menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 13-06-2007, 23:07
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Ku chwale ojczyzny..hmmm..

Nie ma Judymów,niestety.Ale wystarczyłaby jak myślę reforma.Bo zwróćcie moi mili uwagę,że lekarze kontraktowi nie strajkują.Nie zarabiają kokosów,sami rozliczają się z ZUS-em,ale to wynagrodzenie jest godziwe...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 13-06-2007, 23:31
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Nawet nie wiecie dziewczyny jak mnie cieszą Wasze wypowiedzi - widać, ze myślicie - w przeciwieństwie do ...kolejnych ekip odpowiedzialnych za obecny stan rzeczy.
Przepracowanie, gonienie od etatu do etatu odczłowiecza lekarza, odczłowiecza każdego przepracowanego człowieka. Względy prestiżowe nie pozwalają chodzić lekarzowi w podartych butach - oni mają pozaciągane ogromne kredyty na to, co widzą pacjenci i co w oczy ich kole, bo większość jest po prostu biedna, choć mało kto w to wierzy. Uczciwi- są biedni zazwyczaj i toną w długach. Długów nie widać - widać samochód - biednego nie stać na dziadostwo, to i samochód musi być w miarę dobry, by służył jak najdłużej.
Czy wiecie ile kosztuje 1 dzień szkolenia (3 dniowego) aby zdobyć jakąś całkiem prostą umiejętność zabiegową? 400zł! do tego min. 2-3 noclegi po 120 zł - całkiem niezła sumka przy wypłacie 1400 do ręki (specjalista po 20 latach pracy) 1100- rezydent na stażu specjalizacyjnym- kolejny kredycik na szkolenie? Obowiązek dokształcania - rozliczany - tylko, że bez dotacji od wymagającego organu. Z czego? Jeśli lekarz pracuje od 7 rano do 19.00 w porozumieniu z Funduszem, to KTO mu przyjdzie do gabinetu prywatnego? przecież dostępny jest za darmo w kilku placówkach! Wszystkim wątpiącym polecam wysłać własne dziecko na Medycynę - otworzy szeroko oczy i swój portfel, by wspomóc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 14-06-2007, 00:15
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

