menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 02-11-2008, 11:19
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Super no nie - Augustyn nawet Generałowi wiedzy o stanie wojennym odmawia ...

Cytat:
Napisał senior A.P.
Stenogramy (jak powyzszy) niech czytaja ci,ktorzy wiedzy historycznej nie posiadaja,ktorzy ucza sie zycia i historii,moze kiedys wyciagna wlasne wnioski.
W tych stenogramach są słowa które wypowiedział Pan Generał Wojciech Jaruzelski na sali sądowej.
Żródło tekstu też jest jak najbardziej wiarygodne - http://www.trybuna.com.pl/

Tym postem wyłączam się z dyskusji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 02-11-2008, 11:23
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nie wstrzymuje,nie zabraniam a Pozdrawiam i Zyczac milego dnia !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 02-11-2008, 14:28
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Biegli orzekli, że Kiszczak może brać udział w rozprawie sądowej z pewnym ograniczeniem (2godz.), ale może. Ciekawe, czy stawi się na rozprawie 7 listopada. Przewiduję, że się nie stawi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 03-11-2008, 18:35
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Pewno,ze moze brac udzial i w dodatku zeznawac,oby tylko mowil prawde.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 07-11-2008, 01:22
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Ja też nie potępiam gen. Jaruzelskiego. Dlaczego? Może się ktoś zdziwi, ale uważam go za jednego z najmądrzejszych i najbardziej oddanych przywódców Polski w całej nasze ponad tysiącletniej historii. Dokumenty moskiewskie? jakieś zapewnienia o tym, że nie mieszali się w nasze sprawy? Śmiechu warte i tyle. Moskiewskie słowo, jest tyle warte, ile kartka papieru na którym zostało ono napisane.
Gen. Jaruzelski znał moskali i ich politykę, bo poznał bolszewizm, a raczej moskalizm z bliska. doświadczył tego paskudztwa na własnej skórze i wiedział do czego rusek jest zdolny. A zdolny to jest napewno i to do bardzo wielu złych rzeczy. Zdolny jest tak bardzo rusek, że do dziś klepie bzdury, że w Katyniu mordowali szkopy, a nie oni.
Wiecie jeszcze za co mam między innymi szacunek do gen. Jaruzelskiego? A za to, że nie właził tak w tyłek Moskwie, jak obecni zachodowi. Bo gdyby tak wchodził w połowie, jak dziś się płaszczą zachodowi, to bylibyśmy dziś nie Polską, a Białorusią.
A tak przy okazji, to ciekawe co więcej pochłonęło ofiar. Rządy Jaruzelskiego? Czy rządy dzisiejszej demokracji, w której ze względów ekonomicznych odebralo sobie masę ludzi najzwyczajniej w świecie życie. To jest szok ilu. O tym oczywiscie się nic nie mówi. Bo po co? W końcu nikt tym ludziom wieszać się nie kazał, a cynicy powiedzą, że skoro tak wybrali? Dziwnych doczekaliśmy czasów i dziwnej demokracji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 07-11-2008, 09:18
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 076
Domyślnie

Do Jacka P.
Cytat:
Wiecie jeszcze za co mam między innymi szacunek do gen. Jaruzelskiego? A za to, że nie właził tak w tyłek Moskwie, jak obecni zachodowi. Bo gdyby tak wchodził w połowie, jak dziś się płaszczą zachodowi, to bylibyśmy dziś nie Polską, a Białorusią.

A jak Twoim zdaniem wyglądało to niewłażenie w tyłek ? Bo ogół odniósł wrażenie przeciwne.

ps.Zaznaczam,że coraz bardziej mi szkoda starego człowieka.Tym bardziej,że broni się bez adwokata .No i ma wiele godności ,w porównaniu z innymi osobami ze sceny politycznej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 07-11-2008, 09:56
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Do Jacka P.


A jak Twoim zdaniem wyglądało to niewłażenie w tyłek ? Bo ogół odniósł wrażenie przeciwne.

ps.Zaznaczam,że coraz bardziej mi szkoda starego człowieka.Tym bardziej,że broni się bez adwokata .No i ma wiele godności ,w porównaniu z innymi osobami ze sceny politycznej.

