menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 09:37
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Post Halluksy – nie tylko kobiecy problem - komentarze


Komentarz do artykułu: Halluksy – nie tylko kobiecy problem
--------------------
dopadła i mnie ta przypadłość.... geny posłusznie odpowiedziały na być może niewłaściwe, ale za to modne buciki
kłopoty zaczęły się niedawno, mówię o bolesnych, bo zmiany mam od hoho i jeszcze trochę....

słyszałam o ziołowych kuracjach, niestety nie ma tej kobietki już wśród żywych...spokój jej duszy...

czy ktoś z dostojnych forumowiczów ma podobne kłopoty i jak sobie z nimi radzi....
operacji wszelakich boję się jak diabeł święconej wody ))
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 10:08
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Pisałam juz paru kobietkom te informacje....
Z wielką determinacją i cierpliwością da się nieco skorygować schorzenie w zasadzie w każdym wieku….wymaga to jednak pracy
Może powiem tu tez o przyczynach..
1.no dziedziczne skłonności….
2 noszenie kiedyś i (lub) obecnie wysokich obcasów
3.zbyt wąskie obuwie
4.u pań zaburzenia hormonalne
5.osłabienie systemu kostnego, przy jednoczesnym niewłaściwym obuwiu
6.płaskostopie, które jest konsekwencją opadania łuku poprzecznego stopy, kosci rozchodzą się, opadają kosć palca obniza się a paluch kieruje ku pozostałym wypychając kosć oblużnioną wcześniej,głowka kości zaczyna boleć, scięgna ciągną w bok

Odchylanie codzienne palucha(weż gumkę zaczep o oba paluchy i odciągaj obie nogi od siebie..gumka odciąga palce…jaknajczęście w ciągu dnia np. podczas oglądania TV, czytania, obierania ziemniaków…..dobrze jest wg Tombaka i nie tylko smarować kostki jodyną kiedy ćwiczymy….Inne ćwiczenie…szpulkę od nici włożyć miedzy paluch a drugi palec i tak trwać podczas siedzenia…..bardziej prosty sposób wkładac między paluch i palec drugi niędzy nogę od stołu i tak trzymać i jeść np. kolację…
Na noc wkładać wkładki, aparaciki(dostępne w sklepach med., aptekach…u producenta)
Masować receptory tarczycy i gruczołów limfatycznych(zobacz na mapkę recepto®ów w stopie)
W ciągu dnia nosic klin na haluksy (sholla)
Dodatkowo…istnieje jedyne w Polsce Stowarzyszenie Zdrowych Stóp K Lewandowicza w Ustce( w 96 roku kończyłam tam jedne ze swoich kursów)….wejdz na jego stronę i doczytaj…warto….tyle mogę Ci pomóc.Jeśli chodzi op akupunkturę, pomozę , ale doraźnie, potem ból wróci…tutaj trzeba pracy do końca w zasadzie życia….takiej jak wyżej.
Alternatywą jest operacja…jedni zadowoleni inni bardzo nie, z dodatkowymi ubocznymi historiami, odnowieniami….wybór do Ciebi należy….….bo tę narośl, można uciąć, ale może być róznie….wybór do Ciebie nalezy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 10:24
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Tez mam ten problem. Halluksy mam "od zawsze", ale dopiero w ubiegłym roku dały mi sie we znaki, momentami nie mogłam wręcz chodzic.Próbowałam róznego rodzaju wkładek, klinów itp., nie bardzo zdawały egzamin, chodziłam na rehabilitację- tez bez specjalnego skutku. Potem przyszło lato, zaczęłam chodzic w klapkach i sandałach i problem przycichł. Na zimę kupiłam wygodne buty, o szerokich noskach i jakoś nic mnie nie boli, a pokonywałam nawet kilkukilometrowe trasy. Zastanawiałam sie nawet, czy stres nie odgrywa tu jakiejs roli, w każdym razie jest to problem do pokonania. Zabieg operacyjny jest ostatecznościa, jest podobno b. bolesny i ryzykowny.Głowa do góry.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 10:42
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dziewczyny, stres w każdej chorobie, dolegliwości zawsze ma ogromne znaczenie...pogłębia dolegliwość, trudniej sie ją znosi...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 10:46
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 345
Domyślnie

