menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.pasje.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 18:50
walentynahrywniak walentynahrywniak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 36
Domyślnie nuda

Cytat:
Napisał antrolnik
A ja teraz nareszcie mam czas jeździć na wycieczki, zwiedzać i majsterkować. Wcześniej była tylko praca i dom. Uczę się obsługi komputera i szperam po internecie. Myślę, że na emeryturze tak naprawdę to mam mniej całkiem wolnego (czas na kanapę i TV) niż kiedy chodziłem do pracy.
Zgadzam się, bo tak jak Pan uczę się obsługi komputera, pogrywam w brydża i nie mam czasu na nudę. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 20:04
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 003
Domyślnie

Mam znajomych emerytów. Pani zawsze sobie znajdzie zajęcie, dom, gotowanie, krzyżówki, haft. Ale facet nie jest z tych czytających, do komputera też mu daleko jak do księżyca i nudzi się straszliwie.Całą zimę siedzi w oknie. Bez sensu!
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 20:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Mam znajomych emerytów. Pani zawsze sobie znajdzie zajęcie, dom, gotowanie, krzyżówki, haft. Ale facet nie jest z tych czytających, do komputera też mu daleko jak do księżyca i nudzi się straszliwie.Całą zimę siedzi w oknie. Bez sensu!
I pewne marudzi jak mi żle, jak mi się nudzi, jak mało mam kasy. Ludzie dajcie mi jakąś rozrywkę z dostawą do domu, może jakimś paluszkiem ruszę.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 22:54
Hawajka's Avatar
Hawajka Hawajka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sląsk
Posty: 32
Domyślnie

Od siedmiu lat jestem na emeryturze i to właśnie teraz brak mi wolnego czasu.Z ,tego własnie powodu jestem szczęśliwą osobą,która nie ma czasu na rozczulaniem się nad,,dolą emeryta''.Uczęszczam na zajęcia Jogi/grupa senioriow i osob po urazach/Od września jestem babcią pierwszoklasistki.Razem z wnusia chodzę na basen i lekcje gry na pianinie,gdzie razem nabywamy nowych umiejętności.Pielęgnuję przydomowy ogródek.Czytam ,chodzę do teatru,często wyjeżdrzam na wycieczki.Dwa razy w tygodniu dorabiam na moje przyjemnosci /1/4 etat/
Nie mam czasu się nudzić.Dziękuję Bogu że w zdrowiu doczekałam emerytury.Pomagam w wychowaniu wnucząt Robię to z potrzeby serca a nie z obowiazku i myślę że d latego jestem zabieganą ale szczęśliwą seniorką
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 23:01
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 927
Domyślnie

I tak trzymaj Hawajko, najgorsza jest bezczynność
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 09-02-2009, 10:49
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Nie wiem jak można się nudzić jak połowa-no prawie połowa -dnia schodzi przy komputerze (super).I co ciekawe:wcale nie uważam tego czasu za stracony(a kto tak uważa?)
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 09-02-2009, 11:11
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Baśka1353
Nie wiem jak można się nudzić jak połowa-no prawie połowa -dnia schodzi przy komputerze (super).I co ciekawe:wcale nie uważam tego czasu za stracony(a kto tak uważa?)
Basiu
gdy spojrzę ile książek mi zalega nieprzeczytanych to myślę, że ten komputer jest jednak złodziejem czasu. Z drugiej strony daje mi możność kontaktu z ludźmi, wymiany myśli itd.

Bez komputera ani rusz, z z nim jak z kulą u nogi!
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....

Ostatnio edytowane przez gratka : 09-02-2009 o 12:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 09-02-2009, 14:08
Henia54's Avatar
Henia54 Henia54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 2
Post

Nie jestem jeszcze na emeryturze! Mam 54 lata i muszę pracować jeszcze conajmniej 6 lat.Ale juz teraz znalazłam coś, co pozwala mi oderwać się od rzeczywistości, od stresu związanego z pracą(pracuje w szpitalu). Od 2 lat projektuję i tworzę bizuterię tzw. hand made.Myślę,że w wielu z nas drzemie ukryta pasja i fakt bycia na emeryturze, może to wyzwolić.Trzeba tylko zajrzeć w swoją duszę, mamy tam wiele niespodzianek.Pozdrawiam cieplutko.Henia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 09-02-2009, 15:03
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Heniu,ja nawet nie mam czasu w swoją duszę zajrzeć.Pasji i chęci mam tyle,że...ech,szkoda gadać!Szycie,szydełko,druty,rower,auto, spacery, wędrówki,eskapady i działka tuż,tuż...wyliczać dalej?
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 09-02-2009, 15:14
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Babciu Gratko!Książki nie zające-nie uciekną.Komputerek się zawiesi-będziesz miała czas poczytać. A tutaj coś może Ci umknąć.Tu tyle ciekawych rzeczy się dzieje !!!Ja w książkach wyrastałam i rosłam (Mama aż do swojej emerytury pracowała w księgarni),teraz są dla mnie najlepszą kołysanką-przytulanką!Ale,ale,Babciu Gratko,można pogodzić jedno z drugim-przecież książki też można czytać w internecie!!!
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 09-02-2009, 15:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Henia54
Nie jestem jeszcze na emeryturze! Mam 54 lata i muszę pracować jeszcze conajmniej 6 lat.Ale juz teraz znalazłam coś, co pozwala mi oderwać się od rzeczywistości, od stresu związanego z pracą(pracuje w szpitalu). Od 2 lat projektuję i tworzę bizuterię tzw. hand made.Myślę,że w wielu z nas drzemie ukryta pasja i fakt bycia na emeryturze, może to wyzwolić.Trzeba tylko zajrzeć w swoją duszę, mamy tam wiele niespodzianek.Pozdrawiam cieplutko.Henia
Miło mi Cię Heniu powitać w imieniu swoim, bo nie jestem uprawniony do powitań zbiorowych. Cieszę się, że wreszcie odezwałaś się po dość długim milczeniu. Wkrótce mm nadzieję widzieć Cię w wielu miejscach. Pozdrawiam.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 18-02-2009, 22:04
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

