menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #181  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 15:55
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Stanisława Fleszerowa-Muskat- kiedyś bardzo lubiłam czytać jej książki.Największe wrażenie zrobiła na mnie jej powieść o budowie portu w Gdyni "Tak trzymać".Może też do niej wrócę..........
Odpowiedź z Cytowaniem
  #182  
Nieprzeczytane 03-12-2009, 03:03
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech zapraszam do czytania słuchając

Stanisława Fleszarowa-Muskat - Tak trzymać ----> czyta Piotr Olędzki
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga

Ostatnio edytowane przez Srebrzysta : 03-12-2009 o 12:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #183  
Nieprzeczytane 05-12-2009, 11:41
cruella's Avatar
cruella cruella jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wybrzeże
Posty: 106
Domyślnie

Nie wiem, czy wiecie, że "Tak trzymać" jest trylogią. Poszczególne części, to "Wiatr od lądu", "Brzeg" i "Niepokonani, niepokorni". Zawsze uważałam, że to gotowy materiał na piękny film, na miarę Wichrów wojny. Film ostatnio zrobiono, wycinając mały fragmencik i przeinaczając wątek. Do tego w roli pięknej pani Heleny obsadzono p. Foremniak, którą, owszem, lubię, ale zupełnie nie widzę jej w tej roli. Kolejna chybiona ekranizacja, na którą wcale nie miałam ochoty iść. A tak na marginesie, moim ulubionym bohaterem był Wołodia - wspaniała, świetnie opisana postać. Nie wiem, czy pojawia się w filmie, a jeśli tak, kto go gra.
Ciekawa jestem, jakie byłyby wasze typy do tych ról, a także do postaci z Domu nad rozlewiskiem? Może zrobimy mały ranking?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #184  
Nieprzeczytane 05-12-2009, 19:52
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Dom nad rozlewiskiem ...? proszę bardzo.Postać Konrada trafiona w 100% , Elwiry również natomiast w roli Gosi lepiej wypadłaby Małgosia Kożuchowska.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #185  
Nieprzeczytane 05-12-2009, 21:28
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Dom nad rozlewiskiem zaczęłam czytać już po obejrzeniu pierwszego odcinka serialu dlatego nie potrafiłam sobie stworzyć w wyobrazni żadnej postaci - przyjęłam te , które mi narzucono.
W zasadzie nie lubię czytać książki w trakcie ani też po obejrzeniu filmu. Uważam, że serial nie oddaje w pełni klimatu
książki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #186  
Nieprzeczytane 06-12-2009, 10:28
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Całkowicie zgadzam się z Koziorożcem . Wszystkich którzy nie przeczytali Rozlewiska gorąco do tego namawiam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #187  
Nieprzeczytane 08-12-2009, 07:20
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał cruella
Nie wiem, czy wiecie, że "Tak trzymać" jest trylogią. Poszczególne części, to "Wiatr od lądu", "Brzeg" i "Niepokonani, niepokorni". Zawsze uważałam, że to gotowy materiał na piękny film, na miarę Wichrów wojny. Film ostatnio zrobiono, wycinając mały fragmencik i przeinaczając wątek. Do tego w roli pięknej pani Heleny obsadzono p. Foremniak, którą, owszem, lubię, ale zupełnie nie widzę jej w tej roli. Kolejna chybiona ekranizacja, na którą wcale nie miałam ochoty iść. A tak na marginesie, moim ulubionym bohaterem był Wołodia - wspaniała, świetnie opisana postać. Nie wiem, czy pojawia się w filmie, a jeśli tak, kto go gra.
Ciekawa jestem, jakie byłyby wasze typy do tych ról, a także do postaci z Domu nad rozlewiskiem? Może zrobimy mały ranking?
Koniecznie muszę wrócić do lektury książek Fleszerowej-Muskat.Tak na pierwszy rzut to rolę pięknej p.Heleny powierzyłabym Grażynie Szapołowskiej,a Wołodii Rafałowi Królikowskiemu.Też cieszyłam się na film "Miasto z morza i też uważam,że niestety jest to chybiona ekranizacja.Może kiedyś obejrzę."Dom nad rozlewiskiem"? - nie mam pomysłu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #188  
Nieprzeczytane 08-12-2009, 10:12
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
Całkowicie zgadzam się z Koziorożcem . Wszystkich którzy nie przeczytali Rozlewiska gorąco do tego namawiam .

