menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 09:11
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Post Niebezpieczna szklana kula - komentarze


Komentarz do artykułu: Niebezpieczna szklana kula
--------------------
Najlepiej zarabiaja ci co naiwnych znajduja !
Wszelka kabala prowadzi do obledu.
Psycholodzy i lekarze tez dbaja o swoj interes i to jak .
Gdy juz dopadnie cie beznadzieja ,wspomnij o swym Stworcy (obojetnie jak go bedziesz nazywal) i powiedz MU : Dziekuje Ci,ze dales mi zycie ,ktore ja sobie tak pogmatwalem,pomoz mi wyjsc na prosta droge zycia prowadzaca do Ciebie.
Na uczciwe zycie nigdy nie jest zapozno !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 09:54
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Wróżka, "Cyganka prawdę ci powie", wygrałeś tylko zadzwoń na 0-700, wyślij sms-a. Naiwnych nie sieją sami się rodzą. Cóż tu więcej można napisać.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-11-2009, 17:34
Bronisława's Avatar
Bronisława Bronisława jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Piła,Wielkopolska
Posty: 3
Post

Wróżki, kabalarki i wszelkie przepowiednie, to bzdura! Naciągacze pieniędzy i nic więcej. Trzeba wierzyć w siebie i swoją siłę, która daje nam Stwórca i niestety odbiera. Taka jest kolej rzeczy. Aby roślinka pięknie zakwitła wiosną, musi obumrzeć jesienią. Należy wziąć sprawę w swoje ręcę - walczyć z nudą i beznadzieją tak długo, jak się da. Czytać, nie unikać towarzystwa,żyć w zgodzie z Naturą.....Wiem, wiem, powiecie - to nie takie łatwe. Sama tego doświadczyłam, lecz trzeba się starać. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 03-12-2009, 00:02
val val jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 14
Post

racjonalistyczny...trafny....poznałem na niwie prywatnej tych szamanów i jedyne co ich absorbuje to wyrwać jak najwięcej za swoje tzw.wróżby.Cynizm..zachłanność i bezczelność..Często mają cechy,które trącą patologią.Nie dajmy się wodzić za nos tym hochsztaplerom!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 03-12-2009, 14:27
mrówka's Avatar
mrówka mrówka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wielkopolska niedaleko Poznania.
Posty: 574
Domyślnie

Wróżba czy ,to z kart czy fusów jest moim zdaniem sposobem na wyłudzenie pieniędzy. Raz byłam u wróżki z ciekawości i nie wyszła mi ,to na dobre ta ciekawość.. To ,co od niej się dowiedziałam zrujnowało mój spokój ducha i długo musiałam motywować siebie ,że nie mam wpływu na bieg wydarzeń.
Jedna rada ,to omijać "łukiem" wszystkich naciągaczy kasy i pseudo "proroków"
__________________
http://chomikuj.pl/mrowka56

http://www.youtube.com/user/mrowka2156

Nic nie jest za mną
, Wszystko jest jeszcze przede mną
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-12-2009, 13:15
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Post

omijać,tak jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 15-12-2009, 16:06
Szamanka Szamanka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 8
Domyślnie

A jeżeli powiedzmy, że z tarota coś się sprawdza, to może być to siła sugestii ? Sami sobie dopasowujemy rzeczywistość do tego co się przeczytało, czy usłyszało ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 15-12-2009, 16:19
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Do wróżbitów chodzą pzreważnie ludzie z problemami...błyskotliwy wróżbita, albo wrózbita psycholog jest w stanie poznać z kim ma do czynienia, jakie lęki, obawy targają klientem i na tym bazuje(nie odsądszając go od znajomosci powiedzmy kart) i klient wychodzi traktując każde słowo wróżbity jak"świętosć"otwiera szerzej oczy na otoczenie, znaki, okolicznosći..największym niebezpieczeństwem jest jeśli sytuacja zadziałą jak samospełniająca sie przepowiednia....a wiec zblizone fakty, znaki podane przez wrózbitę staną sie motorem działania danej osoby na zasadzie emocji a nie rozumu...potrafi sam sobie na własne życzenie zatruc życie...to tak jak czytanie w sennikach i czekanie na.....groźne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 22:08
oleandra's Avatar
oleandra oleandra jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 7
Domyślnie

