menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6841  
Nieprzeczytane 14-11-2010, 00:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Jeśli skończy jak prezes, to i tak w lepszym stylu. Na razie nie życzę mu źle, na razie, tj. przegranej.

Ja w sumie tez. Tzn uwazam, ze mial szanse na "uruchomienie" pewnej czesci widowni politycznej. Szczegolnie tej spoza twardej polityki. I takiej ktora moglaby oprocz totalnego sprzeciwu i luzu zechciec miec bardziej formalny wplyw na to co sie dzieje wokol nich.
A tak to -jak mi sie wydaje- to wszystko Palikotowe rozlezie sie i rozleje jak rzadki kisiel. Te jego ostatnie odzywki wydaja mi sie jakos malo smaczne, choc lubie ostre dania w kuchni i polityce. Tu mamy jakis zle doprawiony majonez.
Cytat:
A tak na marginesie: dlaczego Donald nie skrócił Rokity i nie zatrzymał Olechowskiego? z niego miałby więcej pożytku niż z Jasia. Tak mi się wydaje.
No, ale Ty wybrzydzasz na AO.
Czemu wybrzydzam na Olechowskiego? Bo on jest moze dobry do opowiadania gawed i teoretyzowania. Podobnie jak Rokita z drugiej strony. Gawedziarzy to my mamy dosc sporo, tylko tych od roboty jest jakos mniej. Olechowski mial okazje podzialac w radzie programowej PO ale wyglada na to, ze te jego programowe pomysly mialy sie do rzeczywistosci tak jak plany Kaczynskiego do ilosci mieszkan i km autostrad. Czyli nijak. W sumie pozytek byl z niego taki jak i z wielbiciela Lufthansy, czyli zaden. A ponadto oni obaj chyba sie jakos niezbyt lubili, co w szeregi partyjne wprowadzalo lekkie zamieszanie. I tak na ostatek, to spytam jakiz to niby konkretny pozytek mialby miec Tusk z Olechowskiego?
Taki jak ...Piskorski?
Te niedawne wybory to byl taki praktyczny sprawdzian dla takiego polityka jak Olechowski. I wyszedl z tego sprawdziany ..klops.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6842  
Nieprzeczytane 14-11-2010, 10:13
pani_weronika pani_weronika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa, mazowieckie, Polska
Posty: 34
Domyślnie

I dlatego, że jakoś nie mogę zaakceptować polityki Kaczyńskiego zagłosuję znów na PO. Nie podoba mi się wiele rzeczy, które oni robią, ale dla mnie PiS przesadza. I to jest przykre. W Warszawie to mam łatwiej, bo raczej wybór jest prosty – przynajmniej na prezydenta. gorzej - będę musiała się wahać i zastanawiać na kogo oddać głos w sejmiku, rady dzielnicy. Ale Gronkiewicz, może liczyć na moje poparcie bez niczego, i ma ładną stronę internetową http://tnij.org/i0ik. I gdzieś czuję, że w Warszawie PiS przegra z kretesem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6843  
Nieprzeczytane 14-11-2010, 10:21
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
J

Już wiem, dlaczego prezes "wyciął" dwie swoje kobitki,
z których jedna wierniejsza niż Azor jaki.

Ale ta wierna jak Azor dzisiaj u Moniki pierd..ła nadal jak stara Marecka i to w duecie z Błaszczakiem, trynd ten sam, idiotyzmy te same, jazgot podobnotematowy i podobnie rozciągliwy.... a już myślałem, że to będzie świeżamowa chociaż....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6844  
Nieprzeczytane 14-11-2010, 11:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał pani_weronika
I dlatego, że jakoś nie mogę zaakceptować polityki Kaczyńskiego zagłosuję znów na PO. Nie podoba mi się wiele rzeczy, które oni robią, ale dla mnie PiS przesadza. I to jest przykre. W Warszawie to mam łatwiej, bo raczej wybór jest prosty – przynajmniej na prezydenta. gorzej - będę musiała się wahać i zastanawiać na kogo oddać głos w sejmiku, rady dzielnicy. Ale Gronkiewicz, może liczyć na moje poparcie bez niczego, i ma ładną stronę internetową http://tnij.org/i0ik. I gdzieś czuję, że w Warszawie PiS przegra z kretesem.