No to jeszcze napiszę co wiem na temat pielęgniarek. Znam dwie. Są to córki moich koleżanek, rówieśnice prawie mojej córki. Jedna, pracownica krakowskiego Rydygiera, oddziału urologii, po 14 latach i uposażeniu 700 zł, wybrała pracę na terenie Włoch. Jakieś mniejsze miasto. Przyjechało ich z Polski tam dwie.Otrzymały do dyspozycji wspólny apartament, 6 godzinny system pracy, intensywny kurs językowy, no i oczywiście płacę.Kilkakrotnie większą niż w Polsce. Po trzech mc.tamta musiała zrezygnować, nie przyjęła się. Córka koleżanki dostała samodzielne mieszkanie, samochód do dyspozycji i podwyżkę.W sierpniu minie rok od momentu jak tam wylądowała. Była w Polsce dwa razy. Syn z mężem byli u niej dwa razy po tygodniu i raz przez miesiąc. Zastanawiają się nad pozostaniem tam wspólnym na dłuższy czas.
Druga pielęgniarka pracuje na etacie w szpitalu im.Żeromskiego i na pół etatu w Przychodni Kolejowej. Oprócz tego biega w wolnym czasie robić zastrzyki i do opieki nad obłożnie chorymi pracownikami kolejnictwa. Wyciąga miesięcznie 1300 zł. Jest samotną matką padającą na nos ze zmęczenia. Rozważa możliwość wyjazdu do Szwecji.
I co z tego? A no nic. Zostaną nam judymki i te odrzucone przez inne państwa. Po jednej na oddziale. Będzie wesoło, a my będziemy dalej mysleć; słusznie im się należy godziwa płaca? Eeee....może nie, przecież inni też mało zarabiają.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 14-06-2007, 05:44
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Ja uważam , że niesłusznie domagają się aż takiej podwyżki ..a państwo jeśli ją da, to wyciągnie z naszej kieszeni..bo jak widzę, nikt w rządzie nie ma pomysłu na reformę służby zdrowia...
Być może Ciebie Wilhelminko stać na dopłaty do leczenia ..mnie niestety nie ..dlatego boję się co będzie dalej...zwyczajnie po ludzku boję się..bo i tak ledwo wiążę koniec z końcem.
A co do Judymów ..nie mam nic przeciwko..aby mnie tacy leczyli.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Ala-ma-50 : 14-06-2007 o 05:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 14-06-2007, 08:37
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Alusia ,serce moje...
Tak to jest w życiu,że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia..
Oczywiście bywają krezusi.Oczywiście.
Ale cała rzesza przędzie tak sobie,a wiem co mówię,bo większość mojej rodziny - po linii braci - to służba zdrowia.
Brat - lekarz reumatolog na emeryturze ,nie dorobił się nawet domu.Do tej pory cała rzesza rencistów w jego bloku ,siedzi od rana u ''naszego pana doktora''.Nie musze chyba mowić,że prędzej mu ręka uschnie ,jak on weźmie złotówkę..
Judym ? chyba nie .On się za takiego nie uważa,bo wg.niego - ma wszystko ,co potrzebne do życia.
Jego dzieci i ich połówki- wszyscy lekarze,gonią jak psy z wywieszonymi do psa językami.No,teraz mają lepiej ,bo przeszli na kontrakty.
Drugi mój brat,już nieżyjący miał żonę lekarza pediatrę i córkę -neurologa.
Bratowa owszem,ma nieźle.Mieszkanko w bloku,emerytura + dodatkowa praca.Bratanica...no ta ma najlepiej z całej rodziny.Od 15 lat w klinice w Hamburgu..
Ot ,sama nie wiem..
Nie stać ludzi na dopłaty z całą pewnością..Ale tacy lekarze jak opisałam są w większości ,i ich już nie stać na taką tyraczkę.
Uważam,że najbardziej chory jest system,który upokarza zarówno lekarzy jak i ich pacjentów..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 14-06-2007, 10:58
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Otóz to o tym cały czas rozmawiamy -ze system jest chory -natomiast będę się upierać ,ze strajk lekarzy ,choć oczywiście bolesny -może podziałać jak kubeł zimnej wody. Alu a ja w Judymów nie wierze -Judym tez ma dzieci ,potrzeby i musi z czegoś żyć.Jak ty to sobie wyobrażasz to SYSTEM powinien ci zapewnić bezpłatne leczenie czy leczenie takie na jakie byłoby cię stać -a nie pan doktór z własnej kieszeni.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 14-06-2007, 11:44
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Nawet w b. bogatych krajach stosuje sie dopłaty do wizyt i niektórych badań.U nas nadal pokutuje komunistyczne - wszystkim-wszystko ZA DARMO. To było dobre -nie przeczę, ale - w tamtych czasach nie było robionych drogich badań - medycyna poszła do przodu- diagnostyka znacznie podrożała i żaden system nie może sobie pozwolić na całkowita bezpłatność WSZYSTKIEGO. To co piszę, może nie jest popularne, ale kraje tak bogate jak Niemcy, nawet Hiszpania i inne stosuja symboliczne dopłaty 4 EURO za kazdą wizytę u lekarza i to pozwala na utrzymanie placówek z jednej strony, a z drugiej ... to co darmowe- bywa lekceważone przez kochanych pacjentów - tony leków wyrzucanych, liczne wizyty zupełnie niepotrzebne- traktowane jako okazja do "pogadania" i rozrywka w nudnym zyciu! Niestety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 14-06-2007, 16:20
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Będziemy płacić,

szykują nam koszyk usług medycznych:http://www.gazetawyborcza.pl/1,75478,4223427.html
W Twoim poście - sporo racji, ale przymierz to do polskich wynagrodzeń i tu już zaczynają się schody. Ponadto nie jestem pewna, czy wpłacane dodatkowo pieniądze znowu gdzieś nie wyciekną, wszak Polak potrafi...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 14-06-2007, 19:55
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

w wielu sektorach płace sa teraz nie do przyjęcia - nie tylko w ochronie zdrowia - ale czy jest cos cenniejszego niz zycie i zdrowie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 14-06-2007, 21:30
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Prawda,

nic ponad zdrowie i życie, ale nie wszyscy będą mieli na "dopłatę", a jeśli nie będą mieli, to co?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 14-06-2007, 22:13
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

To chyba się położą i będą czekali na kostuchę..a ja w pierwszym rzędzie..czego bym bardzo nie chciała...ale co mi pozostanie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 14-06-2007, 22:30
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie No -

niektórzy już teraz tak mają, ale nie martw się, jutro będzie lepiej albo nie będzie tak źle, może.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 14-06-2007, 22:39
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Miejmy nadzieję,że jeżeli nawet będa te dopłaty,to naprawde bedą symboliczne i jakos damy radę.Wkurza mnie tylko ,że sklade na NFZ płace dość dużą i jeszcze te doplaty.Obecnie dużo wydaje na prywatne leczenie i zyję mi sie coraz gorzej,więc skoro doplaty byłyby symboliczne/OBY/to moze damy radę.Dużo zdrowia wszystkim życze.glitter_maker_06_09_2007_11_35_07_96127.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 15-06-2007, 07:21
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Uśmiech Do Poli

