menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-10-2009, 00:04
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Post Autorytety Polaków – badanie CBOS - komentarze


Komentarz do artykułu: Autorytety Polaków – badanie CBOS
--------------------
Widzę autorytet jeden.
Reszta ma pocenty tak marne, że szkoda gadać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-10-2009, 13:47
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Ciekawa jestem ,czy ten sam co ja Lilu(JP2).
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-10-2009, 14:06
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie

autorytety pewnie są, tylko nieznane szerszemu ogółowi..... przecież medialnie nie sprzeda się kogoś, kto : nie kradnie, nie cudzołoży, nie "kombinuje " nie szanuje drugiego człowieka itd....
taki ktoś, to za przeproszeniem głupiec i frajer....
teraz liczy się siła przebicia i zdolność do dwulicowości, brak zasad moralnych i ludzkich.....
choć niewątpliwie dla mnie największym autorytetem był Jan Paweł II , to i w dzisiejszym świecie znam osoby o nienagannej postawie moralnej , które mogą być i są dla mnie autorytetem.

Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw.
Tacyt


nic ująć , nic dodać
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-10-2009, 15:35
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynacz46
Ciekawa jestem ,czy ten sam co ja Lilu(JP2).

Ten sam. Absolutnie i na wieki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 19:51
weroni weroni jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Mazowsze/Mazury
Posty: 66
Domyślnie

Uważam że autorytetów nie ma w tak rozpasanym świecie.Jeśli chodzi o JP2 to to że jest autorytetem dla wielu mnie nie dziwi,z preferencjami aktorskimi można wszystko.Choć ja nie przeczę, szanuję GO bo wiele MU zawdzięczamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 20:10
nair nair jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Solec Kujawski
Posty: 97
Domyślnie

Cytat:
Napisał weroni
Uważam że autorytetów nie ma w tak rozpasanym świecie.Jeśli chodzi o JP2 to to że jest autorytetem dla wielu mnie nie dziwi,z preferencjami aktorskimi można wszystko.Choć ja nie przeczę, szanuję GO bo wiele MU zawdzięczamy.
Chętnie dowiem się co i "tak wiele" zawdzięczamy JPII. Bo tak chętnie operuje się ogólnikami a również "tak wiele" by się znalazło negatywnych ocen.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 20:19
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Pytanie powinno być inne, po co nam autorytety?
Wszyscy deklarują ze wzorują się na autorytetach najpopularniejszy jest tu oczywiście JP2 tylko chciałbym zobaczyć efekty tego wpływu autorytetu nie tylko JP2 na postępowanie. Werbalnie tak jesteśmy za ale w praktyce nas to nie dotyczy. Gdybym się mylił to nasz kraj z takim autorytetem jak JP2 byłby wzorem dla świata hmm na ulicy widzę jednak inny obraz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 20:39
Kontousuniete Kontousuniete jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 262
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
Pytanie powinno być inne, po co nam autorytety?
Wszyscy deklarują ze wzorują się na autorytetach najpopularniejszy jest tu oczywiście JP2 tylko chciałbym zobaczyć efekty tego wpływu autorytetu nie tylko JP2 na postępowanie. Werbalnie tak jesteśmy za ale w praktyce nas to nie dotyczy. Gdybym się mylił to nasz kraj z takim autorytetem jak JP2 byłby wzorem dla świata hmm na ulicy widzę jednak inny obraz.

