menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 06-08-2008, 18:04
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie do Poli

Pola-szkoda ,ze pisaliśmy takie elaboraty, ale teraz wiem ,że masz wiedzę polityczną. Przepraszam jeżeli mnie poniosło. Ale było fajnie-punkt za punkt. Miło będzie pisać, nawet jeżeli popierasz Tuska i Pawlaka. Jest tercet: Chlebowski, Palikot, Niesiołowski-czasem z poparciem red. Żakowskiego [dobry żerca PiS] Myślę ,że powinna być wymiana zdań-Ty i ja.
  #162  
Nieprzeczytane 06-08-2008, 18:25
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Jeśli przeprosiny szczere -

przyjmuję i nie pamiętam tej rękawicy

Nie popieram ani Tuska, ani Chlebowskiego, ani Julii i wielu innych, o Niesiołowskim mi nie wspominaj, bo on zamiast mówić - szczeka, co jest nie do zniesienia, choć lubię psy ogromnie, a na Pawlaka mam alergię jak i na PSL i na PiS też, ale nie całe, tam też są normalni
Jestem wolnym strzelcem, o własnych poglądach i organicznie nie znoszę nachalnej propagandy i dorabiania ideologii do faktów.
Czytam, słucham i myślę, choć sAP orzekł co innego, więc nie wiem, czy polemika ze mną nie ściągnie Cię w intelektualny dołek

A przeczytałeś wywiad z Palikotem?
Na razie go bronię i spytaj za co.

Ostatnio edytowane przez POLA : 06-08-2008 o 22:31.
  #163  
Nieprzeczytane 06-08-2008, 22:40
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
żeby znaleźć prawdę trzeba zaglądać i czytać wszystko. Nikt nie ma monopolu "na jedyną i słuszną prawdę". To czytelnicy powinni sami wyciągać wnioski, czytam GW, tygodnik NIE, NASZ DZIENNIK, TRYBUNĘ LUDU, RZECZPOSPOLITĄ i wiele innych i na podstawie tej lektury WYRABIAM SOBIE WŁASNE ZDANIE.
Basiu, Trybuna już dawno "lud" zgubiła
Dobrze, że mi przypomniałaś o NIE, całkowicie zapomniałam, że tam często ćwierkały wróbelki czy jakiś inny drób

A tak na marginesie: niektórzy wolą gotową papkę i to z jednej kuchni, bo tak wygodniej.
  #164  
Nieprzeczytane 06-08-2008, 23:11
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie "Jeśli to nepotyzm, to przypominam, że premierem i prezydentem byli bliźniacy"

Wicepremier i Minister Gospodarki, Waldemar Pawlak, odpowiada na ciągłą "nagonkę" na jego partię, jak sam mówi. W TVP Info powiedział, że "przypomina mu się rok 1968, kiedy dzieci próbowano ścigać za poglądy ich rodziców".

Można i tak.
http://wiadomosci.onet.pl/1802543,11,item.html
  #165  
Nieprzeczytane 06-08-2008, 23:16
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

A przeczytałeś wywiad z Palikotem?
Na razie go bronię i spytaj za co
Sądzę
, że z obroną czy przyganą, najtrafniej można będzie wystąpić po zapoznaniu sie z dorobkiem p. Palikota w komisji PP - co wniosą zmiany, tych 100 ustaw.
Na dziś uważam, że ujawnienie prezydenckiego chamstwa było obowiązkiem J.Palikota, jako posła - o ile to jest prawda.
Po lekturze wywiadu z Przeglądu, nabieram przekonania, że to jest prawda.
P.S. Ośmielam sie prosić o... bardziej cywilizowana ocenę Pana Marszałka Niesiołowskiego. Wszak o krajanach wiedzy nigdy nie za wiele.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #166  
Nieprzeczytane 06-08-2008, 23:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Feliksie,
mogę pojąć Twój sentyment do krajana m.N., ale nie każ mi podchodzić z estymą do kogoś, kto używa takiej frazeologii.
Zwróć uwagę na dobór słownictwa i intonację. treść można podać naprawdę na bardziej cywilizowanym talerzu zwłaszcza jak się ma tytuł profesora, nie sądzisz?