Dzięki Poleńko za dobre słowo..też mam nadzieję, że jutro będzie lepiej..bo inaczej przyszło by mi chyba strzelić sobie w łeb..
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 15-06-2007, 08:41
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Alusiu,jutro na pewno będzie lepiej.Nie strzelaj czasem,bo pozostawisz klub w żałobie...
Myślę,że sprawa się ''uładzi ''.Może to będzie z korzyścią dla wszystkich ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 15-06-2007, 11:12
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Jestem za tym by wszyscy zarabiali godziwie ,ale jestem tez za tym by wszyscy ta pracę wykonywali w sposób rzetelny .Wkurza mnie cwaniactwo tzn rzekoma praca w tym samym czasie na kilku etatach i branie za to pieniędzy z kilku zródeł nie może tak być że podczas dyżuru na oddziale szpitalnym lekarz miast zajmować sie leczeniem ludzi leżacych na oddziale jednocześnie jest w przychodni przyszpitalnej przyjmujac pacjentów ze skierowaniami od lekarzy pierwszego kontaktu ,a przedewszystkim bez kolejki tych co przyszli po porade prywatnie za pieniązki i biegać jeszcze do swojedo prywatnego gabinetu obok szpitala bo tam ktoś przyszedł tez po porade. Tak jestem za tym by lekarz miał płacone godziwie ,ale i za tym by pracujac na tej "państwowej" posadzie nie robił fuch na boku .Ja nie twierdze ,że wszyscy lekarze tak robią - tylko do diabła czemu ja z reguły na takich trafiam.Jestem tez za tym by przedewszystkim podwyżkę dostały pielęgniarki bo to one najcięzej pracuja niejednokrotnie wyręczając lekarzy

Ostatnio edytowane przez ammi1952 : 15-06-2007 o 11:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 15-06-2007, 15:05
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Alusiu dlatego wydaje mi sie ,ze rozsądnym nierozwiązaniem byłby podstawowy pakiet z ubezpieczenia zdrowotnego -ale oddzielną sprawą wydaje mi sie zasadność żądań lekarzy (też bym w to włączyła pielęgniarki) bo sadze ,że godziwe dla nich wynagrodzenia w znacznym stopniu ukróciłoby patologie o których pisze ammi-a poza tym pozwoliłoby nieuków i hochsztaplerów wyeliminować z lecznictwa publicznego.Tyle, że to wszystko wymaga nie tylko nakładów finansowych ale przede wszystkim rozwiązań systemowych a kolejne rządy w pogoni za własnymi interesami czasem łatają jakieś dziury jak już maja pistolet przystawiony do głowy i na tym koniec...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 15-06-2007, 16:05
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Właśnie,

żeby dokonać zmian, trzeba odwagi, a tej ci jakoś wśród naszych polityków nie widać. Dlaczego wycofano się z pomysłu kas fiskalnych dla lekarzy? Dlaczego US nie przyjrzy się dobrom doczesnym niektórych medyków? Toż nawet praca na 4 etatach - na to są papiery - nie będzie w stanie "usprawiedliwić" tych dóbr.
Uczciwość i rzetelność, o której wspomina Ammi - ważna sprawa; a jeśli ktoś nie wyssał jej (uczciwości!) z mlekiem matki, trzeba stworzyć mechanizmy, które po prostu ją wymuszą. Płace zasadnicze personelu medycznego muszą być wyższe, koniecznie, ale rzetelnośc i jakość pracy należy wyegzekwować, a tego się nie robi i w projektach teżna ten temat ani słowa.
Taki przykład: w przychodni lekarz przyjmuje do 19:00, w gabinecie prywatnym, do którego musi dojechać kilkanaście km, od 19:00. U siebie zaczyna pracę punktualnie, reszty nie będę komentować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 15-06-2007, 21:56
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Samo życie.

Na moim piętrze oprócz mnie mieszkają jeszcze 3 osoby chore na raka + Figusia to jest nas razem 5 sztuk. Zaproponowałam im utworzenie "klubu raczków", u 2 panów nastąpiła niestety "wznowa" nowotworu. Jeden z nich był operowany w szpitalu kolejowym w Międzylesiu i tak się pechowo złożyło, że powinien teraz "położyć się" w tym szpitalu /był zapisany/. Wczoraj zgłosił się do szpitala ze szczoteczką do zębów i pidżamą i dowiedział się ze zostanie przyjęty jak zapłaci. Zdenerwował się potwornie bo potrzebne jest mu natychmiastowe leczenie /z powodu wznowy/ złapał lekarza za fartuch i zaproponował mu wycieczkę do prokuratora. W poniedziałek zostanie przyjęty na oddział za darmo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 15-06-2007, 22:21
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

To, co napisałaś, przeraża.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
nie polecam tych lekarzy psychiatrów i psychologów z lubuski malineczka Opieka 9 13-01-2008 10:02
Nie będzie lekarzy ze Wschodu... Alsker Opieka 55 09-07-2007 13:29
Bezterminowy strajk lekarzy - komentarze Basia. Ogólny 45 03-07-2007 15:24
Strajki lekarzy podzieliły Polaków - komentarze Basia. Ogólny 1 19-06-2007 16:25
Jutro strajk lekarzy. wielebny Choroby, badania, terapie 3 20-05-2007 19:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.