menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 02:09
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Nie trzymam w domu okaleczonego przez miłośnika zwierząt kota. Przez wiele lat miałam kota zdrowego, normalnego, o którego dbałam i który odpłcał mi ogromnym przywiązaniem. Nie mam psa, bo nie mam odpowiednich dla niego warunków ani czasu na jego wyprowadzanie. Za to codziennie widzę i omijam ślady psów miłośników zwierząt, którym wydaje się, że kupy ich pupilków niezwykle upiększają nasze ulice, skwery i parki. Przyznam, że mnie to denerwuje.
Zwierząt nigdy nie krzywdziłam, ale wolę ludzi.
I nie jest mi przykro, że nie wpisuję się w jakiś dziwny Wasz świat, w którym sądząc z Waszych wypowiedzi, dominującą rolę odgrywają zwierzęta.
Miłości do zwierzęcia nie porównuję do miłości do człowieka, bo są to sprawy nieporównywalne.
Krtko mówiąc - uwazam, że wszelka przesada jest niewskazana.

Ostatnio edytowane przez Bianka : 23-08-2007 o 02:17.
  #202  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 07:26
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Z wizytą u ...

Cytat:
Napisał Lila
Tak więc zaiste moja Ty Baburko,Twoje przewidywania na osiągnięcie przeze mnie królestwa niebieskiego,nie pokrywają się z moimi oczekiwaniami....
Drobny element zaskoczenia bywa przyjemny.
Cytat:
Napisał Lila
Ono chyba dla mnie jest gdzie indziej niż dla Ciebie.
To nie ma żadnego znaczenia. W stosownym wątku dopominałam się o dostęp do netu. A tak w ogóle - to przecież ma być Raj dla Ciebie i dla mnie. Trudno byłoby jeszcze dopominać się wspólnego.
  #203  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 07:37
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Bianko,

coś mi się zdaje, że "krzywo" odczytałaś te posty.

Nie przyszło Ci do głowy, że to uczucie do zwierząt jest obok, równolegle do innych uczuć?
Nikt tu nie personifikuje zwierząt. I nie żyje w >dziwnym świecie<

Miłość niejedno ma imię. Inna jest do dziecka, inna do rodziców, mężczyzny, zwierzęcia. Jedna drugiej nie zawadza.
I nie podlega porównaniom. I nie zauważyłam tu "przesadyzmu". Może mam inne oko?

Dobrego dnia Ci życzę
  #204  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 07:44
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Stare zgredy

Cytat:
Napisał Wilhelmina
Są ludzie którzy każdą dobrą ideę, każde dobre drgnienie serca innych ludzi wyszydzą, a przynajmniej umniejszą.
Pożółkli wątrobiarze, złośliwe staruchy, strażnicy wiecznego niezadowolenia z wszystkiego, małostkowi pożeracze każdej odmienności ... , ociekające lukrem jędze - a to już podgatunek.
Od ognia piekielnego racz ich wybawić, Panie, bo przeważnie nie wiedzą, co czynią. W Tobie cała nadzieja, bo mnie się same pięści zwijają.
  #205  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 07:47
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

I nie jest mi przykro, że nie wpisuję się w jakiś dziwny Wasz świat, w którym sądząc z Waszych wypowiedzi, dominującą rolę odgrywają zwierzęta.
Miłości do zwierzęcia nie porównuję do miłości do człowieka, bo są to sprawy nieporównywalne

A szkoda Bianko, bo miłość do zwierzęcia jest z zasady prawdziwa. Nie ma żadnych podtekstów seksualnych, finansowych, czy bytowych.
Dziwię się natomiast, że masz za złe kastrację zwierząt. Widać, że problemy te są Ci mało znane, ale jest tyle for o tematyce bezdomnych zwierząt, że szkoda czasu i zachodu na przekonywanie Cię. Mówisz, że miałaś szczęśliwego, nieokaleczonego kota? Jeśli to był kot wychodzący, to Ty byłaś przyczyną powstania wielu niepotrzebnych kocich nieszczęść. A jeśli niekastrowany był trzymany w domu, to instynkt prokreacyjny nie pozwolił być mu szczęśliwym. Czy widziałaś kiedyś zachowanie kotki mającej ruję i nie mogącej zaspokoić instynktów? Chętnie na to patrzałaś? No cóż, człowiek zniewolił i udomowił zwierzę i powinien za to ponosić przynajmniej odpowiedzialność.
Popieram natomiast sprzątanie po zwierzętach na ulicach. Ten duży problem powinien być szybko rozwiązany.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #206  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 07:48
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Pozdrawiam

Cytat:
Napisał Lila
A ta gromada u mnie jest szczęśliwa.Ci z nich co odeszli,zostali mi w sercu ,pamięci i .....na moim prywatnym cmentarzyku,na który chodzę w dzień św.Franciszka...Gdy zamknę oczy,widzę obraz każdego mojego zwierzaka,a było tego przez pół wieku...
Twój cmentarzyk - Twoja zawartość.
  #207  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 07:54
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Baburko, nie podejmę z Tobą sprzeczki. Jesteś silną, z jakichś powodów twardą i sprawiasz wrażenie bezwzględnej w swych osądach. Tak zachowują się ludzie skrzywdzeni, którzy ubrali się w kolczugę, aby nie można ich już zranić. Mnie łatwo zranić, więc pozdrawiam Cię tylko.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #208  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 08:13
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Żartuję, Kobieto!!!

