menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 00:27
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcin1956
Zupełnie mozliwe, że twoje prosby błagalne spełzną na niczym
... bo tak jak ty, nie musisz się tłumaczyć z tego, że kler nazywasz funkcjonariuszami, tak nikt nie musi ci się tłumaczyć, dlaczego wali łbem o glebę w intencjach do Jana Pawła II.

Tobie wolno+mnie wolno+kazdemu wolno=nikomu nic nie wolno


Ty maly piles dzis??

Nikt lbem nie wali o zadna glebe.. w zadnej intencji.

Jan Pawel II jest dlatego autorytetem dla ludzi ( nie koniecznie katolikow ) bo byl madrym i dobrym czlowiekiem..
Dla mnie kto jest podobnym czlowiekiem zawsze bedzie przykladem do nasladowania.

Cynizm natomiast tak jak klamstwo.. ma nozki krotkie.. i dodam od siebe jest zupelnie bez jaj.

Czarny bzie .. a jak sie mowi po polsku maschilista?? Meski szowinista??
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 00:41
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Dobra, to się wypowiem jako autorytet, bo w końcu jestem, nie? http://img260.imageshack.us/img260/5257/diabz.gif
na pewno Babcia józefa, bez dyskusji
JP Second zdecydowanie, bo wyrosło całe pokolenie a nawet kilka, dla których było oczywiste, że papiez jest Polakiem i to bardzo wszystkim pomogło, po prostu bez kompleksów, nie?
Cała reszta dyskusji jest biciem piany, niestety, dlatego tez może podrzuce kilka kandydatur:
1.Władysław Bartoszewski
2. Jan Nowak - Jeziorański
3. Marek Edelman
4. Zbigi Brzeziński
5. Ryszard Kapusciński
5. Jan Józef Czapski
6. Jerzy Giedroyć
7. Tadzio Mazowiecki

Bardzo dobrze dla wszystkich z bicia piany, niedostatecznie ze znajomości historii, możecie nie przychodzic z rodzicami, wywiadowki nie będzie
http://img137.imageshack.us/img137/6008/rotfelek.gif
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 10:13
Kontousuniete Kontousuniete jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 262
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Ty maly piles dzis??

Nikt lbem nie wali o zadna glebe.. w zadnej intencji.

Jan Pawel II jest dlatego autorytetem dla ludzi ( nie koniecznie katolikow ) bo byl madrym i dobrym czlowiekiem..
Dla mnie kto jest podobnym czlowiekiem zawsze bedzie przykladem do nasladowania.

Cynizm natomiast tak jak klamstwo.. ma nozki krotkie.. i dodam od siebe jest zupelnie bez jaj.


piję, nie powiem. Mleczko

Z cynizmu, dostałbym ndst. ....a kłamstwem się nie posługuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 11:42
czarny_bez's Avatar
czarny_bez czarny_bez jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 92
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Jan Pawel II jest dlatego autorytetem dla ludzi ( nie koniecznie katolikow ) bo byl madrym i dobrym czlowiekiem..
Dla mnie kto jest podobnym czlowiekiem zawsze bedzie przykladem do nasladowania.


Pani Słowikowa

Są setki mądrych i dobrych ludzi. D. Rabczewską można do nich zaliczyć.
Doda ma wysokie IQ,
jest bardzo dobra dla swoich rodziców
- spełnia kryteria podanego przez ciebie wzorca człowieka z autorytetem,
więc i ona to dla ciebie też jest wzorem do naśladowania.

Sprecyzuj definicje mądrości i dobroci. Wykaż na przykładach, że twój ideał zasługuje na uwielbienie, i nazywanie go autorytetem.
Tylko w ten sposób przekonasz niechętnych, i podważających autorytet twojego idola.

Pozostaję przy swoim votum separatum co do kwestii; czy JPII jest autorytetem.



Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Czarny bzie .. a jak sie mowi po polsku maschilista?? Meski szowinista??

