menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #241  
Nieprzeczytane 15-03-2009, 20:43
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15 834
Domyślnie

Cytat:
Napisał gerhatek
Witam
Po pierwsze jeśli chodzi o „oczyszczanie dysku” to: Nie zachowałeś kolejności. Ponieważ najpierw należy oczyścić dysk programem „Ccleaner” i to: zaczynając od opcji „Cleaner”wybierając najpierw dolne lewe okienko – "Skanuj by znaleźć problemy”. Następnie dopiero - „Napraw”. Po tej operacji, dopiero wybrać „Rejestr” zachowując tą samą kolejność. Po tych – dopiero operacjach, można się zabrać za – "Defragmentację". Jeśli chodzi o program Ccleaner, to nie ma powodu do obaw, że coś wyjdzie - „Nie tak”. Po tych wszystkich czynnościach zobaczysz, czy wymienione przez Ciebie – niepożądane programy jeszcze pozostały na dysku.
Wielkie dzięki, są to dla mnie cenne wskazówki. Mam nadzieję, że zbytnio sobie nie namieszałam zmieniając kolejność "sprzątania" Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #242  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 01:51
Zielona Gałązka's Avatar
Zielona Gałązka Zielona Gałązka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 25
Domyślnie

Cytat:
Napisał elik13
B.proszę o "łopatologię stosowaną". Jeszcze jedno pytanie dysk[C:] - Monitorowany [D:] - wyłączone, czy tak jest ok. i tak powinno zostać?.. Proszę mnie oświecić.

Ja mogę Ci poradzić, żeby jeśli masz duży dysk, to podzieliła go na tzw partycje, czyli główny C ale jeszcze oprócz tego D a nawet E. Jeśli złapiesz (co się zdarza) wirusa, to tracisz wszystko na C ale zachowasz D i E. Warto.
Samej trudno Ci będzie sobie poradzić ale zrobi Ci to mądry licealista, którego na pewno znajdziesz wśród znajomych, czy sąsiadów.
Zostaw sobie tylko te programy, których używasz. Jeśli słuchasz muzyki to winampa, jeśli chcesz klikać z osobami na czaterii to Javę, jeśli również pisać, to gadu-gadu. Wszystko dostosuj do własnych potrzeb.
Polecam też kanał You Tube, gdzie możesz słuchać muzyki wszelkiej. Wystarczy, że tam w ramkę wpiszesz wykonawcę i dasz polecenie Enter - ocean muzyki
A z czasem poszerzysz swoje horyzonty. Na pewno przydałby Ci się na początek jakiś fajny młodzieniec (nawet z gimnazjum), który Ci w tym wszystkim pomoże.
Powodzenia
__________________
Człowiek jest wart tyle, ile od siebie może dać innym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #243  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 08:26
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Gałązko,nie przesadzasz z tą trudnościa podziału dysku?jest tyle programów,/niektóre po polsku/ i można sobie poradzic.Tylko uwaznie czytać.
A podział dysku na patrycje jest bardzo wskazany,tak jak pisałas nie tracisz wszystkiego.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #244  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 09:03
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15 834
Domyślnie

Kochani ja ostatnio jak już wspominałam nic innego nie robię tylko czytam i czytam. Dziękuję za sugestie i zastosuję się jak się wszystkiego doczytam. Gałązko mam owszem młodych zdolnych najczęściej nie mających czasu ale ja jestem taka bardziej Zosia-samosia. Te wszystkie programy o których wspominasz mam i robię dokładnie tak jak radzisz. A przy okazji mam pytanie czy "stare" GG wymienić na "nowszy model" Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #245  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 10:21
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15 834
Domyślnie Jeszcze o "odkurzaniu"

