menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 22:04
~gość: 88.199.164.xxx's Avatar
~gość: 88.199.164.xxx
 
Posty: n/a
Post Najpowszechniejsze objawy raka piersi - komentarze


Komentarz do artykułu: Najpowszechniejsze objawy raka piersi
--------------------
ja mam podobne objawy co się dzieje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 22:11
almara's Avatar
almara almara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Mazowsze
Posty: 244
Domyślnie

Nie musi się dziać nic złego. Większość wymienionych objawów występuje również przy innych schorzeniach.
Pierwsza rzecz, którą trzeba zrobić, to iść do lekarza. On na pewno da skierowanie na mammografię lub USG (w zależności od wieku).
__________________
Zapraszam na stronę Amazonek i do słuchania naszego Radia Pozytyw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 22:14
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał 88.199.164.xxx
Komentarz do artykułu: Najpowszechniejsze objawy raka piersi
--------------------
ja mam podobne objawy co się dzieje

No, suuuper!!
Po takich "wyczerpujących" artykułach kobieta ląduje z czasem na zabiegu mastektomii!!

Czyli co, jak nie ma tych objawów to można spać spokojnie?
Już lepiej nic nie pisać, jak takie teksty-zapchajdziury!

BADANIA DZIEWCZYNY! Tylko regularne badania mammograficzne co dwa lata, dają trochę więcej szansy.
Trochę więcej, bo można go w początkowym stadium zdiagnozować!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 22:27
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Alusia ma rację , tylko badania- nawet jezeli nie ma objawow..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 13-06-2011, 15:23
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Bardziej wyczerpujące informacje znajdują się na stronach 1,2,3 tego artykułu :

http://www.choroby.senior.pl/158,0,N...iersi,843.html

Nie umniejszając znaczenia samobadania piersi, dodam jedynie, że są postaci raka piersi,
których samobadanie czy badanie palpacyjne lekarza nigdy nie wyczuje, np. rak przewodowy.
Oraz to, że kiedy nie widać zmian na zewnątrz nie znaczy jeszcze, że można spać spokojnie!
Dziewczyny!
Hasło: rak wcześnie wykryty jest uleczalny - nie jest czczą gadaniną, a samą prawdą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-07-2011, 21:14
julia7 julia7 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Posty: 1
Domyślnie

witajcie!!! Chciałabym zainteresować Was ciekawą stroną dotyczącą raka piersi i nie tylko.jest tam wiele ciekawych artykułów nowotwory to podstępne choroby rozwijające sie latami nie dające o sobie znać.Lecz wczesnie wykryte dają szansę na całkowite wyleczenie. Polećcie tę stronę bliskim i znajomym ponieważ zawarte tam informacje mogą mieć istotny wpływ na nasze zdrowie.Godny uwagi jest też test on-line do wykonania na tej stronie zachęcam http://tojefura.com
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 10-08-2011, 01:01
~gość: 87.207.54.xxx's Avatar
~gość: 87.207.54.xxx
 
