .Traktatu bum nie podpisywała chociazby z tego wzgledu ,ze Brukselska biurokracja nie ma sobie równych ,ale Unii bym się trzymala .Agato P jak zwykle przeholowałaś.Ty taka patriotka wojujaca- znow chcesz cara!!!! Zlituj się kobieto.Lila szykuje się inflacja bo tak wyglada sytuacja na rynkach swiatowych .I takie jest prawo rynku raz w górę raz w dol.Spoko przetrwalismy komune ,prztrwamy i inflację .Mnie tam wszystko jedno u mnie inflacja już trwa!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #264  
Nieprzeczytane 13-06-2008, 21:44
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

A pewnie,ja się nie boję...
Niech Asia sie martwi pierwsza ,bo w USA ma być największa ,według analityków..
Ale długo się martwić nie będzie,bo paczki ze swojską żywnością pójdą do Stanów.Nie damy głodować krajance..
  #265  
Nieprzeczytane 14-06-2008, 08:24
Agata P. Agata P. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 96
Domyślnie

Alsko powyzej pyta mnie co proponuje.Odpowiedz jest bardzo prosta .
Sprawiedliwosc,prawde i uczciwosc.
Tylko czy to jest mozliwe w obecnych systemach politycznych - to juz trudniejsze pytanie ,a odpowiedz przyniosa nam najblizsze lata.
Spoleczenstwo Irlandii zrozumialo czym jest Traktakt Lizbonski,polskie niestety nie ,bo go nie przeczytalo ani tez nie dano nam mozliwosci go ze zrozumieniem przeczytac.
Teraz na ogniu Irlandii inne narody beda piekly swe pieczenie.
Wstyd mi za rzadzacych Polska.
  #266  
Nieprzeczytane 14-06-2008, 11:02
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Agata nie da się dyskutować z takimi ogolnikami.A ja proponuje polemicznie madrosc dobroć i sprawiedliwośc.I tak nam dopomóż Bóg.
Co to znaczy nie dano nam przeczytać ze zrozumiemniem??? Ktoś pomazał flamastrem??? Agatko nim zaczniesz klepac w klawiaturę potrenuj myslenie może ..ku chwale Ojczyzny
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #267  
Nieprzeczytane 14-06-2008, 11:53
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Ze wszystkich sił popieram...

Ja również nie chcę być brzydki, głupi i biedny. Wolę opcję - piękny, mądry i bogaty.

Skoro napisałem, to już chyba jestem?
  #268  
Nieprzeczytane 14-06-2008, 12:17
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie "Krwawy szok" - UE miażdży Irlandię

"Krwawa łaźnia" - tak irlandzki dziennik "Irish Examiner" określa referendum w sprawie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego i towarzyszącą mu kampanię. Gazeta podkreśla, że na wynik głosowania nie miały wpływu "słowne wygibasy" propagandystów.

Irlandia sobie da radę, bardzo dobrze że wyniki głosowania były za odrzuceniem traktatu.
http://wiadomosci.onet.pl/1769325,12,item.html
  #269  
Nieprzeczytane 14-06-2008, 12:55
Agata P. Agata P. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 96
Domyślnie

