menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 22:42
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał JacekP
Ja też nie potępiam gen. Jaruzelskiego. Dlaczego? Może się ktoś zdziwi, ale uważam go za jednego z najmądrzejszych i najbardziej oddanych przywódców Polski w całej nasze ponad tysiącletniej historii. Dokumenty moskiewskie? jakieś zapewnienia o tym, że nie mieszali się w nasze sprawy? Śmiechu warte i tyle. Moskiewskie słowo, jest tyle warte, ile kartka papieru na którym zostało ono napisane.
Gen. Jaruzelski znał moskali i ich politykę, bo poznał bolszewizm, a raczej moskalizm z bliska. doświadczył tego paskudztwa na własnej skórze i wiedział do czego rusek jest zdolny. A zdolny to jest napewno i to do bardzo wielu złych rzeczy. Zdolny jest tak bardzo rusek, że do dziś klepie bzdury, że w Katyniu mordowali szkopy, a nie oni.
Wiecie jeszcze za co mam między innymi szacunek do gen. Jaruzelskiego? A za to, że nie właził tak w tyłek Moskwie, jak obecni zachodowi. Bo gdyby tak wchodził w połowie, jak dziś się płaszczą zachodowi, to bylibyśmy dziś nie Polską, a Białorusią.
A tak przy okazji, to ciekawe co więcej pochłonęło ofiar. Rządy Jaruzelskiego? Czy rządy dzisiejszej demokracji, w której ze względów ekonomicznych odebralo sobie masę ludzi najzwyczajniej w świecie życie. To jest szok ilu. O tym oczywiscie się nic nie mówi. Bo po co? W końcu nikt tym ludziom wieszać się nie kazał, a cynicy powiedzą, że skoro tak wybrali? Dziwnych doczekaliśmy czasów i dziwnej demokracji.

Trzeba sie przyzwyczaic do nowej rzeczywistosci.
Czasy,czy sie spi,czy sie lezy...juz minely bezpowrotnie.
A general jest moze teraz innym czlowiekiem ale wtedy,
jak np.w grudniu 1970?

Władze PZPR (Biuro Polityczne w składzie: Władysław Gomułka, Marian Spychalski, Józef Cyrankiewicz, Ignacy Loga-Sowiński, Mieczysław Moczar, Wojciech Jaruzelski, Alojzy Karkoszka, Zenon Kliszko, Kazimierz Świtała, Tadeusz Pietrzak) na wieść o wydarzeniach w Gdańsku wydały rozkaz użycia broni palnej przeciwko demonstrującym, przy czym strzały po ostrzegawczej salwie w górę zgodnie z rozkazem Gomułki miały być oddawane w nogi. Nastąpiła interwencja 550 czołgów i 700 transporterów opancerzonych 8. dywizji zmechanizowanej. Do walki z demonstrantami ruszyło 5 tysięcy milicjantów i 27 tysięcy żołnierzy, Wybrzeże zostało krwawo spacyfikowane. Akcję tę nadzorował osobiście obecny w trójmieście wiceminister MON Grzegorz Korczyński.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 22:43
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Toteż nie rozumiem dlaczego z takim zapalem entuzjazmujesz się generalem ,który byl po prostu kameleonem fantastycznie umiejącym znaleźć sobie miejsce w tej niemilej rzeczywistości.Nie wiem jakim jest prywatnie czlowiekiem ,ale nie mam za grosz anu sentymentu ani nabozenstwa dla jego rzekomego "patriotyzmu" JackuP jasne ze samismy w to g... nie wleźli ale niestety 50 lat zrobilo swoje i wyksztalciła się mentalnośc pewnego typu .Dlatego jest nam tak trudno.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #143  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 22:46
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał JacekP
Za to dziś mamy gospodarzy. Tak gospodarzą, że już klepią głupoty, że ludzie nie będą mieć emerytur.
No cóż, mamy takich, jakich wybraliśmy.
A może takich, na jakich zasługujemy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 22:51
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Tylko ,że ja nie rozumiem.Z Syberii ludzie wracali nienawidząc Sowietów.A on tam patrzył na śmierć rodziców.