Jak na razie nie mam ochoty na książki pani Kalicińskiej... Za to jestem ciekawa innych, może głębszych? Aktualnie mam dwie rozpoczęte: Antoniego Libery GODOT I JEGO CIEŃ, tego pisarza od dawniejszej MADAME( byłam nią zauroczona), ta, to historia fascynacji autora Beckettem i jego twórczością a druga, to WYZNANIA ZAKONNICY siostry Emmanuelle, niestrudzonej opiekunki dzieci i ekstremalnie ubogich... na misjach w Kairze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #189  
Nieprzeczytane 08-12-2009, 19:17
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Skończyłam 2 tom Millenium. Mocna. Momentami.... za mocna?
Mnie wciągnęła. Czekam na trzecią część.

Teraz zaczęłam
Kiedy płaczą świerszcze - Charles Martin

Ktoś chyba już o niej pisał. Zaczęła się ciekawie.
Poniższe słowa recenzji zachęcają do lektury:

"Kiedy płaczą świerszcze" to niebanalna opowieść o pięknie życia, o miłości i odwadze, o szansach,
które tak łatwo zmarnować oglądając się wstecz."
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #190  
Nieprzeczytane 09-12-2009, 17:07
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Katarzyna Leżeńska - Ależ Marianno!

Czyta się bardzo dobrze. Dialogi są bardzo dowcipne.
Jest to spotkanie "kobiety z przeszłością i mężczyzny po przejściach".
Fajne czytadło do poduszki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #191  
Nieprzeczytane 09-12-2009, 18:12
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Alunia!! już jestem w połowie 3 tomu. Czytam wszystkie po kolei, nie można tego zostawiać na później tak to wciąga , a ostatni tom ma 783 strony....
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #192  
Nieprzeczytane 24-12-2009, 08:54
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech polecam do czytania słuchając

Robin Pilcher - Za oceanem ---> czyta Mirosław Utta

Opowieść o ucieczce od własnej tożsamości, odnajdywaniu celu w życiu i układaniu go od nowa.
Bohater książki po stracie żony popada w depresję.
Przestają go obchodzić dzieci, praca, nie interesują losy rodzinnej firmy, nad którą gromadzą się chmury.
Nakłoniony przez rodziców decyduje się opuścić Szkocję i wyjechać służbowo do Stanów Zjednoczonych
z misją ratowania przedsiębiorstwa.
W nowym otoczeniu początkowo istotnie czuje się lepiej, próbuje nawet wypełnić swe zadanie,
najchętniej jednak błąka się po ulicach w anonimowym tłumie.
Pewnego dnia spostrzega ogłoszenie, w którym widzi szansę dla siebie. Decyzję podejmuje natychmiast.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #193  
Nieprzeczytane 24-12-2009, 09:48
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anilah
Alunia!! już jestem w połowie 3 tomu. Czytam wszystkie po kolei, nie można tego zostawiać na później tak to wciąga , a ostatni tom ma 783 strony....

Szczęściara! Ja skończyłam drugi i czekam na trzeci. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #194  
Nieprzeczytane 24-12-2009, 21:43
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Dzięki Waszym opiniom skutecznie zostałam zachęcona do lektury Millenium - właśnie wczoraj przyniosłam z biblioteki i przeczytałam kilka pierwszych stron - zapowiada się ciekawie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #195  
Nieprzeczytane 27-12-2009, 16:52
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech zapraszam do czytania słuchając

Cytat:
Napisał Alunia
Skończyłam 2 tom Millenium. Mocna. Momentami.... za mocna?
Mnie wciągnęła. Czekam na trzecią część.
Jest już trzecia część Millennium

Stieg Larsson - 3. Zamek z piasku, który runął
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #196  
Nieprzeczytane 27-12-2009, 19:40
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Gorąco polecam "Białą gorączkę" Jacka Hugo- Badera. Wstrząsający dokument dzisiejszego społeczenstwa rosyjskiego regionów , gdzie diabeł mówi dobranoc i nie tylko. Kompletny brak kontroli nad tym , co sie dzieje,narkomania, choroby weneryczne, HIV,korupcja panujących, pilnujących tzw porządku.Skrajna bieda ludzi -niewiedzacych co to alc . HIV. Bieda , nie tylko materialna. Jednocześnie bogate duchowo i kulturowo społeczeństwo. Wstrząsajacy dokument dzisiejszego społeczenstwa rosyjskiego. Uwaga- nalezy przeczytac , ale dawkowac .... nie wszystko do zrozumienia dla nas- Polaków. Trudna ksiązka...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #197  
Nieprzeczytane 28-12-2009, 11:30
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Skończyłam 2 tom Millenium. Mocna. Momentami.... za mocna?
Mnie wciągnęła. Czekam na trzecią część.