Cytat:
Napisał gerhatek
Witam
Po pierwsze jeśli chodzi o „oczyszczanie dysku” to: Nie zachowałeś kolejności. Ponieważ najpierw należy oczyścić dysk programem „Ccleaner” i to: zaczynając od opcji „Cleaner”wybierając najpierw dolne lewe okienko – "Skanuj by znaleźć problemy”. Następnie dopiero - „Napraw”. Po tej operacji, dopiero wybrać „Rejestr” zachowując tą samą kolejność. Po tych – dopiero operacjach, można się zabrać za – "Defragmentację". Jeśli chodzi o program Ccleaner, to nie ma powodu do obaw, że coś wyjdzie - „Nie tak”. Po tych wszystkich czynnościach zobaczysz, czy wymienione przez Ciebie – niepożądane programy jeszcze pozostały na dysku.
Jak teraz czytam o tej kolejności to jest to takie oczywiste, dlaczego na to wcześniej nie wpadłam A teraz do cierpliwych Wchodząc w opcje "Cleaner" to na dole są okienka "Analiza" i "Uruchom Cleaner" a na górze "Windows" i "Programy" (co wybrać 1?). Dopiero jak wchodzę w "Rejestr" to mam na dole "Skanuj by znaleźć problemy" i wszystko od góry do dołu odptaszkowane(?) Pomocy, poproszę jeszcze raz po kolei. A jak się poruszać w "Opcjach" niby tam wszystko opisane ale.... Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #246  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 14:46
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Nie ma się czego obawiać przystępuj – śmiało do - „Dzieła”
Po uruchomieniu”CCleaner” kolejno: (Cleaner jest podświetlony – zaznaczony) klik na: Analiza - wyświetli ci - (odnalezione pliki które zostaną usunięte) (U góry w większym oknie jest wykaz: ile niepotrzebnych plików zostało odnalezionych) > klik na > Uruchom Cleaner. Ukaże się okienko gdzie klikniesz na „OK”(że się zgadzasz) Program usunie wszystkie – niepotrzebne już pliki. Po zakończeniu tej operacji, wybierasz z kolei: „Rejestr” czyli klik na „Rejestr”. Tutaj tak samo, klik na > „Skanuj by zanalesć problemy” . Program odnajdzie wszystkie problemy ( są zaznaczone). Następnie klikniesz na: > „Napraw zaznaczone problemy” . Gdy program zapyta, czy zrobić kopię bezp. Należy się zgodzić (na wszelki wypadek) Na tym zakończysz całą operację. Nic więcej na razie nie trzeba robić. Dysk został po prostu wyczyszczony. Tu niema żadnego ryzyka. Jeśli program który – „tak bardzo chcesz usunąć” - nadal jeszcze nie został usunięty, to należy przeprowadzić – inną „operacje”. Ale o tym najwyżej – Jutro, ponieważ od godz. 15-tej jestem – Nieobecny.

Ostatnio edytowane przez gerd : 17-03-2009 o 14:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #247  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 13:15
szczuromysz's Avatar
szczuromysz szczuromysz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 14
Domyślnie

Witam! Do komputerowo-internetowej rodziny dolaczylam przed 10 tygodniami i niewiele poza pisaniem maili logowaniem sie na poczcie i stronach ktore mnie interesuja umiem.Ucze sie sama.Niedlugo dobije do 70-tki i wstyd bylo by umrzec nie skosztowawszy komputerowych rozkoszy.Pozdrawiam-szczuromysz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #248  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 14:09
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał szczuromysz
Witam! Do komputerowo-internetowej rodziny dolaczylam przed 10 tygodniami i niewiele poza pisaniem maili logowaniem sie na poczcie i stronach ktore mnie interesuja umiem.Ucze sie sama.Niedlugo dobije do 70-tki i wstyd bylo by umrzec nie skosztowawszy komputerowych rozkoszy.Pozdrawiam-szczuromysz
Miło Cię powitać w gronie seniorów. Pomalutku dojdziesz do wprawy. Jak mawiają "nie od razu Kraków zbudowano" Powodzenia w klubie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #249  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 14:52
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Chciałbym jeszcze tylko dodać do wypowiedzi Tadeusza, że tu nie ma się czego wstydzić czy też się krepować. Wystarczy o coś zapytać a na pewno ktoś chętny się znajdzie, co udzieli porady.

Ostatnio edytowane przez gerd : 18-03-2009 o 21:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #250  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 15:18
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie szczuromysz

Witam - szkoda tylko że nie podajesz czy jesteś kobietą czy mężczyzną- łatwiej się wtedy komunikować - rozważ to. Miłego dnia
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #251  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 15:22
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Witam - szkoda tylko że nie podajesz czy jesteś kobietą czy mężczyzną- łatwiej się wtedy komunikować - rozważ to. Miłego dnia
Jadziu być może przeoczyłaś bo można się domyślić dolaczylam . Pozdrawiam i przepraszam za uwagę.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #252  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 16:50
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

No dobrze że podpowiadasz - chyba przeoczyłam-
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #253  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 23:49
szczuromysz's Avatar
szczuromysz szczuromysz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 14
Domyślnie

Bardzo dziekuje za mile powitanie.Jestescie kochani.Dopiero niecala dobe jestem w klubie ijuz mnie ktos zauwazyl.Odpowiadam na pytanie o plec-jestem baba,ale nie bezradna i slaba.Kocham ludzi i zwierzeta.Moze pokocham tez komputer,jesli naucze sie go w pelni obslugiwac.Obiecuje korzystac z Waszych dobrych rad i sie uczyc.Pozdrawiam goraco w zimna marcowa noc!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #254  
Nieprzeczytane 18-03-2009, 02:59
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie :)

Napisałam do Ciebie prywatną wiadomość, ale okazuje się że nie chcesz ich otrzymywać - a ja nie mam odwagi mówić o tym na forum - chodzi mi o Twoje LOGO. pro
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #255  
Nieprzeczytane 18-03-2009, 07:43
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Szczuromysz
Witaj, napisz nam jak masz na imię
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #256  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 13:25
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15 834
Domyślnie Witajcie

