menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 10:57
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mag
Kiedy ja, Liluś, inaczej nie umiem żyć. Musi być dramaturgia, nieoczekiwane zwroty akcji, napięcie, przepięcia, wybuchy namiętności. Całe moje życie takie było. Teraz mi tego brakuje. Zdaję sobie sprawę, że leciwej pani nie wypada...
A poza tym, jak mówisz, czy warto teraz dla jakiegoś dziadka..."rozdzierać serce". Nie wiem. Może warto. Wiesz...ja to piszę czysto hipotetycznie i absolutnie teoretycznie.
leciwej pani coś wypada, właśnie leciwej, bo jak była młoda to musiała dbac o dzieci, a to 'monż' a to mama, a to tata.. kurcze, właśnie leciwi powinni szaleć, wino, mężczyźni i śpiew, a do tego podróże,.... dokładnie!

do licha kiedy mamy to robić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 11:02
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
A niech każdy robi, co lubi, byleby nie wchodził w kolizję z prawem, a to nie zabrania występować z przyciężkim makijażem i odsłoniętym ciałem pani w wieku mocno dojrzałym. Problem zacząłby się, gdyby mie zmuszano do oglądania jej występów. Na razie jest ok
pokazywalam wczoraj ten film pewnej sympatycznej 30 latce, powiedziala, ze wysle go babci, bo jej bacia szaleje internetowo, i powiedziala ze wlasnie fajnie ze widac stare cialo tej kobiety, ze to wlasnie ma swoj urok, dlaczego cialo ma wygladac jak po operacji plastycznej?

nasze ciala takie sa, daliscie sobie wmowic ze piekno ma tylko jedną odmianę, te 20, 30 letnią, a nie prawda, ta kobieta jest piekna, bo ma pałera i radość, a jej ciało ze zmarszczkami to jak pokryta bliznami twarz zwyciescy, dzielnego wojownika, ktory przeżyl duzo bitew,

jestem przekonana ze przychodzi czas starych, mądrych kobiet, ktore wiedzą o co chodzi w zyciu i umieja żyć, tylko sie nie bać

gusty niepodlegają dyskusji, ci co lubia plastykowe panienki mają wybor, moga sobie nawet kupić nadmuchiwaną
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 11:07
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 061
Domyślnie

Cytat:
nasze ciala takie sa, daliscie sobie wmowic ze piekno ma tylko jedną odmianę, te 20, 30 letnią, a nie prawda, ta kobieta jest piekna, bo ma pałera i radość, a jej ciało ze zmarszczkami to jak pokryta bliznami twarz zwyciescy, dzielnego wojownika, ktory przeżyl duzo bitew,

Od zawsze nie lubiłam patrzeć na weteranów.
Sorry, nie widzę piękna, choć oczywiście nie przeszkadza mi ekshibicjonizm, jeśli - jak powiedziała baburka- nie muszę go oglądać.

ps.rebelio, jesteś super.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 11:07
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
wiecie co, właściwie to glupio byc niekochanym, powinno się właściwie kogos miec, teraz na to wpadłam (...)
większość moich rówieśników jest bardzo napuchnięta i w ogóle o siebie nie dbają,(...) a jak którys schudnie to zaraz łapie smarkatkę zamiast koleżankę rówieśnicę
jak nie kijem to pałą, o w mordę jeża i co robić?
Jak to co? Większość - to nie wszyscy. Pilnie się przyglądać. Tej mniejszości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 11:11
ankaka52's Avatar
ankaka52 ankaka52 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Rzeszów
Posty: 90
Domyślnie

Kurcze jak Was tak czytam to nie wiem czy się śmiać czy płakać ..... jednego jestem pewna fajnie się to czyta... a więc niech dyskusja trwa....

