menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #381  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 22:29
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

UE dostaje nauczkę,że z Rosją trzeba się liczyć.Bo trzeba.I lepiej byłoby dla nas gdybyśmy się umieli z Rosjanami dogadać.Nie musimy ich kochać, ale jesteśmy zależni gospodarczo i leży to w naszym interesie.I politycy powinni to uwzględniać zamiast leczyć swoje fobie wystąpieniami,które budzą tylko politowanie, a na nas ściągnąć kolejne nieszczęście.
  #382  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 22:43
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

To może nabrać wodę w usta i nic nie robić? I nam i UE zależy na dobrych stosunkach z Rosją. Chamberlain też był ugodowy, pozostałe państwa też i Hitler to wykorzystał. To może należało pozwolić Husajnowi na dalsze zbrojenia, a Talibów nie ruszać? Moja chata z kraja-co tam jakieś WTC lub pociąg w Hiszpanii, metro w Londynie. Ale tak się daleko nie zajedzie. A póki nie ma rury pod Bałtykiem, to zakręcić mogą-ale wszystkim po drodze, czyli Białoruś, Polska i Niemcy. UE nie była solidarna, gdy chodziło o polskie mięso. Teraz widzą prawdziwe oblicze przyjaciela z Moskwy.
  #383  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 22:57
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Re:Kazik
Chciałbyś może jakiejś kolejnej wojenki? UE załatwi, co ma do załatwienia z Rosją pod stołem.I na pewno Ciebie o tym nie poinformują.
  #384  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 23:05
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Lilu nie kracz, albo odpukam w niemalowane

Nie kraczę ,tylko zamierzam się odłączyć razem ze Śląskiem.Niedługo będę powiewać białą chustą na forum i lać ślozy,bo emigruję,nie ruszając się z miejsca.
A co ? Nie wierzycie gorole ? To poczekajcie jeszcze trochę.
  #385  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 23:15
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 073
Domyślnie

Scenariusz:
Nasz Prezydent z całą mocą zaprotestował w liście do Dmitrija Miedwiediewa.
Rosyjski prezydent tłumaczy, że wqurwił sie z powodu tarczy.
Zaraz się okaże, że to Polska wszystkiemu winna.
Teraz ja kraczę.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #386  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 23:21
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Lila, co Ty kombinujesz?
Jaka emigracja i po co i to ze Śląskiem.
A kto tu porządku przypilnuje i o los RP (znowu nie wiem której ) troszczyć się będzie?
  #387  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 23:27
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Marian Załucki:

"Tysiąc lat szablą
cięliśmy dla glorii
i nikt się tak jak my
nie naciął w historii.
Millennium heroizmu-
z tarczą lub na tarczy!...
Przepraszam - a może wystarczy?...
Może za te boje
dawne i ostatnie
można już Polakiem
być trochę prywatnie?......
Bez czekania
aż znowu nam gębę rozkwaszą
za Wolność Naszą i Waszą?....."

Rosjanie zdobyli broń amerykańską na terenie Gruzji.Teraz
Amerykanie proszą o jej zwrot.Czy ktoś wie, o jaką broń chodzi?Bo chyba nie o standardową?
  #388  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 23:27
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Lila, co Ty kombinujesz?
Jaka emigracja i po co i to ze Śląskiem.
A kto tu porządku przypilnuje i o los RP (znowu nie wiem której ) troszczyć się będzie?

Jak to Pola ,nie wiesz iż wici idą ?
Trudno,już się nie troszczę .Mój Vaterland to Śląsk,choć bliżej mi mentalnie i geograficznie do Małopolski ( Kresów i tak nie ma ).Przyłączam się do secesji i zabieram węgiel,także koksujący.
Możecie go kupować po zapłaceniu cła .
Trudno ,tam gdzie chleb - tam Ojczyzna,wybaczcie .
  #389  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 23:52
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Jakie wici do ...!
Trochę mnie tu nie było, a już się porobiło Śląska nie dam, Kresy, hmm... weź sobie, za darmo, należą Ci się, chyba, za wytrwalość w oczekiwaniu , choć nie wiem, czy to bezpieczny teren.

