menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 25-06-2012, 12:09
poduszyciel poduszyciel jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 48
Domyślnie

hm... hm...hm... tak sobie czytam i tak sobie myślę...Pomiędzy czysta wiarą, a czystą nauką jest cała gama rzeczy o których nie śniło się filozofom...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #202  
Nieprzeczytane 26-06-2012, 09:21
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"Jezu moj Jezu czemus mnie opuscil ?".

Wielu o to zapytalo/wypowiedzialo w przyplywie SZCZEROSCI nie tylko naszego STWORCE podczas calego swego dlugiego czy krotkiego zycia w roznych sytuacjach zyciowych,czesto w momentach zagrozenia zycia swego lub innych.

Czesto ludzie naduzywaja slowa JEZUS w roznych sytuacjach, nawet przy wzajemnych spotkaniach ,takze w internetwoych dyskusjach.

To slynne zawolanie (czesto) bezmyslne : " O Jezuuuuuu !" wymknelo sie i ateistom lub innym niedowiarkom w jezyku naszym, polskim.

Jezus , SYN Boga za swego zycia ziemskiego tez zwrocil sie do Boga Ojca jak (oznajmia pismo) ale w innej formie i tresci niz czesto robil i robi bezmyslny czlowiek - czy uslyszal odpowiedz ???

Moze wiec bez filozoficznych dociekan odpowiemy sobie sami kiedy nam BOG pomaga a kiedy nie,KIEDY NAS OPUSZCZA,kiedy dopadaja nas rozne problemy zyciowe ,w tym choroby i kleski,bywa SMIERC ?

Ja osobiscie zwracalem sie do NIEZNANEGO MI BOGA kilka razy w zyciu i mozecie mi wierzyc lub nie, zawsze otrzymalem pomoc nawet w przypadku zagrozenia zycia najblizszych mi osob jakimi sa we wlasne dzieci.

Uwierzcie,ze BOG WYSLUCHUJE PROSB LUDZKICH.

Warunek ,ze TY CZLOWIEKU PROWADZISZ UCZCIWE SPRAWIEDLIWE ZYCIE.
NIE CZYNISZ NIKOMU KRZYWD !
A jezeli juz je uczyniles (krzywdy) naprawisz swe bledy i uczynisz ZADOSCUCZYNIENIE !!!

Zapamietajcie to sobie wszyscy ,tak starzy jak i mlodzi.
To moja Serdeczna rada.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #203  
Nieprzeczytane 26-06-2012, 11:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Cytat:
senior AP napisał-
Ja osobiscie zwracalem sie do NIEZNANEGO MI BOGA kilka razy w zyciu i mozecie mi wierzyc lub nie, zawsze otrzymalem pomoc nawet w przypadku zagrozenia zycia najblizszych mi osob jakimi sa we wlasne dzieci.
Seniorze AP mam takie pytanie do ciebie jak wszyscy katolicy się modlili o zdrowie dla naszego rodaka JPII / Kar.Wojtyła/ tyś się jak modliłeś? Przecież piszesz że wszystkie twoje prośby spełnia Bóg .
Uwierzcie,ze BOG WYSLUCHUJE PROSB LUDZKICH.
chcę w to uwierzyć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #204  
Nieprzeczytane 26-06-2012, 11:46
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Modlitwa a bezposredni zwrot do Boga w innej formie niz "oklepana" modlitwa roznia sie !

Ja mam swoje modlitwy i swoje "zwroty" do Boga .
Z ksiazeczek do nabozenstwa korzystalem tylko w laatch dzieciecych i we wczesnej mlodosci ,pozniej moje uczestnictwo w religii i wierze bylo inne niz tych we wiekszosci chrzescijan polskich.
Dzisiaj tez jest inne przy koncowce mego zycia i wyznam szczerze, droga moja do Boga jest inna ,tak samo jak modlitwy i prosby,w dodatku bez posrednikow.

Ktos to moze uznac za odstepstwa,inny/inna za novum,jeszcze iny za herezje lub nawet bluznierstwo !