Ale tak juz jest, że kazde społeczeństwo ma swoje autorytety, które uważając za wzór, najzwyczajniej im nie dorównuje.
Dlatego autorytety, pozostaja autorytetami. I dobrze, że są. Gdy społeczeństwa nie maja autorytetów, sa grupą anonimowych ludzi, o których nikt ani nie pamieta, ani nikt się z nimi nie liczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 22:08
weroni weroni jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Mazowsze/Mazury
Posty: 66
Domyślnie

Cytat:
Napisał nair
Chętnie dowiem się co i "tak wiele" zawdzięczamy JPII. Bo tak chętnie operuje się ogólnikami a również "tak wiele" by się znalazło negatywnych ocen.
Czytaj dokładnie, napisałam "wiele" tzn. Pan Wałęsa i "Solidarność" nie zrobiliby tego co zrobili a po drugie, świat wreszcie się dowiedział że nie żyjemy w symbiozie z białymi misiami. Poszłam na skróty,wiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 23:23
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Nie ma żadnych autorytetów JPII to autorytet "dmuchany" konia z rzędem jeśli ci,którzy dostają orgazmu na słowo Papież wiedza co on w ogóle mówił . To był zachowawczy ,bardzo konserwatywny papież ,który tak naprawdę cofnął kościół o ileś lat.Dziękujemy ci JPII za stanowisko w sprawie kobiet i ich praw .Posłuchajcie może trochę uważniej młodych ludzi .Zamiast szukać przebrzmiałych autorytetów.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 01:27
czarny_bez's Avatar
czarny_bez czarny_bez jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 92
Domyślnie

Cytat:
Napisał Małgorzata 50
Nie ma żadnych autorytetów JPII to autorytet "dmuchany" konia z rzędem jeśli ci,którzy dostają orgazmu na słowo Papież wiedza co on w ogóle mówił . To był zachowawczy ,bardzo konserwatywny papież ,który tak naprawdę cofnął kościół o ileś lat.Dziękujemy ci JPII za stanowisko w sprawie kobiet i ich praw .Posłuchajcie może trochę uważniej młodych ludzi .Zamiast szukać przebrzmiałych autorytetów.


Małgorzato 50

Bluźnisz dzieweczko.
Czy ty też od tego dostajesz orgazmu?
Papież zostanie świętym, bo taka jest wola wiernych, a ty pójdziesz do piekła.

Młodzi mówią, że dla nich autorytetem bywają rodzice, czasem inni ludzie, którzy osiągnęli sukces.

Kto dla ciebie jest autorytetem?

Takim prawdziwym, nie nadmuchanym,
nie z kreskówki o bogobojnym życiu w cnocie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 08:32
Kontousuniete Kontousuniete jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 262
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Nie ma żadnych autorytetów ...............
...........Posłuchajcie może trochę uważniej młodych ludzi .Zamiast szukać przebrzmiałych autorytetów.

Autorytety są!
I są ludzie, którzy nie uznając żadnych autorytetów, stanowią siebie samych za autorytet i wyznacznik własciwych wartosci.

A młodzi ludzie, zanim zaczną być nauczycielami wartości, muszą sporo się sami nauczyć i jeszcze wiecej doświadczyć. I gdy zdobędą te "szlify", przestana pouczać i pochylą się nad autorytetami.
.....i nie będą już młodymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 12:40
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
... Gdybym się mylił to nasz kraj z takim autorytetem jak JP2 byłby wzorem dla świata hmm na ulicy widzę jednak inny obraz.
Nie trzeba wychodzic na ulice zeby zobaczyc jak Ty sie zachowujesz. Takiego popisu rasizmu, arogancji i prymitywizmu, ktory zademonstrowales ostatnio napewno JP2 by sobie nie zyczyl. Twoj post zostal usuniety przez administracje zanim zdazylam go przeczytac, ale pozostal po nim slad.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 12:56
anna49's Avatar
anna49 anna49 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Centrum Polski
Posty: 24
Domyślnie

