menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 00:13
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Pytanie No właśnie

Cytat:
Napisał walkiria57
Drogi Seniorze, a czymże jest prawda?...
czymże jest prawda? Prawda zawsze leży pośrodku, czy nam się to podoba czy nie. Nie ma jedynej słusznej prawdy.
  #162  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 09:38
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Prawda jest ,ze piszac pod nickiem czegos sie obawiasz.
Prawda jest,ze dziennikarze klamia.
Prawda jest,ze swietych na ziemi nie ma,sa tylko w niebie.
Prawda jest,ze diabel wciela sie w czlowieka i czyni zlo.
Moja definicja prawdy :
Prawda to fakt stwierdzony i udowodniony.Mozna sie jej doszukiwac i znalezc ja mimo,ze bardzo czesto jest skrywana z wielu powodow.Nie ma polprawd ani jej lezenia posrodku,takie opinie sa na reke klamcom i tuszujacym prawde.
Odkrywanie prawdy i jej gloszenie jest cnota dobrego czlowieka,ktory nie obawia sie klamcow i zloczyncow.
O prawde warto walczyc a nawet oddac za nia zycie nie liczac na nagrody. Za gloszenie prawdy ludziom zadaje sie cierpienia i bardzo czesto usuwa ze swiata zyjacych.
SENIORZE NIE OBAWIAJ SIE PRAWDY,STAN W JEJ OBRONIE !!!
Nie masz juz nic do stracenia.
  #163  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 09:39
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 055
Domyślnie

Senior A.P...

STAJĘ !! Tylko gdzie ,kurna,bo nie wiem ??
  #164  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 09:44
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Liluś!

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia! Jeśli chcesz poznać prawdę kogoś z antypodów - nie masz wyjścia, staw się na apel właśnie tam!
Są różne prawdy: naga prawda, trudna prawda, bolesna prawda... Można wymieniać. Jest twoja prawda i moja i jeszcze setek ludzi. To bowiem, co uznajemy za jedyną słuszną prawdę - zależy od naszej wiedzy i przekonań.
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

Ostatnio edytowane przez Ewita : 05-01-2008 o 09:47.
  #165  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 09:46
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Lila, mnie to wygląda na nawoływanie Świadków Jehowy.
Tak chodzą od domu do domu i głoszą. Tę prawdę.
  #166  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 09:51
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 055
Domyślnie

Ewita..

Co to znaczy głowa..

Zaraz zabukuję bilet na Florydę...i Senior może na mnie czekać z kwieciem na lotnisku oraz okrzykiem ...aloha!! ...chociaż to nie Hawaje..