Doloze tylko, ze moje warszawiaki mowia dokladnie to samo.
Zaden Bielecki i zaden Pis. Widac to u nas rodzinne .
Tylko Hanka.
Ja osobiscie lubie takich co to sie budza i nagle doznaja olsnienia, ze oni lepiej by zrobili niz ci co juz cos robia z niezlym skutkiem.
Zawsze sie zastanawiam gdzie oni byli kiedy ...mogli.
Bielecki byl w polityce i kilku partiach, albo partyjnych okolicach. Jakos mu pare rzeczy do glowy nie przyszlo zanim go Jadwina nie podrzucila Kaczynskiemu zamiast Poncyliusza..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6845  
Nieprzeczytane 14-11-2010, 11:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
jestem za! Uwolnić Ed-qa i przy okazji piwo z puszek.

Stalinie! Drobna korekte zalecam w/g receptury kiboli z St Vincent. ODWROTNIE!!!!
Najpierw browarek, a potem ......reszta programu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6846  
Nieprzeczytane 14-11-2010, 21:41
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Wtedy mógłbym zapomnieć, cholera...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6847  
Nieprzeczytane 14-11-2010, 23:11
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

uwolnijcie, kurczę Ed-q niech się pogimnastykuje i coś może wyjaśni
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6848  
Nieprzeczytane 15-11-2010, 00:16
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
uwolnijcie, kurczę Ed-q niech się pogimnastykuje i coś może wyjaśni

Sie nie goraczkuj! My gramy, a on przezywa wycieczke Antka z poraniona do Hameryki.
Z braku wsparcia ma ...zaparcia.
A ratunku znikad nie widac...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6849  
Nieprzeczytane 15-11-2010, 11:23
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ale mocni !
Zalatwili wszystkich .
Ciekawe z kim teraz beda rznac polityczna sieczke ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6850  
Nieprzeczytane 15-11-2010, 12:01
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Heej, przyjedzcie i pomieszkajcie trochę w tym kraju nad Wisła- skądinąd niebrzydkim- tylko nie za Wasze zagraniczne emerytury, ale za nasze ZUS-owskie pieniądze- może trochę przejrzycie na oczy....Pan prezydent wystapil z propozycją zmian pewnych w konstytucji- poczytajcie- jakich-ja się niezmiernie "ucieszyłam"- jak w mor... misia mam zapewniona pracę az do smierci- coby godnie zyc w tym skadinad pięknym kraju
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6851  
Nieprzeczytane 15-11-2010, 14:00
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Heej, przyjedzcie i pomieszkajcie trochę w tym kraju nad Wisła- skądinąd niebrzydkim- tylko nie za Wasze zagraniczne emerytury, ale za nasze ZUS-owskie pieniądze- może trochę przejrzycie na oczy....Pan prezydent wystapil z propozycją zmian pewnych w konstytucji- poczytajcie- jakich-ja się niezmiernie "ucieszyłam"- jak w mor... misia mam zapewniona pracę az do smierci- coby godnie zyc w tym skadinad pięknym kraju
No popatrz nie podoba Ci się ten kraj, a mnie odwrotnie, mieszkam tu od urodzenia i widzę, że pięknieje, że się coś dzieje, że mogę mówić to co mówię, że mogę robić to co robię i nie jęczę..za nasze ZUSowskie pieniądze, nie jest ich nadmiar ale się cieszę, i nawet mogę sobie i żona na wyjazdy pozwolić i godnie żyć... a jak chcesz przechodzić na emeryturę mając 50 lat no to potem nie myśl, że powinnaś mieć emeryturę wieeelkąąą... A może wolisz się cofnąć do półek z octem i musztardą?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6852  
Nieprzeczytane 15-11-2010, 15:21
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

