menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działów www.finanse.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-12-2010, 21:25
zbiorowepozwy zbiorowepozwy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1
Post


ZbiorowePozwy.org organizuje pozew zbiorowy przeciwko PZU Życie w celu odzyskania należnych odszkodowań. Koszty pozwu zbiorowego są niższe niż koszty pozwu indywidualnego. Do grupy można dołączyć na http://zbiorowepozwy.org
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-12-2010, 22:05
Oliwka's Avatar
Oliwka Oliwka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 2 147
Domyślnie

Witam.Ja w sprawie też zawału. Mój mąż miał zawał 11 stycznia minie 3 lat. J nie dostał odszkodowania od PZU. za zawał ,bo nie miał załamka Q. Nic nie dało odwoływanie się .Nawet przez telewizję .pozdrawiam.
__________________
Oliwka--Danuta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-01-2011, 11:49
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Jeszcze nigdzie i nigdy nie słyszałam, że należy się z PZU jakieś odszkodowanie po przebytym zawale!!! Może coś więcej na ten temat????
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 22-02-2011, 16:30
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Post

Dziś jest 22 lutego 2011 roku.Dwa dni temu dostaliśmy z PZU decyzję o odszkodowaniu dla mojego męża.20 grudnia 2010 roku przeszedł on rozległy zawał z dwukrotnym zatrzymaniem krążenia .Wszystko to jest w dołączonych dokumentach ze szpitala
W decyzji mamy przyznane 390 zł za pobyt w szpitalu i tyle.
W dodatku do polisy, z zakładu pracy męża , mamy dołączoną ofertę zakładu pracy , w której jest mowa o odszkodowaniu za zawał. Pakiet Rodzina ,a w nim pakiet medyczny/uniwersalny szafir/ mówi w puncie 8:
"Ubezpieczenie na wypadek ciężkiej choroby/zawał,udar,niewydolność nerek,bypassy,nowotwór złośliwy,choroba Creutzwelda -Jacoba,AIDS/ a z boku wycena- 3.000 zł.

Takie kwiatki,takie.....nic o żadnych załamkach.Nikt mi nie kazał dołączać wydruków badań EKG.
Coś z tym trzeba zrobić.

390 zł! ??

Ostatnio edytowane przez elizka : 23-02-2011 o 17:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 23-02-2011, 17:06
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Byłam dzis w moim oddziale PZU z zapytaniem co się dzieje i dlaczego nie mam żadnej informacji w sprawie odszkodowania za zawał,a jedynie odpowiedż w zwiazku z pobytem męza w szpitalu.Okazuje się,ze na każdy wniosek bedzie odrebna odpowiedż.Na razie mam wyjątkowo szybką decyzję o odszkodowaniu za pobyt w szpitalu.Teraz trzeba czekać na pozostałe dwie,czyli o zawale i uszczerbku na zdrowiu
No, to czekam cierpliwie.

Ansty,
jeśli byłaś ubezpieczona,wówczas masz prawo ubiegać się o odszkodowanie.Bierzesz polisę,/w naszym przypadku z zakładu pracy męża/,na której jest napisane jaki masz pakiet ubezpieczenia,jaką płacisz składkę i z tą polisą,drukiem wniosku od ubezpieczającego Cię, a także z oryginalnym wypisem ze szpitala,gdzie jest informacja o przebytym zawale,dowodem osobistym wędrujesz do swojego oddziału PZU. Wniosek wypełniasz sama.Nie jest tam zbyt wiele do pisania.Ja zrobiłam to na podstawie wypisu ze szpitala i wlasnych obserwacji i odczuć. Pani w PZU pomoze Ci wypełnić,jesli bedziesz miec problemy.Poszłam dzień wcześniej przed ostatecznym wypełnieniem i dowiedziałam się ogólnie co i gdzie mam uzupełniać.
Czekasz na odpowiedż max 30 dni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 01-03-2011, 22:14
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Donoszę,że otrzymaliśmy z PZU odszkodowanie za zawał,zgodnie z ofertą podpisaną kiedyś tam przez męża.To jest dobrze. Jak się okazało nie czekaliśmy długo.
Tego i innym ubezpieczonym życzę.
Jednak przede wszystkim zdrowia,zdrowia,zdrowia....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-03-2011, 15:03
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Szkoda że nie wiedziałam o tym odszkodowaniu - teraz myślę że to już sprawa nie do odkręcenia - minęło już zbyt wiele lat. Diabli człowieka biorą - kto ma o tym chorego informować??? Myślę że szpital!!! Ale i tak zadzwonię po informację do PZU-co mi szkodzi??? Pozdrawiam!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 05-03-2011, 15:22
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

A my mamy tylko ubezpieczenie PZU na samochód i czy to to jest to ubezpieczenie,podpowiedzcie coś.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 05-03-2011, 19:10
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Ansty,
Kiedy pytałam ile mamy czasu na dostarczenie dokumentów w celu uzyskania odszkodowania,powiedziano nam ,ze 3 lata od chwili zdarzenia.
O tym,ze można starać się je otrzymać ,powiedział nam nasz lekarz rodzinny,czyli pierwszego kontaktu.Pewnie nie pomyślelibyśmy w zawirowaniu tych wszystkich przykrych zdarzeń zdrowotnych.Jak wiadomo leki są bardzo drogie i na wiele z nich nie ma zniżki,nawet z literką P,czyli dla przewlekle chorych.

Eledand
,
niestety nie wiem nic na temat ubezpieczenia na samochód,a odszkodowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 13-01-2013, 16:43
~gość: 83.25.55.xxx's Avatar
~gość: 83.25.55.xxx
 
Posty: n/a
Post

Spośród przedsiębiorstw oferujących pomoc w uzyskaniu odszkodowania, polecałabym skorzystać z usług kancelarii prawnych, gdyż są najbardziej pewnym źródłem informacji i działają w sposób zgodny z prawem, oraz kompetentny. Osobiście korzystałam z usług kancelarii Teodorowski&Wojtaszak, która ma swoją siedzibę w Krakowie i byłam bardzo miło zaskoczona profesjonalizmem usług, oraz skutecznością
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-01-2013, 19:22
fredzia44's Avatar
fredzia44 fredzia44 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 655
Domyślnie

Ja miałam zawał 6 lat temu ,teraz jestem na emeryturze to już jest chyba za pożno.Bo ubezpieczenie miałam w PZU.A od nich to jest ciężko wyciągnąć.A na prawnika mnie nie stać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 09-02-2014, 11:46
jadwinia jadwinia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Posty: 39
Domyślnie

To warto skorzystać z usług kancelarii która bierze opłatę dopiero po zakończeniu sprawy. Wtedy można zapłacić z pieniędzy uzyskanych z odszkodowania. Kancelaria Meritum w Łodzi w ten sposób prowadzi sprawy a są dobrzy w tym co robią, zwłaszcza pani Agnieszka Mikołajczyk.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.