menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 15:26
ciekawski ciekawski jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 121
Post Kodeks walki z rakiem - komentarze


Komentarz do artykułu: Kodeks walki z rakiem
--------------------
Poniewaz juz jestem rakowcem w trakcie leczenia w pelni popieram ta inicjatywe bo szybkie wykrycie i rozpoczecie leczenia niesie za soba nadzieje na wyleczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 15:33
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Post

Bardzo słuszny program, żeby jeszcze szły z nim fundusze na badania dla wszystkich. Na szczęście już nie palę czyli udało mi się zrealizować punkt pierwszy, punkty 8, 9, 10 i 11 bez NFZ mogą być trudne dla emerytów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 15:42
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Według moich wiadomości NFZ rozsyła zaproszenia imienne do kobiet na badania mammograficzne i cytologiczne z mizernym skutkiem. Kobiety nie chcą się badać. Założenie takie "Nie zbadam się nie będę mieć raka"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 15:47
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

To też jest prawda, kobiety chowają głowę w piasek, zresztą mężczyźni też. Co do mnie to jeszcze nigdy nie dostałam żadnego zaproszenia na badania. Sama chodzę i dowiaduję się czy są jakieś bezpłatne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 15:54
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Maju odpowiem tak. Obecnie "moje" kobiety (rozumię to jako bliskie tj, córka, synowa) miały zaproszenia i poszły. Przyczyna moją zona zmarła na raka, matka synowej podobne. Ja sam poszedłem na badania, bo zauważyłem pewne niepokojące objawy. Badam się teraz systematycznie co rok.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-11-2008, 18:17
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Post

Dodam,że nawet stosując sie do zaleceń z artykułu,trzeba mieć jeszcze SZCZĘŚCIE i trafić na mądrego lekarza.Lekarze z Wroclawskiego Szpitala Klinicznego o dwa(!)mies opóżnili rozpoznanie zlośliwego guza mojej córki ,nie wykonując diagnostyki obrazowej.Powód? Za mloda,nie przypuszczalismy,to nie od nas zależy................
Za to nacinano zmianę ,"grzebano" w niej ,co akurat było b. zle w tym przypadku.
Życzę wiec wszystkim dobrego diagnosty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 11-02-2009, 13:46
Niebieskooka56 Niebieskooka56 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 45
Post

Ostatnio wiele się mówi o zaszczepieniu dziewczynek i dziewcząt przeciwko zachorowaniu na raka szyjki macicy.Szczepionka jest jednak płatna i kosztuje-bagatela-1500 zł!Którą studentkę będzie na to stać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 15:41
BolekStan BolekStan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Australia
Posty: 12
Post

Powszechnie wiadomo, że wpierw trzeba ustalić przyczynę choroby i usunąć ją a organizm sam da sobie radę.
Oczywiste, że nie skutkuje to w przypadku utraty nogi czy głowy.
Najczęściej jest tak, że lekarz nie szuka przyczyny (np; jak kamyk wpadł Ci do buta) a przepisuje środki przeciwbólowe i basta. Pacjent odfajkowany.
Jak jest możliwe pouczać ludzi co mają robić aby ustrzec się przed rakiem, skoro nikt nie wie co powoduje raka?
Kompletny idiotyzm i bujanie po omacku w obłokach.
Jak możliwe jest znalezienie skutecznego środka na raki, skoro nikt nie wie co je powoduje?
Następne szukanie po omacku igły w stogu siana skoro nawet nie wiadomo czy lekarstwem ta igła czy może któreś źdźbło?
Fajne gawędziarze, bo ktoś im za to płaci a więc czemu nie pobajdurzyć?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.