menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 20:12
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła

Wuere'lku, przepraszam za opóźnienia w odpowiedziach (trzeci dzień z klawiaturą walczę; się "bestia" zbuntowała, więc powolutku, acz skutecznie, szydełkiem ją rozbieram). Myślę, że najwyższa pora na poufałość. Prawie trzy lata temu popełniłam pierwszy post. Ty już byłeś w KSC...

Wracam do tematu wątku.
"Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego... Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie... przebacz nam nasze winy." (Mat.6:6-12)
Tak więc siostra o wdzięcznym imieniu Chilariana odwoła się do N.T.

Cytat:
Napisał wuere'le
No i jak tu mam się modlić, do kogo?
Hm... politycy mają swojego patrona (od 10 lat chyba). Jest nim Tomasz Morus. Ten od "Utopii". Nie chcę być złośliwa, oprę się skojarzoniom, napiszę tylko, że TM powinien być dla polityków wzorem i jego powinni prosić o wstawiennictwo.
Nam pozostaje św. Tadeusz Juda (od spraw beznadziejnych), św. Ekspedyt (od spraw urzędowych także beznadziejnych) i ... czerwona kartka, którą pokażemy niechcianym politykom. Chcianych, jak dotąd - nie widzę.
I nie narzekajmy... i tak jest lepiej niż drzewiej bywało, bo w 1846 - Papież Grzegorz XVI (1831-46) potępił w swojej encyklice ideę rozdziału kościoła od państwa, wolność sumienia nazwał "zgubnym błędem, który przywodzi państwa do ruiny", a wolność prasy "zaraźliwym błędem". Jego następca, nieomylny już, Pius IX powiedział: "Doktryny czy brednie w obronie swobód sumienia to absurd i najzaraźliwszy błąd, straszliwa plaga, której należy się wystrzegać jak ognia." Papież Leon XIII (1878-1903) napisał: "Bezprawiem jest domagać się, bronić, czy nadawać ludziom bezwarunkową wolność myśli, mowy, pióra, czy nabożeństwa."
Cytat:
Napisał wuere'le
Myślę, że jednak nie potrzebni są nam jacykolwiek pośrednicy w postaci tzw. świętych.
Pisałam już o tym? Pisałam. No to jeszcze raz.

Cesarz Konstantyn ogłosił chrześcijaństwo oficjalną religią Imperium Rzymskiego. Wtedy do Kościoła weszło wielu "nawróconych" pogan, którzy czcili dalej pogańską Królową Niebios, tyle że pod imieniem Maryi, celebrowali pogańskie święta pod chrześcijańskimi nazwami, czcili dalej obrazy, posągi i bożki, ale pod imionami świętych męczenników.

Wszystko to nie miało oparcia w Piśmie Świętym, co przyznaje np. ksiądz W. Zaleski pisząc: "W Nowym Testamencie nie mamy świadectw potwierdzających cześć wizerunków".

Przykazanie Boże zakazuje takiego kultu: "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu... oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył" (Wyj.20:4-5). Pan Jezus polecił oddawać cześć Bogu wyłącznie w duchu i prawdzie, nie zaś poprzez przedmioty wykonane ludzką ręką (Jan 4:23-24). Czasem usprawiedliwia się to mówiąc, że święte przedmioty tylko symbolizują Boga (sama poszłam w tym wątku podobną, wygodną ścieżką), ale poganie, którzy je czcili też tak wierzyli, a jednak Bóg nazywał ich praktyki bałwochwalstwem (Iz.44:9-20).

Sobór w Nicei (787 r.) - dopuścił kult krzyża, relikwii i obrazów świętych, choć jeszcze synod w Elwirze (306 r.) orzekł, że "nie należy czcić obrazów, ani modlić się przed nimi". Dopuszczając kult obrazów i relikwii anulowano II przykazanie Boże, które go zakazuje (Wyj.20:3-6). Aby jednak wciąż zgadzała się liczba przykazań (dziesięć) ostatnie przykazanie podzielono na dwie części, dlatego w katechizmach katolickich nie ma ono nawet podmiotu i brzmi: "Ani żadnej rzeczy, która jego jest". Następstwem tej zmiany w przykazaniach był trwający do dziś kult relikwii i obrazów.
Za wpis o relikwiach oberwało mi się setnie od zaprzyjaźnionego brata franciszkanina. Zwyciężyła jednak przyjaźń.

