menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 11-02-2009, 14:40
Niebieskooka56 Niebieskooka56 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 45
Post Stres – którego unikać, na jaki się zgodzić - komentarze


Komentarz do artykułu: Stres – którego unikać, na jaki się zgodzić
--------------------
Kiedyś już miałam do czynienia z taką klasyfikacją czynników stresu i jak można z tego zaobserwować,bieżące wydarzenia,tak pozytywne,jak negatywne w równym stopniu mogą się przyczynić do problemów psychicznych delikwenta.
Kiedy patrzę wstecz na swoje życie,cieszę się,że żyję,bo według powyższej klasyfikacji, w pewnym momencie swojego życia powinnam już dawno "wąchać kwiatki od spodu"!
Radzę zatem odnosić się do takich punktacji z rezerwą...
Nie wiem,czy wogóle dobrym pomysłem jest punktowanie dziedziny uczuć,wszak to humanistyka,a nie matematyka;podobne odczucia miałam co do testów z języka polskiego.
Swoją drogą,odrobina stresu w życiu nie zaszkodzi,jeśli mobilizuje do działania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 11-02-2009, 21:42
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Wiesz, tez sobie przeglądnełam, powinnam od paru lat nie zyc.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 11-02-2009, 22:16
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 003
Post

Na przelomie 2005/2006 umarli mi: mama,mąż i siostra, przeszłam na emeryturę, zmieniłam nawyki i aktywność towarzyską i faktycznie miałam objawy lekkiej depresji . Wyszłam z tego bez psychiatry i bez psychologa. Zaczęłam malować obrazki, aby pobudzić prawą półkulę mózgu, bo ona hamuje strachy i niepokoje lewej półkuli. Prawa półkula jest "artystyczna" i optymistyczna, lewa - praktyczna i pesymistyczna. Sprawdziłam na sobie!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 11-02-2009, 22:35
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Post

Stres nam jest potrzrbny do życia byleby nie pzrekroczył określonego poziomu, bo wtedy staje się destruktywny..a to od nas zalezy ,czy dopuścimy do siebie, zcy będziemy sie nurzac w swoich problemach, nieszczęściach, czy będziemy je przyjmowac jako wyzwanie....Pamiętam Babko Gratko mój pierwszy kontakt z Tobą rok temu jak byłąs ogarnięta wielkim zmatrwieniem....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 11-02-2009, 23:56
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ja również od poczatku jak jestem w klubie czytam Gratko Twoje posty i... zauważyłam, że nastąpiła w Tobie zmiana.
Pozytywna.......jesteś chyba bardziej optymistycznie nastawiona do życia. Ja tak to odbieram.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-02-2009, 11:48
Niebieskooka56 Niebieskooka56 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 45
Domyślnie

Czytałam na ten temat,że każdy człowiek na jakimś etapie swojego życia ma prawo mieć jakieś odchylenia od normy i to właśnie jest zupełnie ludzkie,zatem,głowa do góry,kochani!
Mało tego,profesor Dąbrowski wyznaje pogląd,że najwybitniejszym przedstawicielom świata sztuki towarzyszyły różnego rodzaju choroby czy zaburzenia psychiczne.Wznosili się na wyżyny artyzmu dzięki nieokiełznanym stanom swej świadomości,nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika.
Schizofrenicy ,na przykład,potrafią tworzyć wybitne dzieła malarskie;Dąbrowski twierdził,że ich świadomość wznosi się dzięki twórczości na wyższy poziom i ma duże znaczenie w procesie powrotu do zdrowia.Sami pewnie znacie podobne tego typu przyklady,prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-02-2009, 11:57
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Tak, Dąbrowski tak ładnie pisał o ludziach nadwrażliwych...troche wyprzedzał czas.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-02-2009, 12:19
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

A mnie brakuje stresu i to nawet bardzo.
Przez lata miałem pracę gdzie stress wylewał się uszami ale za to jak człowiek żył nie było czasu na pierdoły i rozdzierania włosa na czworo. Moi koledzy którzy kończyli wcześniej pracę przypłacali brak stresu wylewami i inymi tego typu przypadłościami. Mnie się udało jakoś przejść do etapu wyciszenia ale tego napięcia i działania w niedoczasie mi brakuję.To było świetne działanie gdzie trzeba było mieć podzielną uwagę i podejmować poważne decyzje.Wszystkie inne zajęcia wieją nudą która bardziej męczy niż stress.Szkoda ze to się ne wrati./A może w innym wcieleniu?/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 12-02-2009, 13:35
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

taka Twoja uroda......mój maż jak go termin nie goni, telefony nie dzwonią nie działa , czeka na iskrę (czytaj ostatni moment..)a ja musze miec wszystko zrobione przed terminem, zeby odpoczywać.,.gdybym działała jak mój maz dawno bym wyciągęła kopyta...hihi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 16-02-2009, 21:11
BarbaraStreisand BarbaraStreisand jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 32
Post

A ja nie lubię żadnego stresu. Miałam go tak strasznie dużo w życiu,że wystarczyłoby nim obdzielić dziesiątki osób. Już wystarczy. Teraz chciałabym,aby wreszcie uśmiechnęło się do mnie choć malutkie szczęście. Cały czas czekam na nie.I to mnie mobilizuje do dalszego działania,nie stres.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 02-04-2009, 22:49
Basia-t Basia-t jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 2
Post

Cale moje zycie to byl jeden stres....do momentu kiedy piznalam mojego obecnego meza?
Zycie mam teraz bezstresowe ,czego wszystkim zycze?Czesto chorowalam,teraz przeciwnie ,choroby gdzies sie poukrywaly a ja czuje sie dobrze.Zycze wszystkim bezstresowych dni!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-04-2009, 23:59
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Bo choroby uciekają w obliczu szcześcia, a wyłażą w obliczu stresu.....trzymajcie sie dziewczyny....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.