Nie używaj słów w innych językach jeśli nie potrafisz znaleźć właściwego odpowiednika w rodzimym języku.

Wiadomo, że tylko słowiki potrafią przepięknie świergotać i swoimi trelami zwabiać samiczki.
Paniom słowikowym pozostaje przygotowanie kolacji i czekanie w gniazdku na akacji.


votum separatum, łac. ‘zdanie odrębne’
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 14:32
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
tak nikt nie musi ci się tłumaczyć, dlaczego wali łbem o glebę w intencjach do Jana Pawła II.
To brzmi cynicznie.. Piatka z plusem

Cytat:
Doda ma wysokie IQ,
jest bardzo dobra dla swoich rodziców
Jak usiadzie na tronie w Watykanie to moze zyska u mnie na autorytecie

Nie musi z reszta to byc Watykan.. moze byc stolek prezydenta USA.. albo jakiejkolwiek glowy jakiegokolwiek panstwa. Moze tez byc nagroda Nobla w ostatecznosci..

Cytat:
Nie używaj słów w innych językach jeśli nie potrafisz znaleźć właściwego odpowiednika w rodzimym języku.

przeciez znalazlam.. Ale jestes up.....wa..!!

Votum separatum ...!!! Zawsze bedzie.. bos niezgodna kobita .. i kolacji dla swojego samca nie musisz gotowac.. bo go nie ma.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 14:47
Kontousuniete Kontousuniete jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 262
Domyślnie

Do Pani Slowikowa

Cytat:
Bo dla mnie to żaden autorytet jeżeli nawet jego funkcjonariusze (kler) nie stosują się do jego wywodów.

Moje stwierdzenie o "waleniu łbem o glebę", dotyczyło tylko i wyłącznie tego postu.

Więc czy mógłbym się dowiedzieć, jaka ocenę dostał ten, który księży nazywa funkcjonariuszami, a Encykliki czy nauki wywodami?

...a może mnie oberwało się po uszach, a innemu cichutko pogroziło sie paluszkiem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 15:01
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał nair
Mam wielką prośbę aby ktoś zechciał podać czym konkretnie - powtarzam konkretnie - wyraża się autorytet JPII. Bo dla mnie to żaden autorytet jeżeli nawet jego funkcjonariusze (kler) nie stosują się do jego wywodów.
Nair, dla mnie IP2 też nie jest autorytetem i dobrze mi tak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 15:05
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Dobra, to się wypowiem jako autorytet, bo w końcu jestem, nie? http://img260.imageshack.us/img260/5257/diabz.gif
na pewno Babcia józefa, bez dyskusji
JP Second zdecydowanie, bo wyrosło całe pokolenie a nawet kilka, dla których było oczywiste, że papiez jest Polakiem i to bardzo wszystkim pomogło, po prostu bez kompleksów, nie?
Cała reszta dyskusji jest biciem piany, niestety, dlatego tez może podrzuce kilka kandydatur:
1.Władysław Bartoszewski
2. Jan Nowak - Jeziorański
3. Marek Edelman
4. Zbigi Brzeziński
5. Ryszard Kapusciński
5. Jan Józef Czapski
6. Jerzy Giedroyć
7. Tadzio Mazowiecki

Bardzo dobrze dla wszystkich z bicia piany, niedostatecznie ze znajomości historii, możecie nie przychodzic z rodzicami, wywiadowki nie będzie
http://img137.imageshack.us/img137/6008/rotfelek.gif
No jednak zgadzam się z Tobą mimo awatara , nie mogę go strawić, ale postaram się....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 15:20
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcin1956
Do Pani Slowikowa



Moje stwierdzenie o "waleniu łbem o glebę", dotyczyło tylko i wyłącznie tego postu.

Więc czy mógłbym się dowiedzieć, jaka ocenę dostał ten, który księży nazywa funkcjonariuszami, a Encykliki czy nauki wywodami?