Autorytet to sprawa indywidualna, każdy ma swój jeśli jednak mówimy o jakimś wzorze społecznym to rzeczywiście na pierwszą myśl przychodzą mi takie postacie jak JPII (nie jest on moim autorytetem ale autorytetem dla sporej grupy Polaków najprawdopodobniej tak).
Autorytet to ktoś na kim się wzorujesz, starasz się go naśladować. Dla mnie autorytetem jest np: Janusz Korwin Mikke o dziwo polityk, którego jednak cenię za mówienie prawdy bez zbędnych ceregieli.
__________________
Akcja wspierająca trzeźwość na drodze www.ilemogewypic.pl oraz alkomaty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 16:02
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał anna49
Autorytet to sprawa indywidualna, każdy ma swój jeśli jednak mówimy o jakimś wzorze społecznym to rzeczywiście na pierwszą myśl przychodzą mi takie postacie jak JPII (nie jest on moim autorytetem ale autorytetem dla sporej grupy Polaków najprawdopodobniej tak).
Autorytet to ktoś na kim się wzorujesz, starasz się go naśladować. Dla mnie autorytetem jest np: Janusz Korwin Mikke o dziwo polityk, którego jednak cenię za mówienie prawdy bez zbędnych ceregieli.

Gdyby nie byl jeszcze takim maschilista!!!!

Ale porownanie nie dobre.. JPll dla mnie jest wielkim autorytetem.. po prostu przyklad szlachetnego i bardzo madrego czlowieka.. Tak tez mysli polowa swiata, niezaleznie od wyznania i pogladow politycznych..
Polacy oprocz tego jeszcze go po prostu kochaja..

Jezeli chodzi o (nadmuchany autorytet jak to sie wyrazila Malgosia) to sama pozycja papieska jest nadmuchana.. przez wieki i wieki.. wiec i autorytet automatycznie tez..
Byli jednak wspaniali ludzie na tym "tronie" tak jak i zbrodniarze .
Tak samo nadmuchany jest krol Angli czy cesarz rzymski.. bo niby z jakiej racji tak wysoko ???
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 18:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

A moim największym po każdym względem autorytetem była , jest i będzie moja Babcia Józefa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 21:00
nair nair jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Solec Kujawski
Posty: 97
Domyślnie

Mam wielką prośbę aby ktoś zechciał podać czym konkretnie - powtarzam konkretnie - wyraża się autorytet JPII. Bo dla mnie to żaden autorytet jeżeli nawet jego funkcjonariusze (kler) nie stosują się do jego wywodów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 21:45
Kontousuniete Kontousuniete jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 262
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
A moim największym po każdym względem autorytetem była , jest i będzie moja Babcia Józefa.

Szkoda że nie miałaś okazji poznać mojej Babuni. Czytała mi bajeczki Braci Grimm w oryginale, a jak się złosciła na dziadka, to tylko po .........
Też jest moim autorytetem, ale takim rodzinnym
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 22:53
czarny_bez's Avatar
czarny_bez czarny_bez jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 92
Domyślnie

Cytat:
Napisał nair
Mam wielką prośbę aby ktoś zechciał podać czym konkretnie - powtarzam konkretnie - wyraża się autorytet JPII. Bo dla mnie to żaden autorytet jeżeli nawet jego funkcjonariusze (kler) nie stosują się do jego wywodów.


Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
... byl jeszcze takim maschilista!!!!
Ale porownanie nie dobre.. JPll dla mnie jest wielkim autorytetem..

Io non capisco co po polska języka znaczy maschilista


nair
masz konkrety!

JPII był wielkim macho! Kobietki go po prostu kochają.

/wł. maschilista – macho/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 23:00
Kontousuniete Kontousuniete jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 262
Domyślnie

Cytat:
Napisał nair
Mam wielką prośbę aby ktoś zechciał podać czym konkretnie - powtarzam konkretnie - wyraża się autorytet JPII. Bo dla mnie to żaden autorytet jeżeli nawet jego funkcjonariusze (kler) nie stosują się do jego wywodów.

Zupełnie mozliwe, że twoje prosby błagalne spełzną na niczym
... bo tak jak ty, nie musisz się tłumaczyć z tego, że kler nazywasz funkcjonariuszami, tak nikt nie musi ci się tłumaczyć, dlaczego wali łbem o glebę w intencjach do Jana Pawła II.

Tobie wolno+mnie wolno+kazdemu wolno=nikomu nic nie wolno
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.