KK wywodzi swe pochodzenie od apostołów, twierdząc, że się nie zmienia, a jednak wiele jego praktyk i dogmatów nie znajduje potwierdzenia w naukach apostolskich, a weszło do Kościoła znacznie później. Kardynał J. H. Newman przyznał to pisząc, że "świątynie, kadzidło, świece, ofiary, woda święcona, święta, procesje, błogosławienie pól, szaty kapłańskie, habity, rzeźby i obrazy mają pogańskie korzenie".
Lwią część wątku i kawałek bloga (czy blogu? na litość, która forma jest prawidłowa?) zapisałam wpływami słowiańskimi i innymi pogańskimi.

PS - prywata, wiem, ale skorzystam z okazji. Jarosławie, nie otworzyłeś skrzynki PW. Proszę...
__________________
  #202  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 21:23
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Dzięki Ostatku za odpowiedź, dzięki za przyzwolenie na poufałośc , dzięki za odniesienie się do moich wypowiedzi.
Wiele tu poruszanych jest spraw, co do których zbyt mały jestem, aby zabierać głos. Tak, czy inaczej, mam jedno zdanie w tej materii, wierzę w Boga(obojętnie jak by Go nazywać), nie w kościół. Ten Bóg może nazywać się różnie, ale to nie ma znaczenia, jeśli potrzebuję jego pomocy, to się do niego zwracam i zawsze tę pomoc uzyskuje.
Hmmmm. trudno mi to wypowiedzieć tak publicznie, ale wiem co pisze.
Przepraszam, jeśli zbyt się uzewnętrzniłem.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #203  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 22:55
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła

Cytat:
Napisał wacław46
Może oświeci nas Ostatek i nam poda co w aramejskimi greckim co znaczy słowo święty.
Święty – stosowane przez chrześcijan określenie człowieka w sposób wybitny realizującego określone specyficzne dla nich wartości - często pełniący funkcję wzorca osobowego lub wręcz otaczany kultem.

W Kościele katolickim:
- osoba zmarła, która po śmierci przebywa w Niebie.
- osoba kanonizowana (tytuł) - ogłoszona świętą - pozwala się na jej powszechny kult w całym Kościele katolickim. Obecnie kanonizacja poprzedzona jest procesem kanonizacyjnym, który rozpoczyna się dopiero po beatyfikacji danej osoby. Święty musi odznaczać się cnotami heroicznymi, a także za jego przyczyną musiał się wydarzyć cud (czyli zjawisko o charakterze nadprzyrodzonym) uznany przez Kościół. Wymaga się trzech cudów i bardzo rzadko odstępuje od tej zasady.

Do świętych zaliczani są również aniołowie (np. Święty Michał Archanioł). Kościół katolicki nie zna imion wszystkich świętych w pierwszym znaczeniu (wszyscy święci, znani i nieznani, wspominani są w uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada). Cnoty świętych przedstawiane są jako przykład do naśladowania. Święci są pośrednikami i orędownikami u Boga, patronami zawodów, miast, grup społecznych.

Tyle skrócona definicja. http://pl.wikipedia.org/wiki/Święty
Przyznaję - mało. Nie będę się spierać o anioły, bo im niebo jest przynależne. Wrócę do próby odpowiedzi na pytanie Wacława.

Myślę, że jak większości spraw i faktów związanych z duchowością, definicji świętości nie da się do końca sprecyzować. Nie ma na nią matematycznego wzoru, nie można jej poznać na drodze naukowych doświadczeń. Jedyną drogą do stwierdzenia czym jest, są rozważania filozoficzne (oops, pseudofilozoficzne - wg określenia koleżanki forumowej nie biorącej udziału w dyskusji), które nigdy nie dają satysfakcjonującej odpowiedzi.

Jedni dzielą ją na trzy rodzaje: świętość konsekracyjną, etyczną i ontologiczną.
  • Pierwsza zakłada, że wszystko, co przynależy do Boga, jest święte.
  • Według drugiej, świętość może osiągnąć tylko człowiek (również ateista), który kieruje się w życiu zasadami moralnymi i miłością do bliźniego, a także żyje w zgodzie z naturą.
  • Ostatni rodzaj świętości przypisywany jest wyłącznie osobie Boga jako jedynej istocie, która ze swej natury jest doskonała. Przy czym wzorem wszystkich trzech rodzajów świętości, wg wiary chrześcijańskiej, jest Jezus Chrystus.