Teraz zaczęłam
Kiedy płaczą świerszcze - Charles Martin

Ktoś chyba już o niej pisał. Zaczęła się ciekawie.
Poniższe słowa recenzji zachęcają do lektury:

"Kiedy płaczą świerszcze" to niebanalna opowieść o pięknie życia, o miłości i odwadze, o szansach,
które tak łatwo zmarnować oglądając się wstecz."
Pozdrawiam

Czytałam kilka miesięcy temu. Jestem pod jej wrażeniem: jest piękna, przejmująca...Przez wortal www.Granice, na podstawie głosowania internautów, ogłoszona najpiękniejszą książką Lata 2009
Odpowiedź z Cytowaniem
  #198  
Nieprzeczytane 28-12-2009, 11:51
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

A ja dostałam od córci piękne wydanie " TAJEMNE MIEJSCA ".....Briana Haughtona
[;TAJEMNE KRĘGI';' STAROŻYTNE GROBOWCE ';' I NIEZWYKŁE KRAJOBRAZY;]

To tajemnice historii, opracowane na podstawie najnowszych wyników badań naukowych. Fascynująca wyprawa w dziedzinę archeologii,legend oraz intrygujących tajemnic w przeszło trzydziestu zakątkach świata.

Trochę trudno mnie się czyta , bo ma drobny druk, jak w wszystkich zresztą tego typu książkach. Ale poznawanie nowych intrygujących mnie wydarzeń ,miejsc - rekompensuje trud czytania
Zreszta to nie jest książka do przeczytania non stop, trzeba się nią delektować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #199  
Nieprzeczytane 28-12-2009, 19:05
cruella's Avatar
cruella cruella jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wybrzeże
Posty: 106
Domyślnie

Przed świętami "zjadło mi" dwa wpisy o "czytadełkach", więc dziś będzie o trochę poważniejszej lekturze, którą czyta się z przyjemnością. Mam na myśli książki Joanne Harris. To ta od "Czekolady" i kontynuacji pt. "Rubinowe czółenka". Dwie kolejne, które przeczytałam - "Jeżynowe wino" i "Pięć cząstek pomarańczy" obracają się w podobnych klimatach, choć jednocześnie każda jest inna. Ale jest tam wspaniale oddany klimat francuskiej prowincji, jest motyw odrzucenia "obcego" przez wioskową społeczność i ile takim odrzuceniem można uczynić krzywdy... Jest wreszcie pokazanie, że "inny" nie znaczy automatycznie zły. Przy tym wszystkim jest w tych książkach wiele ciepła i szczególnej atmosfery.
Trzecia z jej książek jest inna. Dzieje się w XVII-wiecznej Francji. Bohaterka, aktorka wędrownych trup teatralnych chroni się przed przeszłością w klasztorze. Jednak przeszłość ją tam dopada, zmuszając do walki o siebie i małą córeczkę. Czyta się jak kryminał. Tytuł "Duch z przeszłości"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #200  
Nieprzeczytane 28-12-2009, 20:18
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Gorąco polecam "Białą gorączkę" Jacka Hugo- Badera. Wstrząsający dokument dzisiejszego społeczenstwa rosyjskiego(...) Uwaga- nalezy przeczytac , ale dawkowac .... nie wszystko do zrozumienia dla nas- Polaków. Trudna ksiązka...
Pisałam kiedyś o niej.
Jakby się chciało narzekać na polską rzeczywistość, to po lekturze "Białej gorączki" marudzenie przechodzi na długo!
Też polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 13-09-2009 23:24
Olimpiada 2008 - Nasze Recenzje jolita Różności - wątki archiwalne 44 23-08-2008 11:35
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.