menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 21:38
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

A wiesz, że ja sprzątam. Jedynie jak pójdziemy w lasy dalekie nie robię tego. Nigdy nie zostawiam "prezentów" na chodnikach lub w okolicy blokowych trawników. Zresztą moje psy spacerują długo i rzadko kiedy potrzeby fizjologiczne załatwiają na osiedlu. Czasem tylko tak się zdarzy. A powiem, ci, że one też nie lubią "brzydkich" trawników. Omijają je szerokim łukiem. Amelio myślę, że byłabyś zadowolona ze spotkania z nami. Moje psy uwielbiają dzieci. Juniorek nawet prowadzi prywatną terapię dziecka po porażeniu mózgowym. Żebyś widziała uśmiech chłopczyka iłzy szczęścia matki matki jak oni się do siebie przytulają. Skąd pies wie, że jedna ręka jest nieruchoma i trzeba ją nosem trącać, aby wymóc ruch. Nie wiem, ale ich towarzystwo pomaga mi w życiu. Naprawdę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 22:05
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Moje psy uwielbiają dzieci. Juniorek nawet prowadzi prywatną terapię dziecka po porażeniu mózgowym. Żebyś widziała uśmiech chłopczyka iłzy szczęścia matki matki jak oni się do siebie przytulają. Skąd pies wie, że jedna ręka jest nieruchoma i trzeba ją nosem trącać, aby wymóc ruch. Nie wiem, ale ich towarzystwo pomaga mi w życiu. Naprawdę.

Wczoraj przez jakas godzine towarzyszyl mi na spacerze mlody wilczur, byl sliczny, lagodny, przyjazny, zabawny.
Byl sam, bez obrozy, ale nie wygladal na zaniedbanego.
Dzisiaj byl z wlascicielka.
Obwachiwal i obslinial mojego malucha na sankach.
Moge powiedziec, ze pieski i psiska miewaja do mnie spore zaufanie, nawet przy pierwszym spotkaniu

Nie napisalam ani jednego zlego slowa o zwierzakach domowych, tylko o nieodpowiedzialnych wlascicielech.

Na spacery wychodzimy z naszym domowym kotem.
Wozek lub sanki z dzieckiem i obok kot maszerujacy rownym krokiem wzbudza spore zainteresowanie.
A maluch tulacy kota to rowniez wzruszajacy obrazek.

http://img175.imageshack.us/img175/6776/luty2010062.jpg
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 22:25
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Nie napisalam ani jednego zlego slowa o zwierzakach domowych, tylko o nieodpowiedzialnych wlascicielech.

Na spacery wychodzimy z naszym domowym kotem.
Wozek lub sanki z dzieckiem i obok kot maszerujacy rownym krokiem wzbudza spore zainteresowanie.
A maluch tulacy kota to rowniez wzruszajacy obrazek.

Amelio,mniemam ze Ty uważasz się za osobę odpowiedzialną?Smiem watpić w Twoją odpowiedzialność.Nie odważyłabym się wyjść na ulicę z dzieckiem w towarzystwie kota.A co się stanie,jak trafi się lużno biegający pies?,będzie płacz i utyskiwanie na nieodpowiedzialnych wlaścicieli psów.Mieszkając w dużym mieście w blokach,też mialam psa i kota.Z kotem wychodziłam na smyczy b.póżno i to obawialam się spotkania z psem,a co dopiero małe dziecko w towarzystwie kota.Tak ,że nie tylko wlaściciele psów nie grzeszą odpowiedzialnością.Zastanów się nad tymi wspólnymi spacerami,nim nie będzie za póżno.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 19-02-2010, 09:02
Barif's Avatar
Barif Barif jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 14
Domyślnie

To raczej jest tak ,ze zyja dluzej ci co sie niczym nie przejmuja a za nich wszelkie sprawy zalatwiaja ludzie odpowiedzialni i pracowici, po prostu .Tu nic nie ma do tego posiadanie psow, kotow czy innych swinek...Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 19-02-2010, 22:56
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Amelio,mniemam ze Ty uważasz się za osobę odpowiedzialną?Smiem watpić w Twoją odpowiedzialność.

Zastanów się nad tymi wspólnymi spacerami,nim nie będzie za póżno.