Jesteś w wielkim błędzie. Bali się bolszewizmu i komunizmu jak ognia, ale nie mieli w żadnym wypadku nienawiści. Mówię to z całą odpowiedzialnością. Część mojej rodziny tam była na "wczasach". Taki sześcioletni turnus, po którym też nie wszyscy wrócili. Żeby coś mówić, to trzeba znać punkt widzenia ludzi, którzy przeszli to piekło piekieł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 22:57
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Trzeba sie przyzwyczaic do nowej rzeczywistosci.
Czasy,czy sie spi,czy sie lezy...juz minely bezpowrotnie.
A general jest moze teraz innym czlowiekiem ale wtedy,
jak np.w grudniu 1970?

Władze PZPR (Biuro Polityczne w składzie: Władysław Gomułka, Marian Spychalski, Józef Cyrankiewicz, Ignacy Loga-Sowiński, Mieczysław Moczar, Wojciech Jaruzelski, Alojzy Karkoszka, Zenon Kliszko, Kazimierz Świtała, Tadeusz Pietrzak) na wieść o wydarzeniach w Gdańsku wydały rozkaz użycia broni palnej przeciwko demonstrującym, przy czym strzały po ostrzegawczej salwie w górę zgodnie z rozkazem Gomułki miały być oddawane w nogi. Nastąpiła interwencja 550 czołgów i 700 transporterów opancerzonych 8. dywizji zmechanizowanej. Do walki z demonstrantami ruszyło 5 tysięcy milicjantów i 27 tysięcy żołnierzy, Wybrzeże zostało krwawo spacyfikowane. Akcję tę nadzorował osobiście obecny w trójmieście wiceminister MON Grzegorz Korczyński.
na temat pracy i tego czy się spi czy pracuje, to lepiej nie rozmawiajmy, bo leniem nigdy nie byłem i nie jestem.Ani w komuniźmie, ani w pseudo-demokracji.
ten wątek jest tylko o gen. Jaruzelskim, tak więc proszę nie robić ze mnie obrońcy komunistycznej zgrai.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 22:58
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał JacekP
... Bali się bolszewizmu i komunizmu jak ognia, ale nie mieli w żadnym wypadku nienawiści...
Jeśli się bali, jeśli poznali ten system od podszewki, to dlaczego utrwalali go we własnym kraju?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 23:02
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Lila.
Uważasz że powinien każdy kto przeszedł to piekło, powinien nienawidzić? A do czego prowadzi nienawiść. Ja myślę, że nikogo do niczego dobrego nie doprowadziła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 23:03
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Trudno kochać tych ,którzy pozbawiają człowieka człowieczeństwa.......a zwykli ludzie to zwykli ludzie nic nie jest czarno-białe .Moja mama jako dziecko została wywieziona na Kazachstan i opowiadała o ludziach dobrych i złych .To nie jest argument.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 23:09
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał JacekP
na temat pracy i tego czy się spi czy pracuje, to lepiej nie rozmawiajmy, bo leniem nigdy nie byłem i nie jestem.Ani w komuniźmie, ani w pseudo-demokracji.
ten wątek jest tylko o gen. Jaruzelskim, tak więc proszę nie robić ze mnie obrońcy komunistycznej zgrai.

Jacku o tej pracy to nie bylo do Ciebie indywidualnie ale podoba mi sie okreslenie jakiego uzyles.
Wreszcie doszlismy do sedna sprawy.
Komunistycznej zgrai
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 23:09
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Otóż to właśnie ....to jest wolny wybór i w tym cały sęk
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #151  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 23:09
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Zakładam optymistycznie, że byli i tacy, którzy nie czuli już nienawiści, choć trudno mi w to uwierzyć, ale żeby nie widzieć, jaki to system i czym grozi, tego w żaden sposób pojąć nie mogę. Chodzi mi o WJ.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #152  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 23:12
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

