menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 19:30
alcia's Avatar
alcia alcia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 13
Post Sygnały alarmowe przy ataku serca - komentarze


Komentarz do artykułu: Sygnały alarmowe przy ataku serca
--------------------
Mam wiekszosc z przedstawionych objawow oraz bardzo niestabilne cisnienie ,raz bardzo wysokie to niskie.Dwukrotny pobyt w szpitalu,odjazd karetka prawie utrata przytomnosci i ogromny bol w klatce i wykluczono stan przedzawalowy.Stwierdzono arytmie,chociaz te bole w klatce wcale nie ustaly ale nawracaja.Czy mam wierzyc dotychczasowym diagnozom i szukac bardziej sensownych lekarzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 19:48
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Alciu,

jeśli masz arytmię i niestabilne ciśnienie - lekarz lekarz powinien przede wszystkim - lekami - ustabilizować ciśnienie. To czasami udaje się po kilku próbach, bo reakcja danego organizmu na ten sam lek może być inna. To samo z arytmią.
I jedno, i drugie daje się (i należy!) ustabilizować.
Jeśli u Ciebie powracają dolegliwości - znaczy to, że coś trzeba zmienić.
Nie czekaj!
Powodzenia i poprawy stanu zdrowia życzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 19:51
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Uśmiech

Alciu, sprawa serca jest sprawą życia i śmierci, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości to skonsultuj się z innymi lekarzami. Sami musimy walczyć o nasze życie i zdrowie. Nie polegaj na jednej opinii, lepiej jak potwierdzi ją kolejny kardiolog, a jeszcze lepiej jak dwóch następnych. Z rodzinnego doświadczenia wiem, że nie należy ufać nawet najlepszemu specjaliście. Jednemu pomoże, a drugiemu nie. Przecież rozmawiasz tylko z żyjącymi "skutkami" ich działalności. Absoltnie Cię nie straszę, z pewnością diagnoza jest dobra, ale potwierdź ją dla swojego spokoju. Mam lekarza, który od lat mówi, że jeżeli coś mimo leczenia boli czy sprawia problemy to trzeba dalej szukać. Nie boli bez przyczyny. Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia i optymizmu .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 20:10
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Tak Alciu masz drążyć w imię swojego dobra-równie dobrze może to byc " tylko" nerwica i aż nerwica.Nerwica może dawac wszystkie objawy i w całym organiżmie, ale nalezy wpierw wykluczyc konkretne choroby np serca tak jak u Ciebie, a potem zająć sie ewent nerwicą.Domagaj sie konkjretnych badań jak nie u jednego to u grugiego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 20:19
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie A masz przebadaną

tarczycę?-jeśli nie to biegiem do lekarza.Masz kłopoty z ustabilizowaniem ciśnienia i arytmię to może jest to związane z chorą tarczycą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 20:53
michal65 michal65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał alcia
Komentarz do artykułu: Sygnały alarmowe przy ataku serca
--------------------
Mam wiekszosc z przedstawionych objawow oraz bardzo niestabilne cisnienie ,raz bardzo wysokie to niskie.Dwukrotny pobyt w szpitalu,odjazd karetka prawie utrata przytomnosci i ogromny bol w klatce i wykluczono stan przedzawalowy.Stwierdzono arytmie,chociaz te bole w klatce wcale nie ustaly ale nawracaja.Czy mam wierzyc dotychczasowym diagnozom i szukac bardziej sensownych lekarzy.
Mam pytanie. Czy w szpitalu robiono Ci koronarografię? Bo trochę się dziwię i odnoszę wrażenie, że Ty w ogóle się nie leczysz. Coś bowiem za krótka Twoja wypowiedź. Przecież wystarczy, że spotkają sie dwie osoby w naszym wieku i zaczyna się wielogodzinna dyskusja na temat zdrowia (w kórej obydwie osoby mają się za wybitnych specjalistów w tym temacie). A tutaj ledwie kilka przesyconych rozpaczą zdawkowych zdań. Cierpisz i szukasz ratunku na Forum. Mnie wszystko pięknie wyrównano. Zaburzenia rytmu komorowego serca też. Ja uważam, że coś tu nie tak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 19-11-2008, 17:00
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Post

Tak drogie Panie!!! z sercem nie ma żartów!! Sama sie o tym przekonałam,doznając rozległego zawału serca w wieku 48 lat.Miałam przed nim przez dłuższy czas różne dolegliwości, lecz lekarze do których sie zwracałam z uśmiechem na twarzy stwierdzali że mam sie nie martwić,to minie.... Miałam bardzo niskie ciśnienie, często traciłam przytomność, no ale byłam "za młoda". Przyznaje sie bez bicia, że paliłam wtedy papierosiska, a i stresów nie brakowało w domu i w pracy. Az tu pewnej nocy-a właściwie już ranka /o gdz.5/ straszny ból między piersiami,brak oddechu,lodowaty pot i wymioty.Całe szczęście że znajomy lekarz mieszkał blisko,szybciutko do mnie dotarł z przen.EKG, a ja już nie wiedziałam o Bożym świecie. Ocknęłam się na łóżku szpitalnym.Dzięki lekarzom i dobrej opiece żyję!!!! reasumując - nie dajcie się zbywać!!!! Szukajcie dobrych lekarzy,i przede wszystkimAPIEROSY WON!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.