menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #221  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 19:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Cytat:
Ja też mogłabym powiedzieć, że mnie krzyż nie przeszkadza ale tylko dlatego , że mieszkam w Kielcach. Ten krzyż jest jednak narzędziem walki J.Kaczyńskiego i KK o rząd dusz, o władzę absolutną , o cofnięcie Polski w rozwoju i izolację od krajów zachodnich. Z tego powodu ten krzyż mi niesamowicie przeszkadza i powinien być natychmiast usunięty.
Też uważam że krzyż pod pałacem powinien być usunięty nie można dopuszczać do anarchii aby tłumy decydowały o wszystkim.Kościół przegrał wybory pomimo agitacji a krzyż to siłowanie się z rządem przy pomocy kościelnego elektoratu ponieważ chce grać pierwsze skrzypce.Bazuje na najmniej wyrobionym elektoracie zresztą poziom intelektualny hierarchów kościoła jest niski przypomnę tylko o wypowiedzi księdza na temat homoseksualistów że powinno się ich palić i tacy znajdują posłuch w kościele.Nie lepsi w RM którzy mają fobie żydowskie czy rosyjskie.Część naszych forumowiczów podziela te poglądy bo piszą na naszym forum.Zresztą mania seksualna objęła cały kościół.Zresztą zastanówmy się lekarza który dokonał aborcji nie można pochować po katolicku a Papierza Piusa XII chce się zrobić świętym który kolaborował z Hitlerem już nie wspomnę o tych co sprawy pedofilów zamiatali pod dywan i starali się by uniknęli odpowiedzialności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #222  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 19:47
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

A odpowiedzi prawdziwie wierzących brak... Nie chcą "bronić" krzyża?
Wzięłam obronę w cudzysłów, bo przecież nie chcemy krzyża niszczyć ani go profanować. Chcemy tylko przeniesienia w godne miejsce. I poszanowania, jako symbolu chrześcijaństwa.
Tak naprawdę, to my bronimy... nie godząc się na walkę polityczną krzyżem...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #223  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 20:38
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Cytat:
nie godząc się na walkę polityczną krzyżem...
Ostatku ty jesteś na tym forum osobą która mimo posiadanej wiedzy nie chce nikomu powiedzieć że odbiega od faktów.Cenię cię za kulturę którą chcesz wszczepić nowym nuworyszom.Nieraz zastanawiałem się nad tym jak ty patrzysz na świat tych którzy zbłądzili wierząc w http://pl.wikipedia.org/wiki/Lataj%C...%B3r_Spaghetti przecież ci wyznaczy dali talerze pełne jedzenia.O co tu chodzi,o udowodnienie że mam rację, resztę mam w dupie, ożyłem mocnego słowa aby podkreślić temat jak Palikot ,bo my pamiętamy nie treść tylko wizję.Ostatku patrząc na to co nas interesuje to sensacje ,takie jest nasze życie.Tylko jest jedno pytanie czy to co nam wciskają to prawda?Ostatku sprawa krzyża to w/m sprawdzenie kto silny?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #224  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 23:03
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Krótko:
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #225  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 00:20
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Pytanie

Wacławie, postawiłeś mnie przed trudnym zadaniem...
Nie wiem, czy będę umiała odpowiedzieć. Nie chcę powiedzieć najprościej: prawda to zgodność z rzeczywistością. Myślę, że nie tego oczekujesz. Spróbuję więc inaczej.

Słynna zasada św. Augustyna - własna myśl jest faktem ze wszystkich najpewniejszym. Wszystko jest tak naprawdę wątpliwe poza tym, że ja jestem i że myślę. Nikt bowiem nie może wątpić, że pamięta, że myśli, że wie, że sądzi, że rozumie. Należy więc wejść w samego siebie, bo to właśnie we wnętrzu człowieka mieszka prawda.
Kilka wieków później będzie o tym mówił Kartezjusz.