...a może mnie oberwało się po uszach, a innemu cichutko pogroziło sie paluszkiem?

Kazdy inaczej odbiera to co ktos inny napisze.. Dla mnie .. powiedzenie ze ktos "wali lbem o glebe" wydaje sie bardzo cyniczne, i szydercze.Szczegolnie w kontekscie religijnym ..
Nazwanie kogos funkcjonariuszem kosciola.., jezeli ktos nie nalezy do tej religii, nie jest obrazliwe ani ponizajace..
Ale jeszcze raz. ..... kazdy inaczej odbiera.

Czy to bylo do mnie z tymi uszami i paluszkiem??? Bo ja to ani po uszach ani paluszkiem.. Najwyzej jak juz tolerancja sie skonczy to piescia w szczeke.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 15:32
Kontousuniete Kontousuniete jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 262
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Najwyzej jak juz tolerancja sie skonczy to piescia w szczeke.
ja raczej odwrotnie.


A odnośnie tego mojego nieszczęsnego zwrotu, to cóż. Jeśli poczuła(ś) się urazona, to proszę przyjąć moje słowo Przepraszam.
....trzeba spadać. Powodzenia !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 23:19
and1951's Avatar
and1951 and1951 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 3 867
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
A moim największym po każdym względem autorytetem była , jest i będzie moja Babcia Józefa.

A ja wierzę, że to jest rzeczywiście szczera wypowiedź i co więcej, wankabor potrafi konkretnie to uzasadnić.
W takim samym stopniu nie wierzę w szczerość deklaracji o tym, jak wielkim autorytetem dla wielu jest JPII. Jest w dobrym tonie tak twierdzić i na ostracyzm skazuje się osoba myśląca inaczej, choć wielu katolików postępuje dokładnie odwrotnie (współżycie przed ślubem, metody zapobiegania ciąży itd.)
Jestem dziwnie spokojny, że nair poczeka na konkretną odpowiedź "do końca świata i jeden dzień dłużej"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 11-11-2009, 17:25
czarny_bez's Avatar
czarny_bez czarny_bez jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 92
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Cytat:
tak nikt nie musi ci się tłumaczyć, dlaczego wali łbem o glebę w intencjach do Jana Pawła II.

To brzmi cynicznie.. Piatka z plusem

Cytat:
Doda ma wysokie IQ,
jest bardzo dobra dla swoich rodziców

Jak usiadzie na tronie w Watykanie to moze zyska u mnie na autorytecie

Nie musi z reszta to byc Watykan.. moze byc stolek prezydenta USA.. albo jakiejkolwiek glowy jakiegokolwiek panstwa. Moze tez byc nagroda Nobla w ostatecznosci..

Cytat:
Nie używaj słów w innych językach jeśli nie potrafisz znaleźć właściwego odpowiednika w rodzimym języku.

przeciez znalazlam.. Ale jestes up.....wa..!!

Votum separatum ...!!! Zawsze bedzie.. bos niezgodna kobita .. i kolacji dla swojego samca nie musisz gotowac.. bo go nie ma.


Splątanie i niezborność myśli, a do tego taki słodki umysłowy galimatias zapewne są przyczyną braku uzasadnienia "dlaczego JPII jest autorytetem". Wybaczam.

Inteligencja kobiety jest w jej urodzie; uroda mężczyzny jest w jego inteligencji.

Tak mówi przysłowie - podobno żydowskie, więc nie wiem czy można go przypisać innym narodom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 11-11-2009, 17:46
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał czarny_bez
Inteligencja kobiety jest w jej urodzie; uroda mężczyzny jest w jego inteligencji.

Tak mówi przysłowie - podobno żydowskie, więc nie wiem czy można go przypisać innym narodom.

