menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 21:12
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Post Kawa czy herbata? Najpopularniejsze napoje mają wpływ prozdrowotny - komentarze


Komentarz do artykułu: Kawa czy herbata? Najpopularniejsze napoje mają wpływ prozdrowotny
--------------------
Jest to dla mnie radosna wiadomość. Zarówno herbatę jak i kawę pije z umiarem. Wyznaję zasadę nie tylko w tej kwestii, że umiar jest najważniejszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-08-2010, 13:42
PaniKrystyna PaniKrystyna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: warszawa
Posty: 21
Post

Kawę pijam rzadko ze wzgledu na nadciśnienie. Herbatę lubie i przyrządzam ją na różne sposoby. Dilmah aromatyzowane robię na zimno a z czarnej herbaty bawarkę-zależy od nastroju i jacy goście do mnie przyjdą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-08-2010, 15:33
przekora's Avatar
przekora przekora jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Łódzkie
Posty: 104
Domyślnie

Pani Krystyno, również mam kłopoty z ciśnieniem, jednak
za przyzwoleniem mojego lekarza piję kawę codziennie.
Muszę przyznać że kawa działa na mnie wspaniale.
__________________
Przekora
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-08-2010, 17:04
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Witam.
Optymistyczny reportaż mówiący, że wszystko w miarę jeszcze nikomu nie zaszkodziło a wręcz jak czytam kawa czy herbata to napoje sprzyjające dla naszego organizmu. Po wypiciu czujemy się lepiej i z nowymi siłami zabieramy się do pracy.
Wiem to z autopsji iż wypicie jednej czy dwie kawki powoduje witalność i krew jakby lepiej krąży.
Herbaty nie pijam, chociaż kiedyś dużo piłam ale dosypywanie cukru dodaje kalorii. Gorzkiej nie przełknę.
Jestem za tym aby jedną lub dwie a może trzy kawki dziennie wypić. Piję rozpuszczalną z mlekiem 0,5%.bez cukru.
Pozdrawiam.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 16-08-2010, 17:20
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Ja pomimo skaczącego ciśnienia,piję codziennie rano i po południu kawę taka samą jak Paula.Piję ale nie muszę.
Natomiast herbatę do kanapki na drugie śniadanie i obowiązkowo po obiedzie, oraz do kolacji. Co do herbat to jednak jestem wybredna. Lubię mocne, aromatyczne w dobrym gatunku dotyczy to też herbaty zielonej. Tą w upalne dnie lubię zimną.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 16-08-2010, 18:21
Boga Boga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Poznań
Posty: 1 102
Domyślnie

Ja kawy nie lubię. Dla mnie wręcz żle pachnie zeby nie powiedzieć śmierdzi. Czasem się męczę gdy ktoś wcześniej zrobi niż zapyta żeby nie robić przykrości, ale musi wystygnąć i być dobrze posłodzona no i zabielona.
Herbata natomiast to coś bez czego nie potrafę żyć.Musi być bardzo mocna ,najzwyklejsza, żadna tam zielona czy zapachowa i musi być mocno posłodzona ( 2-3 łyżeczki).Zwykła np Saga.Piję jej około 10 kubków dziennie. Najczęściej bardzo gorącą ,ale gdy mi przez przypadek ostygnie, bo np muszę coś zrobić ; to też jest pyszna.Wiem, że nadmiar cukru, ale trochę przyjemności mi sie też należy. Fakt, że nie potrafię żyć bez herbaty.Jeżeli nie wypiję rano 2 filiżanek to ból głowy i inne niedogodności jak znalazł. Jakieś 20 lat temu byłam operowana i do teraz pamiętam, że najbardziej brakowało mi po wybudzeniu herbaty. Będąc na wycieczce w Paryżu w lecie; tak jak wszyscy w drodze piłam wody butelkowane. Po tych długich godzinach bez herbaty; wystąpiły mi nudności, prawie omdlenia , bóle głowy, a ustąpiły jak ręką odjął po wypiciu wieczorem na miejscu zakwaterowania zwykłej herbaty z cukrem. Chyba jestem uzależniona, a moze taka potrzeba organizmu bo przeciwnie do większości; ciśnienie mam niskie i cholesterol też poniżej normy. Czy ktoś tez tak ma? Wiem że są tacy co bez kawy nie mogą zyć ale ja mam odwrotnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 16-08-2010, 19:03
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Boga,a może to nie o herbatę chodzi tylko o cukier ?
Robiłaś badanie glukozy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 16-08-2010, 19:36
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Przeczytałam i jeśli to prawda, to kamień mi spadł i minęły wyrzuty sumienia. Mimo nadciśnienia piję jedną a czasami dwie kawy dziennie. To jeden /ostatni /,z nałogów, który mi pozostał i z którym nie chciałam walczyć. A tu Eureka... No i herbatę, ale tylko zieloną. Wszystko bez cukru. O herbacie - wiedziałam ,że zdrowa, ale o kawie mówiło się ,że nie powinnam, choć lekarz mówił tylko o soli.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 19-08-2010, 23:46
dotsterka dotsterka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 21
Domyślnie

Ja znalazłam fantastyczną odmianę "Energy Drink", a konkretnie Solstic. Typowy napój energetyzujący działa poprzez dostarczenie do naszego organizmu dużych ilości cukru i przetworzonej kofeiny. Długotrwałe spożycie cukru
i kofeiny w nadmiarze może prowadzić do kłopotów ze zdrowiem, włącznie z odwodnieniem! Zalety napoju: - Zastępuje napoje spożywane przez 85% światowej społeczności, dla wielu osób szkodliwe odczuwalnie już po wypiciu, dla wszystkich szkodliwe przy dłuższym, regularnym stosowaniu.
- Zapewnia dodatkową energię bez wywoływania rozdrażnienia towarzyszącego innym napojom.
- Nie zawiera cukru, więc jest idealny dla osób dbających o sylwetkę.
- Zawiera kofeinę naturalnego pochodzenia, dającą długotrwałe utrzymanie stałego poziomu energii.
- Zapewnia odpowiedni poziom energii nawet przez 4 godziny.

Serdecznie Polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 16-03-2011, 12:09
przekora's Avatar
przekora przekora jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Łódzkie
Posty: 104
Post

Artykuł potwierdził moje przekonanie dotyczące picia kawy. Bardzo ucieszyłam się, że bezkarnie mogę pić kawę, którą uwielbiam. Hura.........
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.