Za Karola Wojtyle nigdy sie nie modlilem ani tez nie bylem nim "zauroczony" tak samo jak i za innym ksiedzem ,w tym wlasnym rodzonym bratem duchownym zakonnym,ktory zdjal habit po 9 latach kaplanskiego zycia zakonnego.

Uwazam,ze Bog wsluchuje sie w modlitwy kazdego czlowieka ale spelnia tylko prosby do Niego osobiscie "zanoszone",szczere i wylewne ,bez "oklepanych paciorkow" .

Byc moze powyzszymi stwierdzeniami kogos zaskakuje lub...... ale pisze o tym szczerze i bez zadnej obludy czy faryzejstwa.

Jeszcze raz podkresle :

BOG NIE POTRZEBUJE POSREDNIKOW DO SIEBIE !
Wiem to z wlasnego zycia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #205  
Nieprzeczytane 26-06-2012, 14:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Woda gasi płonący ogień, a jałmużna gładzi grzechy”. To cytat z biblijnej księgi Syracha. Zgadzasz się z tym? Wesprzyj dzieło: pogotowieduchowe.pl i tych wszystkich, którzy zwracają się do nas o pomoc. Niech nie zabraknie tych, którzy podzielą się z tymi, którzy potrzebują.
o. Benedykt Pączka OFM Cap
Ul. Loretańska 11
31-114 Kraków
Inteligo: 50 1020 5558 1111 18710850 0036
http://www.pogotowieduchowe.pl/jalmuzna Pomoc kapłanów bez względu na dzień i godzinę

Masz dużo grzechów ? możesz skorzystać z okazji Seniorze z klubu senior Cafe podano konto , jutro możesz nie mieć szansy.Jednak internet zbliża i nie potrzeba się ruszać z domu....."Modlitwa to nasza nadzieja – to lekarstwo na nasze życie i dusze. Nasz pomysł objeli swoim patronatem modlitwy zakony klauzurowe – które dniem i nocą modla się za dzieło Kościoła, za nas i za tych którzy trafią do naszej izby przyjęć...."

Każdy z nas wybiera, wybory są zawsze indywidualne jeden modli się sam inny w większym gronie.Seniorzy zawsze macie wybór czy większe grono modlące się czy indywidualna modlitwa pomoże że Bóg tą prośbę wysłucha .
Senior AP preferuje modlitwy indywidualne ja uważam że większą wagę mają modlitwy grupowe . Wybór należy do was ? Tak sam jak wybór Boga do którego się modlicie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 01:27
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ja nie neguje modlitw grupowych,
"w grupie zawsze wieksza sila" ale czy u Boga ,ktory zna,ma inne sily - JEST WSZECHMOCNY i ludzka zbiorowa sila jest mu konieczna,a moze zbedna ?
Byc moze zbiorowa sila ludzka i modlitwa inaczej odzialywuje na Boga a inaczej napewno na czlowieka/ludzi/narody.
Mowi sie nawet o potedze zbiorowej modlitwy,o strachu niedowiarkow w obliczu smierci.
Inne tez jest dzialnie czlowieka w Imie Boga,w tym ogniem i mieczem !

Piszac czy mowiac o tym wchodzimy na pogranicze roznych cudow historycznych dziejacyh sie na polach bitew i wojen.
Bywalo,ze mniej liczniejsi i slabsi odnosili zwyciestwa nad poteznymi wrogami.
Byc moze stanie sie to i we wspolczesnych czasach,kiedy ludzkosc z piesnia na ustach stanie w obronie prawdy,sprawiedliwosci i suwerennosci.

Jak narazie zwycieza zlo a nie dobro panoszy sie KLAMSTWO zamiast PRAWDY, mimo tylu modlitw indywidualnych i zbiorowych w katolickiej Polsce.

Co na to cudowna Czestochowa i jej zacni i godni oo. Paulini wraz z Czarna Madonna - Matka Boza Opiekunka ludzi ???

"Sluchaj o Jezu jak Cie chwali lud,sluchaj ach sluchaj uczyn z nami cud ...." - tyle wspanialych polskich koscielnych piesni,tyle zanoszonych modlitw i co sie z Polska stalo ???