Słyszałaś o nowym podręczniku w Rosji? Dotyczy Katynia, łobuzy ci Rosjanie, niektórzy na pewno!
  #390  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 23:54
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Polu

powiedz cos wiecej o tym podreczniku.
  #391  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 23:57
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Jakie wici do ...!
Trochę mnie tu nie było, a już się porobiło Śląska nie dam, Kresy, hmm... weź sobie, za darmo, należą Ci się, chyba, za wytrwalość w oczekiwaniu , choć nie wiem, czy to bezpieczny teren.

Słyszałaś o nowym podręczniku w Rosji? Dotyczy Katynia, łobuzy ci Rosjanie, niektórzy na pewno!

Oczywiście.Szlag mnie trafił i krew zalała..
  #392  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 23:59
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
powiedz cos wiecej o tym podreczniku.


Katyń to sprawiedliwy odwet za rok 1920.O tym będą się uczyć rosyjskie dzieci.
Żeby jasne było,podręcznik był przygotowany już w ubiegłym roku,grubo przed Tarczą i Gruzją..
  #393  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 00:04
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

I jeszcze do Poli w kwestii formalnej .
Co psiakrew,Śląska nie dasz ? My robimy secesję.Tu pisze właśnie śląska separatystka!!!
Żądamy od Unii uznana Silesji jako niezależnego państwa !!
Wolność dla hanysów !
Precz z gorolami.Chcemy sprzedawać węgiel za godziwą cenę .Idziemy we wrzesniu na Warszawę z laskami dynamitu !!Ja i Desti też.
Inaczej robimy powstania śląskie.Mogło być Kosowo,teraz Osetia- może być Śląsk.
  #394  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 00:04
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Nie czytałam, nie widziałam, usłyszałam rano w serwisie radiowym i aż mnie postawiło na równe nogi.
Nie powtórzę dokładnie, ale + -, było tak: Katyń był słusznym odwetem na Polakach za 1920r.
To nie jest dokładnie tak samo, ale do tego się w sumie sprowadza. Taki ma być komentarz w nowych podręcznikach historii w nowym Związku Zdradzieckim.

Jakiś palant rosyjski to wygłosił.
  #395  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 00:35
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Radio dziś podało,że to za skazanie na powolną śmierć 18 000 Rosjan w obozach jenieckich - z powodu chorób i głodu po 1920r.
Takie ma być uzasadnienie zbrodni katyńskiej.
A na marginesie - czytałam wywiad z reżyserem Jackiem Koprowiczem w "Dużym Formacie".Twierdzi, że odnalazł Heinricha Bohne, człowieka Himmlera, który zajmował się dokumentacją sporządzoną przez Niemców na temat Katynia.Dowody te Niemcy chcieli przekazać Amerykanom,ale Roosevelt zakazał ich przyjmowania.Amerykański ambasador w Turcji, który chciał je ujawnić,został wysłany na dalekie wyspy. Oto POLITYKA.
  #396  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 01:44
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
I jeszcze do Poli w kwestii formalnej .
Co psiakrew,Śląska nie dasz ? My robimy secesję.Tu pisze właśnie śląska separatystka!!!
Żądamy od Unii uznana Silesji jako niezależnego państwa !!
Wolność dla hanysów !
Precz z gorolami.Chcemy sprzedawać węgiel za godziwą cenę .Idziemy we wrzesniu na Warszawę z laskami dynamitu !!Ja i Desti też.
Inaczej robimy powstania śląskie.Mogło być Kosowo,teraz Osetia- może być Śląsk.
Hmm... to ja na wszelki wypadek przesunę się kapkę na zachód, zrobię Wam miejsce
Kończę dyżur i idę spa...kować rodzinkę
A Śląsk sobie odbiję... przy okazji lepszych klimatów
  #397  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 10:03
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
Radio dziś podało,że to za skazanie na powolną śmierć 18 000 Rosjan w obozach jenieckich - z powodu chorób i głodu po 1920r.
Takie ma być uzasadnienie zbrodni katyńskiej.
A na marginesie - czytałam wywiad z reżyserem Jackiem Koprowiczem w "Dużym Formacie".Twierdzi, że odnalazł Heinricha Bohne, człowieka Himmlera, który zajmował się dokumentacją sporządzoną przez Niemców na temat Katynia.Dowody te Niemcy chcieli przekazać Amerykanom,ale Roosevelt zakazał ich przyjmowania.Amerykański ambasador w Turcji, który chciał je ujawnić,został wysłany na dalekie wyspy. Oto POLITYKA.

