menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 15:32
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Post Jak pozytywnie się zestarzeć? Istnieją cechy, które nam w tym pomogą - komentarze


Komentarz do artykułu: Jak pozytywnie się zestarzeć? Istnieją cechy, które nam w tym pomogą
--------------------
Doskonaly artykul, zwlaszcza w czesci, ktora mowi o skupieniu sie na pozytywnach stronach zycia, a nie na problemach i trudnosciach zwiazanych z zaawansowanym wiekiem.

Wedlug mnie pozytywne podejcie do wszystkiego ulatwia starosc, nawet jak nam zdrowie troche szwankuje.

Wielokrotnie zastanawialam sie jaka bede kiedy nogi odmowia mi posluszenstwa i nie bede mogla samodzielnie sie poruszac? A Wy?


Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 15:44
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Oj Marbelko, ja wolę nie myśleć o tym jak będzie. Choć przedsmak tego często mnie nawiedza, jednak spycham go w najdalsze zakamarki swojej świadomości.
I tu muszę Ci przyznać, że pozytywne myślenie jest dobrym sposobem na dobre samopoczucie i nie myślenie o starości, mimo lat i dokuczających na co dzień dolegliwości.
Wydaje mi się, że w rzeczywistości mam dużo mniej lat , niż pokazuje metryka, i pocieszam się ,że zaszła jakaś paradoksalna pomyłka.
Myślę ,że pozytywne podejście do życia i myśl ,że mogło by być gorzej, są tymi pozytywnymi aspektami.
Pozdrawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 05-05-2011, 11:54
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Fragment wiersza Wiesławy Szymborskiej
"Dobra rada dla tych,którzy się starzeją:
niech zacisną zęby i z życia się śmieją.
Kiedy wstaną rano, "części" pozbierają,
niech rubrykę zgonów w prasie przeczytają.
Jeśli ich nazwiska tam nie figurują,
to znaczy, że ZDROWI I DOBRZE SIĘ CZUJĄ."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 05-05-2011, 17:57
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Pani Wisława Szymborska wie jak się starzeć-pogoda ducha,właściwy dystans do siebie i nie wymagać za wiele od życia - to jest to. Ale jak trudno tego dokonać gdy tu strzyka i tam boli,prawda? Ale my się nie poddamy i będziemy walczyć ze słabościami ciała i ducha.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-05-2011, 18:15
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

I tak trzymać..... nie dajmy się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-05-2011, 23:36
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Trudno jest zachować pogodę ducha, ale jak się chce to można. Nie zamykać się na świat, jego zmiany tylko być na bieżąco. Łapać chwile radosne i je kolekcjonować. Potem gdy strzyka, boli można powspominać.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 06-05-2011, 00:09
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Kiedyś w jakims wywiadzie z Urszulą Dudziak /ur,1943r/ przeczytałam co ona powiedziała i musiałam to zapisać w swoim notatniku ,.''-Zapominanie o kobietach nieco starszych,a wcale jeszcze nie totalnie do piachu, to wielki błąd mediów. Nie mam nic przeciwko apoteozie młodości i pięknego ciała, ale przecież są kobiety, które się pięknie starzeją, mają swiatło w oczach, bije od nich blask i energia,..im też należą się okładki i rozkładówki, moda i programy medialne, ''Teraz oglądam ją w programie ''Bitwa na głosy'' ileż energii i ciepła z niej płynie, ile wiary w siebie i jaki optymizm z niej bije,... czyż nie piękna?

A ta ,,zakręcona'' baletnica Krystyna Mazurówna, /ur, 1939r./
niedawno ją widziałam w jakimś programie , sylwetka, ubiór, fryzura,....młodzieńczy błysk w oku,...i tyle jeszcze do zrobienia,.

Z takich kobiet bierzmy przykład, przecież wszystko rodzi się w głowie,... nie wolno nigdy się poddawać,
A choroba? Trzeba to polubić jak przyjdzie i starać się oswoić,
spojrzeć na gorsze nieszczęscia i pokornie przyjmować, wyciągając ze wszystkiego pozytywy, wtedy i my będziemy pięknie sie starzeć,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 15-06-2011, 20:22
bziabzia68's Avatar
bziabzia68 bziabzia68 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 154
Domyślnie

Też podziwiam Panią Dudziak. Kiedyś powiedziała w jakimś wywiadzie, że bardzo Jej sie podoba w USA, bo tam nikt na ulicy nie oglada się za babcią kolorowo ubraną, każdy emeryt robi, co sie Jemu podoba, samochodami jeżdżą 90- letni staruszkowie / mają wytyczone pasy na drogach/. U nas jest to nie do pomyslenia. Jesteśmy zaściankowi i nic nie próbujemy zmienić i wręcz siedzimy wygodnie w tym kokonie.
Lubię Panie zadbane, ubierające się według własnego widzimisię. Ja też taka jestem i nikomu nic do tego. Moi znajomi mnie taką znaja i tolerują, wręcz nie wyobrażają mnie w jakiś szaro-burych odzieniach. Żyj i daj życ innym.............
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 15-06-2011, 23:59
.......... .......... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 485
Domyślnie

Starzeć się nie wolno.
Bywa ze:
- się zachoruje.
- że się zapomina wyjąć klucz po zamknięciu drzwi.
- że się zapomniało o kogoś urodzinach czy imieninach.