Nie jeden pyta gdzie jest Bog ,GDZIE JEST CHRYSTUS KROL ?
GDZIE JEST KROLOWA POLSKI MATKA BOZA ???

Czy znamy zdanie Boga na NASZ POLSKI TEMAT,znamy Jego PLANY co z Polska i narodem POLSKIM zamierza ,co stanie sie ???
Nie jeden juz Polak stracil nadzieje i wiare,inni zwatpili a jeszcze inni mysla ze tak byc powinno,ze tak chce Bog.
Gdy do tego jeszcze dodamy " w krzyzu cierpienie, w krzyzu zbawienie dopelnia sie "kielich goryczy" !

Takiego wybralismy sobie Boga ?
A moze takiego Boga i swietych nam narzucono w okreslonych celach ???
Podyskutujmy szczerze bez fanatyzmu religijnego i odsylania do pism swietych czy zakonow opiekunczych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 08:47
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Senior A.P. czy jesteś szamanem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #208  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 10:29
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nie jestem KLAMCA a tym bardziej FARYZEUSZEM.

IDE ZA PRAWDA i ZYJE W PRAWDZIE !

Czyncie tak wszyscy a wlos Wam z glowy nie spadnie .

ZLODZIEJ i KLAMCA a tym bardziej BANDYTA ZGINIE !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #209  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 11:36
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła

Jeśli chodzi o forum KSC, większość moich postanowień dot. ograniczeń postowych diabli ogoniaści biorą... przywołując diabły, nie uchybiam katolikom, bo nie chrześcijaństwo (judaizm też nie!) diabła wymyśliło. Mogę więc spokojnie go wykorzystywać, bez obrazy.
Przypominam, także w tym wątku, orzeczenie Europejskiej Komisji Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie Matki Boskiej w masce gazowej na okładce tygodnika Wprost:
"...członkowie wspólnoty religijnej muszą tolerować i akceptować negowanie ich przekonań religijnych, a nawet propagowanie zasad wrogich ich wierze..."
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,345
proponując wiele tolerancji obydwu stronom. Polska nie jest krajem wyznaniowym i dlatego wolno jest mieć różne opinie.

Nieustająco zadziwia mnie wiedza n/t boskich upodobań. Osobiście nie wiem, czy ważniejsze dla Boga (nie tylko chrześcijańskiego) są modlitwy grupowe czy indywidualne a może medytacje lub dobre życie... myślę natomiast, że nie wszystkie prośby są spełniane, choć zakładam, że są wysłuchane... dlatego Wacławie, nie dziw się, że modlitwa o życie wieczne na Ziemi nie została spełniona. Byłoby to naruszeniem kosmicznego porządku.
Myślę także (jak już zaczęłam myśleć – trudno skończyć), że konieczne jest powoływanie się na pisma i święte księgi. Intuicja jest ważna, ale nie jest argumentem i nie przekona dyskutanta. Dlatego Seniorze AP nie przekonałeś mnie w żadnej kwestii, nawet w tej, że Bóg opuszcza człowieka. Myślę, że nie opuszcza, że jest wręcz odwrotnie – człowiek odchodzi od Boga.

Jezus Chrystus jest Królem Wszechświata (święto - 22 listopada), pytanie gdzie jest Chrystus Król... brzmi... hm, tak jak brzmi.

Jeśli zaś chodzi o cuda... jest ich znacznie mniej... bo nauka potrafi wiele z nich wyjaśnić. Także tych historycznych, o których piszesz bardzo enigmatycznie – żadnym się nie podparłeś, a szkoda!

Jeszcze jedno... spotykam się z zarzutami, że w wątku wypowiadają się ateiści (od siebie dołożę agnostyków i innowierców, bo pewnie też nie powinni – uczuć nie mają i nie myślą)... przypominam, forum jest świeckie, wszyscy mamy prawo głosu. Nie może być tak, że na temat religii wypowiada się tylko wierny. Poprzez przeznaczanie części naszych podatków na kościoły i związki religijne, mamy także prawo rozmawiać o ich finansowaniu.