Wg mnie, to fikanie babki 75-cio letniej to trochę śmiesznie wygląda ..... owszem można podziwiać za sprawność, no ale estetyczne to dla mnie nie jest.
Moim zdaniem każdy wiek ma swoje prawa i swój wizerunek .... tak to ustalono od wiek wieków .....
Wszelkie odstępstwa od tego to już ekstrema

Ale może i dobrze że świat nie jest taki poukładany?
__________________
c'est la vie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 11:18
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
akuratnie moje zycie uczuciowe było na tyle bujne, ze teraz moge sobie popatrzec spokojnie na swiat bez resentymentow.. co przezyłam to moje

wiecie co, właściwie to glupio byc niekochanym, powinno się właściwie kogos miec, teraz na to wpadłam


Juz dawno to stwierdzilam i wypraktykowalam...wlasnie to "co przezylam to moje". Niekochana kobieta i kobieta nie kochajaca....mimo "podstarzalego" wieku, nie znam tego na szczescie!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 11:32
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

te osoby, ktore nie moga patrzec na taneczne szczescie 75 letniej pani i nazywają to ekhibicjonizmem, czy lubicie siebie? patrzycie na siebie w lustrze i co? od razu pistolet do skroni? czy lubicie sie cieszyc, osiągać coś, radować sie sukcesem? czy jakikolwiek sukces sie wam jeszcze w ogole zdarza? czy macie jeszcze jakiś cel dla siebie, czy tylko krytykujecie innych?

jak sobie dacie odpowiedź na te pytania to wystarczy, sorry, mozecie mnie teraz zlinczowac,wiem ze poskoczylam

i wezcie pod uwage ze idealne piekno dotyczy bardzo małego procenta ludzi, wiekszość ma gruby tylek, krotkie nogi, brzydkie twarze, rzadkie wlosy... i co? maja sie nie cieszyc zyciem? jestesmy w wiekszosci brzydcy, niezaleznie od wieku, i co? mamy skoczyc z balkonu? zrezygnowac ze wszystkiego? oj.... a podobno liczy się wnętrze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 11:36
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Hmmmm najgorsze ,ze dusza młoda a ciało czyni rozpaczliwe wysiłki ,żeby za bardzo nie poddawać sie grawitacji.A taneczne wysiłki 75 -latki mnie zachwycają-rebelio- trafiłaś w sedno- pytanie brzmi: czy lubicie siebie? Jeśli, tak lubicie też innych i zachwycacie sie nimi jesli nie ze skrzywiona mina krytykujecie tych co siebie lubia i stac ich na to na co ,z powodu kompleksów ,strachu przed ośmieszeniem i innych takich -nie stać was,
Moja 82 -letnia mama -na pytanie "co ci przynieść?" odpowiedziała -SZMINKĘ
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 11:41
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał ankaka52
Kurcze jak Was tak czytam to nie wiem czy się śmiać czy płakać ..... jednego jestem pewna fajnie się to czyta... a więc niech dyskusja trwa....

Wg mnie, to fikanie babki 75-cio letniej to trochę śmiesznie wygląda ..... owszem można podziwiać za sprawność, no ale estetyczne to dla mnie nie jest.
Moim zdaniem każdy wiek ma swoje prawa i swój wizerunek .... tak to ustalono od wiek wieków .....
Wszelkie odstępstwa od tego to już ekstrema

Ale może i dobrze że świat nie jest taki poukładany?
Tak szanowna matrono -ciemne kolorki ,bezkształtne ubranka ,jedyna miłość to wnuki .Jesli tak to postrzegasz -to moje gorace wyrazy współczucia.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 11:42
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

wiem, ze czasem jestem smieszna, bo ja jak ta kobyła na fotce, galopuje sobie i wymachuje ogonem i moze czasem jest to smiesze.. ale moje dzieci mnie za to kochaja i ich przyjaciele tez, czasem zachowuje sie jak dziecko, tupie, skacze, krzycze.. ostatnio szłysmy z corką tunelem, do centrum.. i byl taki hałas ... taki straszny... bo samochody jechaly, i jak sie wydarłam, na cały głos... jakby mnie ze skóry obdzierali, zapytacie czemu? a dlatego że chciałam zrobić coś ekstremalnego i tylko to mogłam... chciałam tez wyrazic mój pogląd na ten tunel, bo byl brzydki, hałasliwy i śmierdział... moje wrzeszczenie poleciało po scianach tunelu ślicznie.... a mojej córce oczy zaświeciły i wydarła sie jeszcze głośniej.... tunel sie skonczyl... a my zataczałyśmy sie ze smiechu.... jak mi bylo dobrze potem, luuuuz