Inni wyróżniają grecką i hebrajską koncepcję świętości.
  • Ta pierwsza oznacza dążenie do doskonałości (ściśle związanej z greckim ideałem kalos kagathos*).
  • Druga natomiast zakłada zmierzanie do doskonałości z Bogiem, z pełną świadomością własnej słabości i niemożności dosięgnięcia ideału piękna, prawdy i dobra.

* kalos kagathos:
  • ideał arystokratycznego wychowania w starożytnej Grecji, człowiek odznaczający się harmonijną pełnią zalet duszy i ciała oraz umiarkowaniem, stawiający bezinteresownie swe siły do dyspozycji krajowi i społeczeństwu.
  • wrażliwy na piękno, mądry i uczciwy człowiek, dla którego zasady moralne: honor, odpowiedzialność za czyny i uczciwość są bardzo ważne w życiu.To osoba sprawna fizycznie - silna i wytrzymała, cierpliwa oraz pokorna.To ktoś komu można zaufać i kto jest wzorem do naśladowania.
  • filozofia życia wg której człowiek jest piękną i dobrą istotą, której podstawowym celem życiowym jest ciągły osobisty rozwój na poziomie ciała i ducha, a poprzez to dążenie do czynienia ogólnego dobra. Kluczem do rozwoju w tej filozofii jest motywacja do samodoskonalenia.

Judaizm i isłam nie uznają kultu świętych ponieważ wszelka cześć należna jest jedynie Bogu.
W hinduizmie sprawa jest bardzo zagmatwana. Nie istnieje formalny proces kanonizacyjny. Za świętych hinduiści uważają osoby, które czynią dobro, najczęściej są joginami i dokonują cudów. Imiona pod jakimi święci są znani, poprzedzane są często tytułem Sri, Paramahamsa czy Mahatma (w tłumaczeniu - wielka dusza), także Baba (- czcigodny ojciec). Najważniejsze - aby zostać hinduskim świętym nie trzeba umierać.
W chrześcijaństwie kult świętych uznaje katolicyzm i prawosławie.

Przepraszam. Znów się rozgadałam.

PS - Wuere'le, rozumiem... Name:  dziekuje-kwiatek.gif
Views: 90
Size:  512 BajtówName:  dziekuje-kwiatek.gif
Views: 90
Size:  512 BajtówName:  dziekuje-kwiatek.gif
Views: 90
Size:  512 Bajtów
__________________
  #204  
Nieprzeczytane 03-02-2011, 08:54
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 470
Domyślnie

Raz w roku, 3 lutego, podczas Eucharystii ma miejsce jeden z ciekawszych obrzędów. Po końcowej modlitwie kapłan zapala dwie specjalne świece. Następnie przygotowuje wiernych do udziału w specjalnym błogosławieństwie przemawiając: Prośmy Boga, który jest źródłem życia, o zdrowie gardła i o właściwe korzystanie z daru mowy, abyśmy go umieli używać na chwałę Bożą i pożytek ludzi.


Uploaded with ImageShack.us Św.Błażej z Sebasty biskup i męczennik Rzezba dłuta Matthiasa Fallera


Św. Błażej, biskup Sebasty - miasta położonego na terenie dzisiejszej Turcji - umarł około 316 roku. Kościół wspomina tego męczennika 3 lutego. Tradycja sięgająca wczesnego średniowiecza przekazała pamięć o nim jako orędowniku i opiekunie wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Pod koniec Mszy świętej wierni otrzymują błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.



Po błogosławieństwo wierni najczęściej podchodzą do stopni ołtarza. Kapłan nie tylko wypowiada stosowne słowa, ale i dotyka gardeł dwiema świecami. Warto sobie w tym dniu szczególnie uświadomić moc wiary. To ona decyduje o skuteczności sakramentaliów, do których Kościół zalicza błogosławienie gardeł. Są to znaki umacniające w nas łaski otrzymane w sakramentach i lepiej przygotowujące do ich przyjęcia. Tak więc nie ma żadnej magii w tym obrzędzie, bo nie dotyk ma moc uzdrawiania. Jest on jedynie zewnętrznym znakiem naszej wewnętrznej ufności we wstawiennictwo św. Błażeja.
  #205  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 16:37
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Siri- nie widziałam nigdy takich obrzędów...czy kościół jest pw Św. Błażeja?
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
  #206  
Nieprzeczytane 10-02-2011, 18:50
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 470
Domyślnie Eliza