Basiu,
taka argumentacja, jaką podał Pawlak, przejściowo wicepremier chyba zresztą, jako żywo wpisuje mi się w mentalność Pawlaka czy Kargula
  #167  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 00:08
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Polecam artykuł:
"Korowcy i ich szpicle. Dwie nowe książki o opozycji demokratycznej - "NiepoKORni" i "Rozmowy na Zawracie"
Najlepiej je czytać równolegle. Pokazują bowiem historię opozycji demokratycznej w drugiej połowie lat 70. z dwóch różnych stron barykady : http://wyborcza.pl/1,88975,5559852,K..._opozycji.html
  #168  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 10:29
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie A to ci dopiero!

LeFigaro, The Guardian, Tv France24, Daily Star, Bild a nawet hinduski India Times i największy chiński portal internetowy, interesuja się naszym krajem. Rzecz idzie o... gołe pupy a konkretnie o wojnę polsko - niemiecką, która rozgorzała na wyspie Uznam. Terenem walki jest Świnoujście i niemiecki Ahlbeck w którym jest plaża dla naturystów. Świnoujski radny z PiS-u oświadczył: "Naturyści to dewianci, a Polacy są zmuszeni do patrzenia na ich nagość!"
Przy tak rozległym zainteresowaniu, kolejnym konfliktem niemicko - polskim, może chodzi o pretekst - jak już kiedyś było, z korytarzem?
Wprawdzie, Swiat sie śmieje z naszej pruderii ale... Może należałoby zacząć robić zapasy?
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #169  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 11:10
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Zapasy nigdy nie zaszkodza,co najwyzej moga sie zepsuc ale nie sol ,bo juz cukier mrowki zjedza.
Co do wojny niemiecko - polskiej to jeszcze nikt zadnej wojny nie wygral z gola du.. !
Wymienione media nie zasluguja na uwage ,lepiej poczytaj w internecie wiecej sie dowiesz o co chodzi.
Cale szczescie,ze w Polsce tanieje internet i wejdzie pod "strzechy".
  #170  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 11:26
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Cale szczescie,ze w Polsce tanieje internet i wejdzie pod "strzechy".
Senior, nie bądź okrutny i napisz gdzie szukać,w Polsce, taniego internetu. Właśnie, biorę rozbrat z neostradą i szukam operatora - lepszego i tańszego.
Znajomy, fachman od komputerów, radzi mi kupić sobie młotek i wybić nim z głowy myślenie o łatwym, szybkim i tanim dostępie do internetu.
Skoro wiesz coś konkretnego, to bądź prawdziwym Polakiem i podziel się.
A, tak w ogóle, to nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Co nie?
Pozdrawiam.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #171  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 11:37
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Przeciez wiesz,ze nie zyje w Polsce i nie znam w niej konkurujacych ze soba potentatow sieciowych,wiadomosc podalem za dzisiejszymi doniesieniami polskich mediow - chyba tego z palca nie wyssali.
Nie dajcie sie nabierac na szybkie lacza,to stary amerykanski numer. Jak juz cie namierza,ze bez komputera zycie twoje jest "niemozliwe",beda ci umilac to komputerowe zycie spowalniajac twe dotychczasowe lacza a nawet denerwowac przerwami.Jednoczesnie wciskajac nowosci rynkowe az w koncu (jak nie wyrzucisz komputera przez okno) zdecydujesz sie na nowszy model,na nowego "przekaziora" i oczywiscie nowe oplaty.
Badz staly a nigdy na tym nie stracisz !
Nie wszystko co drogie jest lepsze !!!
Seniorzy winni "jezdzic " na wolniejszych obrotach i nigdy nie starac sie dorownac mlodym ( we wszystkim,w sexie tez).
  #172  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 11:47
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Przeciez wiesz,ze nie zyje w Polsce i nie znam w niej konkurujacych ze soba potentatow sieciowych,wiadomosc podalem za dzisiejszymi doniesieniami polskich mediow - chyba tego z palca nie wyssali.
.
Senior, Ty przewrotny jednak jesteś , raz nie każesz słuchać polskich mediów, a raz się na nie powołujesz, więc jak to jest z Tobą, hę? że zacytuję Lilę?
  #173  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 11:53
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał FeliksG