Dalej już prosto. Nasze myśli są prawdą i są nami. W tym jest również zawarta zasada tolerancji. Szanuję Ciebie, a więc Twoje myśli i Twoje prawdy. Nie mam prawa oceniać; przynajmniej staram się nie oceniać, bo... nie zawsze mi się to udaje.
Z biegiem lat nabieram szacunku dla różnych prawd. Zainteresowanie religiami (bez uprzedzeń i wybierania najlepszej) jest stąpaniem po grząskim gruncie. Wiara zawsze jest czymś bardzo osobistym, łatwo kogoś dotknąć, a więc zniszczyć, wyśmiewając czy lekceważąc jego prawdę. Dlatego mówię, że nie ma ludzi błądzących (religijnie), mamy tylko różne prawdy. Myślę, że nie ma identycznie wierzących, choć wierzą w tego samego Boga, jak nie ma myślących i czujących dokładnie tak samo.

Sprawa krzyża... hm... wiadomo, polityczna. Ale ludzie, którzy pod nim stoją i go bronią robią to zgodnie z prawdą mieszkającą w nich. Prawdopodobnie wierzą w to, że bronią symbolu, wiary, religii. Ich rzeczywistość, ich prawda jest właśnie taka. Nie chcą wiedzieć, że prawdopodobnie zostali zmanipulowani, że występują, jako statyści, w rozgrywkach politycznych. Wszyscy pamiętamy jak się to zaczęło i jak umiejętnie były podsycane nastroje a właściwie już emocje: http://www.rp.pl/artykul/512749_Droga_ku_przepasci.html
Dlatego napisałam, że olbrzymią rolę może (i powinien) odegrać KK.

PS - otworzyłam link i ubawiłam się setnie... czy jeszcze ktoś na tym forum pamięta boga Glusia?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #226  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 10:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Cytat:
Dlatego napisałam, że olbrzymią rolę może (i powinien) odegrać KK.
Może ,ale czy kiedyś coś robił za darmo? Następne ustępstwa polityczne? Jeżeli do tego czasu nie reagował to wiadomo o co chodzi.Natomiast nie można dopuszczać do demontażu państwa i stwarzania sytuacji że każdy protest jest zasadny i dla dobra ogółu robimy ustępstwa zmanipulowanej gawiedzi.To że dalej jest rozgrywany jest politycznie wypadek Smoleński to wina polityków .Ale nie jest możliwe zakończenie tego sporu i likwidacji podziału jaki powstał w społeczeństwie .Spór jest potrzebny do pokazania wyrazistości podziału a ta mobilizacja zwolenników umożliwi sukces wyborczy w wyborach samorządowych pod koniec roku a w przyszłym roku w wyborach parlamentarnych.Ale czy mamy czekać z tą sprawą do przyszłego roku?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #227  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 10:45
wedrowiec's Avatar
wedrowiec wedrowiec jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: I tam i tu..
Posty: 48
Żarówka

Cytat:
Napisał waclaw46
Ostatku ty jesteś na tym forum osobą która mimo posiadanej wiedzy nie chce nikomu powiedzieć że odbiega od faktów.Cenię cię za kulturę którą chcesz wszczepić nowym nuworyszom.Nieraz zastanawiałem się nad tym jak ty patrzysz na świat tych którzy zbłądzili wierząc w http://pl.wikipedia.org/wiki/Lataj%C...%B3r_Spaghetti przecież ci wyznaczy dali talerze pełne jedzenia.O co tu chodzi,o udowodnienie że mam rację, resztę mam w dupie, ożyłem mocnego słowa aby podkreślić temat jak Palikot ,bo my pamiętamy nie treść tylko wizję.Ostatku patrząc na to co nas interesuje to sensacje ,takie jest nasze życie.Tylko jest jedno pytanie czy to co nam wciskają to prawda?Ostatku sprawa krzyża to w/m sprawdzenie kto silny?