witajcie
Haluksy to tragedia jak dla mnie : bolesne i trudno dobrać obuwie...coraz bardziej dokuczają...
Największy problem z założeniem eleganckich butów.....
Ja na noc zakładam specjalne aparaty korekcyjne - (zakupione w sklepie medycznym)są to plastikowe nakładki na paluchy z odciągającą taśmą na rzepy.
Na dzień mam małe gumowe, które wkładam między palce - można je nosić w ciągu dnia w szerokim obuwiu - pod skarpetkami lub rajstopami nie wysuwają się..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 11:02
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dziewiateczko jeśli jestes taka zdyscyplinowana w noszenie tych korektorów, powinnas ustabilizowac sytuację...ale korygować trzeba już cały czas...jeśli narośle są znaczne to buty eleganckie typu wąski czubek(zapomnij) szpileczka nie wchodzą w grę...no musza być szerokie dla dobra i wygody...znam osoby , które bardzo chwalą spbie operację i czas po niej, znam takie , które mówią, ze nigdy by sie na nią nie zgodziły gdyby wiedziały jak będzie po operacji....to sparawa zaawansowania dolegliwości, genetyki, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rehabilitacji(bo musi być po)i sposobu dbania o stopy po operacji.....u róznych różnie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 11:44
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Odchylanie codzienne palucha(weż gumkę zaczep o oba paluchy i odciągaj obie nogi od siebie..gumka odciąga palce…jaknajczęście w ciągu dnia np. podczas oglądania TV, czytania, obierania ziemniaków…..dobrze jest wg Tombaka i nie tylko smarować kostki jodyną kiedy ćwiczymy….Inne ćwiczenie…szpulkę od nici włożyć miedzy paluch a drugi palec i tak trwać podczas siedzenia…..bardziej prosty sposób wkładac między paluch i palec drugi niędzy nogę od stołu i tak trzymać i jeść np. kolację…
Na noc wkładać wkładki, aparaciki(dostępne w sklepach med., aptekach…u producenta)
Masować receptory tarczycy i gruczołów limfatycznych(zobacz na mapkę recepto®ów w stopie)
W ciągu dnia nosic klin na haluksy (sholla)
Dodatkowo…istnieje jedyne w Polsce Stowarzyszenie Zdrowych Stóp K Lewandowicza w Ustce( w 96 roku kończyłam tam jedne ze swoich kursów)….wejdz na jego stronę i doczytaj…warto….tyle mogę Ci pomóc.Jeśli chodzi op akupunkturę, pomozę , ale doraźnie, potem ból wróci…tutaj trzeba pracy do końca w zasadzie życia….takiej jak wyżej.
Alternatywą jest operacja…jedni zadowoleni inni bardzo nie, z dodatkowymi ubocznymi historiami, odnowieniami….wybór do Ciebi należy….….bo tę narośl, można uciąć, ale może być róznie….wybór do Ciebie nalezy...
Malwinko jesteś nieoceniona, bardzo dziekuję

zastosuję jak najszybciej Twoje wskazówki,
operacja nie wchodzi w rachubę, po prostu jestem tchórz i już

Cha_ga, Dziewiątka dzięki za wsparcie, zawsze miło w grupie,
czy bardzo niewygodnie chodzi się z korektorami ?

i rozumiem, że koniec z eleganckimi butkami
P.S
coś mi sie kołacze nazwa "kozieradka', ale co to za ziółko i jak stosowac pojęcia nie mam,
nawet nie wiem czy mogłoby mnieć zastosowanie do zahamowania halluksów?
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł " - Gabriel Garcia Marquez
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 12:41
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