Że też ludzie pamiętają o tym, ze się starzeją.
Tak nie wolno. Nie wolno się starzeć.
Zmarszczki? - to tylko cera.
Siwe włosy? - i co z tego?
Szybko się denerwujemy? - tyle lat nas wkurzano, więc to żadna domena wieku.
Nie mam najmniejszego zamiaru się zestarzeć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 16-06-2011, 10:00
ciociabisia's Avatar
ciociabisia ciociabisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 777
Domyślnie

I być wśród ludzi,lubić ludzi i ich towarzystwo,uśmiechać się do ludzi,być pogodnym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 16-06-2011, 11:10
Esia Esia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 134
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Zapominanie o kobietach nieco starszych,a wcale jeszcze nie totalnie do piachu, to wielki błąd mediów. Nie mam nic przeciwko apoteozie młodości i pięknego ciała, ale przecież są kobiety, które się pięknie starzeją, mają swiatło w oczach, bije od nich blask i energia,..im też należą się okładki i rozkładówki, moda i programy medialne,
Mnie właśnie zastanawia/boli dlaczego nie ma takiego stylowego czasopisma skierowanego dla "dojrzałych" kobiet. No może "Pani" troszkę pod nasz przedział wiekowy pisze, ale w innych gazetach nie istniejemy. A ile jest ciekawych postaci, pięknych kobiet, o których można by pisać, które swoim życiem mogłyby coś przekazać, właśnie dlatego, że coś juz przeżyły. Czemu nie pokazuje się tego wewnętrznego piękna?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 16-06-2011, 12:08
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Esiu, popieram całkowicie to, co piszesz, myślę że przydałoby się niedrogie pismo dla dojrzalszych kobiet- dla nich i o nich, czyli o nas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 16-06-2011, 14:05
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 832
Domyślnie

Myślę, że nie starzeje się człowiek, który ciągle o tym nie myśli,
ma zainteresowania, uczy się coraz to nowych rzeczy,
ma zawsze koło siebie ludzi, nawet takich wirtualnych,
jak tutaj na forum, lubi przyrodę i mimo starszego wieku,
zachował ciekawość życia
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 16-06-2011, 14:24
Esia Esia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 134
Domyślnie

dokładnie ciekawość życia, ciekawość świata to nie pozwala się zestarzeć, bo powoduje, że nie izolujemy się od świata.
Renatas46 - ciekawe kiedy dostrzegą w osobach w naszym wieku atrakcyjny "rynek"? Czekam na to z niecierpliwością i jestem pewna, że takie oferty kiedyś powstaną. wystarczy spojrzeć, że np. w reklamach zaczęły pojawiać się osoby dojrzałe, i to nie tylko w przypadku reklam kleju do protez Reklama z K.Jandą czy J. Fondą na przykład. Boję się tylko, że reklamodawcy w takim czasopiśmie będą narzucać nam zbyt kolorowy sposób widzenia rzeczywistości i będą ją traktować dość powierzchownie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 16-06-2011, 14:48
przekora's Avatar
przekora przekora jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Łódzkie
Posty: 104
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Komentarz do artykułu: Jak pozytywnie się zestarzeć? Istnieją cechy, które nam w tym pomogą
--------------------
Doskonaly artykul, zwlaszcza w czesci, ktora mowi o skupieniu sie na pozytywnach stronach zycia, a nie na problemach i trudnosciach zwiazanych z zaawansowanym wiekiem.

Wedlug mnie pozytywne podejcie do wszystkiego ulatwia starosc, nawet jak nam zdrowie troche szwankuje.

Wielokrotnie zastanawialam sie jaka bede kiedy nogi odmowia mi posluszenstwa i nie bede mogla samodzielnie sie poruszac? A Wy?
Aby zestarzeć się pozytywnie, trzeba być otwartym na świat i ludzi. Akceptować rzeczywistość w jakiej przyszło nam żyć. W miarę możliwości podążać za zdobyczami i osiągnięciami dnia dzisiejszego, w różnych obszarach życia.Starać się mniej rozmawiać o swoich dolegliwościach i smutkach, za to często obdarzać ludzi uśmiechem. Pamiętajmy, co dobrego czynimy dla bliźnich wróci do nas jak bumerang.
__________________
Przekora
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 16-06-2011, 16:12
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Zgadzam się z Wami.
Nie trzeba myśleć o starości tylko cieszyć się życiem na miarę swoich możliwości.

"Jak długo żyjesz
raduj się życiem
i niczym nie smuć się.
Życie dane jest nam na krótko.
Czas żąda zwrotu."

"Nie liczę godzin i lat.
To życie mija- nie ja.
W zgiełku dni, w morzu dat,
własny swój znaczę ślad... własny ślad."
fr. piosenki
Ja na razie trzymam się tych słów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 16-06-2011, 17:06
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie A ja odpowiem tak:)

http://www.youtube.com/watch?v=rSktf...eature=related
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.