menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 11-12-2008, 11:08
Brunek_L Brunek_L jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 127
Post Oczyść organizm z toksyn - komentarze


Komentarz do artykułu: Oczyść organizm z toksyn
--------------------
żona kazała mi oczyszczać organizm, ja nie do końca wiem po co, ale znajoma poleciła jej jakieś tabletki no i mnie też kazała je brać. podobno na dobre mi to wyjdzie. Ten denoksinal kosztowal jakies 18 zł więc na szczęście sie nie wykosztowaliśmy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 10:50
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Post

Niesamowite, jakie szkody dla ludzkiego organizmu przynoszą różnego rodzaju toksyny, które znajdujemy w niektórej żywności i częściowo zatrutej przyrodzie! Dlatego ostatnio weszły w życie różnego rodzaju metody i sposoby mające na celu usuwanie trucizn z organizmu. Słyszałam o terapii oczyszczającej,opartej między innymi na warzywach, w miejscowości Bąblin, w domu zgromadzenia św.Rodziny...podobno przynosi znakomite rezultaty, ale ma też swoje ograniczenia, nie wszyscy mogą być poddani takiemu leczeniu z uwagi na pewne dolegliwości!
Podoba mi się określenie "Człowiek- to drzewo"- zdumiewająca prawda) Teraz rozumiem opowiadanie pewnej starszej, inteligentnej pani, której mama umarła na Syberii. Nie zapomnę tego, co powiedziała,iż tej nocy, poprzedzającej odejście mamy śniło się jej jak drzewo rosnące przed izbą, którą zamieszkiwały, upadło z hukiem na ziemię( byłam wstrząśnięta).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 12:41
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Post

Ten artykuł, tak mnie wystraszył,że po przeczytaniu go,postanowiłem sprawdzić, co to są te "kamienie kałowe", a jeszcze, jak się dowiedziałem, że mogę ich nosiś w brzuchu 8-15 kilo ?
Odsyłam wszystkich zainteresowanych tymi "kamieniani" na:
http://www.kregoslup.polbox.pl/pages..._wydalanie.htm
Teraz wiem, że to nie przelewki. Myślę nawet o oczyszczaniu swojego jelita grubego opisaną tam metodą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 14:38
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Artykuł bardzo realistycznie, prostym językiem trafiającym do każdego opisuje cały nasz bałagan w organizmie, który sobie sami zgotowaliśmy i nie pozostaje nic innego tylko pozbyc się "zapasów"i zacząc "tankować" pożywienie z "innej półki" niż przez wcześniejsze nasze życie...Metoda jest prosta,moze dla estetów mało sympatyczna, ale ile załątwia.......zachęcam, ja to kiedyś robiłam, niektórzy będa przerażeni(zdziwieni) co do tej pory nosili w sobie,ustąpią pewne dolegliwości, inne złagodnieją.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 17:30
Rysiek :-) Rysiek :-) jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Post

Bardzo mądry artykuł ! Może uświadomi ludziom ,co im zagraża ! Wiem co piszę !!!!! Jestem po operacji jelita grubego .Raka jelita grubego nosiłem zaledwie 10-15 lat [stan początkowy] Nic nie bolało,a jedna kropelka krwi w stolcu sprawiła że poszedłem na KOLONOSKOPIĘ .Wykryty rak został usunięty w porę.13 listopada minęło 6 lat od operacji i chwała BOGU żyję. Gdy już zaczyna boleć to można pomału zamawiać kolejkę do grabarza. Życzę zdrowia i rozumu ,aby profilaktycznie przebadać się !!!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 17:39
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Ale Ci sie udało.....no i jestes juz ponad "tym" złym czasem...uwazaj na siebie i głosno mów co Ci sie kiedyś przydarzyło, moze wpłynie to na wyobraźnię wielu....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 17:42
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Przestraszyłam się

na wszelki wypadek kupiłam sobie tę książkę:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=500787095
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 17:54
Rysiek :-) Rysiek :-) jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Post