A moja ciotka, wdowa, której mąż leży w Katyniu wróciła do kraju. Nigdy nie otrzymała po nim emerytury, żadnej pracy i żyła na utrzymaniu dalszej rodziny i swoich córek. Schorowanych jak ona. I nie wyjechały nigdzie. Czy źle postąpiły?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #153  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 23:14
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Nie można tego w tych kategoriach roztrząsać -dobrze, źle ...zapytaj ciotke lub jej córki
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #154  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 23:18
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał JacekP
A moja ciotka, wdowa, której mąż leży w Katyniu wróciła do kraju. Nigdy nie otrzymała po nim emerytury, żadnej pracy i żyła na utrzymaniu dalszej rodziny i swoich córek. Schorowanych jak ona. I nie wyjechały nigdzie. Czy źle postąpiły?
Ależ nie o tym piszemy, nikt nie czyni tu zarzutu tym, którzy wrócili, sądzili, że wracają do wolnej Polski.
Tu chodzi o WJ, widział, doznał krzywd i co? Żadnych wniosków?
tego nie da się zrozumieć, chyba że masz jakieś racjonalne wytłumaczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #155  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 23:20
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Ech tam, możecie sobie myśleć o mnie co chcecie, ale ja was i tak lubię i wiem że wy mnie trochę też, chociaż się ze mną wykłucacie, i to wcale niepotrzebnie, bo to ja mam rację. .

A z tą nienawiścią, to jak mawiał mój Tatuś i ciotki, ludzie którzy oberwali po tyłkach od szkopa i ruska nieźle, że obyśmy nie mieli w sobie nienawiści. Bo komunizm i faszyzm, a najbardziej właśnie komunizm, był systemem nienawiści w każdym calu. Systemem nienawisci do wszystkiego, co nas przerasta. Do brata, siostry, matki ojca, sąsiada i przechodnia na ulicy.Nawet do drzewa, które rosnie wyżej niz my. Dlatego nie powinniśmy mieć w sobie nienawisci, bo będziemy jak ci, którzy nas doświadczają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #156  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 23:22
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Jasne Jacku P wszystko się zgadza poza tym że to my mamy rację
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #157  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 23:27
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Dobrze.Zostały z matką,która tak naprawdę nie miała pojęcia kim są Sowieci.Ale ktoś ,kto przez kilka lat nie wyjechał na powierzchnię kopalni i widział rzeczy straszliwe,mógł nakłonić swoje dzieci do wyjazdu.Tym bardziej ,że został z żoną.No i dzieci pomagały.Z daleka.

wcale nie musiały tu zostawać, bo mogły wyjechać też. Matka była razem z nimi na zesłaniu i część rodziny, gdy wróciły, już się rozpierzchła po świecie. One ciągle wierzyły w Wolną Polskę.
Zawsze je za to podziwiałem. ale jednoczesnie w pełni rozumiem każdego, kto uciekał, bo komuniści dręczyli i mordowali. Kazdy ma prawo do życia i jego obrony.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #158  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 23:28
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Jasne Jacku P wszystko się zgadza poza tym że to my mamy rację

ale moja racja, jest bardziej mojsza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 23:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Pola ,ja się wielokrotnie zastanawiałam.Nijak nie rozumiem.Gdyby W.J.wydał książkę i napisał szczerze ,co go do tego skłoniło...

pamiętać trzeba.
Właśnie, też nad tym myślę i pojąć nie mogę, bo tego się nie da zrozumieć.
Nie sądzę, żeby kiedykolwiek WJ wyznał dlaczego. Kariera? Odreagowanie, ale za co i przede wszystkim na kim? My tak dokładnie nie wiemy, jak przebiegał jego pobyt na Syberii, znamy jego relację, może to za mało?

Wybaczyć można, pamiętać trzeba. Zapomnienie to też klęska.
A on zapomniał?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 23:47
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA

Wybaczyć można, pamiętać trzeba. Zapomnienie to też klęska.
A on zapomniał?

Nie koniecznie zapomniał.

moje ciotki ciągle wierzyły w to, że kiedyś upadnie to sowieckie "imperium", ale im dłużej żyły, tym bardziej wizja wolnego państwa się w ich świadomości oddalała. Kidy w rozmowach, mówiliśmy, że napewno doczekają upadku, to nie wierzyły. twierdziły, że może nasze wnuki, ale i my możemy nie doczekać.
Myślę, że w świadomości gen.bylo p[odobnie. Dlatego robił wszystko, by nie rozwścieczyć zdziczałego bolszewika.
W tym tkwi sedno moim zdaniem. Zobaczcie co robią w Czeczeni czy Gruzji. I znowu podobna historia, tylko że w innych kolorach flag. I znowu nikt nic nie mówi, poza kilkoma komunikatami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.