gen. Jaruzelski był człowiekiem, któremu Moskwa nigdy nie ufała i nie wiedzieli co tak naprawde myśli. Darzył szacunkiem rosyjski naród i miał i ma do niego wiele szacunku, a to nie jest tożsame z szacunkiem do moskiewskiego rządu. Dramat okresu jego rządów, polegał na tym, że niemógł wybierać tego co było by lepsze dla Polski, a wybierał to "mniejsze zło"
Czy ogół twierdzi inaczej? Tak twierdzą jego przeciwnicy, a swoje teorie gloszą tak głośno i hałaśliwie, że można odnieść wrażenie, jak twierdził by ogół.
Mnie nie jest żal, bo żal jest litością, a na litość zasługuje złoczyńca. Żal to mi jest tych młodych ludzi, którzy pozwalają sobą manipulować i chodzą przed jego domem manifestując swoje oskarżenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 09:22
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Zgadzam sie z toba JackuP,ze gen. Jaruzelski tak jak opisujesz postepowal ,ze nie chcial niczyjej krzywdy,choc wszelcy oskarzyciele mowia i pisza inaczej.
Byl i jest czlowiekiem wysokiej inteligencji i dobrego wychowania,dzisiaj ani zolnierzy a tym bardziej politykow takiej klasy pod tym wzgledem nie ma.
Czlowiek kulturalny w dzisiejszym spoleczenstwie czuje sie bardzo nieswojo, poniewaz ludzie zatracili cechy wzajemnego poszanowania. Jezeli ktos ma odmienne poglady od ogolu natychmiast jest "deptany",dzisiaj obowiazuje "filozofia stada" - obojetnie czy i kto to stado zagania na pastwisko/zerowisko one ma tak a nie inaczej beczec lub wzajemnie na siebie nastawiac rogi.
Wszystkiemu (takiemu postepowaniu) jest winien system wychowawczy spoleczenstw (od domu i szkoly),to zalezy od ustroju i praw rzadzacych w nim.
Obojetnie kto wiesza psy na ustroju socjalistycznym i co o nim mowi/pisze winien wiedziec ,ze takiego spustoszenia moralnego i obyczajowego jakie jest teraz,wtedy nie bylo.
Teraz jest swiat dna moralnego,kiedy to ludzie na najwyzszych szczeblach wladzy nie potrafia sie odpowiednio zachowac i wzajemnie sobie ublizaja,a co dzieje sie na dolach ?
Wynika to tez z innych uwarunkowan.
General Wojciech Jaruzelski sluzyl Polsce a nie Moskwie,dzisiejsi przywodcy sluza naszym wrogom i miedzy soba rywalizuja w tej sluzbie.
Jezeli kiedys (co sie mlodym pokoleniom wmawia i przekazuje) sluzono jednemu wrogowi,to dzisiaj sluzy sie im kilku,a jakim nie trzeba dodawac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 10:31
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 076
Domyślnie

Jestem za a nawet przeciw.
Zdziczenie i chcęć zadeptania jest widoczna gołym okiem.Szczególnie w internecie,gdzie różne indywidua masturbują się anonimowym ( w ich rozumieniu ) dowalaniu innym.

Co do generała mam zgoła zdanie inne .Nie będę powielać wypowiedzi ,bo to bez sensu jest.
Natomiast -ku memu zdziwieniu- nie mogę oprzeć się uczuciu szacunku do niego.Za godną postawę.
A także współczuciu dla jego żony,dla której to palenie zniczy pod domem przez smarkaterię ,musi być dużą traumą.
I trochę się dziwię,że nikt nie powie - basta !...
Przed domem generała mogła zginąć dżdżownica ,przypadkiem zdeptana .Palenie zniczy na miejscu kaźni dżdżownicy ,uważam za bezsensowne .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 10:57
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jest typ ludzi co bez swieczek nie moze zyc,wystawiaja nawet w swych oknach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 13:50
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

W oknach wystawiają gdy nie mogą uczcić inaczej pomięci osoby znajomej np w czasie pogrzebu. Mam na myśli apel o zapalenie zniczy w oknach gdy odeszła nasza forumowa koleżanka Ewita. Twoja dygresja Augustynie jest bardzo nie na miejscu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 15:47
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jestem za a nawet przeciw...
A także współczuciu dla jego żony,dla której to palenie zniczy pod domem przez smarkaterię ,musi być dużą traumą.
I trochę się dziwię,że nikt nie powie - basta !...
Pod tym się podpiszę i ja, natomiast godna postawa generała? Hmm... musiałabyś uzasadnić swoją opinię.