Senior, nie bądź okrutny i napisz gdzie szukać,w Polsce, taniego internetu. Właśnie, biorę rozbrat z neostradą i szukam operatora - lepszego i tańszego.
Znajomy, fachman od komputerów, radzi mi kupić sobie młotek i wybić nim z głowy myślenie o łatwym, szybkim i tanim dostępie do internetu.
Skoro wiesz coś konkretnego, to bądź prawdziwym Polakiem i podziel się.
A, tak w ogóle, to nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Co nie?
Pozdrawiam.
Feliksie co to znaczy tani internet dla ciebie ????? W Aster to jest 64 zł mies -nie wiem ile liczy sobie Neostrada .
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #174  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 12:32
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie Małgorzato 50

Aster jest u mnie niedostępny. Neostrada, za 512kb/s plus liveboks, pobiera ~70 zł/m-c
Są tańsze oferty w/g których można mieć łącze za kwotę nieco powyżej 50 zł i to za szbszy internet, niż 512 kb/s
Sądziłem, że Senior zna jeszcze lepszą propozycję, ale on tylko gdyba.
Konkurencja, wśród dostawców sygnału internetowego, rośnie.
Spodziewam się ofert, które już się pojawiają, np. łacza bezprzewodowego.
A, tak na marginesie. Wyczytałem, że internet w Polsce należy do najdroższych w Europie. Jestem optymistą - w tym zakresie.
Pozdrawiam.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #175  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 13:01
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Feliksie rozejrzyj sie moze jakiś osiedlowy internet/mam taki/ i bardzo jestem zadowolona.Mam w pakiecie telewizje + internet 2 mbit za 59 złotych.Moze i u Ciebie cos takiego jest.Zycze powodzenia w poszukiwaniach i serdecznie pozdrawiam.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #176  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 13:18
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Polecam

audycję w radiowej jedynce - prawo prasowe, dyskusję prowadzi T. Sakiewicz
  #177  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 16:25
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Feliksie,

Cytat:
Napisał FeliksG

Senior, nie bądź okrutny i napisz gdzie szukać,w Polsce, taniego internetu. Właśnie, biorę rozbrat z neostradą i szukam operatora - lepszego i tańszego.
Znajomy, fachman od komputerów, radzi mi kupić sobie młotek i wybić nim z głowy myślenie o łatwym, szybkim i tanim dostępie do internetu.
Skoro wiesz coś konkretnego, to bądź prawdziwym Polakiem i podziel się.
A, tak w ogóle, to nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Co nie?
Pozdrawiam.

Sprawdź na stronach Netia.pl, czy operują w Twoim rejonie. Dostarczają sygnał po łączach TP SA, które dzierżawią.
Mam i nie narzekam.
  #178  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 23:08
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Interpol szuka świadka wypadku Geremka podaje Dziennik:http://www.dziennik.pl/wydarzenia/ar...u_Geremka.html
  #179  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 23:21
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał senior A.P.
Cale szczescie,ze w Polsce tanieje internet i wejdzie pod "strzechy".
Internet pod strzechami jest. Chałupy antenami upstrzone, bo "badziew" tani... Wszystko przez tę UE. Komputeryzację wsi sobie wymyśliła, w dodatku za takie małe pieniądze.
__________________
  #180  
Nieprzeczytane 08-08-2008, 00:19
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie W Przekroju

wywiad z Tuskiem, łoo, jaki długi, ostawię sobie na później.
Ortwin powiedział (chyba) do Lilki... Jasnorzewskiej:
Ostap mnie w spokoju.

Tusku, ostap mnie w spokoju, idę "podsłuchać" stacji przyjaznej dla wybranych
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.VI jolita Polityka - wątki archiwalne 538 21-07-2008 22:59
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.V jolita Polityka - wątki archiwalne 502 03-06-2008 13:46
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.IV jolita Polityka - wątki archiwalne 531 19-04-2008 16:34
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje...cz.II jolita Polityka - wątki archiwalne 502 19-10-2007 15:28
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje jolita Polityka - wątki archiwalne 506 17-07-2007 01:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.