menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 19:21
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Post Sól a nadciśnienie – zmień dietę, by uniknąć chorób serca - komentarze


Komentarz do artykułu: Sól a nadciśnienie – zmień dietę, by uniknąć chorób serca
--------------------
Zamiast soli używam często ziół prowansalskich.Potrawy są smaczne a brak soli coraz mniej zauważalny. Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 26-04-2009, 00:16
antyla's Avatar
antyla antyla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 334
Domyślnie Zosinek

Ja również używam zioła prowansalskie i różne inne, a soli mało. Kiedyś lubiłam potrawy mocno słone, ale w tej chwili wiem, że sól to złe przyzwyczajenie, odkąd mniej solę, bardziej czuję naturalny smak potraw. Nadmiar soli zagłusza prawdziwy smak.Używam również dużo warzyw, które nadają smak potrawom. Np. robię rybę na parze, bez soli , ale z ziołami i warzywami. Smakuje wspaniale.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 26-04-2009, 00:41
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

A ja lubię jak potrawy są słone i dlatego używam soli dietetycznej niskosodowej.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 26-04-2009, 12:31
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Cieszę się, że ktoś zwrócił na ten temat uwagę. Nie mogę wprost uwierzyc, że dotychczas pośród wielu tematów zdrowotnych nikt nie wspomniał nic o soli w naszej diecie.Nie będę się rozwodzic nad artykułem, jest lakoniczny, brak w nim przykładów udowadniających słusznośc tej tezy i dlatego chcę posłużyc się własnym przykładem, aby zachęcic Was do wyrzucenia solniczek i ograniczenia soli w domowej kuchni.

Leczyłam się na nadciśnienie od wielu lat, wciąż brałam leki, a ciśnienie miałam w granicach 170/90, najlepszy wynik to było 140/90. po odstawieniu soli w mojej kuchni mam stałe ciśnienie 120/80 i ono się utrzymuje. Przyzwyczaiłam się do smaku potraw bez soli, jak jem na zewnątrz, to bardzo odczuwam różnicę w soli. Poza tym, jemy przecież sery, które są bardzo słone, wędliny, bardzo słone, sól powoduje zatrzymanie wody w organizmie i tym samym nasze ciśnienie wzrasta. Dziwię się naszym lekarzom, że nie potrafią zalecic swoim pacjentom odstawienie soli. Moja lekarka przyjęła to ze zrozumieniem, ale dlaczego nie powiedziała mi o tym tyle lat temu. Sól "Salvita" niskosodowa, zawierająca potas, rozwiązuje problem, koniecznego posolenia ulubionej potrawy.
Nie sólcie, będziecie zdrowsi, to powinno byc nasze hasło dnia.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 26-04-2009, 12:35
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Sól "Salvita" w jakich sklepach można ja kupić ?
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 26-04-2009, 14:33
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Cytat:
Napisał zosinek
Sól "Salvita" w jakich sklepach można ja kupić ?
ja kupuję w sklepie Kaufland ale napewno jest ta sól w sklepach ze zdrową żywnościa.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 26-04-2009, 19:25
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Zosinku Salvita jest w markecie Carrfour, podejrzewam, że nie tylko w moim mieście ale w całej sieci Carrfour'a.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 26-04-2009, 19:31
antyla's Avatar
antyla antyla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 334
Domyślnie

" Dziwię się naszym lekarzom, że nie potrafią zalecic swoim pacjentom odstawienie soli. Moja lekarka przyjęła to ze zrozumieniem, ale dlaczego nie powiedziała mi o tym tyle lat temu" - napisała granny


Ponieważ lekarze najbardziej lubią przepisywać leki( bez obrazy, są wyjątki)
cholesterol-lek, cukier troszkę powyżej normy- od razu lek, itd. A rzadko mówią o zdrowym odżywianiu i naturalnych metodach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 13:17
KrzysztofK. KrzysztofK. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 3
Post

Polecam gotowanie potraw bez użycia wody w naczyniach ze stali szlachetnej. Jedną z zalet procesu gotowania bez wody jest naturalny smak i własny sok wydzielany przez potrawy w trakcie gotowania. Dlatego użycie ewentualnych przypraw zalecane jest dopiero po przygotowaniu posiłku, a często nie jest potrzebne wcale. Przyprawa inaczej wpływa na potrawy ugotowane w wodzie i inaczej na te przygotowane w naczyniach ze stali nierdzewnej bez użycia wody.
Jestem przedstawicielem marki GoldenCook i zapraszam do zapoznania się z ofertą na stronie www.goldencook.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 19:41
gabi.emerytka gabi.emerytka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 8
Post

dopiero po 50-dziesiatce zaczelam sie leczyc na nadcisnienie ,ale uwazam ,ze sol nie ma tu wiekszego znaczenia.cale zycie jadlam dietetycznie,moglam nie solic jajka pomidora ,moje zupy kazdy dodatkowo dosala ,alkoholu nie pije nawet okazonalnie ,a cisnienie mi skacze ,nie wiem dlaczego moze nerwy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 01:56
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Cytat:
Napisał gabi.emerytka
dopiero po 50-dziesiatce zaczelam sie leczyc na nadcisnienie ,ale uwazam ,ze sol nie ma tu wiekszego znaczenia.cale zycie jadlam dietetycznie,moglam nie solic jajka pomidora ,moje zupy kazdy dodatkowo dosala ,alkoholu nie pije nawet okazonalnie ,a cisnienie mi skacze ,nie wiem dlaczego moze nerwy.
Problemy na pewno nie są obojętne dla ciśnienia.Ciągle uważam na sól,stosuję dietę a problem ze skaczącym ciśnieniem mam.Muszę przyjmować leki.
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 16-12-2009, 20:30
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Post

Artykuł jest bardzo ogólnikowy.Choruję na nadciśnienie samoistne od wielu lat.Lekarz na wstępie, pouczył mnie o konieczności ograniczenia soli. Ograniczyłam, ale nie jestem w stanie całkowicie z niej zrezygnować.Przeczytałam w poście "granny" o soli niskosodowej "Salwita". Dzięki za informację,będę zniej korzystać.Osobiscie uważam że choroba nadciśnieniowa w moim przypadku, jest wynikiem obciązenia genetycznego. Po prostu odziedziczyłam ją po matce, która zmarła z powodu powikłań tejże.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 16-12-2009, 21:13
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Post

Artykuł jest bardzo ogólnikowy.Choruję na nadciśnienie samoistne od wielu lat.Lekarz na wstępie, pouczył mnie o konieczności ograniczenia soli. Ograniczyłam, ale nie jestem w stanie całkowicie z niej zrezygnować.Przeczytałam w poście "granny" o soli niskosodowej "Salwita". Dzięki za informację,będę zniej korzystać.Osobiscie uważam że choroba nadciśnieniowa w moim przypadku, jest wynikiem obciązenia genetycznego. Po prostu odziedziczyłam ją po matce, która zmarła z powodu powikłań tejże.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.