Na pewno czytaliście, ale tym, którzy nie natrafili na te artykuły, a są zainteresowani problemem spojrzenia na stan wojenny i odpowiedzialność za jego wprowadzenie polecam dwa teksty, niestety dla niektórych, z GW. Moim zdaniem warto się nad nimi zadumać bez względu na sądy i poglądy:
Stf. Chwina: http://wyborcza.pl/1,76842,5766456,M...i_jak_lza.html
oraz Stefan Chwin, Waldemar Kuczyński, Mirosław Czech i Wojciech Jaruzelski: http://wyborcza.pl/1,94489,5785586,P..._Wujec___.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 19:43
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Wojciech Jaruzelski odebrał dobre, humanistyczne wykształcenie, to inteligentny człowiek! Jednocześnie wydaje mi się, że jest zagorzałym fanatykiem komunizmu...(
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 21:14
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ludgarda
Wojciech Jaruzelski odebrał dobre, humanistyczne wykształcenie, to inteligentny człowiek! Jednocześnie wydaje mi się, że jest zagorzałym fanatykiem komunizmu...(
gen. Wojciech Jaruzelski, odebrał nie tylko dobre wykształcenie, lecz również dane mu było przejąć bardzo dobre wychowanie i wielki patriotyzm. Nie uważam by był zagorzałym komunistą, lecz był i jest zagorzałym Polakiem. Chciałbym i ja tak kochać swoją ojczyznę, jak gen. W. Jaruzelski.
Dziś łatwo jest wystawiać komuś ocenę i osądzać za to co zrobił. A ja cenię go za to co zrobił dla nas, jeśli chodzi o całokształt jego życia, bo był na początku swojej kariery, zwykłym żołnierzem i walczył o nasz kraj. Cenię go również za to, że nie doszło w naszym kraju do wojny domowej i przelewu krwi. Ale cenię go za to, czego nie zrobił. Bo gdyby był taki straszny, jak go przedstawiają, to mając większe możliwości niż Causescu, mógł doprowadzić do bratobójczych walk.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 22:05
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Lila
Syberia kształtowała ludzi napewno. Kształtowała być może bardziej, niż niejedna uczelnia. Obyśmy my, ani nasze dzieci nie musiały przechodzić takich "uczelni".To nie ulega wątpliwościom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 22:18
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Cytat:
Napisał Lila
A jakie to wykształcenie konkretnie odebrał ? Gdzie i kiedy ? [...]
Jaruzelski był wychowankiem szkoły O. Marianów. Marianie - gospodarze m.in. Lichenia.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #137  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 22:21
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał JacekP
gen. Wojciech Jaruzelski, odebrał nie tylko dobre wykształcenie, lecz również dane mu było przejąć bardzo dobre wychowanie i wielki patriotyzm. Nie uważam by był zagorzałym komunistą, lecz był i jest zagorzałym Polakiem. Chciałbym i ja tak kochać swoją ojczyznę, jak gen. W. Jaruzelski.
Dziś łatwo jest wystawiać komuś ocenę i osądzać za to co zrobił. A ja cenię go za to co zrobił dla nas, jeśli chodzi o całokształt jego życia, bo był na początku swojej kariery, zwykłym żołnierzem i walczył o nasz kraj. Cenię go również za to, że nie doszło w naszym kraju do wojny domowej i przelewu krwi. Ale cenię go za to, czego nie zrobił. Bo gdyby był taki straszny, jak go przedstawiają, to mając większe możliwości niż Causescu, mógł doprowadzić do bratobójczych walk.
Jednym słowem "dziękujemy ci generale"...nie rozśmieszaj mnie..ludzie czy wyście naprawdę w PRL-u nie żyli??????
Lila zgadzam się co do zniczy ,Moniki J i Gucia....wszystko zawsze inaczej wygląda z perspektywy bliskich.Jedno można oddać generałowi ,że poddaje się osadowi z podniesiona głową .Ale dla mnie to nie jest ani bohater ani szlachetny człowiek ani patriota nadmierny a jeśli tak to politruk pojmujący patriotyzm powiedziałabym "swoiście" no cóż jakie czasy tacy bohaterowie .A czas był parszywy .......
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #138  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 22:34
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Jaruzelski był wychowankiem szkoły O. Marianów. Marianie - gospodarze m.in. Lichenia.
Chyba długo jednak nie był, gospodarzenia też się za bardzo nie nauczył i nie nauczył się wyciągania wniosków z "lekcji" pobranej na Syberii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #139  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 22:36
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

oj tak. Czas faktycznie był parszywy. ale nie my ten parszywy czas sobie wybraliśmy. Na tacy Stalinowi podał nas zachód. Ten kochany, demokratyczny i jakże szlachetny.
Oj było to szlachetne tak nas sprzedać zachodowi. Szlachetne było pomagać Niemcom po wojnie, bo jak mawia dziś Eryka Stainbach i pani kanclerz, to biednych niemców wypędzano.
Ale przecież to były parszywe czasy i parszywi bohaterowie.
Żyłem w PRL, żyję w RP, ale tak naprawdę, to żyję w Polsce i ślepy napewno nie jestem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #140  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 22:39
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Chyba długo jednak nie był, gospodarzenia też się za bardzo nie nauczył i nie nauczył się wyciągania wniosków z "lekcji" pobranej na Syberii.

Za to dziś mamy gospodarzy. Tak gospodarzą, że już klepią głupoty, że ludzie nie będą mieć emerytur.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.