Malgorzato50 ! Myslenie trenuje sie w szkole a na forum dyskutuje czy sie to komus podoba czy nie .
Irlandia pokazala,ze UE to nie wszystko dla nich .
Irlandczykom nie odpowiada symbioza z narodem przebranym i pewnym siebie.Jak sie okazuje media nie wszedzie maja wladze to tylko w Polsce ludzie sie przed nimi plaszcza.
  #270  
Nieprzeczytane 14-06-2008, 17:09
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Wiesz moja droga Agatko nie wiem czy ze szkoł wynioslaś ,ze najpierw trzeba mysleć później dyskutować -najwyraźniej kiepsko trenowalas tę umiejetność .Dalszy ciąg twego "glosu w dyskusji" jest po prostu konsekwencją czyli,no comments
Sprawa jest wrata rozmowy i daje do myślenia ale nie na tym poziomie Agatko .......Tatuś jest starszy to mu wolno powtarzać sie jak katarynka ,ale ty....mysś ,myśl to nie boli
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #271  
Nieprzeczytane 14-06-2008, 17:52
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Akurat dwa miesiące temu rozpocząłem dyskurs o patriotyźmie, który Małgosia 50 określiła jako ogląd świata z żabiej perspektywy. No i właśnie skończyło się w Irlandii referendum dotyczące Traktatu Deformującego (traktat Nicejski) z Lizbony. Nie od rzeczy będzie zauważyć, że podjęto już raz taką referendalną próbę we Francji i Holandii, próbę która skończyła się dla autorów traktatu kompromitacją, bowiem w tych wiodących krajach w referendum został odrzucony. Czy poprawiono treść odrzuconego traktatu? NIE! Tylko we wszystkich krajach unijnych (z wyjątkiem Irlandii) nagle zniesiono tryb referendalny przy wprowadzaniu w ich konstytucjach takich zmian, jak REZYGNACJA z własnej suwerenności. I właśnie jedyna Irlandia oparła się takim naciskom. Jedyna Irlandia stwierdziła, że po wielu latach hegemonii brytyjskiej, nie może sobie pozwolić, na narzucanie narodowi obcego władcy bez jego (narodu) zgody. I tego nie rozumie pan Donald Tusk twierdząc, że u nas proces ratyfikacyjny będzie trwać, a "to z Irlandią się jakoś załatwi". Zatem suwerenność nie ma znaczenia, ważne są interesy.
Irlandia to nie był wypadek przy pracy.
To suwerenny kraj i należy Jego decyzje traktować z szacunkiem nie mniejszym niż innych krajów. A kto tego nie rozumie, nie kwalifikuje się nawet na sekretarkę w gabinecie nie mówiąc już o zajmowaniu stanowiska Premiera Rządu!
  #272  
Nieprzeczytane 14-06-2008, 23:02
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Nie znam Irlanczyków ale...

Nie zna ŻYDÓW ale... Nie zna rolnictwa ale... Nie ma mózgu ale... Ale jestem najmądrzejsza z całej okolicy. Przebija mnie
tylko tatuś, wybitny intelektualista, który Wam jeszcze pokaże
Chyba co mu zwisa...
  #273  
Nieprzeczytane 15-06-2008, 00:08
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Akurat dwa miesiące temu rozpocząłem dyskurs o patriotyźmie, który Małgosia 50 określiła jako ogląd świata z żabiej perspektywy. No i właśnie skończyło się w Irlandii referendum dotyczące Traktatu Deformującego (traktat Nicejski) z Lizbony. Nie od rzeczy będzie zauważyć, że podjęto już raz taką referendalną próbę we Francji i Holandii, próbę która skończyła się dla autorów traktatu kompromitacją, bowiem w tych wiodących krajach w referendum został odrzucony. Czy poprawiono treść odrzuconego traktatu? NIE! Tylko we wszystkich krajach unijnych (z wyjątkiem Irlandii) nagle zniesiono tryb referendalny przy wprowadzaniu w ich konstytucjach takich zmian, jak REZYGNACJA z własnej suwerenności. I właśnie jedyna Irlandia oparła się takim naciskom. Jedyna Irlandia stwierdziła, że po wielu latach hegemonii brytyjskiej, nie może sobie pozwolić, na narzucanie narodowi obcego władcy bez jego (narodu) zgody. I tego nie rozumie pan Donald Tusk twierdząc, że u nas proces ratyfikacyjny będzie trwać, a "to z Irlandią się jakoś załatwi". Zatem suwerenność nie ma znaczenia, ważne są interesy.
Irlandia to nie był wypadek przy pracy.
To suwerenny kraj i należy Jego decyzje traktować z szacunkiem nie mniejszym niż innych krajów. A kto tego nie rozumie, nie kwalifikuje się nawet na sekretarkę w gabinecie nie mówiąc już o zajmowaniu stanowiska Premiera Rządu!
siekierko -wiesz doskonale o co mi chodzilo .O patriotyzm przasny i biadolacy nieustannie nad naszą wykorzystywana przez wszystkich ojczyzną .Natomiast Irlandia istotnie daje do myślenia , i sądzę ,że Polacy zastanowią się glebiej co lepsze być suwerennym własnym głosem mówiącym narodem w obrębie Unii czy jednym z europejskich "stanow' .Trzeba dokladnie wszystko przeczytać zastanowić się nad tym co nam dają obie opcje i zgodnie z wlasnym przekonaniem oddac głos. Politycy beda forsować to co im się wydaje ale chyba przyklad Irlandii pokazał ,że nalezy myslec kategoriami "ja obywatel" ,a nie "ja wyborca "
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #274  
Nieprzeczytane 15-06-2008, 00:52
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