Ja w styczniu opisałem swój przypadek w "Seniorze" na wątku który otworzyła Basia ,że Kasia Sobczyk cierpi na raka,ale potem jedna z forumowiczek OBSZTORCOWAŁA mnie że opis KUPY na forum seniora -razi Jej poczucie estetyki .No więc życzę Jej dużo Zdrowia,a wszystkim zdrowego rozsądku !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 19:10
nektarynka's Avatar
nektarynka nektarynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: woj.kujawsko-pomorskie
Posty: 5 192
Post

Wystraszyłam się powiem ,bo człowiek to taka za przeproszeniem (torba) wszystko zjada i co potem .no właśnie ? .To nie żarty trzeba zadbać póki wcześnie .bo nie wiadomo kiedy może dojść do tragedii ,żale i gorycze tylko do siebie pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 13-12-2008, 16:33
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Post

Oczyszczanie okrężnicy nie mi daje spokoju.Gy zapoznałem się bliżej z tym problemem na
http://www.colonix.pl/index.php?gcli...od5lfYSA,gdzie pokazane szczegóły i efekty oczyszczaania postanowilem drazyc temat dalej i szukac metod . Znalazlem nawet firme w Gdansku zajmujacej sie tym problemem tzw.hydrokolonoterapia, na www.biocolon.pl
Ciekawiloby mnie, czy ktos z forumowiczow przechodzil juz taka terapie. Narazie mam tylko pewne oznaki,ze mam ten problem i czas najwyzszy,aby nie dopuscic do nieboraka.
Ponieważ, nie każdemu może nie będzie sie chciało szukać, wklejam ten opis z biocolon.pl:
Co to jest Hydrokolonoterapia?
"Hydrokolonoterapia jest to gruntowne oczyszczenie jelita grubego z zalegających resztek, toksyn, pleśni, pasożytów i kamieni kałowych za pomocą wody, bez użycia leków.
Badania dowiodły, iż przeciętny człowiek ma w sobie od 2 do 6 kg starych, gnijących resztek pokarmowych, które trwale przywarły do ścianek jelita grubego. Biorąc pod uwagę, że: żyjemy już ok. 30-40 lat, średnio zjadamy dziennie do 2 kg (a nieraz więcej) pokarmu, żywimy się często produktami typu fast food, zupkami w proszku, jemy w pośpiechu nie zawsze regularnie się wypróżniamy - zaparcia, nie mamy pełnych wypróżnień, jemy dużo produktów białkowych typu: mięso i produkty mleczne. W wyniku czego możemy być pewni, że śluzówka naszego jelita grubego stopniowo okleja się nie strawionym do końca pokarmem, których rozleniwione, słabo kurczące się jelito nie jest w stanie usunąć z organizmu bez pomocy z zewnątrz.
Zabieg wykonywany jest przy pomocy profesjonalnego sprzętu medycznego.
Podczas zabiegu pacjent leży wygodnie na kozetce a przez jednorazową rurkę wprowadzana jest przefiltrowana, ogrzana i wyjałowiona promieniami UV woda do jelit.
Naprzemienne napełnianie i opróżnianie okrężnicy powoduje odklejenie się masy kałowej od ścian jelita, która jest natychmiast wydalana z wodą wraz z ruchami perystaltycznymi (robaczkowymi) okrężnicy do kanalizacji. Wypływające resztki można obserwować w podświetlonym wizjerze. Podczas zabiegu wykonywany jest okresowo masaż brzucha, który stymuluje jelito od zewnątrz. Zabieg jest bezwonny i bezbolesny dla pacjenta.
Dzięki stosowaniu jednorazowych materiałów i dezynfekcje urządzenia spełnione są wszystkie wymagania higieniczne.
Czas trwania samego zabiegu to 45 min., cała wizyta trwa 1 h 20 min.
Oczyszczanie jelita grubego z zalegających resztek, mas kałowych wzmacnia mięśnie okrężnicy oraz poprawia jej ruchy robaczkowe (perystaltyczne). Zabieg ten pomaga przywrócić wewnętrzną równowagę całego organizmu oraz poprawia samopoczucie"
Cena nie jest bagtelna (200-800zł), ale cóż sie robi dla zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-12-2008, 17:03
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Kazimierz uwaga na firmy oferujace hydrokolonoterapię.....tzrymaj sie lekarzy swoich niech Ci podpowiedzą gdzie najpewniej, a moze sam zdecydujesz sie wg pzrepisu w artykule www kręgosłup itd......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 13-12-2008, 17:47
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Smutny