ad "nowym nuworyszom "; - starych "n" nie ma (to sie nazywa tautologia, do wiadomosci ewentualnych braci starszych w jezyku mlodszych). Kościół Katolicki - ostatnia przeszkoda do przejecia pelnej kontroli nad nad "polactwem"! Nie mam nic przeciwko semitom.Wolność dla Palestyny!
__________________
"Miała być demokracja a tu każdy ma własne zdanie."
---------------------------------------------------
Senior.pl."aktywni w kazdym wieku"... i w kazdym calu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #228  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 12:20
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Ostatku, masz rację.
Ja jednak myślę, że to nie wiara powoduje walkę tych pod
krzyzem o krzyż właśnie, to ich zacietrzewienie, podjudzane jeszcze przez media i niektórych polityków.
Wystarczy posłuchać i popatrzeć na nich w telewizorni, widać ich zacietrzewianie, ich wściekłość i co to ma wspólnego z jakąkolwiek religią a katolicka zwłaszcza?
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #229  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 12:27
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
.
Wystarczy posłuchać i popatrzeć na nich w telewizorni, widać ich zacietrzewianie, ich wściekłość i co to ma wspólnego z jakąkolwiek religią a katolicka zwłaszcza?

Kazdy fanatyzm jest niebezpieczny. Wlasnie go obserwujemy w naszym kraju.
Nie mam nic przeciwko religii katolickiej i KK, choc wielu spraw nie akceptuje. Czy jednego dnia bedziemy mieli laiciki kraj? Kazdy u siebie!!!!!!!

Krytykujemy na lamach prasy fanatykow-muzulmanow, wysylamy wojska do Afganistanu aby z nimi "walczyc" w imie.......diabel wie czego? A sami zachowujemy sie duzo gorzej!!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #230  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 13:09
wedrowiec's Avatar
wedrowiec wedrowiec jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: I tam i tu..
Posty: 48
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Kazdy fanatyzm jest niebezpieczny. Wlasnie go obserwujemy w naszym kraju.
Nie mam nic przeciwko religii katolickiej i KK, choc wielu spraw nie akceptuje. Czy jednego dnia bedziemy mieli laiciki kraj? Kazdy u siebie!!!!!!!

Krytykujemy na lamach prasy fanatykow-muzulmanow, wysylamy wojska do Afganistanu aby z nimi "walczyc" w imie.......diabel wie czego? A sami zachowujemy sie duzo gorzej!!!!!
"Nie zmienia sie koni w srodku rzeki" i "nie wylewa sie dziecka
razem z kapiela". Jestesmy w krytycznym momencie dla byc albo nie byc Polski. Kk jest wspoluczestnikiem tych zmagan po stonie Narodu. Dostrzega to nawet "ateusz". Pozdrawiam.r
__________________
"Miała być demokracja a tu każdy ma własne zdanie."
---------------------------------------------------
Senior.pl."aktywni w kazdym wieku"... i w kazdym calu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #231  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 13:55
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał wedrowiec
ad "nowym nuworyszom "; - starych "n" nie ma (to sie nazywa tautologia, do wiadomosci ewentualnych braci starszych w jezyku mlodszych).
Ops, Wędrowcze, nie można było delikatniej? Może Wacław chciał wytłumaczyć znaczenie słowa?
Piszemy, jak umiemy... czasem lepiej, czasem gorzej... a kto jest bez winy... etc...
Cytat:
Napisał wedrowiec
Kościół Katolicki - ostatnia przeszkoda do przejecia pelnej kontroli nad nad "polactwem"! Nie mam nic przeciwko semitom.[color="Red"]/.../
Czytam - i nie rozumiem. Co znaczy "polactwo"? O Ziemkiewiczu myślisz czy o znaku Rodła? A może staropolszczyzną lecisz? Bo nie podejrzewam Cię o nadawanie pejoratywnego znaczenia temuż określeniu... nawet nie chcę tak myśleć...
Naprawdę uważasz, że ostoją polskości jest KK? A więc prawdziwy Polak to katolik chodzący do kościoła? Reszcie odmawiasz polskości?
Takie tam pytania retoryczne to były... niech więc będzie jeszcze jedno: wierzysz w spiski żydo-masońskie? W tajną władzę świata? W spiskową teorię dziejów? hm... sądząc po postach pracowicie wklejanych w wątki, a pochodzących z for....powiedzmy, różnych, mogę domniemywać, że chyba tak... no bo po co byś to robił? dla naszej uciechy??