Baśko 13.No to mamy dużo wspólnego.Też mam wiele podobnych pasji, zajęć, dużo marzeń.I nie nudzę się w ogóle.
Aby zdrowie było a reszta to pikuś.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 22:54
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Ja jestem początkującą emerytką! Weszłam na ten wątek,bo chciałam zobaczyć, co też na emeryturze robią inni emeryci.Przeczytałam wszystkie wypowiedzi od 1 do 7 strony.
I stwierdzam,że wszyscy podobnie jak ja są zadowoleni.Tryskają humorem jak tadeusz 50-( kawał świetny, jeszcze nie słyszałam).
Cieszę się,że nie muszę wcześnie wstawać do pracy bo jestem śpiochem.Dużo czytam, chodzę na spacery, umawiam się z koleżankami na kawę. A w wolne dni wypady z mężem za miasto.Działka również,ale w lecie.No i oczywiście internet zajmuje mi dużo czasu.Ale dzięki temu znalazłam Was!!!

Ostatnio edytowane przez Uka : 24-02-2009 o 13:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 22:58
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Witaj Uka u nas myślę że się szybko zadomowisz jest tu kupe fantastycznych ludzi - pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 23-02-2009, 16:33
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Uśmiech

Dziękuję Jadwiga_G za miłe przywitanie.Na razie błądzę po tych wątkach i nie bardzo mogę się połapać co i gdzie.Ale myślę,że będzie coraz lepiej.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 05-03-2009, 10:06
inulka inulka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 2
Domyślnie

Hallo,jestem juz 10 lat na emeryturze i nie nudze sie,odwrotnie,zaczelam wreszcie dbac o zdrowie po "burn out"Sy-zespole wypalenia.Jednego mi jednak brakuje,partnera lub partnerki,ktorzy by dzielili moje przedsiewziecia.I to jest wszystko,poza tym jest milo "nie musiec"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 05-03-2009, 11:04
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 927
Domyślnie

Witaj Inulka zgadzam się z Tobą, że miło jest nie musieć, a robić coś tylko dla przyjemności. Pozdrawiam i życzę miłej zabawy w Klubiku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 05-03-2009, 14:16
Karo1949's Avatar
Karo1949 Karo1949 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 156
Domyślnie Emerytura

Pozdrawiam wszystkie Emerytki i Emerytów, na emeryturze jest bardzo dobrze , ja, emerytka to mówię . A tak na poważnie, nudzi się tylko ten, kto nie posiada żadnych pasji, hobby, na które nigdy nie miał czasu w swoim życiu produktywnym. Wolny jak wiatr na emeryturze, może rozwijać swoje talenty, zainteresowania i na nowo uczyć się postrzegania świata, jest tak bardzo ciekawy . Miłego dnia wszystkim tu zaglądającym, Z.
__________________
...a myśli jak zbłąkane ptaki lata...przylatują do moich okien śpiewając,a potem odlatują...
(Złote myśli, Tagore)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 05-03-2009, 14:22
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Ja tez już nic nie muszę od 7 lat.
Chociaz nie powiem od czasu do czasu za tęsknie za tym aby coś musieć.
Pozdrawiam emerytki i emerytów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 05-03-2009, 14:23
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 223
Uśmiech Nie mam czasu się nudzić

Krysiu 46... ja tez jestem na emeryturze dwa lata i naprawdę nie mam czasu się nudzić..nie mam działki..ale lubię podróżować,jeżdżąc na takie jednodniowe wycieczki, co niektóre osoby w te wycieczki nie wieżą, a ja sporo już zwiedziłam,fotografować,lubię taniec na parkiecie(szczególnie walca i tango) spotykam się z przyjaciółmi na kawce(piwa nie lubię pić więc odpada mi to zajęcie )rozwiązywać krzyżówki ..czyli ćwiczę szare komórki mózgowe, moją ulubioną pisarką jest Daniele Steel, czy Nora Roberts.
http://img2.vpx.pl/up/20090129/zofia.gif
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.