menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 09-06-2007, 23:11
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Jak nie będzie restauracji dla palaczy, to ja, niestety, przestanę tam bywać. Takich jak ja jest dość sporo, więc dla właścicieli niezbyt różowo to się zapowiada.
Co wykombinują? A....moga zakazać palenia w mieszkaniach. Każdy absurd jest możliwy.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 09-06-2007, 23:12
ja-ninka ja-ninka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 56
Post

Ja też musiałam wspomoc swoją pamięć , wszystkie dane są na stronie CBOS-u. Basiu, zgadzam się w całej rozciągłości, że odgórny zakaz palenia w restauracjch to dyskryminacja!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 10-06-2007, 09:57
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Pytanie dymek

Jak wiecie wrócila z NY gdzie zakaz palenia obowiazuje wszedzie -w knajpach też -podobno obroty spadly ,ale golym okiem tego nie widac bo wszedzie jest pełno -tyle ,ze ludziska palą przed ..zwykle stoi sobie laweczka ,zeby mozna bylo przycupnac z papieroskiem.Odczuwałam to jako dyskomfort (pale) ale przyzwyczaiłam sie i powiem ,ze knajpa bez dymu ma swoje zalety.Ale w Stranach generalnie chyba pali sie mniej niz w Polsce i na ogól ludzie nie pala w domu -wychodza na papierosa na zewnatrz.Powiem wam ,ze jednym z moich powrotowych marzeń było ,żeby sobie zasiasć z fajeczka we wnętrzu-ale kidy przyjechałam i weszłam do rodziców (mama pali) pliło kilka osób w tym ja -troche głupio poczułam się wobec niepalących.Staram sie w ich towarzystwie nie palić jednak.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 10-06-2007, 10:34
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tylko dlaczego to nazywa sie "walką" a nie próba pokojowego ułozeniem bilateralnych relacji na linii pąlacy niepąlacy lub odwrotnie.Oraz rokowaniami w sprawie uzgodnienia stanowisk w sprawie paktu o nieagresji.Czyżbyśmy juz weszli w czasy militaryzacji wszystkich przejawów życia społecznego
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 10-06-2007, 10:56
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Zły, wściekły

Jestem palaczka ale nie "uszczęśliwiam" osób niepalących swoim nałogiem. Nie palę w domu swoich dzieci, nie palę w domach znajomych którzy nie palą ,poprostu wychodzę na dymka na zewnątrz. Zakaz palenia we wszystkich knajpach jest dyskryminacją, powinny być knajpy dla palących i niepalących człowiek powinien mieć prawo wyboru. Podobnie jak Urszula przestanę bywać w restauracjach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 10-06-2007, 18:22
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wilhelmina
Jak nie będzie restauracji dla palaczy, to ja, niestety, przestanę tam bywać. Takich jak ja jest dość sporo, więc dla właścicieli niezbyt różowo to się zapowiada.
Co wykombinują? A....moga zakazać palenia w mieszkaniach. Każdy absurd jest możliwy.
Ja już tak mam Ula! Nie bywam, bo nie palę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 10-06-2007, 18:27
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Pytanie

Cytat:
Napisał an_inna
Ja już tak mam Ula! Nie bywam, bo nie palę
Czemu, przecież są restauracje dla osób niepalących? Ja takie restauracje omijam szerokim łukiem bo palę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 10-06-2007, 18:29
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Czemu, przecież są restauracje dla osób niepalących? Ja takie restauracje omijam szerokim łukiem bo palę.
Takie "całkiem" dla niepalących? Bo przestałam bywać i umawiam się tylko w domach przez te "sale dla niepalących" - to nieporozumienie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 10-06-2007, 18:34
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Są również takie dla niepalących, kiedyś syn mnie zaprosił do takiej na obiad, myślałam że mnie szlag trafi ze złości /nie okazałam mu tego/. Rozumiem osoby niepalące i dlatego powinny być restauracje odpowiednie dla "preferencji /nałogowych/ klientów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 10-06-2007, 18:37
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Są również takie dla niepalących, kiedyś syn mnie zaprosił do takiej na obiad, myślałam że mnie szlag trafi ze złości /nie okazałam mu tego/.
O, to syn niepalący? Ja też miałam "bardzo palącą" rodzinkę, ale jakoś się uchowałam. A teraz przydało się "jak znalazł" i nie muszę rzucać Ale palących znajomych też mam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 10-06-2007, 18:44
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