No tak
Mieszkam na slepej ulicy, po ktorej od czasu do czasu przejezdza jakis jej mieszkaniec, po drugiej jej stronie jest maly park i tam chodzimy.
Kot jest dumny i samodzielny, do domu wraca na jedzenie, korzystanie z kuwety, pieszczoty i spanie. Uwielbia wloczyc zie za domownikami, odprowadza nas na parking, przystanek czy do najblizszej ruchliwej ulicy, potem wraca na swoj rewir.
Kot jak to kot chadza swoimi sciezkami i psy omija szerokim lukiem, a pozniej wraca i dalej maszeruje przy nodze.
Oczywiscie nie chadza z nami na dalsze spacery, nie ma na tyle odwagi by zapuszczac sie w bardziej ruchliwe i nowe dla niego miejsca. A my go nie upokarzamy zadna smycza, no chyba, ze do samochodu, by nie wlazl przypadkiem pod pedal hamulca.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 20-02-2010, 00:47
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Amelio
przepraszam,zmienia postać rzeczy jeżeli kot idzie przy Was wolno.Wowczas nawet gdyby spotkal obcego psa,ma szanse salwować się ucieczką,a nie pod opiekę do pani ,a nie daj Boże wnuczka.Pisząc to ,tego rodzaju sytuacji się obawialam.Pozdrawiam wszystkich właścicieli czworonogów,cokolwiek by to nie znaczyło.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 20-02-2010, 12:05
Barif's Avatar
Barif Barif jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 14
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
A pewnie, pewnie drugi powie i kotach, trzeci o kanarkach, rybkach, chomikach, i inszych zwierzątkach. Brawo masz Nobla za pomysł. Nic tylko zakazy, nakazy.
A moglbys napisac to samo bez arogancji?!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 20-02-2010, 12:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Barif
A moglbys napisac to samo bez arogancji?!
A gdzie tam była arogancja? Kpina owszem. Jak chce się znaleźć "arogancje" to można jej doszukać się w proszę, dziękuję, przepraszam. Czasem niektórzy tak mają'
ps. pomijam szybkość riposty
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 20-02-2010, 16:55
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Nie ulega wątpliwości, że psy mają dobry wpływ na stan zdrowia domowników. Osoby chore częściej się uśmiechają, wychodzą na spacery. Pies dla osób nieśmiałych jest dobrodziejstwem - ułatwia kontakty z innymi, nie wspominając, że jest lekiem na samotność.
Wiele szpitali daje zezwolenie na wizyty u osób chorych z pieskami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 20-02-2010, 17:09
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witajcie.

Spi spokojnie i jest mu ciepło i bezpiecznie.

http://i50.tinypic.com/2zgi539.jpg.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 20-02-2010, 18:28
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie podobny?


http://i46.tinypic.com/mtt5bk.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 21-02-2010, 07:36
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi

Lubie prawdziwe psy
Gdybym miala warunki to tylko porzadny duzy pies lub jakis wielorasowiec, moglby byc straszliwie brzydki.
Nie obrazajac zwolennikow np. "zmutowanych chomikow"
Gust to gust.

http://img341.imageshack.us/img341/7...5cne2caa8s.jpg
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 21-02-2010, 07:45
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie Kto uciszy psa?

Każdy, kto chce trzymać psa w mieście takim jak Nowy Jork, skazany jest na trudne negocjacje z sąsiadami. W zeszłym roku nowojorska infolinia alarmowa odnotowała 6622 skargi na głośno szczekające psy, a urzędnicy ds. mieszkalnictwa zakazali trzymania pitbulli, rottweilerów i innych dużych psów na komunalnych osiedlach. Eksperci od nieruchomości twierdzą, że mniejsze i większe wspólnoty mieszkaniowe często mają kłopot z wdrażaniem regulacji dotyczących zwierząt, a znaczna część problemów wiąże się właśnie ze szczekającymi psami.



