menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 19-07-2007, 13:19
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Anielko, na opakowaniu stoi jak byk: zażyć w trakcie posiłku, popić szklanką (!) wody. A na innych: zażyć po posiłku. Przecież nie będę godzinę czekała, bo to już może być przed następnym posiłkiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 19-07-2007, 13:31
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie re Anielka

śpi piesek.jpgja też wszystkie leki popijam wodą mineralną niegazowaną,bo to mój napój codzienny.Ja też miłośniczka Tombaka i w czasie posiłków nie piję nic.Jem duzo warzyw,więc mam zawsze coś "mokrego".
A propos zestawów-leki +jedzonko dodam jeszcze kilka porad-przed lub po zażyciu leków na obniżanie ciśnienia nie jedz jajek,bo zwiekszają dzialanie leku.Herbatą nie popijaj leków zawierających żelazo.Szczaw,buraki,rabarbar i szpinak obniżają wartość leków na osteoporozę.Mleka i jego przetworów nie łacz z antybiotykami i tabletkami przeciwbólowymi.Nie opalaj się jesli pijesz regularnie dziurawiec lub bierzesz antybiotyki-moze wystapic uczulenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 19-07-2007, 14:17
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Oj Aniu jak pisze,że popic to popijam,ale z zasady nie popijam jedzonka,a leki jak trzeba to oczywiście tak,nawet jak trzeba brać w czasie jedzonkaMa szczęście jeden mam taki na serducho,który muszę popić niewielka ilością wody w czasie jedzenia,no i drugi na krążenie w nózkach ,niestety całą szklańka wody w czasie jedzonka.Ale ,trudno zawsze są wyjatki od reguły.Pozdrawiam i zdrówka zycze.Name:  pozdrawiamgr7.gif
Views: 42
Size:  8.8 KB
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 20-07-2007, 13:10
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

A ja sobie poczytuję książki pani Ciesielskiej, z których wynika, że w naszym wieku (choć młodym, rzecz jasna nie należy jeść niczego surowego, kwaśnego ani zimnego. Powiem, że od pół roku stosuję się do jej wskazówek (choć nie za bardzo rygorystycznie) i zauważyłam pewną poprawę zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 20-07-2007, 13:43
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 318
Domyślnie

To nie dla mnie.Chyba bym nie wytrzymała bez owoców.
Wczoraj np.przeczytałam,że lody są zdrowe.Nie tuczą, bo organizm,żeby się ogrzać, spala swoje zasoby tłuszczowe.W okresie lata zjadam porcję lodów/wcale niemałą/ każdego dnia i ani nie chudnę, ani nie tyję, wszystko w normie.
Motylem jestem:http://images23.fotosik.pl/3/2e39ece802ab37e4med.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 20-07-2007, 14:41
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Każdemu co innego pomaga albo szkodzi. Ja też jem owoce, bo bardzo je lubię, chociaż już w zdecydowanie mniejszych ilościach. A lody zdrowe nie są na pewno, żołądek nie lubi w ogóle zimnego, a tym bardziej aż tak zimnego jedzenia.
Jeśli chodzi o tycie, to najlepszym antidotum jest po prostu ruch, jak najwięcej ruchu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 20-07-2007, 14:57
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Gaduła Lody

http://img75.imageshack.us/img75/8977/lodyxx7.gifMoże i nie są zdrowe, ale za to.... jakie smacznehttp://img465.imageshack.us/img465/8937/lodti2.gif
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 20-07-2007, 15:09
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Kusicielka!!!

Czasami pozwalam sobie na lody... Ale juz tylko na malutkie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 20-07-2007, 15:31
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie No nie,

na tym forum można się utuczyć jak hipcio!
Kuszą a to owocami, a to tym i tamtym, a teraz jeszcze lody dodały!
Litości nie macie za grosz Zwiewam stąd
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 20-07-2007, 15:56
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Bianko, popieram panią Ciesielską (jaką książkę napisała?) - surówki zdecydowanie mi szkodzą. No może trochę ogórka, pomidorka, bardzo dokładnie pogryzionego (uff). Ale zimne? Zanim dojdzie do żołądka, to się przecież ogrzeje? Owoców tylko trochę - nie przepadam. Lody nie są zdrowe, bo tuczące, drogie koleżanki a taaakie dobre. Wiadomo, wszystko co dobre to grzech, albo się od tego tyje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 20-07-2007, 17:21
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie lody