Właśnie .POLITYKA.Obrzydliwość.
Tylko Rosja nie przyjmuje do wiadomości,że te tysiące jeńców odmówiło powrotu do kraju szczęśliwości i dobrobytu.
No to teraz trzeba im oddać z kolei i vendetta się szykuje.Może zresztą okazja będzie ( panie Boże nie dopuść ) ,bo szykuje się powtórka z rozrywki .
Pytanie jakiej ? Zimnej wojny zaledwie,czy wojny krymskiej ?

Ukraina w niebezpieczeństwie,a ja jestem ciekawa co myślą o tym ci,co nawoływali do współpracy ..brrr...z Rosją.Przecież z tym partnerem nigdy nie dało się współpracować,na zasadzie partnerstwa,oczywiście.

ps.giełda moskiewska szaleje.Inwestorzy z Zachodu wycofują na gwałt swój kapitał.Źle to wróży.Giełda zawsze była języczkiem u wagi - polityki.Boję się.Nigdy nie znałam tego uczucia.Po raz pierwszy się boję..nie o siebie,bynajmniej.

A niektórym z Was chce się prowadzić nonsensowne wojny forumowe.Jakie to wszystko jest głupie,nie widzicie tego ?

Co dalej będzie ?
  #398  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 10:52
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie Klucz

Prof. Ludwik Stomma - żyje, pracuje i tworzy we Francji - udzielił wywiadu w którym powiedział, m/innymi:
"zaczynam podejrzewać, że w Polsce panuje postmodernizm w najgorszym tego słowa znaczeniu"...
" winne temu jest zakłamanie religijne, które nie pozwala ludziom myśleć, tylko każe im iść w/g kanonów"...
"mieszkamy w zjednoczonej Europie. Co prawda Polacy są gwoździem w dupie tego kontynentu i przeszkadzają, jak mogą, w jego awansie"...

Czyżby miał na myśli tzw. "inicjatywy" i "dyplomację" jakie prezentuje nasz kraj?
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #399  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 11:07
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał FeliksG
Prof. Ludwik Stomma - żyje, pracuje i tworzy we Francji - udzielił wywiadu w którym powiedział, m/innymi:
"zaczynam podejrzewać, że w Polsce panuje postmodernizm w najgorszym tego słowa znaczeniu"...
" winne temu jest zakłamanie religijne, które nie pozwala ludziom myśleć, tylko każe im iść w/g kanonów"...
"mieszkamy w zjednoczonej Europie. Co prawda Polacy są gwoździem w dupie tego kontynentu i przeszkadzają, jak mogą, w jego awansie"...

Czyżby miał na myśli tzw. "inicjatywy" i "dyplomację" jakie prezentuje nasz kraj?

''W wulgarnym skrócie zapierdalanie od świtu do zmierzchu".

To też cytat z profesora.Tyczył się pracy Leszka Millera,który jest dla profesora obiektem fascynacji.
Tym samym - jak dla mnie - Stomma Ludwik nie jest żadnym autorytetem i zastanawianie się co on takiego chciał powiedzieć,jest jedynie stratą czasu.
  #400  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 17:01
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie Wytrych nie klucz ...

Cytat:
Napisał FeliksG
Prof. Ludwik Stomma - żyje, pracuje i tworzy we Francji - udzielił wywiadu w którym powiedział, m/innymi:
"mieszkamy w zjednoczonej Europie. Co prawda Polacy są gwoździem w dupie tego kontynentu i przeszkadzają, jak mogą, w jego awansie"...[/i]
Czyżby miał na myśli tzw. "inicjatywy" i "dyplomację" jakie prezentuje nasz kraj?
PRL gwoździem nie była - ?
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17
Forum dla niewybranych cz. VII Ewita Różności - wątki archiwalne 502 04-03-2008 19:14
Bar u Sunshine cz.VII Sunshine Humor, zabawa - wątki archiwalne 513 22-09-2007 14:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.