menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #361  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 07:39
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

RL=http://www.iv.pl/][/url]
  #362  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 09:04
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Wpierw powinni wstydzić się ci "obrońcy krzyża" za swoje skandaliczne zachowanie.


Policja usunęła osoby spod krzyża. Przenieśli tych, którzy się nie zgadzali

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...sli_tych_.html
Tadziu, miałam na myśli konkretnie wpis Stalina o Jezusie. Uważam, że takie kpiny są bardzo nie w porządku.
Pod Pałacem byłam, widziałam co się tam dzieje, nawet porobiłam zdjęcia. Agresja niestety rośnie i powinien być zrobiony porządek, to znaczy krzyż powinien być przeniesiony, a babcie na stołeczkach poproszone o przeniesienie się z modłami do kościoła. Mamy na Krakowskim cztery kościoły, jest gdzie pójść.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #363  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 09:43
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Bianka - sorry ale już dawno temu jakiś Francuz powiedział - Bóg mi wybaczy. To jego zawód. Humor jest humorem i nie sadze aby komukolwiek to zaszkodziło, jesteśmy dorośli i nasze postawy są ukształtowane.. Dramatem jest to, ze pod krzyżem ludzie to robią na p o w a ż n i e - normalnie jak papuasi i indianie z totemami...
__________________
  #364  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 09:50
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Strzałka Jeszcze nie...

Cytat:
Napisał aannaa235
RL=http://www.iv.pl/][/url]
Dopiero wstałem,w domu nikogo,media wyłączone,tak że dziś mnie wyprzedziłeś.

Ostatnio edytowane przez Doc : 14-08-2010 o 11:34.
  #365  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 09:57
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Bianka - sorry ale już dawno temu jakiś Francuz powiedział - Bóg mi wybaczy. To jego zawód. Humor jest humorem i nie sadze aby komukolwiek to zaszkodziło, jesteśmy dorośli i nasze postawy są ukształtowane.. Dramatem jest to, ze pod krzyżem ludzie to robią na p o w a ż n i e - normalnie jak papuasi i indianie z totemami...
Powiedziałam tylko co myślę. Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić. Poczucie humoru to sprawa bardzo indywidualna, wiemy to wszyscy. Moje jest inne od Twojego i tyle.
Życzę miłego dnia
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #366  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 10:05
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 896
Domyślnie Stalin

Zgadzam się z Bianką, z tym "in vitro" to już było zupełne przegięcie
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
  #367  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 11:08
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
..
hm... zapomniałam całkiem o moim blogu. Idę nadrabiać zaległości.

Ostatku, czy interesuje Cię historia powszechna KK? Temat ten nie jest dostatecznie eksponowany w publikatorach, a wydaje mi się, że jest dość ciekawy. Tym bardziej ,że dotyczy również dziejów naszego narodu.
  #368  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 11:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 675
Domyślnie

Skończył się show z obrońcami krzyża.Może skopiujemy zwyczaje z Filipin http://fakty.interia.pl/newsroom/new...zyzowac,892885
  #369  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 11:53
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Ostatku, czy interesuje Cię historia powszechna KK? Temat ten nie jest dostatecznie eksponowany w publikatorach, a wydaje mi się, że jest dość ciekawy. Tym bardziej ,że dotyczy również dziejów naszego narodu.
Oczywiście, że interesuje. Nie ma innej opcji. Niestety, zbyt wiele rzeczy i tematów mnie interesuje. Na razie zaplątałam się w Azteków... a przez te nieszczęsne Zaginione Plemiona Izraela do Azteków doplątali się mormoni... więc powinnam zajrzeć do ich ksiąg - "Perła wielkiej wartości" i "Księga Mormona". Od lat grzeją półkę, a ja tylko po łebkach je przeczytałam.
Wypadało by także wrócić do Słowian, bo brzydko jest nie pamiętać o przodkach.