Cytat:
Napisał Wilhelmina
Mnie łatwo zranić, więc pozdrawiam Cię tylko.
Gdybym miała Ciebie zadrapać, wolałabym odgryźć sobie łapę.
Żebyś Ty widziała mój prywatny cmentarzyk... Już niektóre części wymontowane w celu prezentacji wzbudziły na forum rżenie zielonych pastwisk. Ale jest mój - z niego czerpię siłę i natchnienie.
Pozdrawiam
  #209  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 08:17
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie I nie daj...skosztować...tak zwanej...życiowej...

Cytat:
Napisał Basia
im dłużej żyję coraz bardziej kocham zwierzęta a ludzi coraz bardziej nie lubię.
Coś Ci się nagrzebało. Mam odwrotnie i dobrze mi z tym. Pewnie umrę w pieluchach - ostatnie stadium zdziecinnienia.
  #210  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 08:20
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie No właśnie

Cytat:
Napisał Anielka
ludzi tez lubie,nie wszystkich ale generalnie tak.

Umrzesz zdrowsza. Też na to liczę. Pozdrawiam
-------------------
Wybrańcy bogów umierają młodo.
  #211  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 08:21
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Baburko w necie żart, często wygląda jak nekrolog. Zrozumiałam jednak co mówisz, ale jak na mój gust, to może choć troszkę mniej żartuj?
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #212  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 08:22
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Baburko,

Ty prowokatorka jesteś Niemożliwa podpuszczaczka!
  #213  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 08:24
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Hmmm...

...wątek o miłości, a rozmawiamy o... sprzątaniu po zwierzętach... Jak zwykle w klubie tematy idą swoim torem, a wypowiedzi swoim...
Kocham zwierzaki. Będę się kłócić zażarcie z Feliksem, Bianką i tymi wszystkimi, którzy uczucie miłości przypisują tylko ludziom. To inna miłość - ale przecież miłość! Tak, jak nikt nie neguje miłości do małego dziecka - która przecież także głównie na obowiązkach i odpowiedzialności jest oparta; jak nikt nie zaprzecza miłości do osoby niepełnosprawnej umysłowo, u której z "uczuciami wyższymi" różnie bywa - tak bzdurą jest negowanie miłości ludzi do zwierząt, a tychże zwierząt do ludzi... Ta miłość jest, istnieje! Pewnie, nie łączy się z seksualnością, nie jest też miłością partnerską ... Ale w wielu, bardzo wielu przypadkach - to miłość aż po kres, najwierniejsza z wiernych, bezinteresowna jak żadna inna. I... myślę sobie, że ubożsi o wiele są ci, którzy tej miłości nie przyjmują do wiadomości...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #214  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 08:34
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Masz rację

Cytat:
Napisał Wilhelmina
jak na mój gust, to może choć troszkę mniej żartuj?
Żebyś wiedziała, jak bardzo się cenzuruję. Często całego posta nie przepuszczam. Ładuję od jakiegoś czasu ikonki, znaczy mam świadomość zagrożenia.
  #215  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 08:40
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Alsko,

Cytat:
Napisał Alsko
coś mi się zdaje, że "krzywo" odczytałaś te posty.

Nie przyszło Ci do głowy, że to uczucie do zwierząt jest obok, równolegle do innych uczuć?
Nikt tu nie personifikuje zwierząt. I nie żyje w >dziwnym świecie<

Miłość niejedno ma imię. Inna jest do dziecka, inna do rodziców, mężczyzny, zwierzęcia. Jedna drugiej nie zawadza.
I nie podlega porównaniom. I nie zauważyłam tu "przesadyzmu". Może mam inne oko?

Dobrego dnia Ci życzę

Właśnie o to mi chodziło, że to jest inne uczucie, choć nazywane jest miłością, być może z braku odpowiedniego słowa. O personifikacji zwierząt pisała Małgorzata, ale ja się z nią zgadzam - bardzo często to co piszecie, właśnie na taką personifikację wygląda. A zwierzę - to inny świat, inne myślenie, inna - nie ludzka - inteligencja. Jest przystosowane do innego życia, niż to, które zgotowali mu ludzie.
I "zwierzę" to nie tylko kot i pies.