jip - zapomniales o listkach laurowych...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6853  
Nieprzeczytane 15-11-2010, 15:22
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Jip masz rację, nasz kraj się zmienia, na lepsze, dzięki uczestnictwu w Unii. Widać to na drogach, chodnikach, na wsi itp. Dużo jeszcze do zrobienia, ale byle do przodu.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6854  
Nieprzeczytane 15-11-2010, 15:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Cytat:
Heej, przyjedzcie i pomieszkajcie trochę w tym kraju nad Wisła- skądinąd niebrzydkim- tylko nie za Wasze zagraniczne emerytury, ale za nasze ZUS-owskie pieniądze- może trochę przejrzycie na oczy....Pan prezydent wystapil z propozycją zmian pewnych w konstytucji- poczytajcie- jakich-ja się niezmiernie "ucieszyłam"- jak w mor... misia mam zapewniona pracę az do smierci- coby godnie zyc w tym skadinad pięknym kraju
Nie wiem o jakie Ci zmiany chodzi i co ci się nie podoba w propozycji prezydenta ,czy boisz się napisać jeszcze nie ma rządów PiS i nie obawiaj się cenzury i odpowiedzialności za nieprawidłowe myślenie. Pracowałaś za granicą i się ubezpieczałaś? Nie wygląda to tak różowo jak się niektórym wydaje .Ciężko się pracuje a nie markuje robotę jak u nas do 90 roku.Było ukryte bezrobocie to skąd mają być te emerytury z nieróbstwa? Lewe zwolnienia lekarskie naciągane renty czy wcześniejsze emerytury emerytury górników księży mundurowych rolników jaki nie był by system to go czeka katastrofa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6855  
Nieprzeczytane 15-11-2010, 15:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Jip masz rację, nasz kraj się zmienia, na lepsze, dzięki uczestnictwu w Unii. Widać to na drogach, chodnikach, na wsi itp. Dużo jeszcze do zrobienia, ale byle do przodu.
To widzę na co dzień. Małe podsumowanie ostatnich lat tej najbliższej okolicy. Wybudowano od podstaw nowoczesną uczelnię, wyremontowano boisko szkolne, nowoczesna nawierzchni, oświetlenie, młodzież ma zajęcia do późnego wieczora, oddano do użytku remontowany wiadukt nad "gierkówką" (były utrudnienia w ruchu, korki, zmiany pasów jazdy, ale efekt jest). Na osiedlu trzy nowoczesne place zabaw dla dzieci, bez ohydnych metalowych huśtawek i karuzel zagrażających zdrowiu tych maluchów. To tak z bardzo bliskiej okolicy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6856  
Nieprzeczytane 15-11-2010, 16:04
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Wacuś, masz rację.

A teraz podrzucam dla wytrwałych i lubiących czytać taki oto tekst:
http://finanse.wp.pl/kat,98674,title...wiadomosc.html
Podpisuję sie pod nim oburącz.
No, prawie pod całym tekstem.
Dawno temu mówił o tym też filozof, coś tam próbował, ale się nie dało.
I nie pytajcie mnie, kto hamował jego poczynania w sprawie przebicia skorupy urzędniczej i likwidacji absurdów.
Nie powiem, bo już o tym pisałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6857  
Nieprzeczytane 15-11-2010, 16:11
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

No właśnie, prawie oburącz, kwiatek:
"Dziwi się pan, że banki wolą mniej zamożnych, ale pewnych klientów?
Tak! Banki mają totalnie niebiznesowe podejście! W Ameryce 80 proc. decyzji kredytowej było opartych na historii kredytowej danego człowieka. U nas najważniejszy jest jakiś papier! Kilka razy miałem taką sytuację, że musiałem kogoś zwolnić, a ta osoba prosiła mnie, bym poczekał jeszcze miesiąc, bo ubiega się akurat o kredyt. Ta magia papieru to totalny absurd. Co z tego, że dzisiaj pracownik zarabia nawet 100 tys. miesięcznie, jak jest pracownikiem najemnym i jutro może już ich nie zarabiać. "
Na skutek takich decyzji amerykańskich banków walnął kryzys, na szczęście nie za bardzo nas dotknął. Się nie czepiam człowieka ale niekoniecznie wie co mówi, bo taka wypowiedź to jest dyskwalifikacja.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6858  
Nieprzeczytane 15-11-2010, 16:14
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Heej, przyjedzcie i pomieszkajcie trochę w tym kraju nad Wisła- skądinąd niebrzydkim- tylko nie za Wasze zagraniczne emerytury, ale za nasze ZUS-owskie pieniądze- może trochę przejrzycie na oczy....Pan prezydent wystapil z propozycją zmian pewnych w konstytucji- poczytajcie- jakich-ja się niezmiernie "ucieszyłam"- jak w mor... misia mam zapewniona pracę az do smierci- coby godnie zyc w tym skadinad pięknym kraju