Szamanko, ja gdzieś czytałam, że ponoć może tak być. To się nawet jakoś nazywa w psychologii. Co do wróżek to ja w to akurat nie wierzę i zraziłam się trochę, bo mojej znajomej jakaś mądra wróżka przepowiedziała straszną tragedię w rodzinie.. Ta bieda tylko podświadomie czekała na coś złego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 22:09
oleandra's Avatar
oleandra oleandra jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 7
Domyślnie

Szamanko, ja gdzieś czytałam, że ponoć może tak być. To się nawet jakoś nazywa w psychologii. Co do wróżek to ja w to akurat nie wierzę i zraziłam się trochę, bo mojej znajomej jakaś "mądra" wróżka przepowiedziała straszną tragedię w rodzinie.. Ta bieda tylko podświadomie czekała na coś złego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 11:50
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 275
Domyślnie

W latach 80-tych przeczytałem książkę o ks Klimuszce. Opowiedziałem o niej koleżance w pracy. Stwiedziła, że jej mama miała kontakt z Klimuszką. W 1946 r jej mama poważnie zachorowała. Ostatecznie przeszła operację po której poinformowano ją, że ma nowotwór i kilka miesięcy życia. Ktoś dał jej informację o Klimuszce, "że może jej pomóc". Wybierając się w podróż przeprowadziła rachunek posiadanych pieniędzy i postanowiła, że do, pojedzie pociągiem osobowym za 100 zł a wróci pospiesznym za 200 zł. Gdy przyjechała do, zorientowała się że czeka tam bardzo wiele osób i na jej pytanie czy i ile trzeba zapłacić otrzymała twierdzącą odpowiedź. Zdecydowała się powrócić osobowym i w ten sposób oszczędzić na zapłatę. Gdy weszła do Klimuszki, rozmowa wyglądała tak:powiedziała tylko "dzień dobry, Klimuszko -" Witaj, niepotrzebnie ciebie cięli, ty nie masz nowotwora, tylko jesteś wycieńczona wojną, tu masz torbę z ziołami, w środku jest instrukcja, nie dawaj mi pieniędzy, wracaj pociągiem pospiesznym, do widzenia". Mama jej zmarła w 1984 r. Relacja koleżanki i treść książki "Moje widzenie świata" Konarzewskiej ( tak chyba brzmi tytuł) zmieniło moje widzenie świata, pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 12:02
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Och piękna książka......ale Klimuszko to nie wrózbita, to wizjoner z tym Czymś o co dzis bardzo trudno, a wielu próbuje sie kreować....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 19:17
liduszka's Avatar
liduszka liduszka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Germanny
Posty: 581
Domyślnie A jak nazywac

tych co wyganiaja diabla z czlowieka? Teraz to, jest modne.Masz zmartwienie, albo cos sie nie uklada w zyciu , to diabel siedzi w tobie( czyli nawiedzona demonem- diablem) . Prosze o wytlumaczenie mi, mysle i mysle i nic mi do glowy nie przychodzi. pewnie juz tam siedzi, hi,hi,hi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 19:28
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

LIduszko z dawien dawna zdarzały sie tzn opętania...psyciatria też ma zdanie swoje na ten temat....są na świecie ( w Polsce też )księża egzorcysci, którzy zajmują się tym zagadnieniem i czynnosciami z tym zwiazanymi...nadmierne i nieumiejętne zajmowanie sie magią tez moze do róznych stanów doprowadzać...to bardzo szeroki temat.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 30-12-2009, 09:58
lucyna's Avatar
lucyna lucyna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 309
Domyślnie

wszystko zalezy od
1.poszukania sprawdzonej osoby
2.nastawienia na odbiory przesyłanych informacji
3.oczekiwań-nie zawsze sa dobre wiadomości
4.nie może to być nałogowe
5.jeżeli sobie nie "radzisz" lepiej iść i zapytać,poprosić o pomoc,niż żle skończyć

zgadzam się z tym co powiedział ,jak z wszystkim,trzeba rozumu i poszukanie odpowiedniego człowieka

co do mężczyz,tak chodzą i może lepiej że do takiej osoby niż do knajpy zapić problem
__________________
Nie ma granicy wieku aby marzyc
www.zaiprzeciw.eu:)
www.dessol.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 30-12-2009, 10:14
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Piszesz Mrówko:
Cytat:
,że nie mam wpływu na bieg wydarzeń.