Wygląda na to, że akurat z Tobą się zgadzam, co mnie naprawdę cieszy
Również pozdrawiam. Wczoraj pracowałam do późnej nocy, może dzisiaj będzie większy luz...
  #216  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 08:41
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Nieee!

Cytat:
Napisał Alsko
Ty prowokatorka jesteś Niemożliwa podpuszczaczka!
Poszłabym na jakieś inne forum, gdyby mnie bawiły pozbawione sensu pyskówki. Wynieśliby mnie stamtąd piętami do przodu. Sprawdziłam, więc wiem. Gdybym chciała się tłuc, uderzyłabym właśnie tam. Przestrzegam kodeksu buszido.
  #217  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 08:45
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Baburko nie chodż na zadne inne forum,czasami trudno sie z Toba zgodzic,ale to dobrze,ze masz odmienne zdanie .A ten kodeks buszido?to co za stwór?Czyzby prawa buszu?Pozdrawiam i milego dnia zycze.__SUN3.gif
  #218  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 08:47
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Wilhelmino,

Cytat:
Napisał Wilhelmina
I nie jest mi przykro, że nie wpisuję się w jakiś dziwny Wasz świat, w którym sądząc z Waszych wypowiedzi, dominującą rolę odgrywają zwierzęta.
Miłości do zwierzęcia nie porównuję do miłości do człowieka, bo są to sprawy nieporównywalne

A szkoda Bianko, bo miłość do zwierzęcia jest z zasady prawdziwa. Nie ma żadnych podtekstów seksualnych, finansowych, czy bytowych.
Dziwię się natomiast, że masz za złe kastrację zwierząt. Widać, że problemy te są Ci mało znane, ale jest tyle for o tematyce bezdomnych zwierząt, że szkoda czasu i zachodu na przekonywanie Cię. Mówisz, że miałaś szczęśliwego, nieokaleczonego kota? Jeśli to był kot wychodzący, to Ty byłaś przyczyną powstania wielu niepotrzebnych kocich nieszczęść. A jeśli niekastrowany był trzymany w domu, to instynkt prokreacyjny nie pozwolił być mu szczęśliwym. Czy widziałaś kiedyś zachowanie kotki mającej ruję i nie mogącej zaspokoić instynktów? Chętnie na to patrzałaś? No cóż, człowiek zniewolił i udomowił zwierzę i powinien za to ponosić przynajmniej odpowiedzialność.
Popieram natomiast sprzątanie po zwierzętach na ulicach. Ten duży problem powinien być szybko rozwiązany.

Kota chowałam wtedy, kiedy było to możliwe. Był taki kilkunastoletni okres w moim życiu, kiedy kot mógł spokojnie wychodzić sobie na dwór i nikomu nie wadził, ani jemu nie wadzono. Kiedy go dostałam, to była mała kupka nieszczęścia, wygłodzona i brudna. Miał u nas dobrze, o wiele lepiej, niż mają te biedaki trzymane całe życie w zamkniętych mieszkaniach. Więc nie ma mi co opowiadać o odpowiedzialności. Przecież nic nie wiesz o mnie, prawda Wilhelmino?
Dobrze, że chociaż popierasz mnie w sprawie sprzątania po psach. A ciekawa jestem, czy któraś z Was sprząta po swoim pupilku?
Takie małe złośliwe pytanko. A co tam. W świetle tego, co pisze tu Baburka (do mnie?) to to jest pestka.
  #219  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 08:48
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Anielko,

Cytat:
Napisał Anielka
Baburko nie chodż na zadne inne forum,czasami trudno sie z Toba zgodzic,ale to dobrze,ze masz odmienne zdanie .A ten kodeks buszido?to co za stwór?Czyzby prawa buszu?Pozdrawiam i milego dnia zycze.Załącznik 5449
Kodeks bushido, to kodeks japońskich samurajów.
Pozdrawiam.
  #220  
Nieprzeczytane 23-08-2007, 08:50
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Anielko

Cytat:
Napisał Anielka
kodeks buszido?to co za stwór?Czyzby prawa buszu?
Honorowy kodeks samurajów, kurna... Taki międzywojenny Bodziewicz, czyli oficerki na glanc.
Pozdrawiam
Zamknięty Temat


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Cholesterol - bajka o dobrym i złym bracie - komentarze Ewa54 Ogólny 62 04-05-2013 16:20
Listy o miłości............. annaxx Miłość, przyjaźń, związki, samotność 29 21-02-2012 22:36
Maj-miesiąc miłości Sunshine Miłość, przyjaźń, związki, samotność 367 23-06-2008 17:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.