Masz racje Aniu.Lody bardzo dobre.Wiec grzeszmy i tyjmy w koncu cos na cos.

http://img54.imageshack.us/img54/3863/lody1cu0.png
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 20-07-2007, 17:49
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie bez surówek i owoców?

czerwone winigr. w.jpgbez owoców i bez surówek,sałatki z pomidora z cebulką,bez mizeryjki...nie takie zycie nie dla mnie.sałata s.jpgWolę zalecenia Tombaka,który wręcz namawia na wszelkie surowizny.Ale jesli komuś szkodzą..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 20-07-2007, 18:31
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie An_inna,

Cytat:
Napisał an_inna
Bianko, popieram panią Ciesielską (jaką książkę napisała?) - surówki zdecydowanie mi szkodzą. No może trochę ogórka, pomidorka, bardzo dokładnie pogryzionego (uff). Ale zimne? Zanim dojdzie do żołądka, to się przecież ogrzeje? Owoców tylko trochę - nie przepadam. Lody nie są zdrowe, bo tuczące, drogie koleżanki a taaakie dobre. Wiadomo, wszystko co dobre to grzech, albo się od tego tyje
Pani Ciesielska napisała dwie książki: "Filozofia życia" i "Filozofia zdrowia". Traktują one przede wszystkim o odżywianiu w oparciu o osiągnięcia tradycyjnej medycyny chińskiej. Zawierają mnóstwo przepisów kulinarnych - oczywiście całkowicie dostosowanych do naszych wymogów smakowych i możliwosci naszego rynku. Dla mnie obie książki okazały się ciekawe i pomocne.
Pani Ciesielska ma też swoją stronę internetową: www.centrumanna.pl
Mam nadzieję, że Panie Moderatorki nie potraktują mojego postu jako kryptoreklamy. Po prostu dzielę się tym, co w moim przekonaniu jest dobre
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 20-07-2007, 18:35
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Do Niki

Cytat:
Napisał nika
Załącznik 4102bez owoców i bez surówek,sałatki z pomidora z cebulką,bez mizeryjki...nie takie zycie nie dla mnie.Załącznik 4103Wolę zalecenia Tombaka,który wręcz namawia na wszelkie surowizny.Ale jesli komuś szkodzą..
Zalecenia Tombaka są w wielu przypadkach bardzo szkodliwe dla zdrowia, niestety. Jako pierwszy z brzegu przykład mogę tu podać pomysł oczyszczanie wątroby przy pomocy picia soku z kilku czy kilkunastu cytryn jednocześnie!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 21-07-2007, 08:05
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
OK RÓŻOWY Z FLORYDY-the best!!!

Uwielbiam grapefruity,zwłaszcza jedną jego odmianę-różowy,z Florydy/ma taką charakterystyczną czarną naklejkę z napisem"Florida"/Pojawia się u nas gdzieś ok.listopada i jest przez kilka miesięcy dostępny.
Jest fantastyczny w smaku a jego miąższ można porównać do delikatnego mięsa jest tak sprężysty.
Całą zimę zajadam się nim/oczywiście bez cukru/
ale obieram jak pomarańczę i po usunięciu zewnętrznych błonek zjadam w całości.PYCHA!!!
Jakie ma właściwości zdrowotne-nie zastanawiam się nad tym,napewno jakieś ma,znacznie rzadziej łapię infekcje grypopodobne w okresie kiedy się nim zajadam.Bolą mnie tylko bardziej ręce od dżwigania tychże.Ale jaki to pyszny ciężar.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kawa a zdrowie - komentarze senioritka Ogólny 95 14-02-2022 14:12
Miód z krzewu manuka doskonały na egzemę - komentarze krakus59 Ogólny 7 24-06-2017 07:56
Polak i ochrona zdrowia - komentarze Dariusz Kosiur Ogólny 1 23-08-2011 18:23
Ruch - bezcenny dla zdrowia - komentarze dziadek Ogólny 43 17-04-2011 13:00
Woda mineralna dla zdrowia i urody - komentarze green Ogólny 19 14-12-2010 11:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.