Cytat:
Napisał Eliza2
Siri- nie widziałam nigdy takich obrzędów...czy kościół jest pw Św. Błażeja?
....co roku w każdym kościele katolickim w Polsce odprawia się Msza Św.podczas której jest obrzęd kiedy każdy podchodzi do kapłana ,a on błogosławi dwoma zapalonymi świecami związanymi na krzyż opierając wiernemu je na ramionach...Jutro natomiast jest Dzień Chorego i w kościołach udziela się Namaszczenia Chorych...też nie każdy wie ,że tego sakramentu udziela się nie tylko umierającym ,ale może go przyjąć każdy potrzebujący i to bez konieczności uprzedniej Spowiedzi Świętej.
  #207  
Nieprzeczytane 10-02-2011, 19:16
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Pierwsze słyszę o czymś takim!
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #208  
Nieprzeczytane 11-02-2011, 06:06
Kyllyan's Avatar
Kyllyan Kyllyan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Gdańsk; Polska
Posty: 49
Domyślnie

Czytając poprzednie wypowiedzi to wcale mnie to nie dziwi
__________________

http://www.facebook.com/Kyllyan
  #209  
Nieprzeczytane 11-02-2011, 12:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Cytat:
Jutro natomiast jest Dzień Chorego i w kościołach udziela się Namaszczenia Chorych...też nie każdy wie ,że tego sakramentu udziela się nie tylko umierającym ,ale może go przyjąć każdy potrzebujący i to bez konieczności uprzedniej Spowiedzi Świętej.
To naprawdę osiągnięcie na miarę Nobla dla tego co to wymyślił.
  #210  
Nieprzeczytane 11-02-2011, 14:16
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 470
Domyślnie Do tego trzeba wiary....

Cytat:
Napisał waclaw46
To naprawdę osiągnięcie na miarę Nobla dla tego co to wymyślił.
....nie każdy ma do tego przekonanie....
  #211  
Nieprzeczytane 11-02-2011, 19:14
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
....co roku w każdym kościele katolickim w Polsce odprawia się Msza Św.podczas której jest obrzęd kiedy każdy podchodzi do kapłana ,a on błogosławi dwoma zapalonymi świecami związanymi na krzyż opierając wiernemu je na ramionach...Jutro natomiast jest Dzień Chorego i w kościołach udziela się Namaszczenia Chorych...też nie każdy wie ,że tego sakramentu udziela się nie tylko umierającym ,ale może go przyjąć każdy potrzebujący i to bez konieczności uprzedniej Spowiedzi Świętej.
Niestety nigdy nie słyszałam o tych obrzędach. Na pewno wiedziałbym, gdyby one były u nas. Dzisiaj była normalna msza, jak w każdy dzień powszedni.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
  #212  
Nieprzeczytane 11-02-2011, 19:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...opla_krwi.html
Nie rozumiem dlaczego relikwie Kubica otrzymuje po operacji przecież jakby otrzymał przed operacją to by ozdrowiał i niepotrzebna by była operacja.
Ciekawym co jeszcze wymyślą czarni dla ogłupiania mas w ciemnogrodzoe.
  #213  
Nieprzeczytane 11-02-2011, 20:12
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Myślę, że najważniejsze są życzenia Kaczyńskiego aby jak najszybciej wrócił na ring
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #214  
Nieprzeczytane 12-02-2011, 00:18
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Relikwie to nie jest amulet...trudno nie posiadając wiedzy zrozumieć...
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
  #215  
Nieprzeczytane 12-02-2011, 03:22
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...opla_krwi.html
Nie rozumiem dlaczego relikwie Kubica otrzymuje po operacji przecież jakby otrzymał przed operacją to by ozdrowiał i niepotrzebna by była operacja.
Ciekawym co jeszcze wymyślą czarni dla ogłupiania mas w ciemnogrodzoe.
Jutro go czeka operacja. A ponieważ piszę to o 3,22 to znaczy że dzisiaj rano o ósmej.