Nie zdążyłam odpowiedziec na jeden post, a już pracowity Wędrowiec napisał drugi...
Cytat:
Napisał wedrowiec
/.../ Kk jest wspoluczestnikiem tych zmagan po stonie Narodu.
Wędrowcze... bywa! Niestety, tylko bywa. KK nie jest monolitem. Proszę, popatrz i posłuchaj uważnie.
Cytat:
Napisał wedrowiec
"Nie zmienia sie koni w srodku rzeki" i "nie wylewa sie dziecka razem z kapiela"
Czy ktoś mówił o zmianie religii panującej? Jeśli nie, do czego odnieść dwa piękne przysłowia?
W Polsce - teoretycznie - istnieje rozdział Kościoła od państwa. Może spróbujmy w to uwierzyć i postępujmy zgodnie z tą zasadą. Zwyczajnie, zacznijmy tak robić... nie pozwólmy KK wtrącać się w ustawodawstwo, w politykę, w rządzenie krajem, etc...

Weszłam w wątek, by usunąć mój post. Dziś wydał mi się nic nie wart i bez znaczenia. Widzę, że dyskusja potoczyła się dalej, że są odniesienia do wpisu... więc, z bólem serca, zostawię. Wstydząc się leciutko własnego gadulstwa... a teraz wstydzę się jeszcze bardziej...
Ale - jak mówił ks. Tischner: "Polska dusza jest jak krajobraz, w którym zima i wiosna chcą wystąpić jednocześnie".
__________________

Ostatnio edytowane przez ostatek : 26-07-2010 o 14:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #232  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 18:38
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Moja zboczona teoria wyjasnia to inaczej: jest to zwiazane z Kubusiem Puchatkiem i ludziach o bardzo małym rozumku. Ci ludzie teraz wreszcie mogą sie wypowiedzieć szczerze i bez konsekwencji w postaci najścia służb, pałowania i tak dalej. Więc korzystają z tej możliwości, aby zaistniec, w dodatku po dobrej stronie. Jak mówił Andy Warhol - każdy oszołom będzie mial swoje pięć minut, zatem: mamy bohatera, świetny symbol i czas wolny - doskonały moment żeby zaistnieć, w dodatku po tej dobrej stronie. I od razy widać, jakie spustoszenia w mentalności ludzi wywołał kult męczeństwa - jakiego? i martyrologii. To się nazywa życie symbolami.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #233  
Nieprzeczytane 27-07-2010, 08:06
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Nie

Cytat:
Napisał wedrowiec
No i co; zatkalo kakao? Cisza w kahale?
Wędrowcze, proszę, nie idź tą drogą... najwyraźniej pomyliłeś fora.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #234  
Nieprzeczytane 27-07-2010, 10:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Cytat:
Wędrowiec-Jestesmy w krytycznym momencie dla byc albo nie byc Polski. Kk jest wspoluczestnikiem tych zmagan po stonie Narodu
To jest twój punkt widzenia tej grupy ludzi którzy we wszystkim widzą zagrożenie .Zamieszczam ci link http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5113 w którym Bartosz Ślosarski w "Niepełny spór o krzyż" przedstawia spojrzenie człowieka młodego na problem , nie można mu zarzucać braku logiki w jego rozumowaniu.Bartosz jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego w Człuchowie gdzie młodzież nauczono samodzielnie myśleć i przedstawiać swoje poglądy i pod nimi podpisywać się swoim nazwiskiem.
Cytat:
No i co; zatkalo kakao? Cisza w kahale?
Ale śmieszne ?Może tego typu stwierdzenia używa się na portalu Fronda tam jest miejsce gdzie prymitywni użytkownicy lubią wzajemnie podnosić sobie adrenalinę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #235  
Nieprzeczytane 27-07-2010, 13:58
wedrowiec's Avatar
wedrowiec wedrowiec jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: I tam i tu..
Posty: 48
Domyślnie

