menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.rodzina.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-04-2007, 21:52
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Dzień tylko dla wnuka może być pożyteczny - komentarze


Komentarz do artykułu: Dzień tylko dla wnuka może być pożyteczny
--------------------
Po przeczytaniu tego artykułu odniosłam wrażenie, że autorce dziadkowie jawią się jako osoby delikatnie rzecz ujmując nieprzystosowane do kontaktów z wnukami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-04-2007, 22:34
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Wg mnie,mówiąc mniej delikatnie autorka uważa dziadków za sprawnych inaczej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 03-04-2007, 23:02
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

A mnie się wydaje, że autorka poprostu nigdy nie miała dziadków.Jeśli ich nie miała, to skąd biedna może wiedzieć, że to właśnie dziadkowie są najczęściej przekazicielami tego co dobre i mądre.No i mają często więcej czasu i cierpliwości niż rodzice.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-04-2007, 10:17
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Szczerze mówiąc już sam tytuł artykułu wydaje mi się chybiony.Od stuleci babcie i dziadkowie byli osobami, które najwięcej czasu,serdeczności oraz zrozumienia dawali wnukom w każdym wieku, przekazywali tradycje, uczyli pacierza,czytali książki,opowiadali historie swej młodości budując most międzypokoleniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 04-04-2007, 17:00
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Dziwny ten artykul. Instrukcja jak byc dobrym dziadkiem i babacia. Tak go odebralam. To my dziadkowie mamy uczyc wnuki co maja jesc, jak sie zachowywac, jak sie cieszyc i bawic? Tego to uczylismy swoje dzieci a one przekazuja swoim. Dziadkowie sa do rozpieszczania
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-04-2007, 10:56
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie dziadkowie są do rozpieszczania?

dzidzius.jpgna pewno, ale trzeba bardzo madrze rozpieszczac i uwazać, aby nie ingerować zbytnio w metody wychowawcze rodziców, bo może to mieć czasem negatywny wpływ na rodzinne więzi i na psychikę wnucząt.Wiem to z autopsji.Teściowa pozwalała synkowi na wszystko, usorawiedliwiając jego psoty za każdym razem stwierdzeniem:"ale on jest taki kochany",podczas gdy my usiłowaliśmy wyznaczyć mu granice między tym, co dziecku wolno a czego nie, żeby nie czuł sie bezkarny jak przy babci...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-04-2007, 15:41
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Celowo tak napisałam bo wkurzył mnie ten "dekalog" dla dziadków. Oczywiście, że nie chodziło mi o rozpuszczenie ale bardzo wielkie kochanie
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 28-08-2007, 10:04
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Akurat jestem w potrzebie

...ale w robota od podawania dziecku zielska nie dam się przerobić. Raczej zjemy wspólnie coś tuczącego. Podoba mi się natomiast koncepcja wzajemnej stymulacji rozwoju intelektualnego. Nic nowego pod słońcem, dawno zauważyłam, że sporo od mojego trzylatka mogę się jeszcze nauczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 28-08-2007, 10:24
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Baburek,

a im starszy - tym fajniej! Czasem się głupieje, czasem ręce i szczęka opadywują, ale ogólnie - stymulacja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 28-08-2007, 13:15
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Mam wrażenie...

że ten artykuł nie jest kierowany do normalnych dziadków, tylko takich, jak - nie przymierzając - moja teściowa. Ona pozwoliłaby dziecku na wszystko "bo on chciał". Kiedyś ją zapytałam, czy gdyby chciał zapałki, żeby jej dom podpalić, też by mu dała, bo chciał? Natomiast jeśli idzie o rozwój intelektualny - hmmm... W jej pojęciu dziecko jest wychowane, kiedy jest czyste, kiedy umie powiedzieć "dzień dobry", "poproszę", "dziękuję". Reszta sama przyjdzie. Gry i zabawy z dziećmi są jej obce. Co najwyżej opowiada wyssane z palca historie o dzieciństwie rodziców dziecka, albo śpiewa stare pioseneczki z poziomu półtora rocznego dzidziusia...
Takim może jakieś instrukcje by się i przydały! Tylko, że oni właśnie ich nie czytają, bo przecież wiedzą najlepiej...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 28-08-2007, 13:52
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie porzadna babcia

A co zrobic z takimi babciami ktore : nie modla sie, jedza frytki, siedza caly dzien przed komputerem i nic nie cwicza???
Jak JA??
Jedyne co, to to ze spiewam im modne piosenki i tancze " motylkiem chcialabym byc""
Ech!! kiepska babcia ze mnie!!
Ale juz maja mnie z glowy co najmniej na miesiac..
Wrocilam ..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 28-08-2007, 14:27
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Jedz frytki z wnukami,siedż z nimi przed kompusiem i gadaj o tym,co ich interesuje.Będzie dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 28-08-2007, 14:29
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Taką babcię...