Tylko problem jest.Wiza.Nie zasłużyliśmy sobie na nią,jako sojusznicy kraju Seniora.Wobec tego ten kraj ja też mam w d...e.
Tym bardziej,że pochodzę z narodu ,który dał Ameryce Pułaskiego i Kościuszkę..
A oni nam w łeb tomahawkiem,co się nazywał Roosevelt.
  #167  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 09:54
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Lila, mnie to wygląda na nawoływanie Świadków Jehowy.
Tak chodzą od domu do domu i głoszą. Tę prawdę.
Bingo! Od pewnego czasu mam to samo przekonanie. Albo Świadek, albo wyznawca jakiejś podobnej wiary - jedynie słusznej - który nie będzie zbawiony, jeśli szwadronu grzeszników nie nawróci, więc kroczy z nawiedzoną misją między niewierne, zagubione duszyczki na Forum Seniora i wieszczy!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #168  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 09:59
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Są jeszcze:
Święta Prawda
***** Prawda i
Tyż Prawda
  #169  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 10:17
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Są jeszcze:
Święta Prawda
***** Prawda i
Tyż Prawda
Nooo... Tyz prowda!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #170  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 10:24
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Podobaja mi sie wszystkie Wasze stwierdzenia !
Krotko na pytania:
Nie wiesz gdzie stanac ? Stan po stronie prawdy tam gdzie jestes !
Jezeli zastanawiasz sie nad prawda to juz dobry znak,trudniej bedzie Cie oklamac.
Klasyfikujac prawde (jak siekierka) miej na uwadze (jak to ostanie g...) jest jej zaprzeczeniem i ma swoj cel.
Prawda ,ktora glosza "kociaki"jest proba zaprzeczenia tego co ktos juz wczesniej napisal na uzytek ludzi w okreslonych wiekach,czasach i przemian ustrojowych. Swiadkowie Jehowy w swej dzialalnosci maja platne okreslone dzialania,oni nie dzialaja bezinteresownie ,tylko jest dzialalnosc zlecona. Poznalem tych ludzi w roznych okolicznasciach tu w USA ,miejscu zrodzenia tej sekty religijnej. Mieli oni wielkie oparcie w ich fundatorze ale niestety majatek ten juz sie prawie wyczerpal i dzialalnosc oslabla. Pieniadze sa na inne sekty i z innych zrodel,warto sie temu przyjrzec.Po za ciekawoscia ich dzialania ,moje rozpoznanie na tym sie konczy.Ta Pani ,ktora chce zawitac na Floryde ,ma droge otwarta ,nie ma juz ograniczen w wydawaniu wiz turystycznych jezeli jest to faktyczny cel wyjazdu,chetnych jest co raz mniej z wielu powodow,jednym z powodow jest bliskosc Europy. Koszt turystyki do USA jest dosc drogi i nie kazdego na to stac,cene biletu lotniczego w czasie pobytu nie odrobisz tak jak kiedys angazujac sie nielegalnie w sprzataczke przez okres waznosci wizy.
Czy narod dal Ameryce Kosciuszke i Pulaskiego jest sprawa dyskusyjna i faktycznie dzisiaj ma to juz bardzo male znaczenie zarowno dla USA czy Polski. Dzisiaj licza sie inni "bohaterzy",ktorych Panstwo winni znac,oni nawet "wzenili sie w Ameryke".
Czy cos jeszcze ?
  #171  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 10:38
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 055
Domyślnie

Jako Pani,która zażartowała sobie z wyjazdu na Florydę,ja sobie Senior wypraszam !!

Co ? Swoją sprzątaczkę chciałeś ze mnie zrobić ?
Nooooo,ja bym ci posprzątała...hii.Chyba się przewrócę zaraz..
  #172  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 10:49
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Mila "tygrysico-lwico" !
Na sprzataczke to mnie stac ale gosc w dom Bog w dom.Mam nadzieje,ze i moze wspolny "pacierz " bysmy odmowili jak na katolikow przystalo, co to RM nie sluchaja. Bylo by Alleluja i do przodu. Oczywiscie w poznaniu sie z innej strony niz internet.
Masz cos przeciwko temu,skad to oburzenie
Nie sluchasz jak spiewaja : "podajmy sobie rece....." ?
  #173  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 10:59
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 055
Domyślnie

Nie słucham Radia Maryja ,niestety..nigdy.
Jestem uzależniona od kanałów informacyjnych.Nawet teraz ,pisząc te słowa,dowiaduję się o Leszku Millerze,który nadstawia trzeci policzek i wraca do polityki,po przegranej.
A także o NOWEJ LEWICY ,którą zakłada Olejniczak z Borowskim..
Robi się ciekawie..
  #174  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 11:24
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Coz oni innego potrafia po partyjnych szkolach wysokiego szczebla. To nie tak latwo usmiercic partie ,ktora byla silna i przewodnia. Nawet jej odciety ogon jak u zmiji bedzie jeszcze merdal.
Ciekawie nie bedzie co najwyzej trudniej,bo przyjda tacy co wszystkich "pogodza".
  #175  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 11:30
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 055
Domyślnie

Senior,Ty mnie nie wkurzaj..