Na temat historii KK i papiestwa mam dość bogatą literaturę zarówno papierową jak i na dysku. Poglądy autorów często się wykluczają, co lubię najbardziej.
Wśród książek biały "kruczek": "Dzieje Kościoła Powszechnego" wydana w 1925 roku (Imprimatur Wladislaviae, 25 Septembris 1924 an.). Książkę dostałam od nieżyjącego już Teścia, który doszedł do wniosku, że moje ręce są jednak godne do przejęcia "wojennej pamiątki", po którą nikt nie wrócił...
Piszę o tym, bo choć książka była podręcznikiem... jej pierwszy Właściciel nie był pozbawiony wątpliwości... najważniejsze i najciekawsze są podkreślenia, uwagi na marginesach, karteczki z notatkami...
__________________
  #370  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 12:03
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Skończył się show z obrońcami krzyża.Może skopiujemy zwyczaje z Filipin http://fakty.interia.pl/newsroom/new...zyzowac,892885
Ale żeśmy się tu się napisali i nazłościli, ale sprawa się jeszcze nie skończyła.
Zaraz obrońcy będą zwoływali konferencje prasowe, będą pisali odwołania sam Pan Bóg wie do kogo.
Powstanie podziemie obrońców krzyża - zobaczycie.
  #371  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 12:52
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Ja bym tym obrońcom pozwoliła koczować, ale pod warunkiem..! ! kilku miesięcznej przerwy licząc od dziś. Niech sobie wrócą tak pod koniec listopada i niech się wygłupiają przez kilka następnych miesięcy. Przy okazji modłów mogliby odśnieżać albo robić za św.Mikołajów , bo za bałwanów robią już jakiś czas.

Ostatnio edytowane przez Bajadera07 : 15-08-2010 o 09:10.
  #372  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 12:54
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Oczywiście, zbyt wiele rzeczy i tematów mnie interesuje.
Wypadało by także wrócić do Słowian, bo brzydko jest nie pamiętać o przodkach.

Na temat historii KK i papiestwa mam dość bogatą literaturę zarówno papierową jak i na dysku. Poglądy autorów często się wykluczają, co lubię najbardziej.
Wśród książek biały "kruczek": "Dzieje Kościoła Powszechnego" wydana w 1925 roku (Imprimatur Wladislaviae, 25 Septembris 1924 an.).

O tym ,że wiele tematów interesuje Cię, to wiem i że wypadało by wrócić do Słowian, a zwłaszcza do wczesnych relacji Polka - Watykan, to uzasadnione.

Ps. Musisz mieć duży masz dom, że pomieści bibliotekę równą uniwersyteckie ( chyba troszkę przesadziłam, ale nie szkodzi)
Pozdrawiam.
  #373  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 13:41
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Bogda50, ale oni chcą szybciej załatwić pomnik. Do jesiennych chłodów z pewnością. Chyba tak patriotyczni nie są, że im nie straszne wichury i zamiecie. Chociaż w chorobie to różnie jest.
  #374  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 14:13
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Wankaborko,Name:  stop.gif
Views: 87
Size:  4.4 KB bo my całkiem nie temat... ale niech tam! Mam "trochę" książek, mam też kategoryczny zakaz nabywania/przynoszenia jakichkolwiek (choć jednorazowych "czytadeł" od lat nie zbieram). Pod karą zrobienia następnych półek na zewnątrz domu. Tam Czi-psy książkami się zajmą i przemielą w zębach bernardzich. A mnie serce pęknie; kocham Czi-psy ale książki też...

Żeby na temat było - o symbolice krzyża chrześcijańskiego nie ośmielę się napisać, bo forumowicze ją znają... może prasłowiański krzyż czyli "Ręce Boga"?
Name:  prasłowiański krzyż albo Ręce Boga.jpg
Views: 86
Size:  3.8 KB
Wielu badaczy, analizując zagadnienie motywu krzyża w starożytności stwierdza, że był on na ogół symbolem naczelnego bóstwa. Wobec znanej i dość powszechnej w różnych religiach solaryzacji bóstw naczelnych, również w przypadku kultury słowiańskiej może on symbolizować bóstwo słoneczne.
"Ręce Boga" wyrażają koncepcję teologiczną i to wcale nie prymitywną.

Tworzące krzyż cztery piorunowładne ręce sięgają w cztery strony świata. W czterech polach pomiędzy ramionami tego "prasłowiańskiego krzyża" znajdują się cztery swastyki. Swastyka jest starszym niż Prasłowianie, indoeuropejskim znakiem bóstwa solarnego. Cztery swastyki (dwie z pojedynczymi zakończeniami i dwie z podwojonymi) symbolizują dwie postacie "ognia niebiańskiego". Może dwa aspekty boskości, czyli Słońce i Piorun?
Całość ideogramu "Ręce Boga" wyraża Najwyższą Boskość w dwóch jej aspektach: słoneczno-ognistym i władczo-opiekuńczym. Jest symbolem Mocy Wszechogarniającej, czczonej przez Słowian. Najpierw jako cztery ręce wyciągnięte w cztery strony świata, a później jako jeden słup o czterech twarzach.