Noooo.... tak.. Teraz rozumiem dlaczego nie gotujesz kolacji.. dla twojego faceta
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 11-11-2009, 19:56
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Nie wiem, kim jest Czarny Bez i skąd niektórzy posiadają informacje na temat jego/jej statusu rodzinnego. Ale wiem jedno. My, na tym forum, mamy juz swoje lata. I wiele jest tu na przykład wdów.
Dlatego przygadywanie "a ty nie masz swojego faceta" jest nie tylko głupie. Jest również okrutne.
Jak się nie wie, jak jest naprawdę i dlaczego, to lepiej w danym temacie się nie wyzłośliwiać.
Tym bardziej, że nie wiadomo, co może jutro spotkać dzisiejsze szcześliwe posiadaczki facetów.
Sorry, Słowikowo, ale to co piszesz, jest obrzydliwe.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 11-11-2009, 20:04
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cóż mnie to też spotkało ale świadczy to o poziomie tych ludzików co mnie kazali za żonę czterkopytne stworzenie kupić. Ot inteligencja.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac

Ostatnio edytowane przez tadeusz50 : 11-11-2009 o 20:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 11-11-2009, 21:31
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Nie wiem, kim jest Czarny Bez i skąd niektórzy posiadają informacje na temat jego/jej statusu rodzinnego. Ale wiem jedno. My, na tym forum, mamy juz swoje lata. I wiele jest tu na przykład wdów.
Dlatego przygadywanie "a ty nie masz swojego faceta" jest nie tylko głupie. Jest również okrutne.
Jak się nie wie, jak jest naprawdę i dlaczego, to lepiej w danym temacie się nie wyzłośliwiać.
Tym bardziej, że nie wiadomo, co może jutro spotkać dzisiejsze szcześliwe posiadaczki facetów.
Sorry, Słowikowo, ale to co piszesz, jest obrzydliwe.


Bianko, zanim cos powiesz to zawsze najpierw pomysl..

Moje przytyki do czarnego (bez) i braku samca do gotowania kolacji byly bo jest on facetem.. po pierwsze a po drugie dlatego ze sam obrazliwie wyraza sie o statusie rodzinnym moim np..

Moze sie komus wydawac to obrzydliwe ale moze sie komus sie tak nie wydawac.. A z zartu robic igly z widly tez uwazam za jezeli nie obrzydliwe to upierdliwe.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 12-11-2009, 07:41
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Bianko, zanim cos powiesz to zawsze najpierw pomysl..

Moje przytyki do czarnego (bez) i braku samca do gotowania kolacji byly bo jest on facetem.. po pierwsze a po drugie dlatego ze sam obrazliwie wyraza sie o statusie rodzinnym moim np..

Moze sie komus wydawac to obrzydliwe ale moze sie komus sie tak nie wydawac.. A z zartu robic igly z widly tez uwazam za jezeli nie obrzydliwe to upierdliwe.
Droga Słowikowo, nasza nieoceniona maskotko forumowa
Życzę Ci miłego dnia I uciekam, bo nie mam więcej czasu
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 12-11-2009, 19:04
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Droga Słowikowo, nasza nieoceniona maskotko forumowa
Życzę Ci miłego dnia I uciekam, bo nie mam więcej czasu

Hmmm maskotka?? Przyjmuje to jako komplement.. tylko w wypadku kiedy nie kojarzy sie z..... m......
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 13-11-2009, 17:10
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Hmmm maskotka?? Przyjmuje to jako komplement..
I słusznie. Na ogół prawie w niczym sie z Tobą nie zgadzam, ale uważam Cię za naprawdę miłą osobę
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 13-11-2009, 17:22
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
I słusznie. Na ogół prawie w niczym sie z Tobą nie zgadzam, ale uważam Cię za naprawdę miłą osobę

Ja tez Bianko uwazam cie za mila osobe.. i zdziwilabys sie jak w wielu sprawach sie z toba zgadzam ale.. zyjemy w dwoch innych swiatach i ja mam po prostu wiecej doswiadczenia.. dlatego pisze to co pisze.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.