Cytat:
Napisał gerhatek
Nie ma się czego obawiać przystępuj – śmiało do - „Dzieła”
Po uruchomieniu”CCleaner” kolejno: (Cleaner jest podświetlony – zaznaczony) klik na: Analiza - wyświetli ci - (odnalezione pliki które zostaną usunięte) (U góry w większym oknie jest wykaz: ile niepotrzebnych plików zostało odnalezionych) > klik na > Uruchom Cleaner. Ukaże się okienko gdzie klikniesz na „OK”(że się zgadzasz) Program usunie wszystkie – niepotrzebne już pliki. Po zakończeniu tej operacji, wybierasz z kolei: „Rejestr” czyli klik na „Rejestr”. Tutaj tak samo, klik na > „Skanuj by zanalesć problemy” . Program odnajdzie wszystkie problemy ( są zaznaczone). Następnie klikniesz na: > „Napraw zaznaczone problemy” . Gdy program zapyta, czy zrobić kopię bezp. Należy się zgodzić (na wszelki wypadek) Na tym zakończysz całą operację. Nic więcej na razie nie trzeba robić. Dysk został po prostu wyczyszczony. Tu niema żadnego ryzyka. Jeśli program który – „tak bardzo chcesz usunąć” - nadal jeszcze nie został usunięty, to należy przeprowadzić – inną „operacje”. Ale o tym najwyżej – Jutro, ponieważ od godz. 15-tej jestem – Nieobecny.
Troszkę mnie tu nie było,ale już jestem. "wysprzątałam" "odkurzyłam" ale to czego chciałam się pozbyć dalej "siedzi" A teraz wyprowadzam się pod wskazany przez Tadeusza adres, porządek musi być Ale jeszcze zapytam,dlaczego gdy skracam treść cyt. to "wypada" mi z tej j.w. ramki?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #257  
Nieprzeczytane 23-03-2009, 18:33
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #258  
Nieprzeczytane 23-03-2009, 19:20
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał elik13
Troszkę mnie tu nie było,ale już jestem. "wysprzątałam" "odkurzyłam" ale to czego chciałam się pozbyć dalej "siedzi" A teraz wyprowadzam się pod wskazany przez Tadeusza adres, porządek musi być Ale jeszcze zapytam,dlaczego gdy skracam treść cyt. to "wypada" mi z tej j.w. ramki?
Co to znaczy, że wypada Ci z ramki? Czy to znaczy, ze cytat nie wygląda, jak cytat?
Skracając musisz uważać, żeby nie skasować tego słowa: [/quote] (ani na początku, ani na końcu).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #259  
Nieprzeczytane 23-03-2009, 19:36
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie elik13

Przejrzałem tu ostatnie kilka stron, ale czasem tylko tu zaglądam. Widzę że tu też pisałaś o tym "Nitro" co nie chciał się dać wyrzucić. Ja to znalazłem na "pom. każdemu" i dlatego odpisałem. Nie czytam wszystkich wątków na bieżąco, te pomocowe owszem-nawet często.
Doczytałem się tu że chcesz dysk na partycje dzielić-czy też nie. Program do tego posiadam i dałem go na "od siebie"-ma tam dużą ilość pobrań. Po ang. +spolszczenie. Łatwa obsługa-mogę zrobić opracowanie (jak zwykle z obrazkami). Dzieli już zapisany dysk i niczego nie przetnie na pół. Ale nie wiem jaki masz dysk itd. Może ktoś zainteresowany jest. Ja tu mam 250 GB i 3 partycje. C jest najmniejsza (chociaż nie mała). Fakt --w razie wirusa na którego nie ma sposobu to jest ważne. Przywracanie systemu jest pomocne--ale co mi z tego jeżeli wirus uniemożliwi mi to otworzyć?
Formatowanie zostaje i wszystko stracone.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #260  
Nieprzeczytane 25-03-2009, 11:50
Jagoda52's Avatar
Jagoda52 Jagoda52 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 945
Domyślnie

Witam Wszystkich, komputer to moja pasja, jak przestałam pracować to bardzo brakowało mi kontaktu z komputerem, ale doczekałam się mam swój komputer i uważam że to cudowna rzecz nie wyobrażam sobie życia bez niego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Samotni w sieci destiny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 498 28-11-2014 15:11
Polscy Seniorzy, prosimy do sieci! - komentarze Biedronka Ogólny 19 24-08-2009 09:56
Ciekawe miejsca w SIECI araukaria eSenior 527 31-08-2007 22:52
Polacy w sieci - komentarze czort Ogólny 4 19-05-2007 00:20
Seniorzy szukają zarobku w sieci - komentarze Krystyna Ogólny 0 03-04-2007 09:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.