menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 11-06-2007, 22:43
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Grażynko ,należy wspominać tylko dobre rzeczy,a te złe to tak wymazać"gumeczką myszką /pamietacie chyba te gumki/Nie wiem czy mam pamięć wybiórczą,ale czytając L.Hay i robiąc ćwiczenia/tez jej książka/ nauczylam sie tego.Kiedy odeszlazm na emeryture to wlaśnie miałysmy spotkanie koleżanek z Liceum /chodziłam do zeńskiej klasy/ po 30-st latach po maturze.Spotkanie odbyło się u koleżanki ,która prowadzi swoja knajpke.Ale sie nawspominałyśmy,prawie do bialego rana ale tylko same dobre rzeczy.Było nam tylko przykro,że nie było z nami naszej wychowawczyni,wspanialej kobiety,naprawdę damy.Ale niestety jest już w lepszym swiecie.Mam nadzieję ,że spotkamy sie w roku przyszłym z koleżankami,bo to bedzie juz 40 lat po maturze,a wydaje się,że dopiero ją zdawałyśmy.Mam nadzieje,ze Was nie zanudzilam.glitter_maker_06_09_2007_11_37_52_67499.gif
  #42  
Nieprzeczytane 12-06-2007, 16:48
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Anielko to bardzo szlachetne co piszesz ,ale na Boga ! Łycha cytryny i garść pieprzu w beczce miodu dodają ostrości i pikanterii .A sam miód choć pyszny w małych ilościach ,dawkowany w nadmiarze może spowodować mdłości Przeszłość widziana na różowo,niczego kompletnie nie uczy i takie na nią spojrzenie powoduje oderwanie sie od teraźniejszości i przyszłości.Moja wychowawczyni była kostyczna jędzą i szczerze jej nienawidziłam,moja buntownicza dusza nie mogła znieść szkolnej "poprawności" i zakłamania.Teraz widzę to trochę inaczej i nawet mam do tej kobiety szacunek za inne rzeczy ,ale nauczyło mnie to np.nie być taką nauczycielką.Wspomnienia własnych, nie zawsze mądrych i akceptowalnych przez dorosłych postępków z młodości, nauczyło mnie nie narzekać na "dzisiejsza młodzież" Bo my byliśmy identyczni tyle ,że żyliśmy w bardziej siermiężnej rzeczywistości i nie mieliśmy takiego dostępu do używek i wynalazków cywilizacyjnych.Gdybym nie miała nie zawsze dobrych,czasem bardzo złych,wspomnie z dalszego ciągu mojego życia ,byłoby ono znacznie uboższe.Dlatego póki mnie skleroza całkiem nie zeżre,a demencja nie zamieni w łagodnie uśmiechniętą marchewkę -chce mieć swoje dobre i złe wspomnienia i przywoływać je kiedy są potrzebne.Nie powoduje to zakłóceń w sferze marzeń.Najważniejsze umieć oddzielić jedno od drugiego.Na wielkiej pięknej łące pełnej pachnącego kwiecia zawsze może człowieka napaść rój wściekłych os -nieprawdaż?
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #43  
Nieprzeczytane 12-06-2007, 17:02
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Chyba masz racje Małgorzato, masz rację.
  #44  
Nieprzeczytane 12-06-2007, 17:16
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Hurrraaaaaaaaa.Grażyna,chyba premiera .Pierwszy raz przyznałaś mi rację!!!!!! A tak nawiasem mówiąc miałam przyjaciółkę, jaka trafia się tylko raz w życiu, o tym imieniu -i mam mnóstwo przeróżnych wspomnień w zw. z tym.I świetnych i wręcz traumatycznych
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #45  
Nieprzeczytane 12-06-2007, 17:23
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

No w zasadzie masz rację.ale ja jednak staram sie nie pamietać złych rzeczy .taka juz jestem ,czy jest mi z tym dobrze?chyba tak,a moze wygodniej?Pozdrawiamglitter_maker_05_19_2007_12_49_58_22280.gif
  #46  
Nieprzeczytane 12-06-2007, 17:35
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Jasne ,każdy jest inny i całe szczęście
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #47  
Nieprzeczytane 12-06-2007, 17:45
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Anielko