http://wiadomosci.onet.pl/1599692,50...,kioskart.html


jakie prawa w naszym kraju maja ci, ktorzy cenia sobie wlasny i rodziny spokoj?
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 23-02-2010, 19:48
CIEN2222's Avatar
CIEN2222 CIEN2222 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: BYDGOSZCZ
Posty: 4
Nie

chcialabym sie przywitac i to od razu w tym temacie
bo mi sie podoba ze bede zyc dlugo
mam psa-amstaffa Brusa i kota-podbalkonowca Fuksa.
z Brusiem na siusiu i kupke musze wychodzic ale Fuksio jak czasem go "wyprowadze" przed klatke to leci z powrotem do domu na ugietych lapkach .
ja oczywiscie sprzatam po swoim psie ale co z tego skoro "po drodze musze nieraz wejsc w inne "bomby-niespodzianki"
sorki za ten kciuk-o rany ale gafa!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 23-02-2010, 20:35
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Amelio ty ciągle obok tematu. Domagasz się tylko nakazów, zakazów i w końcu tak jak ty masz prawo do braku psa w swoim mieszkaniu to inny może mieć prawo do posiadania go. A jaki związek z długością życia ma wspólnota mieszkaniowa z Nowego Jorku ? Chyba konflikty raczej skracają życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 23-02-2010, 22:08
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Amelio ty ciągle obok tematu. Domagasz się tylko nakazów, zakazów i w końcu tak jak ty masz prawo do braku psa w swoim mieszkaniu to inny może mieć prawo do posiadania go. A jaki związek z długością życia ma wspólnota mieszkaniowa z Nowego Jorku ? Chyba konflikty raczej skracają życie.

Zgadzam się z tą wypowiedzią. Tytuł wątku wskazywał na to, że będą wypowiedzi na temat plusów posiadania psa, a jest dokładnie odwrotnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 24-02-2010, 07:45
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Każdy medal ma dwie strony.Jestem urodzoną psią mamą,od dzieciństwa opiekuję się jakimś pieskiem.Miałam przez 10 lat znajdę,której nikt nie chciał, medalistę z rodowodem,teraz gości u nas bidulka ze schroniska.Wiem jednak,że nie wszyscy muszą patrzeć na psi problem jednakowo,każdy ma prawo do swego zdania.Na takim wątku ludzie wyrażają rozmaite opinie,nie powinniśmy im tego wytykać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 24-02-2010, 19:10
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Amelio ty ciągle obok tematu. Domagasz się tylko nakazów, zakazów i w końcu tak jak ty masz prawo do braku psa w swoim mieszkaniu to inny może mieć prawo do posiadania go. A jaki związek z długością życia ma wspólnota mieszkaniowa z Nowego Jorku ? Chyba konflikty raczej skracają życie.


Ja jestem jak najbardziej w temacie. Lubie psy.
Nie godze sie na to by inni ludzie ograniczali moje prawo do chodzenia po czystych chodnikach i parkach. Topniejacy snieg odslonil cale to g.wno zalegajace wszedzie. Wozkiem nie da rady przejechac by ktores kolko nie wpadlo w ..., pozniej wwoze to do domu i musze sprzatac.
Jakim prawem ktokolwiek smie mnie na to narazac.
To nie ja jestem egoistka, to wlasciciele psow nie wypelniajac swoich obowiazkow, sa wielkimi egoistami.
Zawsze i wszedzie bede o tym glosno mowila, moze ktorys wlasciciel poczuje lekki wstyd i zazenowanie, straci dobre samopoczucie, obudzi w sobie jakies ludzkie odruchy i posprzata syf ktory powstaje z powodu wlasnego wygodnictwa.
Jezeli mile jest posiadanie zwierzaka to mile powinno byc rowniez sprzatanie po nim, a nie narazanie innych na wdychanie, rozdeptywanie i ogladanie odpadow po czyims hobby.
Wiem, ze mozna inaczej. Swiat sie jakos z tym uporal,

http://www.joemonster.org/filmy/8117..._srodku_miasta

a Polacy to ...... to tylko niektorzy...

http://www.efakt.pl/Vipy-i-psie-kupy,galeria,470,1.html
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 24-02-2010, 19:12
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał koziorożec
Zgadzam się z tą wypowiedzią. Tytuł wątku wskazywał na to, że będą wypowiedzi na temat plusów posiadania psa, a jest dokładnie odwrotnie.

Oh, dla mnie sa to plusy ujemne. Mam na mysli posiadaczy a nie zwierzaki.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 24-02-2010, 20:59
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Amelio to trzeba było wybrać inny temat. Na przykład - Skarga na posiadaczy psów. Mogłabyś wtedy i o tych kupach i o tym szczekaniu pisać bardzo dużo. Masz prawo oczywiście do takich poglądów. Możesz też nie cenić posiadaczy psów z powodów już przez ciebie wyjaśnionych, ale co mają wspólnego podnoszone przez ciebie kwestie do długości życia opiekunów psów - nie wiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.