Kpisz czy o droge pytasz Waclawie? Sprawa krzyza nie zaprzata zbytnio mojej uwagi bo to zadana naiwnym "przepychanka"; jeszcze jeden polityczny giszeft, a wiatr plewami biednym Jasiom w oczy miecie...
Odsylania mnie do odkryc swiatopogladowych gimnazjalisty nie rozumiem. Swoje slupki odrobilem 50 lat temu z okladem ,poczynajac od "Nieba w Plomieniach", Parandowskiego.
Wagry swiatopogladowe to rzecz zwyczajna. Tyle, ze autorytety, na ktore sie ow mlodzian powoluje - oglednie mowiac nieswieze - (Z. Bauman i J. Urban na ten przyklad) w dodatku sugeruja etniczna nadreprezentacje (chazarska)?. Tak sie raz jeszcze, przypadkiem sklada....
A zadanie domowe, widzi mi sie, napisano z wiedza na ktorej polce konfitury...
Z rownym niepowodzeniem moglbys mnie odsylac do "Notatnika Agitatora".
Emocje polityczne nauczylem sie juz dawno powsciagac. A historie mam na skorze
wygarbowana ( w PRLu -po raz pierwszy - w Palacu Mostowskich, w drugiej polowie lat piecdziesiatych).W zdziecinnienie zas - jak raz - jeszcze nie popadam.
W swoim poscie #208 (?) wyluszczylem niektore z mozliwych powodow, zeby zostawic
KK w spokoju. W czyim interesie to cale judzenie? To, ze w KK maja balagan wiadomo.
Byli i sa przedmiotem agenturalnej penetracji i sa ofiarami ludzkiej slabosci. Slabosci, ktora i nam wszystkim nie jest obca...plastikowych osobowosci i gumowych sumien..
W PRLu od poczatku, ze wzgledow ideologicznych (konkurent w rzadzie dusz) i w celu dezintegracji spoleczenstwa (divide et impera) podjeto caly wachlarz jawnych i ukrytych dzialan represyjnych i agenturalnych wobec KK. O aparacie administracyjnym nie wspomne bo rzecz w naszym pokoleniu nie obca...
Mniej widoczne byly natomiast (choc to dzisiaj takze nie rewelacja ) agenturalne dzialania wyspecjalizowanych sluzb policji politycznej. Nekano alumnow, ksiezy i zakonnikow na wszelkie mozliwe sposoby; szukano slabosci. Prowokowano, szantazowano i terroryzowano. Czesc - jak to ludzie - ugiela sie. Stad nieslawni "ksieza patroci". Czasami wystarczal alkohol, innym razem
kobieta, chlopiec lub ich kombinacja. Grozby i obietnice; dobry policjant - zly policjant. Lokowano "spiochow" w seminariach . Czesc z nich pojawila sie nawet w bliskim otoczeniu papieza. Niektorych zamordowano. Doszlo mnie ,ze skazany w zwiazku z morderstwem na osobie ks. Popieluszki - po odsiadce - znalazl schronienie w Racjonaliscie (wymaga weryfikacj).
Podjudzanie przeciwko KK uwazam za dzialanie - obiektywnie dywersyjne a w efekcie zbrodnicze.
KK od 2000 lat kontynuuje swoiscie pojety z ograniczona skutecznoscia "prometeizm", ktory zapadl - na zle i dobre - w duszy Narodu. I dodajmy - program vide dekalog - pozytywny.
KK odegral obiektywnie trudna do przecenienia role w zachowaniu tozsamosci Narodu rozdzielonego przez 124 lata zaborami a pozniej okupacja niemiecka i sowiecko/prl-owska.
Pytam jaka alternatywe proponujesz Waclawie? Jaki mianowicie lepszy i pozytywny pop-swiatopoglad proponujesz? "Po owocach ich poznacie". Obecny zydo-masonski liberalizm
oferuje jedynie destrukcje, alienacje, wojny i niesprawiedliwosc. Zdziczenie moralne i hedonistyczny egoizm szybkich lecz pozornych nagrod. Ten anty-humanizm to recepta na uniwersalne nieszczescie. Ostatnia masowa tragedia w Niemczech to maly epizod w zbrodniczym swiecie do ktorego naganiasz jako dewiant lub "uzyteczny idiota". Na rozsadek jeszcze nie za pozno!
Mimo wszystko pozdrawiam Cie.wedrowiec
__________________
"Miała być demokracja a tu każdy ma własne zdanie."
---------------------------------------------------
Senior.pl."aktywni w kazdym wieku"... i w kazdym calu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #236  
Nieprzeczytane 27-07-2010, 14:04
wedrowiec's Avatar
wedrowiec wedrowiec jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: I tam i tu..
Posty: 48
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Moja zboczona teoria wyjasnia to inaczej: jest to zwiazane z Kubusiem Puchatkiem i ludziach o bardzo małym rozumku. Ci ludzie teraz wreszcie mogą sie wypowiedzieć szczerze i bez konsekwencji w postaci najścia służb, pałowania i tak dalej. Więc korzystają z tej możliwości, aby zaistniec, w dodatku po dobrej stronie. Jak mówił Andy Warhol - każdy oszołom będzie mial swoje pięć minut, zatem: mamy bohatera, świetny symbol i czas wolny - doskonały moment żeby zaistnieć, w dodatku po tej dobrej stronie. I od razy widać, jakie spustoszenia w mentalności ludzi wywołał kult męczeństwa - jakiego? i martyrologii. To się nazywa życie symbolami.