Słuchaj czasami Dziennika TV1. Czy mu to pomoże?
  #216  
Nieprzeczytane 12-02-2011, 09:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Cytat:
Kazik napisał-Jutro go czeka operacja. A ponieważ piszę to o 3,22 to znaczy że dzisiaj rano o ósmej.
Słuchaj czasami Dziennika TV1. Czy mu to pomoże?
Ty nie zaliczaj postów tylko się odnieść do tematu ,relikwię ma otrzymć po operacji.Ja też Kubicy wczoraj wysłałem fluid telepatycznie posłuchaj dziennika dzisiaj czy Kubicy pomogłem bo posiadam taką moc. Ja też jestem święty bo mam świtą cierpliwość do tłumaczenia 2+2=4.Moje zdjęcie w w awatarze możesz się pomodlić .Nie spełniam tylko życzeń nie etycznych do pozostałych stosuję rachunek prawdopodobieństwa.
  #217  
Nieprzeczytane 12-02-2011, 11:54
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Pytanie

Cytat:
Napisał Kyllyan
Czytając poprzednie wypowiedzi to wcale mnie to nie dziwi
A konkretniej? Spróbujesz uzasadnić swoją pogardę i krytykę??
Cytat:
Napisał Eliza2
/.../ trudno nie posiadając wiedzy zrozumieć...
Potrzebna wiedza? bo ja myślę, że wiara... wyłącznie wiara, w dużej ilości...
Czy buddystę fragment szatki świętego ochroni tak samo dobrze jak "strażnik"? Problem w tym, że święta szatka jest dla niego strzępem materiału, natomiast strażnik... dotknięty przez lamę, pobłogosławiony i obmodlony niesie dużo ważniejszy ładunek emocjonalny.
Czyli - wiara i emocje. A gdzie wiedza?
__________________
  #218  
Nieprzeczytane 12-02-2011, 13:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Cytat:
Eliza 2 napisała-Relikwie to nie jest amulet...trudno nie posiadając wiedzy zrozumieć...
Polecam ci artykuł wstydliwa relikwia który odnosi się do jarmarcznego kupczenia szczątkami ludzkimi niektórych hierarchów KK o podobnej mentalności jak Dziwisz. http://fakty.interia.pl/ciekawostki/...kwia,930562,18 .......Drugi Sobór Watykański wykreślił wtedy z kościelnego kalendarza święto napletka i ogłosił 1 stycznia "Świętem Bożej Rodzicielki Maryi". Już w roku 1900 pod wpływem sensacji wywołanej rzekomym ponownym odkryciem owocu boskiego obrzezania, Stolica Apostolska zabroniła pisać i mówić, a nawet wymawiać "imienia" świętego napletka.....
Zwyczaj ten jest dalej kultywowany a cudowne własności napletka który pozostał po akcie obrzezania pozostaje w świadomości głęboko wierzących katolików.Relikwia w postaci końcówki penisa czy gwoździa z krzyża to przecież relikwie i ci co posiadają wiedzę zastanawiają się nad cudownymi rozmnażaniem się tych relikwii i przywiązywania do nich jakichś zbawczych mocy w XXI wieku .
A Dziwisz to kamerdyner papieża który chce ugrać trochę na kulcie bo miał dostęp jak żył Papież do jego garderoby.Powinien wynająć w Sukiennicach kram i sprzedawać pamiątki też wysyłkowo na Allegro.
  #219  
Nieprzeczytane 12-02-2011, 13:48
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Allegro to może przesada, ale w jakimś godnym miejscu czemu nie? Można sklep stylowy postawić. A relikwia dla Kubicy ma wykazać skuteczność wpływów JP w wyższych niebiańskich sferach. Jak rajdowiec wyzdrowieje to się pokaże następny cud. Dlatego trzeba ofiarować coś co uzdrawia w świetle kamer i osobie znanej. A jeszcze dokładnie dowiedzieć się czy ten, na którym cud ma się dokonać ma szanse na zdrowienie. Jeśli nie to po co największemu z Polaków głowę zawracać.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
  #220  
Nieprzeczytane 12-02-2011, 14:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Cytat:
Brończyk napisał -A jeszcze dokładnie dowiedzieć się czy ten, na którym cud ma się dokonać ma szanse na zdrowienie.
Za mało się o Dziwiszu mówi to zabłysnął w mediach bo na Kubicy można trochę ugrać popularności.On jest znany w Krakowie od wystawiania relikwii i modłów aby zmienić pogodę bo w Watykanie praktykował meteorologię przy pomocy cudów.
http://www.rabawyzna.pl/index.php?op...67&Itemi d=53 A to gdzie rządzą Dziwisze i ich pomniki działalności.
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
MODLITWA ŻABY.... i nie tylko ...cz. I Jolina Humor, zabawa 2450 28-11-2014 18:06
Modlitwa św Tomasza z Akwinu krystynka Społeczeństwo - wątki archiwalne 11 30-11-2009 23:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.