menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-11-2007, 18:44
Basiula's Avatar
Basiula Basiula jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Niemcy
Posty: 12
Post Masaż - sposób na ból kręgosłupa - komentarze


Komentarz do artykułu: Masaż - sposób na ból kręgosłupa
--------------------
Zgadza sie. Sama mam problemy z kregami.Bol kregoslupa towarzyszy mi od lat. Moge smialo napisac, ze przywyklam.Nie zazywam lekow na codzien.Na to przyjdzie jeszcze czas.Wiele razy korzystalam z masazy, naprawde pomagaja.Wprawdzie nie na zawsze niemniej jednak ktos, kto sie z tym bolem boryka moze sprobowac.
Ja zawsze po 10 seansach 3x w tygodniu czulam sie wspaniale ..byly zawsze lacznie z opatuleniem borowina.Korzystalam z sanatorium a tam jest wszystko na miejscu.
Jednak prosze mi wierzyc bez gimnastyki , bez codziennych cwiczen przynajmniej 15 minut nie bedzie poprawy.Cwicze codzienni, zyczynam w lozku przed wstyniem i moje kosci nie" rdzewieja."
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-11-2007, 19:01
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Hmm wszystko sie zgadza tylko diabel tkwi z reguly w szczegolach czyli masaz owszem i oszczedny tryb zycia czyli zero dzwigania . i co dalej ?? jak trzeba odsniezyc kawal swojej posesji i otrzasnac ciezki snieg z licznych dzrew i iglakow bo w przeciwnym razie polamia sie ,,,,,
Bylam w sanatorium , bralam zabiegi w tym borowine i masaze .. i do pewnego momentu byl spokoj ..
.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-11-2007, 19:59
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Buniu musisz koniecznie znależć sobie przyjaciela-pomagiera,bo kregoslup nie da rady.Dobre tez sa masaz epodwodne,kupilam sobie mate do wanny/bąbelkowo-ozonowa/i od tego czasu prawie wogole nie uzywam lekow przeciwbólowych,no i staram sie nie dżwigać.Pozdrawiam zdrowka zycze.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-11-2007, 20:07
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Mam ten sam problem z kręgosłupem od kilkunastu lat. Stwierdzone , a..... krótko mówić ruina.
Przeszedłem już brak czucia w nogach itp. Ostatnio skończyłem serię masaży kregosłupa i choć robiony, jak mi się wydaje bardzo solidnie, niewiele mi pomógł, jak bolał tak boli.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-11-2007, 20:09
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Anielko Kochana

Slyszalam o tej macie wiele dobrego ... moze kiedys ??? kto wie . Pozdrawiam Cie serdecznie
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-12-2008, 09:43
Judyta Judyta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 1
Domyślnie masaże

mi masaż bardzo pomaga jest odprężający masaż stóp i pleców jest po prostu boski musicie pujść na masaż stóp
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 28-12-2008, 10:12
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dziewczyny, pewnych rzeczy nie przeskoczymy, jelsi jestesmy same (sprzątanie sniegu na posesji, ładowanie węgla do pieca itp)ale masaż od zarania działał pzreciwbólowo i warto sobie fundować takie min 10, zawsze ulży mniej , więcej, ale ulży...a jeśli jest komu masowac stopy to juz wogóle bajka...za leki chemiczne pzreciwbólowe trzeba płacić, za masaz też, leki dowalają nam ubocznie masaże nie...wybierajcie same....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 11:10
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Post

Rzeczywiscie masaże pomagają jak również odpowiedno dobrana gomnastyka.Dwa razy wtygodniu korzystam z cwiczeń grupowych rozciagajacych pod okiem instruktorki i wszystkie jestesmy zadowolone.Co ciekawe osby starsze korzystają regularnie ,zas młodzi przychodzą i odchodzą Od kiedy cwiczę leków przeciwbólowych prawie nie biorę.
Przy ćwiczeniach zwracamy uwagę na prawidlowy oddech a i w wolnych chwilach w domu staram sie go stosować.Radzę spróbować...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 14:01
KrzysztofK. KrzysztofK. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 3
Post