Większość z nas – forowiczów jest bardzo dorosła. Nie jest łatwo zmienić przekonania czy wyznanie... sądzę, że oprócz ugruntowanych, wręcz betonowych, poglądów istnieje grupa poszukująca. I tej nie przekreślałabym zbyt łatwo. Poszukiwanie, droga, są równie cenne co bezgraniczna wiara. Jedno i drugie powinniśmy szanować, nie zapominając o tym, że zdeklarowany ateista także jest Człowiekiem.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #210  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 12:23
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Nie jestem KLAMCA a tym bardziej FARYZEUSZEM.

IDE ZA PRAWDA i ZYJE W PRAWDZIE !

Czyncie tak wszyscy a wlos Wam z glowy nie spadnie .

ZLODZIEJ i KLAMCA a tym bardziej BANDYTA ZGINIE !!!

Ja tylko pytałam czy jesteś szamanem.W Twoich postach wszystko jakoś tak bul, bul, bul, bulgocze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #211  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 12:54
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Faktycznie bedac w kuchni ,widzac i slyszac gotowanie w garnku - jest "bulgotanie" ale wystarczy wyjsc z kuchni i juz nie ma bul,bul,bul.

Mila "ostatku" !
Cenne uwagi,mnie trafiaja do przekonania i biore je sobie do serca a trawie rozumem ale wyznam CI SZCZERZE :

W BOGA TO JA NA SWOJ SPOSOB WIERZE !

Wierza w Boga (tego lub innego) lub nie wierza tez inni ,to ich wybor .
Narzucanie zas wszelkich wierzen i przekonan innym, jest dla mnie tym czym wchodzenie do domu nieznanych mi ludzi bez zaproszenia ,bez zapowiedzi,bez pukania.

To jest portal (takie mam przekonanie ) seniorow ,wiec napewno wszyscy jestesmy nie tylko dorosli ale z ogromnym bagazem doswiadczen zyciowych przydatnych nie tylko do dzielenia sie nimi miedzy nami ale i dla mlodszych pokolen,ktore bladza.
Wiem,ze tu zagladaja,chocby i nasze wnuki czy dzieci,co napewno im sluzy w poszerzaniu swej wiedzy na swiat i zycie.

Co do "podatkow na Kosciol" to wiele nalezy zmienic ale to nadaje sie na oddzielny temat,tym bardziej,ze na Kosciol Romano-Catolic obecnie jest nagonka .

Fajnie,ze "ostatek" nam duzo wyjasnia - Dzieki !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #212  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 14:29
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła Seniorze AP,

wiara jest zawsze osobistą sprawą Człowieka. Staram się o niej nie mówić, a już na pewno nie oceniać. Rozmawiam o religiach; o ich założeniach, rozwoju i dogmatach. Nie można także mówić o narzucaniu wiary... można narzucić religię, choć - mam nadzieję - w epoce 'globalnej wioski' będzie to coraz trudniejsze - cjdu.

Wiedza czerpana z for rozmaitych może nie mieć żadnej wartości, a co gorsze – ona, ta wartość niby, może być kiepskiej jakości. W sporach rzadko wygrywa argumentacja, częściej maczuga. Co prawda, istnieją fora, na których przeważa siła faktu, nie głosu a posty nic nie wnoszące do dyskusji mają krótki żywot... ale takich jest mało i najczęściej są zamknięte przed postronnymi.
Internet jest wielkim śmietnikiem, przeważa chłam i bełkot. Trudno jest znaleźć perłę, aczkolwiek i to się zdarza. Wiem, że młodzież lubi dr Google... najprostsza i bezproblemowa droga do wiedzy... pretensji nie mam, bo źródła pisane też bywają różne, bardziej i mniej rzetelne. Mam za to nadzieję, że lepiej sobie radzą z wybieraniem niż starszaki, bo nam jakoś ten szacunek do słowa pisanego w główkach się zakodował.