i kupiłam sobie na outlecie za dwie dychy czerwone spodnie rurki w kratke, hihih

i nikt, ale to nikt mi nie zabroni robic tego co mi sie podoba, ani szef, ani monż, ani mama, ani tata, ani pani wychowawczyni, ani dzieci(niech by sprobowaly), dlatego dobrze mi na starość bo jestem wolna, samorządna i niezależna.. i lube siedziec w necie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 11:46
ankaka52's Avatar
ankaka52 ankaka52 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Rzeszów
Posty: 90
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Tak szanowna matrono -ciemne kolorki ,bezkształtne ubranka ,jedyna miłość to wnuki .Jesli tak to postrzegasz -to moje gorace wyrazy współczucia.
Czy ja Ciebie obrażam?
__________________
c'est la vie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 11:47
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Hmmm, lubię siebie.
Czy muszę się publicznie obnażać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 12:40
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 061
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio

i nikt, ale to nikt mi nie zabroni robic tego co mi sie podoba, ani szef, ani monż, ani mama, ani tata, ani pani wychowawczyni, ani dzieci(niech by sprobowaly), dlatego dobrze mi na starość bo jestem wolna, samorządna i niezależna.. i lube siedziec w necie

A ktoś w ogóle próbuje Ci coś zabraniać, bo mnie nie.

A szalone antyki zawsze były, jak świat długi i szeroki.
Przecież była taka reklama -babcia na ryczącym motocyklu - bardzo udana.

Mnie podoba się szczególny typ 'szalonych staruszek',
niekoniecznie w rurkach na motocyklu, czy wrzeszczących w tunelu.
Na przykład Stefania Grodzieńska..., Alina Janowska
czy wreszcie 'Zelma' Elżbieta Zawadzka, jedyny 'cichociemny' Armii Krajowej płci pięknej.
Mogłabym tu wyliczać.
Wszystkie niesłychanie czynne i ruchliwe.


Tylko ich ruch....jest inny niż owej babulki, o której tu piszemy.
Ale jeśli komuś to odpowiada i w kościach nie strzyka, jestem za.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 12:49
aktre's Avatar
aktre aktre jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 397
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
te osoby, ktore nie moga patrzec na taneczne szczescie 75 letniej pani i nazywają to ekhibicjonizmem, czy lubicie siebie? patrzycie na siebie w lustrze i co? od razu pistolet do skroni? czy lubicie sie cieszyc, osiągać coś, radować sie sukcesem? czy jakikolwiek sukces sie wam jeszcze w ogole zdarza? czy macie jeszcze jakiś cel dla siebie, czy tylko krytykujecie innych?

jak sobie dacie odpowiedź na te pytania to wystarczy, sorry, mozecie mnie teraz zlinczowac,wiem ze poskoczylam

- lubię siebie i nie mam potrzeby przystawiania sobie pistoletu.
- "ja to się cieszę byle czym"
- sukcesy są i zawodowe i prywatne, cele też.
Moim zdaniem ta Pani nie dostała nagrody za fantastyczne wykonanie tylko za wiek. I niech jej będzie. Nie podobał mi się ten występ.
Linczować nie będę - krytykować tez nie.
Pozdrawiam


__________________

Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 12:53
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 061
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Tak szanowna matrono -ciemne kolorki ,bezkształtne ubranka ,jedyna miłość to wnuki .Jesli tak to postrzegasz -to moje gorace wyrazy współczucia.