Wydaje mi się, że to prawidłowe nie pamiętać nawet kosztem starań złych epizodów życia. Jak to się mówi: życie jest zbyt krótkie, żeby je paskudzić złymi wspomnieniami, bo przecież cokolwiek było to minęło...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #48  
Nieprzeczytane 12-06-2007, 17:48
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Tak ,mam zwyczaj nie oglądania sie za siebie,bo szkoda mi na to czasu i energi.Pozdrawiam.
  #49  
Nieprzeczytane 12-06-2007, 18:14
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Nie umiem zapomnieć o złych wydarzeniach jakie spotkały mnie w życiu. Jestem osobą pogodną, nie rozdrapuję ran ale pamietam bardzo dokładnie co mnie złego spotkało, widocznie ten typ tak ma.
  #50  
Nieprzeczytane 12-06-2007, 18:41
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
Wydaje mi się, że to prawidłowe nie pamiętać nawet kosztem starań złych epizodów życia. Jak to się mówi: życie jest zbyt krótkie, żeby je paskudzić złymi wspomnieniami, bo przecież cokolwiek było to minęło...
A mnie sie wydaje ,że człowiek jest znacznie bardziej skomplikowany i te starania to tylko złudzenie...pewna postawa często spotykana szczególnie u starszych pogodnych pań-nie zawsze autentyczna.nie można sobie zaplanować co się pamięta,a czego nie.A miedzy pamiętaniem i rozpamiętywaniem jest ogroooomna róznica
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #51  
Nieprzeczytane 12-06-2007, 19:40
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Masz racje Anielko też lubie pamiętać miłe rzeczy natomiast tych złych nie rozpamiętywuje latami . I nie obrzydzam sobie ani innym życia. Zycie jest i tak dość okrutne by jeszcze pogłębiać je koszmarami z przeszłości. Szkoda na to i czasu i zdrowia
  #52  
Nieprzeczytane 12-06-2007, 22:45
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Małgosiu,niech to się nazywa jak chce"złudzenie,wyrzucenie z podświadomości",nieważne.Nie pamiętam ,bo nie chcę .A starszą i pogodną panią też jestem.Serdecznie pozdrawiam.Jak to mówi Basia "ten typ tak ma".
  #53  
Nieprzeczytane 13-06-2007, 18:56
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Oj Anielko ok! Nie pisze o tobie tylko o sobie .Ja też jestem pogodna raczej ,ale trochę inaczej być może....cale szczęście ,że ludzie są różni bo by nie było o czym gadać
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #54  
Nieprzeczytane 13-06-2007, 19:06
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Oj Anielko ok! Nie pisze o tobie tylko o sobie .Ja też jestem pogodna raczej ,ale trochę inaczej być może....cale szczęście ,że ludzie są różni bo by nie było o czym gadać
i na dodatek byłoby strasznie nudno
  #55  
Nieprzeczytane 13-06-2007, 22:11
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Otóż to, dlatego podpadam co i raz bo tu panuje jakaś taka tendencja ,żeby przy najmniejszej różnicy zdań-załagadzać,wyciszać,kończyć ew.się obrazić-nie podoba mi się to muszę powiedzieć
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #56  
Nieprzeczytane 13-06-2007, 23:47
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Otóż to, dlatego podpadam co i raz bo tu panuje jakaś taka tendencja ,żeby przy najmniejszej różnicy zdań-załagadzać,wyciszać,kończyć ew.się obrazić-nie podoba mi się to muszę powiedzieć
I tu masz całkowitą rację,Takie przytakiwanie sprawia że robi ię nudno-ale z dugiej strony jak coś powie się inaczej zaraz awantura i obrażania sie.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #57  
Nieprzeczytane 13-06-2007, 23:53
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 071
Domyślnie

No nie ,Kundziu droga..
Awantura o której mówisz była właśnie o potakiwanie ...
Tolerancja - to słowo ,którym się szafuje bez potrzeby,specjalnie nie przykładając się do zrozumienia jego definicji..
  #58  
Nieprzeczytane 14-06-2007, 00:37
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Zapominanie - amnezja.Chorobliwa, starcza, złośliwa.
Rety!! Chyba jeszcze nic mnie z tego nie dotknęło. Pamiętam prawie wszystko, a najdokładniej to, co mnie kiedyś tak bardzo zraniło. Staram się o tym nie myśleć, nie jątrzyć, może nawet już i wybaczyłam. Ale pamiętam. Wybaczyć wcale nie znaczy zapomnieć.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #59  
Nieprzeczytane 14-06-2007, 02:55
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ze potaknę właśnie o to chodzi,ile razy wyniknie jakaś różnica zdań to wytaczane są armaty tolerancji -zamiast argumentów.
A wracając do amnezji stosunek do wspomnień dobrych i złych pewnie jest (komunał) związany z psychiką czyli tu nie można powiedzieć ze to jest dobre,a tamto złe -"ten typ" ma TAK a tamten inaczej ,po prostu.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #60  
Nieprzeczytane 29-12-2007, 14:22
ja2977's Avatar
ja2977 ja2977 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Miasto: Słupsk Polska
Posty: 24
Domyślnie

Do gimnazjum w Sopocie chodziłem 0d jesieni 1945 do wiosny 1946. mieszkałem wtedy w Domu Dziecka nr 1 przy ul. Zdrowia.
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Województwo warmińsko-mazurskie: powitanie i "lista obecności" admin warmińsko-mazurskie 292 24-12-2017 19:20
Województwo kujawsko-pomorskie: powitanie i "lista obecności" admin kujawsko-pomorskie 10460 13-06-2010 08:36
"SZKOŁKA" PhotoFiltre Studio - bezplatny program do obrobki zdjec Dreamka eSenior 86 25-10-2009 21:59
Czy bylibyście w stanie adoptować dziecko i pokochać je jak "własne"? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 80 06-10-2008 00:41
"Porządki" w III albo IV RP /nie wiem, którą mamy/ Basia. Polityka - wątki archiwalne 260 05-09-2007 07:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.