Tak... Twoja zboczona teoria"
__________________
"Miała być demokracja a tu każdy ma własne zdanie."
---------------------------------------------------
Senior.pl."aktywni w kazdym wieku"... i w kazdym calu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #237  
Nieprzeczytane 27-07-2010, 16:01
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Nie

Przeczytałam...
co prawda Wędrowiec pisze, że pistoletu wyciągał nie będzie... i prawdę napisał. Wyciągnął odpustową "pukawkę", z korkiem na sznurku. Taką co to ani dymu, ani huku nie narobi i nikim nie wstrząśnie...

Dlatego traktuję Wędrowcze, Twój wpis ulgowo, bo jasnym jest to, że się nie zgadzam z Twoimi poglądami, ale jeszcze jaśniejszym brak ochoty na rozmowę z Tobą.
Boję się takich ludzi. Ksenofobów, nacjonalistów... zapatrzonych nie wiem w kogo i na co, myślących wąziutko ale zawsze mających rację...
Podobny senior na forum już jest (hm... częściej nie czytam Jego postów, niż je czytam). Czyżby się sklonował? A kysz, siło nieczysta...

Twoja opowieść o KK być może jest prawdziwa, ale zapomniałeś o tym, że infiltrowane były różne środowiska. Może mniej łase na alkohol, dziewczynki, etc. Argument połowiczny. Bo życie ma taką samą wartość dla ateisty jak i katolika. Zwłaszcza wygodne życie.

Pojęcie "zbrodnia", jak pokazuje TV, bardzo się zdewaluowało, więc rzucaj nim do woli. Nikt się obrażał nie będzie.