Zapraszam do zapoznania się ze stroną internetową www.bodyhelp.pl na której znajdą Państwo grupę produktów do masażu całego ciała (od masażerów oczu i skroni, aż po łóżka masujące). Przygotowana dla wymagających odbiorców w odpowiedzi na ich indywidualne potrzeby. Urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdy użytkownik mógł sam precyzyjnie dopasować preferowany rodzaj masażu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-01-2010, 11:45
janusz1956 janusz1956 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 16
Domyślnie

popieram nie ma jak łoże masujące :-)))) super - tylko nie każdego stać - czasami zostaje proza życia i leki przeciw bólowe .... tak jak mi :-)) ale zawsze może być bardziej źle
__________________
janusz'56
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 25-04-2010, 07:54
natalia55 natalia55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: branno
Posty: 1
Post

Zgadza sie. Sama miałem problemy z kregami. Ból kręgosłupa [ od lędźwi w dół] towarzyszył mi od lat. Moge smialo napisac, ze przywyklam.Nie zazywałam lekow na codzien.Na to przyjdzie jeszcze czas.Wiele razy korzystalam z masazy raz, dwa w tygodniu, naprawde pomagały, ale nie na dłuższą metę gdyż byly one dosyć kosztowne jak dla mnie wiec musiałam zrezygnować. Ale moj znajomy udzielił mi pewnej "prostej" porady i nie uwierzycie co się stało....... po półrocznej terapii masażów w wykonaniu mego męża 3-4 razy w tygodniu plus do tego 15 minut ćwiczeń i koniecznie bo to jest bardzo ważne dobre naturalne witaminy i minerały - juz 1,5 roku nie mam prawie zadnych dolegliwości w kręgosłupie,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 07-10-2010, 14:12
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Od kwietnia, nikt nie kontynuował wątku. Czyżby wszyscy wyzdrowieli?
Ja też, jak większość, mam bardzo duże zmiany w całym kręgosłupie.
Oczywiście najgorsze jest siedzenie. Ruch i gimnastyka pomagają. Trzeba jednak być bardzo zdyscyplinowanym, aby codziennie ćwiczyć. Czasami mi się to udaje i 15 minut poświęcam dla moich kości.
Teraz chodzę z kijkami. Po 2 dniach takich spacerków, mam potworne bóle i leżę w łóżku.
Wyczytałam w necie o dobrym wpływie masującego materaca ENABIO.
Co Wy na to? Stosowaliście takie masaże ? Jakie odczucia?
http://www.vitberg.pl/About/176_112_opis-aparatu.aspx
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 07-10-2010, 15:17
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Masaż jest doskonały na dolegliwosci kręgosłupowe..najlepsze jednak sa ręce masażysty....masaż słuzy stymulacji mięśni okołokrętęgosłupowych, co spzryja lepszemu dotlenieniu, ukrwieniu , oczyszczaniu z toksyn.....działa poprzez przekrwienie, przeciwbólowo, przeciwzapalnie, relaksacyjnie.Wszelkiego rodzaju sprzęty do masażu sa dobre, bo spełniają podobne funkcje....kwestia ich ceny....wysokiej zresztą.....