A ja chodzę z moimi siostrami na obiadki i piwko,one palą ,ja nie i jakoś dym mi na cerę nie szkodzi.Przepraszam za zart,bo niektórym dym naprawde szkodzi.Zawsze można znależć wyjscie,trzeba tylko chcieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 10-06-2007, 18:58
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Cytat:
Napisał an_inna
O, to syn niepalący? Ja też miałam "bardzo palącą" rodzinkę, ale jakoś się uchowałam. A teraz przydało się "jak znalazł" i nie muszę rzucać Ale palących znajomych też mam
Ja jestem jedynym palaczem wśród moich bliskich. Tadzio też nie palił i nie pali, czarna owca ze mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 10-06-2007, 19:17
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie jest pewien antagonizm

miedzy palaczami a niepalacymi ... no bo na dobra sprawe te wyganiania na dwor gosci ... troche nie ladnie.. U mnie w domu nikt nie pali i gosciom do glowy nie przyszloby zeby palic w domu.. ale wyobrazcie sobie sytuacje taka: Jakas straszna ulewa czy mroz i elegancka pani ubrana w sukienke na ramiaczkach i szpiklach i brylantowych kolczykach..chce sobie zapalic papieroska po kolacyjce na ktora zostala przez nas zaproszona.... I co??? Ja ja za leb i na dwor marsz..??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 10-06-2007, 19:39
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie Do Basi

Ja też czarna! Tylko inaczej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 10-06-2007, 19:41
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
miedzy palaczami a niepalacymi ... no bo na dobra sprawe te wyganiania na dwor gosci ... troche nie ladnie.. U mnie w domu nikt nie pali i gosciom do glowy nie przyszloby zeby palic w domu.. ale wyobrazcie sobie sytuacje taka: Jakas straszna ulewa czy mroz i elegancka pani ubrana w sukienke na ramiaczkach i szpiklach i brylantowych kolczykach..chce sobie zapalic papieroska po kolacyjce na ktora zostala przez nas zaproszona.... I co??? Ja ja za leb i na dwor marsz..??
Asiu , jak to dobrze, że ja nie mam żadnej znajomej, która nosi brylantowe kolczyki! A z moimi znajomymi układa mi się dobrze. Może dlatego, że ci palący w większości zostali z moim byłym?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 10-06-2007, 19:46
Basinek's Avatar
Basinek Basinek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 44
Domyślnie

Rzeczywiście, trudno być tak obcesową osóbką. Myślę, że kompromis byłby tu jedynym rozwiązaniem. Gospodyni pozwala a gość ogranicza do minimum ilość wypalanych papierosów. Sama paliłam 40 lat i wiem, co to znaczy, gdy nie można zapalić. Teraz nie palę już cztery lata i cała jestem heppi, że mi sie udało, ale i rozumiem tych, którym jeszcze trudno sie z nałogiem rozstać, tym bardziej, że papierosy drożeją w zawrotnym tempie i byłoby mi teraz szkoda tyle pieniędzy puszczać z dymem. A wiem o tym, bo siedzę w kiosku "Ruchu" i dorabiam do mojej emerytury....
__________________
Żyć, to nie znaczy jeść, pić i spać.
Żyć to kochać, działać, promieniować.

Zenta Maurina Raudive

http://czasnae-biznes.zlotemysli.pl/basinek.php
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 10-06-2007, 19:51
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie he he he

czyli radzisz mi aby nie zapraszac na kolacyjki palacych??
Totalna dyskryminacja..
Bede musiala wyslac listy powiadamiajace niektorych moich przyjaciol ze niestety ale nasza znajomosc musi sie skonczyc bo oni pala... i niech mi tu nie mydla oczu jakimis kolczykami bo i tak sie nie dam skusic..
Koniec przyjazni i juz..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 10-06-2007, 19:55
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Witaj Basiu! Dawno Cię tu nie było, a może mijałyśmy się?
Żeby nie było, że to nie wątek na powitania - Gratuluję udanej walki z nałogiem! Name:  Jeż z sercem.gif
Views: 17
Size:  1.8 KB
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Status kombatanta za walkę z komuną - komentarze filipekx52 Ogólny 1 31-07-2007 14:04
Polacy w sieci - komentarze czort Ogólny 4 19-05-2007 00:20
Polacy i starość - komentarze Basia. Ogólny 25 30-04-2007 18:50
Religijni Polacy - komentarze Zastawny Ogólny 18 28-03-2007 16:22
Farrah Fawcett wygrała walkę z rakiem - komentarze Basia. Ogólny 1 08-02-2007 22:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.