Krzyż słowiański, aztecki, celtycki, chrześcijański, etc... był/jest symbolem, któremu zawsze szacunek się należy; a ludziom profanujących ów znak?? staram się zrozumieć i uszanować ich samych i ich poglądy ale to takie trudne... jeszcze trudniej jest mi zrozumieć hierarchów KK...
__________________
  #375  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 14:46
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie


Zdjęcie pary prezydenckiej przed jasnogórskim szczytem

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos..._szczytem.html

Strach się bać, wkrótce gdzie się nie obejrzymy będzie "kult jednostki"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #376  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 15:07
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Obrońcy krzyża poszli się do domów wyspać i porządnie wykąpać.
Nareszcie sobota spokojnie się toczy, a u mnie deszczyk sobie pada i jest super.
  #377  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 16:07
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Boga
Powiedzcie mi tylko dlaczego ja mam za to wszystko płacić! Modlę sie za tych co niewinnie zginęli ale dlaczego mam łożyć na jakiś pomnik czy na pracę kordonów policji pilnujących delikatnie mówiąc ludzi niezrównoważonych???
To ma większy podtekst niż nie tablica za jakieś dziesięć czy dwadzieścia tysiaków. To już 4 miesiące a mamy kopie taśm z naszych skrzynek. Bo chyba należały do właściciela samolotu czyli do nas? To ta wspaniała współpraca z Rosjanami? Tusk oddał śledztwo całkowicie. Może przeczuwa że to był zamach? W każdym razie niech jedzie do Putina i na klęcząco poprosi o zwrot skrzynek oryginalnych. Może jeszcze o przesłuchanie tych na wieży. Na pewno byli trzeźwi według Rosjan. Ale rozmów z wieża na taśmie brak. Wycięto bo ruski bełkotał?

A dostaliśmy kopię i nasi stwierdzili że krótszą taśmę. Nie ma podobno na niej rozmów z wieżą. Jak to możliwe? W tym miejscu sam szum. Na dodatek Rosja mówi--dostaliście wszystko i pocałujta w dupę wójta.

Taki mamy rząd. Rosyjskie gazety na MAK nie zostawiają suchej nitki. Zawsze winien był u nich pilot. A należący do MAK to dziś milionerzy. Nawet z immunitetem i nie usuwalni.
  #378  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 16:32
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Kazik, piszemy w wątku "Społeczeństwo" o polityce. "Dej pozór" - wyciąć nas mogą.

Pomnik będzie na Powązkach. Odsłonięcie - 1.XI.2010.
Podaj jeden logiczny argument lokalizacji pomnika przed Pałacem. Upieram się jak muł - logiczny powód! Nie jakikolwiek.

Otwieranie czarnych skrzynek i przegrywanie taśm odbywało się przy udziale polskich przedstawicieli. Sugerujesz spisek?
Cytat:
Napisał Kazik
Tusk oddał śledztwo całkowicie. Może przeczuwa że to był zamach?
Pytanie postawione tak, że zawiera już w sobie odpowiedź. Twierdzącą, oczywiście. Zauważyłeś to, mam nadzieję...
I wreszcie - czy to D. Tusk prowadzi śledztwo?

Proszę, nie oceniaj nikogo i niczego przedwcześnie. Cztery miesiące jest okresem zbyt krótkim by przedstawić i udowodnić przyczyny katastrofy.
Tego nawet Macierewicz nie dokona.
__________________
  #379  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 19:06
jano43 jano43 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska północnozachodnia
Posty: 335
Domyślnie

Nie jestem pewien czy jest tak właśnie jak pisze saguela w #376.Sytuacja bardziej przypomina przypadek Jasia,któremu przydarzyło się w towarzystwie starszych puścić śmierdzącego bąka w pokoju i za karę został z niego wyrzucony.Skutkiem czego Jasiu uzyskał dostęp do świeżego (i zdrowego) powietrza a starsi,w przesiąkniętym zapachem Jasia pokoju, deliberowali nad jego brakiem kultury.
  #380  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 19:23
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

"Za tydzień nie będzie krzyża", "Dobrze". Eksperci o usunięciu "obrońców"
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...m_krokiem.html

sposobem, panie sposobem
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Trwa walka o charytatywne SMSy bez VAT - komentarze tadeusz50 Ogólny 1 18-12-2009 18:56
Skuteczna walka z rakiem. Psychoterapia. Dr Carl Simonton. modarator Choroby, badania, terapie 4 16-01-2009 19:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.