raz masz raz nie..
To że po dniu jest noc nie jest zależne od Ciebie..pogoda też..
ale to czy pójdziesz do np, lekarza lub powiesz przyjemne/nieprzyjemne słowo komuś masz wpływ i co zrobisz lub nie zrobisz to też wpływa na bieg wydarzeń

więc bądź uważna
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 30-12-2009, 10:35
lucyna's Avatar
lucyna lucyna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 309
Domyślnie

tak jak i czasami boisz się odpowiedzieć na pytanie,na sytuację
to pomoc jak najbardziej przyda się
__________________
Nie ma granicy wieku aby marzyc
www.zaiprzeciw.eu:)
www.dessol.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 30-12-2009, 10:35
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

mam koleżankę która "nauczyła się kart" znaczenia kart, czytania z kart.

zastanawiałam się jak to jest, że po potasowaniu ich i rozłożeniu , przełożeniu trzykrotnym ustawienie ich przekazuje informację daje np, odpowiedź na pytanie postawione w myśli przez tego któremu stawia się karty...
a sprawdzając Tarotem który przedtem był w pudełku który został potasowany rozłożony koszulkami do góry i osoba której stawia się karty wyciąga trzy karty i..wyciągnięte karty Tarota mówią to samo...

hm hm

Horoskop ale nie ten z gazet tylko indywidualnie zrobiony też o każdym mówi.
ale nasze decyzje i działanie na naszą przyszłość mają wpływ

Natomiast niewłaściwa interpretacja informacji kart i nadinterpretacja stawiającego jest źródłem błędnego przekazu.

Już przecież od dawna korzystano z astrologii, kart przy podejmowaniu ważnych decyzji.
Wielu poważnych ludzi i osobistości korzysta w obecnym czasie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 30-12-2009, 11:01
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Święta Wielkanocne

dlaczego są ruchome w kalendarzu?

bo planety ustawione są tak a nie inaczej dla całej ziemi i to jest jedyny dzień w roku.
długo by pisać mi na temat ale jest net to znajdziecie informacje kogo to zainteresowało.
Natomiast dzień narodzin Jezusa to jest dzień umowny..i tu też długa historia..dzień faktyczny zatajono już gdy się narodził (prawdopodobnie narodził się w marcu ale, że ród Dawida przestrzegał narodzin swych potomków we wrześniu to zostało przez ówczesnych "zamataczone.")
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 31-12-2009, 12:38
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Cytat:
Napisał artfilka
Święta Wielkanocne

dlaczego są ruchome w kalendarzu?

bo planety ustawione są tak a nie inaczej dla całej ziemi i to jest jedyny dzień w roku.
długo by pisać mi na temat ale jest net to znajdziecie informacje kogo to zainteresowało.
A ja odpowiem. Najkrócej jak umiem.
Wielkanoc świętujemy w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej - czyli po równonocy - pełni Księżyca (sobór nicejski 325 r. i Konstantyn). Może wypaść najwcześniej 22 marca, najpóźniej 25 kwietnia. 14 nisan - święto Paschy. Wielkanoc - pierwsza niedziela po tym święcie. Kalendarz hebrajski jest kalendarzem lunarno-solarnym.
Cytat:
Napisał artfilka
Natomiast dzień narodzin Jezusa to jest dzień umowny..i tu też długa historia..dzień faktyczny zatajono już gdy się narodził (prawdopodobnie narodził się w marcu ale, że ród Dawida przestrzegał narodzin swych potomków we wrześniu to zostało przez ówczesnych "zamataczone.")
O świętowaniu Bożego Narodzenia i cesarzu Konstantynie pisałam rok temu w wątku: "Religioznawstwo i Ekumenizm".

Wszystkiego dobrego w 2010 roku życzę. Najlepszych wizji w szklanej kuli, kartach tarota (i innych), fusów kawianych - i oczywiście - przełożenia ich na rzeczywistość.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.