Przypominam ponizej o pzreciwskazaniach do masażu, bo takowe istnieją

Aktywny proces nowotworowy
Wszczepienie sztucznego rozrusznika serca .
Skazy krwotoczne,
krwotoki lub zagrożenie ich wystąpienia
Tętniaki
Ostre procesy zapalne, gorączki,
choroby zakaźne,
procesy gruźlicze
Ciąża
Czas menstruacji.
Świeże zakrzepy po ranach i przerwaniach ciągłości skóry Przerwanie ciągłości skóry (rany)
Miejscowe owrzodzenia
otwarte, grzybica i choroby zapalne skóry,
stany ropne
Jamistość rdzenia
Zapalenie szpiku kostnego z przetokami
Zakażone owrzodzenie podudzi
Zapalenie żył
Daleko posunięta miażdżyca
Epilepsja
Kamica nerkowa
Kamica wątrobowa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 09-10-2010, 22:31
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Mogę opisać swoje doświadczenia. Okazało się, że mam nawykowe zwichnięcie kręgosłupa, zanim postawiono sensowną diagnozę i ktoś się tym zajął minęło coś ze cztery lata. Było tak, ze po przejściu 100 metrów musiałem usiąść na ławce. Nie będę ukrywał, że skuteczną terapię zawdzięczam znajomościom w służbie zdrowia. Ktoś wreszcie wpadł na pomysł, że skoro pływam i jeżdżę na nartach to mam problemy z kręgosłupem. owszem, miałem. Teraz wiem, że terapie są jak pociągi, ekspresowe i zwykłe. Permanentny ból strasznie człowieka dołuje. Na dzień dzisiejszy jestem w stanie uporać się samodzielnie ze zwichnięciem w ciągu 3 dni, bez pomocy fizjoterapeuty ale nie polecam kontaktów ze mną w tym czasie. Mogę powiedzieć jedno - ból fizykalny strasznie zmienia człowieka, jestem przeciw.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 10-10-2010, 10:22
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Zły, wściekły

Cytat:
Napisał Stalin
/.../ nie polecam kontaktów ze mną w tym czasie. Mogę powiedzieć jedno - ból fizykalny strasznie zmienia człowieka, jestem przeciw.
Masz 100% racji w racji. Ból nie uszlachetnia! Wkurza i zezłośliwia - klnę jak umiem i jak słyszałam. Sama siebie chętnie bym omijała. Szerokim łukiem. Najlepiej w piwnicy by mnie zamknąć. Do czasu wynalezienia skutecznego leku.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 10-10-2010, 18:56
jry jry jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wrocław
Posty: 2
Domyślnie

Polecam masaż w domu, zajęcia antydepresyjne z kijami w parku, ćwiczenia z instruktorem w domu (pilates na ból pleców) - sięgnijcie po stronę www.otozdrowie.com - promocje ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 10-10-2010, 19:34
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Przyznaję, że ja też jestem niemiła dla otoczenia, gdy dokucza mi ból.
Od dwóch dni jestem w posiadaniu materaca Enabio. Masaż jest bardzo przyjemny i we własnym łóżku, przy miłej muzyce. Trwa godzinę. Polecam. Z przeciwwskazaniami zapoznałam się.
Oczywiście nie rezygnuję z kijków i gimnastyki.
Dopiero po czasie, będzie można powiedzieć o pozytywnym działaniu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 10-10-2010, 19:52
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Z kręgosłupem walczę już kilka, a może nawet kilkanaście lat.
Z cała odpowiedzialnością mogę potwierdzić, że masaż dobrze robi, najlepiej jednak służy poprawie pływanie.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 10-10-2010, 21:15
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Z kręgosłupem walczę już kilka, a może nawet kilkanaście lat.
Z cała odpowiedzialnością mogę potwierdzić, że masaż dobrze robi, najlepiej jednak służy poprawie pływanie.

Znam opinie rehbilitanta, który mówi, że kijki i pływanie to jak środki przeciw-bólowe dla naszego organizmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 11-10-2010, 09:29
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Istotnie plywanie jest najlepszym spodobem na golegliwosci kregosłupa.ja stosuję w czasie ostrego bolu- kiedy WSZYSTKIE metody sa p/wskazane plastry Voltarenowe i dopiero potem masaż przykregosłupowy. Ostatku- jezeli wszystkie sposoby zawiodły-spróbuj krioterapii- o ile nie ma przeciwskazan- jezst to zupełnie dobra metoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Muzyka łagodzi ból - komentarze lorison Ogólny 50 26-04-2014 17:03
Bóle kręgosłupa - częsty problem - komentarze zdzislaw.bedrylo Ogólny 57 03-08-2013 07:27
Ból zatok - dolegliwość, której można uniknąć - komentarze marpol Ogólny 9 23-02-2012 22:52
Botox, sposób na przedłużenie młodości - komentarze Basia. Ogólny 36 02-08-2010 22:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.