menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.rodzina.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-09-2009, 01:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Babcia nieodpowiednia do wychowywania wnuka ? - komentarze


Komentarz do artykułu: Babcia nieodpowiednia do wychowywania wnuka ?
--------------------
Dramat dla dziecka i dla dziadków, coś musi jednak być na rzeczy skoro sąd wydał taką decyzję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 19-09-2009, 01:25
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Ciekawiłaby mnie motywacja Sądu.
Więzy krwi są silnym argumentem za. A co przeciw?
Dla kontrastu przypomina mi się reportaż o dziadkach wyrywających sobie wnuka-kilkulatka, z wujostwem dziecka.
W wypadku samochodowym zginęli rodzice dziecka i rodzeństwo. Brat zmarłego ojca ( z którym prowadził dochodowy biznes, a dziecko dziedziczy pokaźny majątek) chce wychowywać dziecko w swojej rodzinie. Dziadkowie zamknęli się z dzieckiem w mieszkaniu i nie reagują na wizyty policji i kuratorów realizujących postanowienia sądowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-09-2009, 01:40
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

To są bardzo przykre i trudne sprawy, mam nadzieję, że sąd nie popełnił błędu i faktycznie kierował się dobrem dziecka. Nie znamy sytuacji tej rodziny, skoro rodzice dziecka chorowali nie wiemy czy dziadkowie cieszą się dobrym zdrowiem, trudno zając stanowisko w tej sprawie jak się nie zna szczegółów, możemy tylko sobie pogdybać. Moim zdaniem dziecko powinno być z dziadkami. W moim domu mieszka dziewczyna, która straciła oboje rodziców w wypadku, miaa 14 lat kiedy rodzice zginęli. Wprowadzila się do niej babcia, osoba leciwa i niestety nie potrafiła sobie poradzić z wychowywaniem wnuczki, sytuacja ją przerosła. Babcia umarła w tym roku, wnuczka liczy sobie 19 lat, odziedziczyła mieszkanie po rodzicach, prowadzi dom "otwarty" i wszystko znaki na niebie i ziemi wskazują, że dziewczyna źle korzysta ze swobody.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 19-09-2009, 10:43
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Notatka jest dośc ogólnikowa,brak uzasadnienia,dlaczego babcia nie spełnia warunków.Nie wiem,czy pobyt w pogotowiu i rodzinie zastępczej to dobre wyjście.Dziecko jest małe, na pewno łaknie bliskości rodziny.Mam wrażenie,że nasze sądy rodzinne zbyt pochopnie odbierają dzieci krewnym.Powinno to nastąpić/jeśli już/po wydaniu końcowej decyzji!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.