Pozwól Małgoś, że zaneguję.
Pisałaś o szmince.
Moja Mamusia ma 92 lata i wymaga przyniesienia jej szminki i kredki do oczu.
Co nie zmienia faktu że jest apodyktyczną staruszką,
do której tylko ja mam cierpliwość, dziwiąc się ustawicznie,
skąd ja ją biorę, przy moim paskudnym charakterze.

Hmmm...jedyna miłość to wnuki.
No nie wiem, nie wiem..
Nie znam tego rodzaju miłości, ale i moje dzieci nie doznały babcinej specjalnie,
tym bardziej że jedna babcia zmarła w wieku 43 lat.

Nie przepadam za dziećmi, ale moi bliscy mi mówią,
że byłabym doskonała w tym fachu.
Może wnioskują to z mojej absolutnej miłości do 'braci mniejszych'?


ps. miłej niedzieli życzę wszystkim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 13:01
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Mnie podoba się szczególny typ 'szalonych staruszek',
niekoniecznie w rurkach na motocyklu, czy wrzeszczących w tunelu.
Na przykład Stefania Grodzieńska..., Alina Janowska
czy wreszcie 'Zelma' Elżbieta Zawadzka, jedyny 'cichociemny' Armii Krajowej płci pięknej.
Mogłabym tu wyliczać.
Wszystkie niesłychanie czynne i ruchliwe.
Tylko ich ruch....jest inny niż owej babulki, o której tu piszemy.
za.

Jestem za!!! Najbardziej podoba mi się u starszych ludzi taki wewnetrzny spokój, spolegliwość, a nade wszystko intelekt.....no i ...Jak oni wspaniale opowiadają ! Salsa czy dżinsy - niekoniecznie, ale to schodzi na drugi plan
__________________
Nolens volens....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 13:14
aktre's Avatar
aktre aktre jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 397
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Mnie podoba się szczególny typ 'szalonych staruszek',
niekoniecznie w rurkach na motocyklu, czy wrzeszczących w tunelu.
Na przykład Stefania Grodzieńska..., Alina Janowska
czy wreszcie 'Zelma' Elżbieta Zawadzka, jedyny 'cichociemny' Armii Krajowej płci pięknej.
Mogłabym tu wyliczać.
Wszystkie niesłychanie czynne i ruchliwe.


Tylko ich ruch....jest inny niż owej babulki, o której tu piszemy.
Ale jeśli komuś to odpowiada i w kościach nie strzyka, jestem za.

100 razy za - dodałabym jeszcze Marię Czubaszek
__________________

Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 14:25
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

tak
każdy jest inny
każdy ma inny gust i inne możliwości
jeden ma klasę jak stąd na księżyc, inny jej nie ma, jeden jest de mode i artystycznie akuratny, inny nie specjalnie ale każda ma prawo się cieszyć tym co ma

tak, ona dostała nagrodę za odwagę, nie za piękny taniec, bo tańczyła tylko dobrze, albo dostatecznie... ode mnie też dostaje niniejszym, bo same widzicie, jak trudno jest przebrnąć przez konwencję i na ile uwag krytycznych można się narazić

i jeszcze raz tak
3Xtak
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 14:33
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Racja,Rebelio; ile ludzi tyle postaw. Dziękować Bogu za tę różnorodność. Inaczej świat byłby nie do zniesienia.A tak....aby do wiosny
__________________
Nolens volens....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 15:55
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Alez ja kocham wnuczki bardzo, robie sama pierogi, makaron,pieke ciasta, jezdze z maluchami na wakacje ,na narty.Jednoczesnie mam swoje grono znajomych,udzielam sie to tu, to tam, chodze na angielski. Nie czuje się w tym żle...nawet powiedzialabym, ze mi czegoś brakuje, jak nie przywioza mi dziecka( odprowadzm i przyprowadzam ze szkoly- odrabiamy razem lekcje)Cholera, przeczytałam to i doszłam do wniosku, że mam starcze ADHD...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.