Pani doktor! Czy przypadkowo nie przesada. Ciesze sie, ze Tadeusz, Jip i Pola wypowiedzieli sie w temacie. Im wierze, bo widza sprawy jak trzeba. Nie mieszkam w Polsce ale mam rodzine i "zdarza mi sie" wpasc do kraju. Nosze okulary, co prawda zrobione poza granicami kraju ale widze podobnie jak powyzej cytowane osoby.
Babcielu - ta PiSowska mentalnosc nic dobrego nie wrozy dla kraju.

PS. Kiedys pisalas, ze pracujesz w prywatnej przychodni - a moze zle odczytalam, to przepraszam za pomowienie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6859  
Nieprzeczytane 15-11-2010, 16:36
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Zrobiło się ciekawie, widać współczucie wywalonym z PISu, a ja ich mam głęboko, bo choć wydawali mi się mądrzy, to gdzie byli przedtem? miesiąc, dwa, pół roku, rok i głębiej to nie było widać charakteru prezesa, nie było widać jego nadęcia, zadęcia, nie było słychać jego ględzenia? nie było widać tworzenia i rozpieruchy koalicji?, nie było widać braku koncesji rządzenia? nie było widać tworzenia układów i ich rozwalania?, nie było widać szatanów?, ZOMO? nie było widać kłamstw prezesa podczas kampanii? teraz dopiero prezes się nie podoba?
Teraz jak pis nie może fikać bo sobie już nie porządzi, to teraz główki podnoszą, teraz to ja mam ich....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6860  
Nieprzeczytane 15-11-2010, 19:40
Mekintosz's Avatar
Mekintosz Mekintosz jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Kraków
Posty: 242
Domyślnie

Cytat:
Napisał L.....
Wróżysz z fusów czy szklanej kuli?
NIGDY nie kłóciłam się z Soso, ponieważ generalnie zgadzamy się co do sposobu eliminacji niepotrzebnych jednostek.
Możemy się jedynie spierać, kto ma być podmiotem eksterminacji.

Nie piszę, bo stało się z wątkami politycznymi to, co stać się musiało, gdy opanuje je TWA , tępiące tych co chcieli tu pisać.
A policzcie moi mili, ilu ich było.
Niektórzy jeszcze są na KSC, ale noga ich tu nie chce stanąć.
Nikomu widać nie uśmiecha się robić za worek treningowy,
dla podrzędnego boksera.

Dla mnie nieustane ciumkanie na temat Jarkacza jest zwyczajnie nudne, tak jak wywody młodych, wykształconych 70-tek,
piejących w Szkiełku Kontaktowym.
A bronić go? No dajcież spokój. Po jakiego diabła, niby?

Poza tym jest fajnie. Tusku und Kameraden wiodą nas ku jasnej stronie mocy. Tylko nie przeszkadzać.
Po WSIach kwilą europtaszki, wracające do okrągłostołowego korytka, marząc o schrupaniu Kaczorka na przystawkę, byle tylko chciał doń przyfrunąć.

Ale nic z tego. Nawet skrzydełka im nie poda,
bo...
Ba! ale jak się tam dostać teraz, gdy drogę Krzywonos zagradza - rzecze pan Longinus/ Podbipięta/
Jampol to też, jak słyszałem, gniazdo rozbójnicze."



Ps. a może zamiast Prezesem, koleżeństwo zajmie się spotkaniem naszego Ekscelencji z carem w Jałcie?
Które zaaranżowała fundacja Aleksandra Kwaśniewskiego, kładąc tym samym tamę plotkom,
jakoby w Komoruskiej Obłasti nie doradzali prawie wyłącznie byli chłopcy z PZPR.

.....

Pzdr. i dobranoc.
Lilu ,co oni zrobili z Twoim imieniem ?Zostało tylko L.....
Ale zmiana nicka nic nie zmieniła ,bo sposób pisania jest jak linie papilarne .Ja Cię rozpoznam na każdym forum.
__________________
Myślę, więc jestem - Nie myślę, więc "Trwam" ... A wyborów dokonujemy sami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.