menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-07-2008, 10:56
felutka felutka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 1
Post Operacja plastyczna: możliwa refundacja przez przez NFZ - komentarze


Komentarz do artykułu: Operacja plastyczna: możliwa refundacja przez przez NFZ
--------------------
Witam.
Stałam się ofiarą nieszczęśliwego wypadku. Straciłam przytomność na ulicy i upadłam na twarz. Zszyto mi nos ,/rana do kości, bez jej uszkodzenia/ ale szwy natychmiast puściły. Zdaję sobie sprawę, że będę musiała skorzystać z pomocy chirurgii plastycznej. Cieszę się, że w porę przeczytałam ten artykuł, ponieważ chciałam działać "na własną rękę ". Teraz wiem, że mam żądać skierowania, bo o ile dobrze zrozumiałam w moim przypadku się należy (?). Lekarze na których trafiam, niestety sami niczego nie podpowiadają. Nie doznałam jeszcze tego zaszczytu, by któryś z nich zechciał osobiście obejrzeć moją ranę. Wszystko się odbywa " oczami" przez biurko i rękoma pielęgniarki. Dzięki temu przez tydzień chodziłam bez opatrunku, z sączącą się raną, puszczonymi szwami. Bez antybiotyku, oczyszczenia rany i jakiejkolwiek rady jak z tą raną postępować. Moja rozpacz z powodu wyglądu zamieniła się we wściekłość na to co w tej chwili się dzieje z lekarzami i ogólnie z całą Służbą Zdrowia, gdzie w tym miejscu jest miejsce dla człowieka który przyszedł po pomoc.Jeśli ktokolwiek mógł by mi jeszcze doradzić, gdzie w Warszawie mogli by się mną zająć jak z człowiekiem i jakie prawo mi przysługuje to będę dozgonnie wdzięczna.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-07-2008, 14:35
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Felutko,

nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie. Ale wiem jedno: jeśli się nie postawisz i głośno nie zażądasz należytej opieki - będziesz stała na straconej pozycji.
W Warszawie nie ma rejonizacji, więc teoretycznie można uzyskać pomoc wszędzie, u chirurga prawdopodobnie bez skierowania. A jeśli musisz je mieć, należy je "wyrwać" koniecznie, nawet podnosząc głos. To, co opisałaś, woła o pomstę do nieba i masz prawo stracić cierpliwość!

Jestem po absolutnie nie udanej wizycie u specjalisty, wobec czego cisną mi się niecenzuralne słowa pod palce. Lekarze zamienili sie w rachmistrzów, którzy ciułają punkty, oznaczające pieniądze.
Ten system jest chory i jest do d...
Życzę Ci powodzenia Mam nadzieję, że odezwie się ktoś, kto Ci pomoże
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 03-07-2008, 14:39
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Mam do Was pytanie, czy jesli syn mój będzie miał zrobiona poprawkowa operacje na bark, bo ta w miejscowym szpitalu delikatnie mówiac jest nieudana, to czy syn ma prawo ubiegac sie o jakis zwrot z NFZ? Jest to operacja konieczna, na NFZ trzeba czekac 2 lata! Bo to jest prywatny szpital poza miejscem zamieszkania. Sama tez wymagam pewnej operacji, ale boje sie państwowego szpitala na NFZ, a w prywatnym szpitalu , czeka sie pewnie na NFZ ponad rok albo wiecej.
Prosze o odpowiedź.
grazyna
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 03-07-2008 o 15:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 03-07-2008, 15:21
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Znalazłam tę stronkę

może Wam się przyda: http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/20829,300_swiadczen_nie_bedzie_finansowanych_przez _nfz.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 03-07-2008, 16:46
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Sam bardzo dawno bo o ile dobrze liczę 38 lat temu miałem operację plastyczną nosa, złamanego we wczesnym dzieciństwie. Wówczas też czekałem dość długo -kilka lat-na tą operację. Wykonana była ze względów zdrowotnych i była bezpłatna. Wówczas też operacje plastyczne dla poprawy urody były płatne. Tylko ośrodków wykonujących je było znikomo mało. Polanica, Gliwice, bodaj jeszcze Warszawa. Teraz jest tych gabinetów bardzo dużo i jak czytam, bezpłatne tylko ze względów zdrowotnych.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 16:39
julllaaa julllaaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 1
Post

hej! mam pytanie czy wie ktos moze czy mozliwa jest do zrefundowania operacja blizny na posladku i czesciowo na plecach ???zostalam poparzona w wieku 3 lat i bylo to oparzenie trzeciego stopnia...teraz mam 22 lata i w sumie ta blizna bardzo mi przeszkadza, ponad to mialam przeszczep skory z ud i posostaly mi slady w postaci takich paskow na skorze ktore widac i ogolne samopoczucie dla kobiety i jej wartosc obniza sie z tego powodu...??prosze o odpowiedz!! i dziekuje!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 19:12
annakatarzyna annakatarzyna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 1
Post

WItajcie mam 16 lat i chciałam sie spytać czy ja też moge sie ubiegać o takie zrefundowanie jeśli kiedys uderzyłam sie w drzwi nosem mam przekrzywioną komore i i w dodatku ma małego polipa na 2 cm , nie wiem czy to może byc przyczyną tego że w nocy nie moge oddychać ..jak bym tylko wiedziała ze moge tego sie pozbyc tego skrzywionego nosa byo by to dla mniei wielką ulgą bo boje sie ze kiedys sie dusze w nocy jak bede mogla cos takie otrzymac to powiedzcie jak ma to zrobic ,, prosze o odpowiedz na @ ania162006@poczta.onet.pl z gory dziekuje:::
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 20:24
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Aniu z tego co opisujesz, masz przekrzywiona przegrodę nosową, co utrudnia oddychanie. Operacja moim zdaniem jest możliwa ze względów zdrowotnych a więc bezpłatna. Udaj się do laryngologa z tym problemem. On powinien dalej Cię pokierować. Być może będziesz musiała trochę poczekać. Powodzenia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 23:39
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech ani pomoc