...należy po prostu... kochać!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-09-2007, 00:15
weroni weroni jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Mazowsze/Mazury
Posty: 66
Post

1.Zawsze robię obiady domowe a naleśniki uwieeelbia,bo mama nie robi.
2.Czas wypoczynku skraca się z wiekiem.Czytanie bajek na dobranoc.
3.Uczę jeżdzić na rowerze z kijkiem,rodzice nie mają czasu,albo im się nie chce.
4.Gry planszowe:chińczyk,warcaby itp.
5.Optymizm ogromny chociażby dlatego że ONA jest.
6.Rozmowy można by rzec filozoficzne o świecie.
Czy jestem dobrą babcią ?uważam że jeszcze nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 08-09-2007, 19:13
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 444
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewita
że ten artykuł nie jest kierowany do normalnych dziadków, tylko takich, jak - nie przymierzając - moja teściowa. Ona pozwoliłaby dziecku na wszystko "bo on chciał". Kiedyś ją zapytałam, czy gdyby chciał zapałki, żeby jej dom podpalić, też by mu dała, bo chciał? Natomiast jeśli idzie o rozwój intelektualny - hmmm... W jej pojęciu dziecko jest wychowane, kiedy jest czyste, kiedy umie powiedzieć "dzień dobry", "poproszę", "dziękuję". Reszta sama przyjdzie. Gry i zabawy z dziećmi są jej obce. Co najwyżej opowiada wyssane z palca historie o dzieciństwie rodziców dziecka, albo śpiewa stare pioseneczki z poziomu półtora rocznego dzidziusia...
Takim może jakieś instrukcje by się i przydały! Tylko, że oni właśnie ich nie czytają, bo przecież wiedzą najlepiej...
Mam wrażenie ? jestem przekonana ,że to właśnie rodzice wychowują swoje dzieci ,dziadkowie wspieraja,pomagają,kochają poprostu są,instrukcje może by się przydały tylko,że wnuki to nie jakieś urządzenia,których nie da się uruchomić bez wskazówek,pytam więc jeszcze czy
rodzice napewno wiedzą więcej ,wspólna linia dziadkowie,dzieci,wnuki daje gwarancje harmonijnej rodzinie
w myśl powiedzeniu: " gdyby starość mogła,a młodość wiedziała" błagam nie pomniejszajcje ról ani dziadków, ani rodziców
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 08-09-2007, 19:50
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Nie chciałabym urazić autora artykułu,

ale wydał mi się taki mniej więcej na poziomie dawnych "Przyjaciółek" czy innych tego typu pisemek.
Dziecko to człowiek, instrukcji obsługi do niego nie ma. I każde inne.
U mnie tak jakoś się porobiło, że z trudniejszymi pytaniami wnuki były wysyłane do mnie. I wygląda na to, że nadal lubią ze mną gadać. Może umiem słuchać?
A rozpuszczanie i rozpieszczanie? Już sam fakt, że mam więcej czasu od rodziców sprzyja temu. Ja też byłam rozpieszczana przez dziadków. I bardzo miło to wspominam. I jakoś mnie to nie skrzywiło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 08-09-2007, 20:34
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

Weroni...bardzo trudno jest stwierdzić czy jest się dobrą babcią czy też nie, ale właśnie tak jak piszesz, babcie i dziadkowie mają więcej czasu i mogą robić takie rzeczy z wnukami, na jakie rodzice nie mają czasu....ja jeszcze nie mam wnuków, ciekawa jestem jak to będzie. Ale jeszcze bardzo ważny jest stosunek dzieci do rodziców a tym samym wnuków do babci czy dziadka...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 08-09-2007, 21:57
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Też nie wiem czy jestem dobą babcią.Choć moje wnuki to wiekowo jeszcze jednocyfrowe berbecie, to wydaje mi się, że mam z nimi dobry kontakt. Po prostu jesteśmy przyjaciółmi, ze wskazaniem na mnie jako szefa grupy.Dzisiaj też spędzę z nimi wieczór i noc, dając dzieciom szansę na udział w imprezce.W tej chwili ogłosiłam konkurs na ciekawy rysunek z podróży statkiem. Sama zaś zasiadłam do komputera. Co prawda napisanie tego postu zajmuje mi już prawie pół godziny, bo klawiatura obca i jakaś rozluzowana, a na pytania młodzików też trzeba mądrze odpowiedzieć. A nie są to pytania łatwe, bo wnuka 9-ciolatka zaczęły interesować różnice płciowe. Dobrze, że mam za sobą wiele lat treningu ze szkoły, gdzie większość życia przepracowałam jako biologica.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 08-09-2007, 23:02
weroni weroni jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Mazowsze/Mazury
Posty: 66
Domyślnie

Ujmując jednym zdaniem,artykuł nieżyciowy lub napisany przez laika.WOW
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 14-09-2007, 18:37
starszypanjeden starszypanjeden jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 5
Domyślnie

hannabarbara jesli jestescie przyjaciolmi to znaczy ze jestes dobra babcia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pieczone potrawy mogą być zdrowe - komentarze Ircia Ogólny 5 23-08-2014 15:17
"Dzień Kobiet, Dzień Kobiet…" - komentarze Elżbieta V Ogólny 37 10-03-2012 09:10
Gdy zostajesz nianią swojego wnuka - komentarze Basia. Ogólny 35 19-12-2011 13:27
Jak dobrze "przyszyć" sobie wnuka - komentarze delfina Ogólny 11 16-05-2008 11:17
Komputer nie tylko dla wnuka - komentarze breguet Ogólny 2 22-08-2007 01:38

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.