http://forum.gazeta.pl/forum/w,24231...e_to_.html?v=2

pod linkiem jest artykul o kozieradce ....wycinek poniżej

Zastosowanie


Osłabienie fizyczne i psychiczne, wychudzenie, zanik mięśni, choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe stawów, złamania kości, niedokrwistość, zaparcia, kamica żółciowa, stłuszczenie serca, nerek i wątroby, choroby alergiczne, kaszel, nieżyty układu oddechowego; stany zapalne powiek, spojówek i gałki ocznej (okłady + zażywanie doustne); troficzne choroby skóry (zewnętrznie + doustnie),
owrzodzenia skóry, ropnie, przetoki ropne skórne, plamy na skórze, krwiaki, sińce, owrzodzenia błon śluzowych, stany zapalne jamy ustnej, gardła i narządów płciowych, oparzenia, rany, odleżyny;
choroba wrzodowa, ostre nieżyty przewodu pokarmowego z bolesną biegunką i bólami brzucha; uprawianie kulturystyki bez wyraźnych efektów przyrostu mięśni, zaburzenia koncentracji i zapamiętywania, niedobór estrogenów, niedoczynność kory nadnerczy. Do lewatyw:
zaparcia, hemoroidy, stany zapalne odbytu. Do irygacji i nasiadówek: stany zapalne pochwy i warg sromowych, świąd sromu.Za granicą przetwory z kozieradki zalecane są przy impotencji (niemocy płciowej) oraz w okresie przekwitania (menopauzy), bowiem działają estrogennie.

Malwinko, jaka jest Twoja opinia ?

halluksy to zwyrodnienie stawów, które może być spowodowane min. zmianami hormonalnymi
oprócz ćwiczeń i urządzeń korekcyjnych ....kataplazmy z kozieradki ??
jak sądzisz ?
pozdrawiam
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł " - Gabriel Garcia Marquez
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 13:38
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Kozieradka-nasionka-jest generalnie środkiem odżywiającym, regenerującym tkanki...Ja nie spotkałąm kozieradki w użyciu docelowo na haluksy...przy ćwiczeniach stopy, noszeniu wkładek, noszeniu dobrego obuwia, moze ewent wspomagać mieśnie , więzadła....ale w tytm konkretnym przypadku nie przeceniałabym roli kozieradki...

Zewnętrznie: W postaci ciepłych okładów w ropnych chorobach skóry jako środek zmiękczający, powlekający i ułatwiający gojenie. Nasiona rozdrobnić, wymieszać z wodą na pastę, ogrzać i nanieść na płótno. Ciepłe okłady (kataplazmy) przykładać na chore miejsca 2 - 3 razy dziennie.

Wewnętrznie: W postaci odwaru jako środek powlekający, osłaniający drogi oddechowe i pobudzający trawienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 14:17
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Dziekuję miła Malwinko
przejrzałam Internt pod kątem zastosowania kozieradki przy halluksach i nic nie znalazłam, więc chyba coś pokręciłam.

niemniej wydaje mi się, że moja znajoma robiła sobie okłady właśnie z tego ziela, ale czy pomogły .... nie mam pojęcia

wklejam dla zainteresowanych sprawdzony przepis z jodyny
z tym, że narośl zmniejsza się, ale nie znika.... najważniejsze - przestaje boleć

“zmieszać jodynę z amoniakiem w proporcji 1:1.Mieszankę nanosić na halluksy cienką warstwą wieczorem przez 2 tygodnie,następnie zrobić 2 tygodnie przerwy i ponowić kurację. Smarować do całkowitego zniknięcia.”
Można ją nieco rozcieńczyć wodą. Jeśli stosujemy amoniak w czystej postaci, należy go rozcieńczyć wodą do stężenia około 10% i zmieszać z jodyną 1:1.

dawno temu go stosowałam i tak długo miałam spokój, że o nim zapomniałam.
Malwinka przypomniała.
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł " - Gabriel Garcia Marquez
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 15:23
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Przerzuciłąm te informacje o haluksach do gabinetu naturalnych metod wspomagania zdrowia, zeby były w miejscu wielu innych dolegliwości i porad.http://www.klub.senior.pl/choroby-ba...tml#post640825
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 01-07-2010, 19:40
Luma's Avatar
Luma Luma jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 3 759
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Pisałam juz paru kobietkom te informacje....
Z wielką determinacją i cierpliwością da się nieco skorygować schorzenie w zasadzie w każdym wieku….wymaga to jednak pracy
Może powiem tu tez o przyczynach..
1.no dziedziczne skłonności….
2 noszenie kiedyś i (lub) obecnie wysokich obcasów
3.zbyt wąskie obuwie
4.u pań zaburzenia hormonalne
5.osłabienie systemu kostnego, przy jednoczesnym niewłaściwym obuwiu
6.płaskostopie, które jest konsekwencją opadania łuku poprzecznego stopy, kosci rozchodzą się, opadają kosć palca obniza się a paluch kieruje ku pozostałym wypychając kosć oblużnioną wcześniej,głowka kości zaczyna boleć, scięgna ciągną w bok