Cytat:
Napisał malwina
Kazimierz uwaga na firmy oferujace hydrokolonoterapię.....tzrymaj sie lekarzy swoich niech Ci podpowiedzą gdzie najpewniej, a moze sam zdecydujesz sie wg pzrepisu w artykule www kręgosłup itd......

Malwinko ! Jeśli rozpocznę terapię, to dopiero w przyszłym roku. Ze wzgłędu na moje problemy, mogę skorzystać tylko z ofert najbliższych firm. Moje podejrzenia powstały po przeczytaniu info z tego artykułu z www.colonix.pl, i obejrzeniu zdjęć z ich galerii. Napędziły mi stracha.
Cytuję:
"Skąd możesz wiedzieć, że nadszedł czas, by usunąć z organizmu nagromadzone toksyny, pasożyty i inne odpady? Jeśli odczuwasz któryś z poniższych objawów, lub wiele z nich - nadszedł czas oczyszczania:
częste zmęczenie i niski poziom energii
wzdęcia i gazy
nadwaga
uczulenie na żywność
pogorszenie trawienia
drażliwość, zmienność nastrojów
cuchnący oddech lub stolec
pasożyty w kale
częste przeziębienia
powtarzające się bóle głowy
chroniczne zaparcia
zespół jelita drażliwego (IBS)
sterczący brzuch
silne łaknienie
schorzenia skóry, wysypki itp.
metaliczny smak w ustach
hemoroidy
zakażenie Candida
Ja odczuwam kilka z w/w objawów: częste zmęczenie i niski poziom energii, wzdęcia i gazy ,chroniczne zaparcia, sterczący brzuch ,metaliczny smak w ustach. To chyba wystarczy, aby oczyścić swoje wnętrze cielesne. Co do uzdrowicieli, mam zahamowania psychiczne i brak do nich zaufania, a chyba tacy są na www.kregoslup.polbox.pl .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 13-12-2008, 18:06
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Nie wiem kto jest na www kregosłup, ale pzreczytałąm , bo ktos z Was polecał i tam jest prosty, spokojny sposób na ulżenie samemu i do tego sie ustosunkowałąm.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 14-12-2008, 09:11
Rysiek :-) Rysiek :-) jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Post