Jacy mają przyjść ? Apokalipsa jakaś się szykuje ? Nazywaj rzeczy po imieniu,bo tak to już nie wiem,czy to jakiś pastor mnie nawraca,czy szaman wróży z kozich bobków.
  #176  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 18:09
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewita
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia! Jeśli chcesz poznać prawdę kogoś z antypodów - nie masz wyjścia, staw się na apel właśnie tam!
Są różne prawdy: naga prawda, trudna prawda, bolesna prawda... Można wymieniać. Jest twoja prawda i moja i jeszcze setek ludzi. To bowiem, co uznajemy za jedyną słuszną prawdę - zależy od naszej wiedzy i przekonań.
Ja tez jestem agnostykiem.
Nawet takie naukowe prawdy, jak prawa fizyki - nienaruszalne wydawałoby się, były inne w momencie Wielkiego Wybuchu i są inne za promieniem Schwarzschilda.
Ktoś dodał gó..ralskie prawdy
i tyz prowda.
  #177  
Nieprzeczytane 06-01-2008, 11:07
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jak czytam i wnioskuje to brak Ci dobregp "pastora",co popracowalby nad Twoja.......,no powiedzmy dusza, w istocie nie do konca zepsutego czlowieka.Bywaja chwile,ze i Ty potrafisz odroznic dobro od zla.
Do wkurzania ludzi mnie prostaczkowi i zupakowi daleko,sa lepsi odemnie "generalowie prawdy absolutnej".
  #178  
Nieprzeczytane 06-01-2008, 11:13
Li-lith's Avatar
Li-lith Li-lith jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 11
Domyślnie

Cytat:
To jest wolne forum wolnych myśli (Pola)



Prawda?

Tutaj jakaś leży. http://www.pravda.ru/

Odnośnie cenzury, wszystkim polecam Konstytucję RP
http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

Cytat:

Rozdz. II
Art. 54.
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

Cytat:
M.nie moge tak nazwać to po prostu była zwykla chamka(Małgorzata 50)

Zwykłą chamkę należy bezwzględnie wykluczyć z grona niezwykle niezwykłych,
kulturalnych i taktownych osób.

No i masz babo placek. Krowi. Jako rzecze tutejsza gura.
  #179  
Nieprzeczytane 06-01-2008, 11:24
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

W imieniu wlasnym witam poczatkujacym we wspanialym klubie seniorow. Dziekuje za przypomnienie,ze nas wszystkich obowiazuje Konstytucja.
Co do zycia,to niech wszyscy zyja w zgodzie,prawdzie i sprawiedliwosci.
Moze nie kazdemu wg. potrzeb i oszustwa ale wg. dobrej pracy i godziwego podzialu zyskow !
  #180  
Nieprzeczytane 06-01-2008, 11:26
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 055
OK Serceż Ty moje ....

Cytat:
Napisał senior A.P.
Jak czytam i wnioskuje to brak Ci dobregp "pastora",co popracowalby nad Twoja.......,no powiedzmy dusza, w istocie nie do konca zepsutego czlowieka.Bywaja chwile,ze i Ty potrafisz odroznic dobro od zla.
Do wkurzania ludzi mnie prostaczkowi i zupakowi daleko,sa lepsi odemnie "generalowie prawdy absolutnej".


Senior .Dziękuję z duszy i serca za to uznanie..
Szczególnie za te ulotne ( przyznaję się bez bicia ) chwile,gdy zdarza mi się odróżnić dobro od zła...
A także za podbudowanie mojego ''ego ''.W istocie wydawało mi się ,żem popsuta do szpiku kości, niczym wieczorem wołowina z kością w markecie ,ale miło ,że ktoś ...daleko...za oceanem ...wierzy jeszcze we mnie..

Będąc nadal w osłupieniu,niczym Szymon Słupnik - życzę wszystkim miłej niedzieli...
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Cenzura? Nie, obrona przed nienawiścią i głupotą. Wilhelmina Różności - wątki archiwalne 84 13-05-2008 18:12
Cenzura czy chowanie głowy w piasek? Basia. Różności - wątki archiwalne 32 11-05-2007 18:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.