No i tak ma być..My drugą Irlandią są,a oni drugą Polską.Głowę dałabym sobie uciąć przy pierwszej krzyżowej,że analogczne referendum u nas wypadłoby identycznie.
Tylko wtedy Europa kłapałaby unijnym dziobem jakie to u nas bezhołowie..
A tak ? Trza cuś wymyślić,bo Nicea eurounitom nie odpowiada.
  #275  
Nieprzeczytane 15-06-2008, 01:03
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Oglądałam dzisiaj w telewizji gadające głowy

czy politycy i dziennikarze naprawde mają ludzi za idiotów? Równiez jestem przekonana, że u nas referendum wypadłoby identycznie jak w Irlandii.
  #276  
Nieprzeczytane 15-06-2008, 09:47
Agata P. Agata P. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 96
Domyślnie

Niezaleznie od "polderow i wszelkich folderow",pouczen pedagow i drwin propagandzistow (nie zrazam sie tym),my mlodzi nie jestesmy tacy jak moznym tego swiata sie wydaje i jeszcze wiele lat beda plynac wody Wisly i Odry a Polska istniec bedzie ,narod polski tez.
To co w swym poscie zawarl Pan "siekierka" daje obraz,ze sa jeszcze ludzie na swiecie ,ktorych nie da sie do konca obalamucic i narzucic im wole tych co pragna rzadzic calym swiatem.
To co pokazali Irlandczycy a media daly tylko migawki niech bedzie wzorem dla innych "zagonionych" do UE panstw.
Osobiscie ciesze sie bardzo,ze tak sie stalo ,ze sa na swiecie ludzie odwazni,ktorzy nie obawiaja sie dac swoj sprzeciw wszelkiemu zlu.
Przesmiewcom nas, inaczej myslacym na tym forum ,ktorzy wyzej wyrazili inny poglad ,siegajac nawet do krytyki mej osoby wspolczuje ich bezsilnosci i pisaniu sobie charakterystyki wlasnej osobowosci.
Nikt nie jest w stanie zdusic woli narodu !
  #277  
Nieprzeczytane 15-06-2008, 10:01
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Tak,Agato...nikt..
Tylko należy pozwolić ,aby naród tę wolę mógł pokazać.

ps.jak na osobę młodziutką,jesteś nadzwyczaj rozsądna..Chyba to geny Taty ? Mylę się ?
  #278  
Nieprzeczytane 15-06-2008, 10:07
Agata P. Agata P. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 96
Domyślnie

W innym miejscu dalam na to odpowiedz ,dodam tylko,ze akurat opiekuje sie chorym ojcem.
Z jego zdrowiem nie jest najlepiej ,mam nadzieje ze amerykanska sluzba zdrowia mu pomoze .
W Polsce ma ubezpieczenie jako emeryt za ktore placi ale nie zamierza sie tu leczyc,moze wzial przyklad z Walesy ?
  #279  
Nieprzeczytane 15-06-2008, 10:11
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał Agata P.
W innym miejscu dalam na to odpowiedz ,dodam tylko,ze akurat opiekuje sie chorym ojcem.
Z jego zdrowiem nie jest najlepiej ,mam nadzieje ze amerykanska sluzba zdrowia mu pomoze .
W Polsce ma ubezpieczenie jako emeryt za ktore placi ale nie zamierza sie tu leczyc,moze wzial przyklad z Walesy ?

To szanowny Ojciec Twój jeszcze w Polsce ?
Wydawało mi się ,że napisał już z Florydy ?

ps.Niezależnie gdzie przebywa,jestem zmartwiona ..Mam nadzieję,że służba zdrowia - polska czy amerykańska - stanie na wysokości zadania.
  #280  
Nieprzeczytane 15-06-2008, 10:20
Agata P. Agata P. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 96
Domyślnie

Jest jeszcze obok mnie i szkoda,ze musi wyjechac.
Jak twierdzi ,kazdy czlowiek decydujacy sie na emigracje zostaje juz do konca zycia emigrantem.
To faktycznie trudne zycie,kto tego doswiadczyl ten wie.
Ma nadzieje,ze po zyciu ziemskim nie ma juz wedrowki dusz.
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17
Przyjazn polsko-ukrainska. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 42 03-02-2008 23:16
Co z tą Polską ???..część II Lila Polityka - wątki archiwalne 490 19-12-2007 19:50
Co z tą Polską ??? Lila Polityka - wątki archiwalne 511 25-11-2007 18:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.