Cytat:
Napisał Senior A.P.
/.../ na Kosciol Romano-Catolic obecnie jest nagonka /.../
Dowody poproszę. Bez nich nie ma dalszej rozmowy nt. Ze swojej strony pytam, czy poniższa lista jest dowodem na nogonkę i prześladowanie KK:
  1. wszystkie uroczystości państwowe zaczynają się nabożeństwem;
  2. tak samo zaczyna się rok szkolny;
  3. w szkołach i przedszkolach nauczana jest religia zamiast/lub etyki ew. wiedzy o religiach, uczeń jest pozbawiony wyboru. Etyka jest nauczana w 2,4% polskich szkół;
  4. stopień z religii, wliczany do średniej ocen, na świadectwie szkolnym. Nie muszę dodawać, że ocena w pewien sposób stygmatyzuje niewierzących;
  5. wszechobecność symboli religijnych także w urzędach, szpitalach, więzieniach a nawet sklepach monopolowych;
  6. poświęcanie wszystkiego: poczynając od kredek i tornistrów na drogach, mostach i lokomotywach kończąc;
  7. KK wpływa na prawodawstwo państwowe (in vitro, eutanazja, aborcja, stosunek do homoseksualistów, etc);
  8. duchowieństwo (wszystkich wyznań) jest uprzywilejowane w sprawach podatków, składek emerytalnych, etc. KK w tym przoduje ze względu na liczebność i siłę przebicia – np. Fundusz Kościelny;
  9. kościelne majątki są własnością Watykanu, praktycznie pozostają poza kontrolą;
  10. Konkordat, do którego dopasowano polskie prawo...
Nie chcę wyliczać za długo, choć to i owo w zanadrzu trzymam. Podam jeszcze przykład z naszego kaesowego podwórka: katolik ma bardzo wrażliwe uczucia, których obrazić nie wolno nawet cieniem krytyki; ateistę można obrażać do woli. Piszę nie dlatego, że mam nieodpartą ochotę przykładania wierzącym... szanuję wszystkie religie... ale nie mogę pogodzić się z brakiem szacunku do Człowieka. Każdego Człowieka, wierzącego, agnostyka, ateisty...

Od dłuższego czasu zadaję pytanie: jak to się dzieje, że katolicką większość - 95% (wg szacunków KK) społeczeństwa , prześladuje garstka innowierców i ateistów? I w jaki sposób owo prześladowanie się objawia??
Nie uzyskałam odpowiedzi. Pytanie wisi w kilku wątkach... może Ty mi odpowiesz, może z daleka lepiej widać? Bo mnie się wydaje, że prostą drogą zmierzamy do formuły państwa wyznaniowego.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #213  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 16:49
amber amber jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 44
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek

poświęcanie wszystkiego: poczynając od kredek i tornistrów na drogach, mostach i lokomotywach kończąc;
Widziałam uroczyste poświecenie plaży w jakiejś nadmorskiej miejscowości. Oficjele i X biskup chodzili po piaseczku i wdzięcznie się żegnali, a następnego dnia na plaży leżały rozebrane do rosołu dziewczyny...Jak do tej pory nie widziałam większej parodii religijnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #214  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 22:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

http://natemat.pl/20867,wiezienie-za...nawet-w-iranie Ostatku piszesz o dialogu ale z kim ? rozhisteryzowaną grupą ludzi z czarnymi na czele?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #215  
Nieprzeczytane 28-06-2012, 11:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Cytat:
Dowody poproszę. Bez nich nie ma dalszej rozmowy nt. Ze swojej strony pytam, czy poniższa lista jest dowodem na nogonkę i prześladowanie KK:
Może do listy tych 10 /obrażonych skojarzeniem się cyfry 10 z cyfrą inną z Bibli przepraszam
/ dołożę kwiatek z naszego Sejmu http://www.youtube.com/watch?v=0iM7zhr_dDs .Posłuchajcie tej wypowiedzi ,też ciekawe jest że dane osobowe zbierane przez instytucje jak KK w Polsce są wyłączone z pod kontroli Inspektora Danych Osobowych jak Polski wywiad.