Posty: n/a
Post

Dzień Dobry!
Niedawno zauważyłem http://tojefura.com, gdzie oferują, niewiadomo, kto, jacy, test on-line na raka. Chodziło o potwierdzenie bądź zaprzeczenie wybranych i usystematyzowanych jakoś nieprawidłowych zmian raczej na ciele.Poddałem się mu. Wyszło, że powinienem udać się do lekarza, celem dokładniejszego zbadania. Po tym, zadaję sobie pytanie, czy ktoś jeszcze, jakiś zespół badawczy zajął się podobną analizą objawów raka i stworzył program oceniający stopień zagrożenia. Na ile jest to nowa i czy metoda? Czy liczba objawów i ich stopień rozwojowy były wystarczające, żeby rzetelnie ”oszacować” obecność? Nie wiadomo; nie wiem. Tym niemniej jakoś można było dokonać samoobserwacji. Zacząłem dalej szperać po serwisach piszących o wczesnych objawach raka itd.
I sporo(?) już wiem, ale ogarnąć całościowo swój własny przypadek i tak nie zdołam. Żeby stwierdzić, jest czy nie ma choroby, muszę zostać przebadany obiektywnie onkologicznie. Byłoby lepiej, gdyby wynik był bardziej szczegółowy. Wskazywał na konkretne indywidualne podejrzane objawy. Jednak z pewnością ten test wzbudził motywację do poważnego zajęcia się rozpoznaniem stanu swego organizmu, Na pewno więc robi pozytywny „szum”. Niektórzy bez podania jakiś merytorycznych argumentów powątpiewają w jakość testu, jedynym powodem i wystarczającym u nich jest opłata(sądzę, że nie duża). Zresztą można bezpłatnie przejść test, ale nie dowiedziawszy się wyniku. To już wolny wybór. Dopiero film po obejrzeniu, a książka po przeczytaniu, dla przykładu, okazuje się warta ceny bądź nie. Jeśli nie, pieniędzy się nie zwraca; inaczej z innymi towarami z wadami, które jesteśmy zauważyć i „wytknąć” Zgadzam się z tym, że opłata powinna być uprzedzona. Może to poprawią. Jednak generalnie pomysł na usystematyzowanie objawów do samodzielnego wykrycia przez zainteresowane osoby jest dobry.To inne podejście niż szukanie, wymyślanie jakiegoś urządzenia, które będzie wrażliwe akurat na komórki rakowe. Ok. 6 takich znalazłem na str. kopalniawiedzy.pl. Znalazłem też ostatnio wzmiankę, że we Francji nauczono psa wyczuwać jakąś odmianę raka. Tradycyjna medycyna chińska jest naturalną i wcale nie operuje jednostkami chorobowymi, a szuka zaburzeń energetycznych całego organizmu. Są różne wątki tego tematu, ale na tym kończę. Co do samego artykułu to zaspokoił potrzebę znalezienia tu w odniesieniu do narządu piersi kobiet, poszukiwanych przeze mnie wczesnych objawów raka czy wcześnie wykrywanych objawów raka. Co do samego artykułu to zaspokoił moją potrzebę znalezienia tu w odniesieniu do narządu piersi kobiet, poszukiwanych przeze mnie wczesnych objawów raka czy wcześnie wykrywanych objawów raka. Przeczytałem oczywiście poniższe komentarze najbardziej mi odpowiadają wypowiedzi Aluni(zmiennej) i Julii7.
Serdecznie Pozdrawiam Andrzej Jan K.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 23-10-2011, 10:22
~gość: 194.72.92.xxx's Avatar
~gość: 194.72.92.xxx
 
Posty: n/a
Post

Dzis rano wstalam i pierwsze o czym pomyslalam to - rak piersi. Matko, nie jestem w grupie podwyzszonego ryzyka, zadna z kobiet w rodzinie nie chorowala. Wkrotce bede miala 30 lat. A mi tu przed oczyma przebiegly wszystki programy zwiazane z tym tematem, akcja rozowej wstazki, itp. Moze mi sie cos snilo... A moze po prostu ten bol lewej piersi... I lewa piers od niedawna duzo wieksza od prawej. Szczerze to nie za bardzo potrafie sie sama badac, niby czasami dotykam piersi i staram sie cos wyczuc, ale nie wiem... Nie chce panikowac, cos tam czuje w tej lewej piersi ale moze to wezly chlonne... Zadnych zmian zewnetrznych nie zobaczylam... Wlasnie poszukuje prywatnej pracowni mammograficznej w Pabianicach by sie zbadac, nie wiem nawet czy na to badanie potrzebuje skierowanie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 11-11-2011, 09:50
~gość: 31.16.240.xxx's Avatar
~gość: 31.16.240.xxx
 
Posty: n/a
Post

witam od tygodnia boli mnie piers i przy dotyku czuje ze jest ona bardziej zgrubiala i bolaca czy to takze jakis objaw ? czy powinnam zglosic sie do lekaza?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 28-12-2011, 11:29
~gość: 77.253.147.xxx's Avatar
~gość: 77.253.147.xxx
 
Posty: n/a
Post

Mam problem. Mam 13 lat i w okolicach sutka mam jakas gorke. Czuc ja tylko w tedy gdy przejade palcem. Pomozcie nie wiem co sie dzieje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 22:07
~gość: 31.62.240.xxx's Avatar
~gość: 31.62.240.xxx
 
Posty: n/a
Post

witam mam 21lat. z 1,5 miesiaca temu na prawej piersi wyczułam 2 guzy a na lewej piersi jednego. bardzo mnie bola ze nawet nie moge sie dotknac.Nawet w czasie miesiaczki te guzy nie nikaja. nie bylam u lekarza poniewaz sie boje a wiem ze powinnam to zrobic dawno.wiecie moze co moze mi dolegac??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 30-04-2012, 10:01
~gość: 46.205.2.xxx's Avatar
~gość: 46.205.2.xxx
 
Posty: n/a
Post

Ja mam grudkę i bolesność w piersi..Moja mama miała guza ale nie złośliwego. Teraz czekam na badania USG ale boje sie bo mam 17 lat..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 29-07-2017, 20:42
~gość: 89.79.197.xxx's Avatar
~gość: 89.79.197.xxx
 
Posty: n/a
Post

Co to znaczy jeżeli lewa pierś po usunięciu guzka okropnie swędzi?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.