menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-02-2008, 20:45
ula62 ula62 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 1
Post Gorzka czekolada a zespół przewlekłego zmęczenia - komentarze


Komentarz do artykułu: Gorzka czekolada a zespół przewlekłego zmęczenia
--------------------
Nie wiem czy będzie to pomocne ale ja od powżej 8 lat żyję z podejrzeniem SM a włściwie to od kąd sięgnę pamięcią to zawsze byłam chora i zmęczona.Ale też zawsze dużo pracowałam i musiałam być w ciągłym ruchu i zjadałam ogromne ilości czekolady.Jem ją do dzisiaj i ciągle mam wyrzuty że za dużo.Kiedy jestem zmęczona a jest to często sięgam po czekoladę i zjadam zawsze całą.Jestem szczupła.Myślę że ona dodaje mi siły i dobrze wpłwa na mój organizm.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-02-2008, 21:30
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Post

Hmmmmm... bardzo miły sposób leczenia - nie ukrywam, że czasem stosuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-02-2008, 23:35
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Muszę powiedzieć, że czekolada twarda,gorzka - to jedyna odmiana którą chętnie konsumuję. Żadna inna. Odpadają wszystkie mleczne, nadziewane, z orzechami itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 05-06-2009, 15:53
tusiaczek tusiaczek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 13
Domyślnie

czytałam fajny artykul o czekoladzie polecam http://kuchnia.netbird.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-06-2009, 15:55
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

gorzka z orzechami -to jest to!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-06-2009, 17:17
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

NIKO
Masz racje.My z mężem już od przeszło 10 lat pojadamy gorzką czekoladę.Mąż choruje na cukrzycę,ale w tej ilości którą zjada

-nie podnosi poziomu cukru,dość często badam mu krew na cukier i nigdy nie zauważyłam zmian.A dobrze mu wplywa na samopoczucie.
No ,ale Nikuś ...tabliczkę na jednao posiedzenie..???
Boże,mnie by wątroba wysiadła,muszę uważać..(mam dwa kamienie w woreczku,jeden wielk.bobu.drugi wylągł się jakieś dwa lata temu), ale czekoladę pojadam ,z tym że nie więcej jak jedną dwie kostki dziennie,szczególnie lubię przed snem uraczyć się,no i często dla poprawy nastroju. Razem z mężem zjadamy tak 1o tabliczek miesięcznie.
to tyle pisania o czekoladzie ,a teraz idę zrobić sobie kawkę i+ 2 ktki,ale bez orzechow,choć kiedyś taką wlaśnie uwielbiałam.Pozdrawiam wszystkich smakoszy gorzkiej czekolady.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-06-2009, 18:22
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
gorzka z orzechami -to jest to!

takiej jeszcze nie jadłam - muszę sprobować - ja też preferuje gorzką.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 07-06-2009, 09:18
Ariana's Avatar
Ariana Ariana jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: małopolska
Posty: 110
Domyślnie ja też..

preferuję gorzką od dawna..przyłączam się do lubiących gorzką i to do kawusi ...bo to lubość ...pozdrawiam i właśnie rozkoszuje się kawusią też oczywiście gorzką ,tylko taką teraz pijam....
smacznego w miły niedzielny dzionek...o słoneczko rozjaśnia mi okienko!!!
__________________
...tam,gdzie pamięć nie trzeba słów....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-01-2011, 18:20
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Xocai
Nareszcie w Polsce dostępna zdrowa czekolada Xocai! Tę czekoladę nareszcie można jeść bez obawy o jakiekolwiek dolegliwości (cukrzyca, holesterol itp). Produkty czekoladowe Xocai wytworzono z proszku kakao nie poddanemu procesowi alkalizacji i lecytynowaniu. Czekolada z tego kakao stanowi ponadto znakomitą kombinację amazońskiej jagody acai oraz jagód. Takie połączenie składników, w ich naturalnym i nie przetworzonym stanie, pozwoliło uzyskać produkty czekoladowe o ogromnej mocy antyoksydacyjnej! Do produkcji czekolady z półek sklepowych, wykorzystano natomiast przetworzone kakao i dużo cukru a także złe tłuszcze, wypełniacze, woski oraz konserwanty, co wszystko razem stanowi ogromną, bezwartościową i tuczącą bombę kalorii!
Gdzie te produkty z czekolady sprzedajesz? linka nie podajesz, jesteś przedstawicielem firmy?
i przestań zaśmiecać to forum reklamą....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-04-2011, 21:27
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

No, następne cudo bez konserwantów, za to zbawienne na zdrowie seniorów. Tylko po co takie coś tak namiętnie reklamować. Dobry produkt sam się obroni. Czy ty to produkujesz? Jakim cudem owe jagody bez żadnego procesu przetwarzania z tym kakao mogą sobie po wędrówce przez kawałek świata leżeć na sklepowej półce w sklepie.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 08-04-2011, 22:09
Xocai Xocai jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Toruń
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
No, następne cudo bez konserwantów, za to zbawienne na zdrowie seniorów. Tylko po co takie coś tak namiętnie reklamować. Dobry produkt sam się obroni. Czy ty to produkujesz? Jakim cudem owe jagody bez żadnego procesu przetwarzania z tym kakao mogą sobie po wędrówce przez kawałek świata leżeć na sklepowej półce w sklepie.