Co wyznawcy Jehowa mogą powiedzieć na temat pedofilii czy takie przypadki są u nich zdarzają i czy mają ustalone reguły postępowania? http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...seksualne.html Czy nie uważacie że przyznanie przez Sąd 600 zł odszkodowania dla poszkodowanych to nie za dużo ?
Przecież to ksiądz katolicki ,nasz duchowy przywódca ?

Po wyborze Boga przed wyborem kościoła trzeba się głęboko zastanawiać ale wybór należy do ciebie..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #216  
Nieprzeczytane 29-06-2012, 12:19
bhu bhu jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 65
Domyślnie

"Bo mnie się wydaje, że prostą drogą zmierzamy do formuły państwa wyznaniowego."
A mnie się wydaje, ze od wieków mieszkamy w państwie wyznaniowym...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #217  
Nieprzeczytane 29-06-2012, 13:10
poduszyciel poduszyciel jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 48
Domyślnie

Cytat:
Napisał bhu
"Bo mnie się wydaje, że prostą drogą zmierzamy do formuły państwa wyznaniowego."
A mnie się wydaje, ze od wieków mieszkamy w państwie wyznaniowym...
__________________
Bez przesady, był krótki moment, kiedy KK spełniał najpiękniejszą ze swoich funkcji, czyli podtrzymywanie ducha patriotyzmu. Ale drogo kazał sobie za to zapłacić. Ja wybieram Boginię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #218  
Nieprzeczytane 29-06-2012, 13:36
bhu bhu jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 65
Domyślnie

Ja pamiętam czasy swojej szkoły podstawowej, gdzie najwazniejsza funkcję pełnił ksiądz- nie żaden dyrektor. Z tego co wiem, w niektórych szkołach na wsiach nadal tak jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #219  
Nieprzeczytane 01-07-2012, 10:02
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"Rozprawa miedzy Panem,Wojtem i Plebanem" trwala i trwa !
To samo z "danina dla cesarza i dla Boga".

Zapytam wiec przy tym wszelkich znawcow :

Czy Bog potrzebuje ofiar,jezeli tak, to jakich ?
"Cysorze" zawsze potrzebowali ofiar/danin i potrzebuja po dzis dzien (wcale nie male).

Barany i owce zawsze przeganiano z z roznych pastwisk (wyzartych i wyslych) na nowe i "pasiono" je,przy tym pasli sie i pasterze.

Dzisiaj przy obecnej swiadomsoci globalnej z "baranami i owcami" jest i moze byc roznie,bo przeciez wiadomo ,ze ich droga konczy sie "na uboju",ofiary calopalne minely.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #220  
Nieprzeczytane 01-07-2012, 10:59
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Cytat:
Napisał bhu
A mnie się wydaje, ze od wieków mieszkamy w państwie wyznaniowym..
.
Od wielu wieków może nie... władcy z dynastii Jagiellonów byli jeszcze tolerancyjni. Pierwsza kara śmierci, wyrok na ateistę - K. Łyszczyńskiego został wykonany za panowania J. Sobieskiego. O współczesnej sytuacji i powolnym przekształcaniu się w państwo wyznaniowe pisaliśmy w wątku: "Granice tolerancji".
Cytat:
Napisał senior A.P.
Zapytam wiec przy tym wszelkich znawcow :
Czy Bog potrzebuje ofiar,jezeli tak, to jakich ?
A ja myślałam, że Ty nam o tym powiesz... wszak chwalisz się bliską i dobrą relacją z Najwyższym.

PS - sorry, dziesiątka w wyliczance tak jakoś sama wyszła... bez żadnych skojarzeń.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak trwoga to do Boga ewikomega Społeczeństwo 42 18-12-2012 11:31
Co wypada robić seniorowi? - komentarze Mar-Basia Ogólny 497 17-10-2012 19:19
Stary człowiek = chory człowiek? Seniorzy w Polsce - komentarze elzbietab44 Ogólny 10 19-09-2011 10:37
Wszystko W Rękach Boga Prefekt Społeczeństwo - wątki archiwalne 51 27-07-2009 07:36
wybrał wolność ... Kazimierz Polityka - wątki archiwalne 16 04-12-2008 22:12

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.