Odchylanie codzienne palucha(weż gumkę zaczep o oba paluchy i odciągaj obie nogi od siebie..gumka odciąga palce…jaknajczęście w ciągu dnia np. podczas oglądania TV, czytania, obierania ziemniaków…..dobrze jest wg Tombaka i nie tylko smarować kostki jodyną kiedy ćwiczymy….Inne ćwiczenie…szpulkę od nici włożyć miedzy paluch a drugi palec i tak trwać podczas siedzenia…..bardziej prosty sposób wkładac między paluch i palec drugi niędzy nogę od stołu i tak trzymać i jeść np. kolację…
Na noc wkładać wkładki, aparaciki(dostępne w sklepach med., aptekach…u producenta)
Masować receptory tarczycy i gruczołów limfatycznych(zobacz na mapkę recepto®ów w stopie)
W ciągu dnia nosic klin na haluksy (sholla)
Dodatkowo…istnieje jedyne w Polsce Stowarzyszenie Zdrowych Stóp K Lewandowicza w Ustce( w 96 roku kończyłam tam jedne ze swoich kursów)….wejdz na jego stronę i doczytaj…warto….tyle mogę Ci pomóc.Jeśli chodzi op akupunkturę, pomozę , ale doraźnie, potem ból wróci…tutaj trzeba pracy do końca w zasadzie życia….takiej jak wyżej.
Alternatywą jest operacja…jedni zadowoleni inni bardzo nie, z dodatkowymi ubocznymi historiami, odnowieniami….wybór do Ciebi należy….….bo tę narośl, można uciąć, ale może być róznie….wybór do Ciebie nalezy...
Witaj Malwino, Twoje rady są bardzo cenne. Ja mam problem z haluksem u prawej stopy. Czytałam o kuracji oczyszczającej z liści laurowych, które mają właściwości lecznice w chorobach stawów. Piłam przez trzy dni wywar z tych liści, a za tydzień mam powtórzyć kurację. Chciałabym się dowiedzieć, co myślisz o takim sposobie leczenia i czy komuś taka kuracja pomogła?
Pozdrawiam
__________________
Lusia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 01-07-2010, 19:56
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

nie powiem Ci nic więcej oprócz paru słów o wawrzynie....
Liście laurowe zawierają olejki eteryczne, garbniki i związki goryczowe(działaja na sprawy pokarmowe wspomagają trawienie, poprawiają apetyt, pobudzają wydzielanie soków żołądkowych, przeciwdziałają wzdęciom i zaburzeniom trawiennym.).
Gotowane liście mają zastosowanie w leczeniu kaszlu i zapaleniu oskrzeli (okładu z gotowanych liści)
Olejek laurowy stosuje się w maściach łagodzących bóle reumatyczne, przy zwichnięciach i opuchnięciach ścięgien i bólach mięśni. Napary z liści wawrzynu dodajemy do kąpieli przy bólach kończyn.
Mówi sie też o działaniu narkotycznym lauru.
Nikt w moim otoczeniu nie używał liści laurowych do odtruwania organizmu..ale ciągle pojawiają sie nowe odkrycia własciwości znanych roślin i trudno za tym trafić .....w zasadzie wszystko jest na coś....
Natomiast najważniejsza w przypadku haluksów jest profilaktyka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 01-07-2010, 20:02
Luma's Avatar
Luma Luma jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 3 759
Domyślnie

Dziękuję za szybki odzew.
Chętnie skorzystam z Twoich rad dotyczących gimnastyki/ćwiczeń haluksów.
__________________
Lusia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 27-10-2017, 14:23
ZosiaBorys ZosiaBorys jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Miasto: Łódź
Posty: 1
Domyślnie Halluksy

Ja zmagam się z haluksami od ponad 10 lat. Córka poleciła mi aparat dwuosiowy. Na razie go testuję zakładając na noc. Jestem pełna nadziei, że mi pomoże, albo chociaż załagodzi ostatnio towarzyszący ból.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 01-10-2018, 13:26
cezarybaryka cezarybaryka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: lubisz
Posty: 1
Domyślnie

Co myślicie aparacie korekcyjnym Hallu Solution? Na stronie http://haluksy-leczenie.pl/ktore-wkl...eda-najlepsze/ czytałem, że warto stosować gdy wada nie jest zbyt duża. Stosował ją ktoś moze?

Ostatnio edytowane przez cezarybaryka : 02-10-2018 o 17:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.