To prawda! Dobry produkt sam sie obroni, ale jak o nim powiedzieć, jak nie jest jeszcze dostatecznie znany i nie będzie nigdy reklamowany w mediach! Nie produkuję, tylko kupuję, jem i dzielę się dobrą nowiną.
Poza tym czyste surowe kakao w twardej czekoladzie (nie nadziewanej!!!) nie potrzebuje konserwantów...jagody Acai są liofilizowane (suchy proszek). Wykrystalizowany syrop z trzciny to mimo wszystko cukier, ale bardziej przyjazny dla naszego organizmu! Pełni rolę naturalnego środka konserwującego. No cóż tak jest z każdą twardą czekoladą, ma długi termin trwałości tylko że Xocai jest zdrową czekoladą z powodu nie przetwarzania (bez alkalizacji kakao, bez prażenia, bez mleka w proszku - tylko masło kakaowe, bez cukru z buraka, bez wosków, wypełniaczy, polepszaczy itp)....mogę tak o Xocai bez końca, przepraszam, jeżeli to odebrano jako reklamę... nie sprzedaję tego, ale mogę pomóc w zakupie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 08-04-2011, 22:30
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Bardzo dziękuje za jednak informację o przetwarzaniu owych super naturalnych produktów. Niby dobrych nowin nigdy za wiele, ale jednak bez tej mogę się obyć i pozostaję przy Wedlu.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 08-04-2011, 22:38
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Xocai
Polecam gorzką, twardą zdrową czekoladę Xocai. ...już dostępna w Polsce! Zawiera mnóstwo antyoksydantów, bo nie jest przetwarzana i polepszana chemicznie...
Nie podoba mi się Twoje postępowanie, jakim prawem wysyłasz na prywatne skrzynki Twoja reklamę, gdyby choć tabliczkę do spróbowania,ale ja nie życzę sobie zaśmiecania reklamami moje skrzynki...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 08-04-2011, 22:43
Xocai Xocai jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Toruń
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Nie podoba mi się Twoje postępowanie, jakim prawem wysyłasz na prywatne skrzynki Twoja reklamę, gdyby choć tabliczkę do spróbowania,ale ja nie życzę sobie zaśmiecania reklamami moje skrzynki...
Przeprosiłem prywatnie, przepraszam publicznie! Nic nie reklamuję, dzielę sie dobrą nowiną , mogę podzielić również czekoladą Możemy umówić się na degustację Xocai
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 09-04-2011, 02:06
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie Pozdrawiam czekoladowe DAMY-DOBRANOC

Uwielbiam gorzka czekoladę.
Przed spaniem muszę zjeść dwie kosteczki.
Moją ulubioną,jest gorzka Riter Sport.

http://www.iv.pl/images/96179221166064178717.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 09-04-2011, 10:49
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

A ja nie za bardzo lubię gorzką czekoladę, jak już nie mam nic słodkiego, to wtedy zjem jedną kosteczkę ... za to uwielbiam mleczną z orzechami ...wiem ,że gorzka jest zdrowsza dla organizmu ,ale... mam słabość do innej
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 09-04-2011, 10:55
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

Napisał Xocai
Nareszcie w Polsce dostępna zdrowa czekolada Xocai! Tę czekoladę nareszcie można jeść bez obawy o jakiekolwiek dolegliwości (cukrzyca, holesterol itp). Produkty czekoladowe Xocai wytworzono z proszku kakao nie poddanemu procesowi alkalizacji i lecytynowaniu. Czekolada z tego kakao stanowi ponadto znakomitą kombinację amazońskiej jagody acai oraz jagód. Takie połączenie składników, w ich naturalnym i nie przetworzonym stanie, pozwoliło uzyskać produkty czekoladowe o ogromnej mocy antyoksydacyjnej! Do produkcji czekolady z półek sklepowych, wykorzystano natomiast przetworzone kakao i dużo cukru a także złe tłuszcze, wypełniacze, woski oraz konserwanty, co wszystko razem stanowi ogromną, bezwartościową i tuczącą bombę kalorii!

Cytat:
Napisał jip
Gdzie te produkty z czekolady sprzedajesz? linka nie podajesz, jesteś przedstawicielem firmy?
i przestań zaśmiecać to forum reklamą....
http://www.polskastrefa.eu/ogloszeni...65_6720 .html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 09-04-2011, 18:06
Barakuda Barakuda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Chrzanów
Posty: 1 276
Domyślnie

Czekolada Xocai jest na stronie www i niech tam zostanie. W sprzedaży bezpośredniej nie kupuję.
Lubię czekoladę - tylko gorzką, a z orzechami to już "niebo w gębie". Mimo to nie jadam jej dużo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 09-04-2011, 23:56
caryca1 caryca1 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Poznań
Posty: 94
Domyślnie

Nie lubię żadnej czekolady, kakao ani nic co ma związek z tym produktem. Ale zdarza mi się co kilka miesięcy, że mam ochotę na coś czekoladowego i wtedy zjadam całą tabliczkę gorzkiej czekolady. Potem parę miesięcy mam spokój. I wiem, że tak być nie powinno. Czekoladę, w niedużych ilościach, należy jeść stale. Tylko, że brak mi silnej woli i jakoś nie mogę się zmusić do tego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 12:05
Barakuda Barakuda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Chrzanów
Posty: 1 276
Domyślnie

caryca1 nie zmuszaj się do jedzenia czekolady, może to więcej przynieść szkody niż pożytku. Jemy tylko wtedy, gdy mamy na to ochotę i wtedy odnosi to pożądany skutek.
życzę smacznego
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zespół rowka nerwu łokciowego Sunshine Choroby, badania, terapie 28 08-05-2019 13:55
Zespół bolesnego barku Tadeks Choroby, badania, terapie 26 24-05-2016 12:41
Gorzka czekolada - zdrowie w smacznej tabliczce - komentarze Basia. Ogólny 17 07-01-2013 00:17
Czekolada a osteoporoza - komentarze angelelli Ogólny 3 08-04-2011 22:49
Ciemna czekolada nie zawsze zdrowa - komentarze wrocławianka Ogólny 0 29-12-2007 23:32

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.