Kazimierzu !!!! HYDROKOLONOSKOPIA TO PIĘKNIE SPRZEDANY P R O D U K T -- TO ZWYKŁY M A R K E T I N G !!! Przez taki zabieg Twój organizm pozbywa się całkowicie FRORY BAKTERYJNEJ bez której jelita nie mogą normalmie funkcjonować .Odrodzenie flory bakteryjnej to proces długotrwały. I w ten sposób stajesz się niewolnikiem tego zabiegu [hydrokolonoskopii] .Mówiąc krótko stajesz się niewolnikiem tych zabiegów bo Twój orgaznizm już nie będzie samoczynnie funkcjonował.A firma wykonująca te "zabiegi" będzie miała się coraz lepiej.To samo możesz osiągnąć wykonując regularne lewatywy,ale i tu pozbywasz się własnej flory bakteryjnej,i uzależniasz się od lewatyw do końca życia.Twój organizm nie będzie w stanie samodzielnie funkcjonować. Patrz książka Prof. Michała Tombaka - Jest to czwarta książka tego profesora medycyny naturalnej.Wykładowcy na UW . Jest On biochemikiem , naturalne metody zadbania o ludzki organizm w/g Jego metod sprawiły że moje spojrzenie i stosowanie na sobie wielu z tych sposobów odżywiania się i naturalnego samoleczenia ,sprawiły że po operacjii doszedłem do siebie ,a jakość mojego funkcjonowania w zdrowiu jest bardzo poprawny.Mam 67 lat i oby tak do odległego jeszcze końca. Prof. MichałTombak zalecając oczyszczanie jelita grubego metodą lewatyw ,przynajmniej uczciwie napisał o konieczności stosowania lewatyw do końca życia [właśnie ze względu na wyjałowienie jelit z flory bakteryjnej -niezbędnej do samodzielnego funkcjonowania ich]. Ja po kilku takich lewatywach zrezygnowałem z tych zabiegów.Zdałem sobie sprawę z faktu,jakim stanę się kaleką na własne życzenie.Przyjąłem natomiast bardzo dużo zasad zdrowego żywienia i samoleczenia, z TYCH książek. Wydał ich Prof. Tombak cztery ,ale właściwie czwarta jest najbardziej cenna .Jest zbiorem najważniejszych wskazówek i przepisów na zdrowie [w/g zasad medycyny naturalnej ] ,a jest to książka pt. Oczywiście polecam trzy poprzednie Jego książeczki [bo nie są grube księgi,ani drogie].Tym sposobem naprawdę można żyć zdrowo .Trzeba przyjąć jedynie zdrowe zasady żywienia i ruchu. Życzę zdrowia fizycznego i psychicznego do bardzo bardzo póżnej starości.Wszystkim !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 14-12-2008, 09:26
Rysiek :-) Rysiek :-) jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

Wybaczcie ,ale w ferworze pisania nie dopisałem tytułu tej zasadniczo najważniejszej pozycji książkowej--<CZY MOŻNA ŻYĆ 150 lat> autor Michał Tombak.Dodam jeszcze ,że od 6 lat piję regularnie 4 szklanki zielonej herbaty dziennie.Właściwie parzonej !!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 14-12-2008, 09:29
Rysiek :-) Rysiek :-) jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

A kawę i czarną herbatę całkowicie odrzuciłem.ŻYCZĘ ZDROWIA !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 14-12-2008, 09:33
Rysiek :-) Rysiek :-) jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

PamiĘtajcie !!! Zdrowie CzŁowieka LeŻy Na Talerzu !!!!!!......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 14-12-2008, 09:42
Rysiek :-) Rysiek :-) jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

Oczywiście ,pisząc cztery posty wstecz" hydrokolonoskopia" miałem na myśli ten nie do końca uczciwy "zabieg"--HYDROKOLONOTERAPIĘ. Wybaczcie ,ale to ważne aby nie mylić z niezwykle ważnym dla prawidłowo zbadanego jelita grubego badania jakim jest KOLONOSKOPIA.Przepraszam !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 14-12-2008, 10:58
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Masz rację zdrowie jest na talerzu...ale pzryznam szczerze pracując z ludzmi i ich kłopotami , mało kto chce to zrozumieć....a odnosnie lewatywy nie byłabym tak drakońska...czy jezeli w szpitalu pzred zabiegiem zrobią Ci lewatywę natychmiast stracisz całą florę bakteryjną i uzaleznisz się od tej lewatyywy/..no nie...więc myslę ze wykonanie paru lewatyw w celu pozbycia sie kamieni kałowych
i rozpoczecie nowego sposobu odżywiania sie niczego nie zaburzy....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 14-12-2008, 11:27
Rysiek :-) Rysiek :-) jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

Malwino !Oczywiście ,że dla potrzeb badania trzeba oczyścić jelita . Ja przed każdą kolonoskopią jestem dokładnie czyszczony,a tych kolonoskopii przeszedłem już kilka .Inaczej na monitorze nie było by czystego obrazu jelita.Ale to jest konieczność i potem właściwą dietą staram się przywrócić tę utraconą florę bakteryjną.Co innego gdy człowiekowi wydaje się że zapłacił za wyczyszczenie jelita i wszystko jest O.K. Trzeba regularnie stosować nowy tryb odżywiania [życia] i wtedy będzie dobrze.Pozdrawiam !
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.