Aniulka,szukaj pomocy jak pisał tobie Tadeusz u Laryngologa.Sprawa Twojego oddychania poprawi sie tobie w 1oo%.Tylko Laryngolog-on sie zajmuje nosami ucholami i gardłem.Zaden inny specjalista nie ma do tego nic do gadania,nie daj sie zwieść,aby cie nie ciągnęli od Annasz do Kajfasza,aby tylko two termin odwlec i odciagnąć.Pozdrawiam i dobrego oddychania życze.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 19:20
cyan96 cyan96 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 1
Post

Witam wszystkich,mam znaczną asymetrię piersi,różnica to 2 rozmiary i bardzo źle się z tym czuję i męczę już od kiliku lat,obecnie mam 20. Zastanawiam się czy NFZ refunduje takie przypadki czy też dotyczy to tylko osób z defektami po wypadkach.
Dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 20:09
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał cyan96
Witam wszystkich,mam znaczną asymetrię piersi,różnica to 2 rozmiary i bardzo źle się z tym czuję i męczę już od kiliku lat,obecnie mam 20. Zastanawiam się czy NFZ refunduje takie przypadki czy też dotyczy to tylko osób z defektami po wypadkach.
Dziękuję za odpowiedź.
Małe szanse na refundację NFZ-u. Operacje plastyczne są refundowane gdy poprawiają zdrowie a nie samopoczucie. Najlepiej spytaj bezpośrednio w NFZ-ie
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 16:20
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Coś więcej na temat refundacji operacji plastycznych.
Cytat:
Do refundacji w zakresie chirurgii plastycznej kwalifikują się wyłącznie te przypadki, które są następstwem: wady wrodzonej, urazu, choroby, leczenia choroby

http://www.uroda.senior.pl/168,0,Chi...nego,6944.html
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 17:43
smoczek's Avatar
smoczek smoczek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: morze
Posty: 258
Domyślnie

Tadek, moj madry kolego. Czy mi zrefunduja przedluzenie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 19:04
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Smoczku, przedłużenie to nie ale w razie ucięcia przez zazdrosnego męża, przyszycie ponowne pewnie tak.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 21-09-2009, 12:46
pulapula pulapula jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 1
Post

Witam .... zaczne od teo ze mam juz 16 lat blizne na calym prawym polizku wraz z wzrosem mojej sylwetki blizna znacznie wzrasta nie moge znalesc sobie przez to pracy ...chciala bym sie dowiedziec czy Nfz refunduje tego typu operacje prosze o kontakt na e- mail pula-pula@o2.pl z góry dziękuje....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 21-09-2009, 14:50
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał pulapula
Witam .... zaczne od teo ze mam juz 16 lat blizne na calym prawym polizku wraz z wzrosem mojej sylwetki blizna znacznie wzrasta nie moge znalesc sobie przez to pracy ...chciala bym sie dowiedziec czy Nfz refunduje tego typu operacje prosze o kontakt na e- mail pula-pula@o2.pl z góry dziękuje....
Na taki pytanie trudno odpowiedzieć. Udaj się do
najbliższego oddziału szpitalnego z chirurgią plastyczną i tam zapytaj.
ps. raczej małe szanse na refundację.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 20:29
Kachuś_92 Kachuś_92 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lbn
Posty: 1
Post

Witam wszystkich ;D
Mam 17 lat i strasznie przeszkadza mi moj nos, gdyz mam garbka... We wczesnym dziecistwie wypadalam z lozeczka czesto na twarz... Nawet kilka razy mialam pekniety... Chcialam sie tylko dowiedziec czy NFZ zrefunduje mi plastyke? Prosze o jak najszybsza odpowiedz

Z gory dziekuje ;D
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 20:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kachuś_92
Witam wszystkich ;D
Mam 17 lat i strasznie przeszkadza mi moj nos, gdyz mam garbka... We wczesnym dziecistwie wypadalam z lozeczka czesto na twarz... Nawet kilka razy mialam pekniety... Chcialam sie tylko dowiedziec czy NFZ zrefunduje mi plastyke? Prosze o jak najszybsza odpowiedz

Z gory dziekuje ;D
Z tego co wiem o ile masz złamaną przegrodę nosową to tak. Samej plastyki nie. Ale jedno wiąże się z drugim.
Udaj się do laryngologa.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 14-02-2010, 11:40
aasiaa aasiaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 2
Post

dzień dobry Wszystkim mam pytanie podobne do pytania felutki. Otóż do jakiego najlepiej udac się lekarza(rodzinego,jesli jest dobry?)aby dowiedziec się czegoś więcej na temat mozliwości zrefundowania operacji nosa(zniekształcony po upadku). Z góry dziękuję za odp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 14-02-2010, 12:08
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał aasiaa
dzień dobry Wszystkim mam pytanie podobne do pytania felutki. Otóż do jakiego najlepiej udac się lekarza(rodzinego,jesli jest dobry?)aby dowiedziec się czegoś więcej na temat mozliwości zrefundowania operacji nosa(zniekształcony po upadku). Z góry dziękuję za odp.
Lekarz od nosa, gardła, ucha to laryngolog i tam musisz się udać, pewnie potrzebne skierowanie od rodzinnego. Tak przynajmniej było kilka lat temu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.