Młody człowiek, w linkowanym przez Wacława, artykule napisał:
Cytat:
Prawdopodobnie jest to wina opresyjnej roli Kościoła, o którym prof. Maria Szyszkowska mówi, że zastąpił naczelne miejsce decyzyjne po PZPR. Jest to także wina samych ateistów, bo ci dali odebrać sobie głos w Polsce, a następnie pozwolili, żeby zapomniano o ich istnieniu. Pozwolili na swoją przezroczystość.
Hm... myślę, że prof. Szyszkowska nie jest dla Ciebie autorytetem, bo to filozofka i masonka... ale to samo mówił ks. Tischner ("W krainie schorowanej wyobraźni"). Lubię czytać i prof. Szyszkowską, i ks. Tischnera, a ich poglądy (jak widać na załączonym obrazku) bywają podobne.
Myślę, że o masonerii wiesz zbyt mało, by rozsądnie o tym porozmawiać. Dlatego rzucasz hasłami. Podobnie jest z historią... przynajmniej z historią Kościoła.

Ostatnia tragedia w Niemczech ma przyczyny zupełnie inne, bardzo prozaiczne... drogi ewakuacji, których nie zapewniono.

Z całą resztą nawet dyskutować mi się nie chce.

Jeszcze tylko to: dewiant lub "uzyteczny idiota". Pisałam już kiedyś, że oceniając innych dajesz prawo do oceniania siebie... Jesteś pewien, że tego chcesz? Na rozsądek nigdy nie jest za późno...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #238  
Nieprzeczytane 27-07-2010, 16:02
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Wędrowcze !

Ten fragment postu daje mi trochę do myślenia :"Emocje polityczne nauczylem sie juz dawno powsciagac. A historie mam na skorze wygarbowana ( w PRLu -po raz pierwszy - w Palacu Mostowskich, w drugiej polowie lat piecdziesiatych)."
Czy należy przez to rozumieć, że w latach 50tych byłeś przesłuchiwany w pałcu Mostowskich ?
W takim razie, ile Ty masz właściwie lat ? Do tej pory myślałem, że należę do najbardziej wiekowych osób tu na forum seniora, a tu widzę, że ktoś mnie przebija wiekiem. Ale, czy naprawdę ? Nie chce mi się wierzyć.
Niektóre zdania zawarte w Twym poście świadczą, że reprezentujesz stanowisko antysemickie, antymasońskie antyliberalne i w ogóle anty...
Podejrzewam nawet , że masz ochotę odbić sobie lata PRL`u, kiedy miałeś konkurencję w"rządzie dusz" ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #239  
Nieprzeczytane 27-07-2010, 16:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Cytat:
Z całą resztą nawet dyskutować mi się nie chce.
Masz rację o czym z fanatykiem dyskutować Sekty powstawać będą i znikać co to kilka tysięcy lat w stosunku do miliardów lat jak ma wszechświat,żyj w swojej krainie ułudy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #240  
Nieprzeczytane 28-07-2010, 11:17
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Tym razem małe przypomnienie dzisiaj 28 lipca tylko 1993 roku Sejm uchwalił konkordat z Watykanem.Sami obecnie widzimy że ten dokument powinien być renegocjowany bo przytoczę tu słowa E.Smoktanowicza .
Przepisy prawa są aktem woli.
Wykładnia ma ich sprawiać,by by
także aktami rozumu.
przez te lato od zatwierdzenia wiele tych zapisów jest kontrowersyjnych i wymaga albo zmiany treści albo ich usunięcia z tego dokumentu.http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,...kordatowi..Nie to co napisano na ten temat nie uległo zmianie do tego czasu,http://www.panstwo.info/content/view/725/11/ to też głos krytyczny nad którym też wypada się zastanowić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
CZARNY ROZBIÓR POLSKI cz. II Matrix Społeczeństwo - wątki archiwalne 515 04-03-2010 19:18
Czarny rozbiór Polski Matrix Społeczeństwo - wątki archiwalne 497 17-11-2009 22:36
emerytura z Niemiec czy z Polski Lord_Extra Emerytura, renta, ZUS 4 10-06-2008 18:37
karnawał polski i nie tylko... Nika Różności - wątki archiwalne 24 30-01-2008 17:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.