menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 00:38
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Haniu...

Aja chyba wiem. Po głębszym zastanowieniu...jak po nitce do kłębka,
doszłam do wniosku oczywistego jak sama oczywistość.
Haniu, pomyśl..jeżeli nas tych szukających jest mało, to znaczy ,że mało jest ludzi którzy mają to czego my szukamy. Mają w realu, znaleźli tutaj,
albo szczęśliwcy którzy mają i w seniorku i w realu.
Tak myślę czy wina nie leży w nas samych, no bo w kim?.
Kogo obarczyć wina, że nie udzielamy się w takich czy innych watkach...
artystycznych - bo nie mamy w sobie weny, graficznych, bo nie mamy tych uzdolnień, albo jak w moim wypadku, wiek już nie ten., politycznych. bo nie lubimy polityki itd. Po prostu...nie umiemy czy nie możemy ze względów obiektywnych znaleźć dla siebie miejsca. To nie nas odrzucono, to my będąc trochę tu ,trochę tam - przestałyśmy bywać na danych watkach, bo porostu nie leżały nam z takich czy innych względów. Pomyśl, gdybyś miała np. zadatki graficzne, muzyczne, poetyckie - czy nie uczestniczyła byś w którymś z nich.?. Na pewno tak. Gdybym ja , dla przykładu nie była taka gapa, nie - może inaczej , nie była w tym wieku jakim jestem, a kocham przyrodę i fotografię, to czy nie udzielała bym się czynnie w odpowiednich wątkach?, tak i jeszcze raz tak. I nie był by nawet przeszkodą mój wiek. Bo nawet bez dalszych wędrówek czy wyjazdów, znalazła bym obiekty do fotografowania. I byłabym spełniona i zadowolona,a będąc w takim wątku w którym łączy pasja, łatwo o znalezienie tej bratniej duszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #202  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 00:39
jolka5652's Avatar
jolka5652 jolka5652 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1 224
Domyślnie

Napisał hania48
Jadziu ja też wierzę w złą energię,
którą przekazują niektórzy ludzie tzw.
''wampiry energetyczne''- ja od razu to wyczuwam
w kontaktach osobistych i unikam takich.


Jadziu ja także wierzę w wampiry energetyczne, a dlaczego
opowiem, otóż miałam koleżankę - przyjaciółkę, przychodziła
do mnie często, a ja po jej wizycie byłam jakaś poddenerwowana
ba nawet moje koty reagowały na nią, chowaniem się po kątach,
mąż mi mówił pogoń ją, bo jest w niej coś złego, ale ja tylko
się śmiałam, ale jak przyszła do mnie i zachwyciła się moim
storczykiem który dostałam od męża i po tygodniu ten
kwiat mi padł, zaczęłam się zastanawiać, czy to nie ona mi
go zauroczyła, zaczęłam się jej przyglądać i doszłam do wniosku
że po każdej jej wizycie jestem osłabiona, mam negatywny stosunek
do życia, moje kwiaty padają, a koty śpią całymi dniami,
od dwóch lat nie zapraszam jej do siebie i wierzcie mi lub nie
kwiaty pięknie rosną, koty przestały chować się po kątach
wykreśliłam ją z mojego życia,nie spotykamy się, ale nie żałuję
śpię spokojniej.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #203  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 01:14
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Jolka 5652

Jolu, nie doświadczyłam czegoś takiego, chociaż słyszałam nie raz.
Ale doświadczyłam nie raz czego innego.
O tuż , spotykałam na swojej drodze życia ludzi do których już przy pierwszym kontakcie czułam nie chęć.Niby wszystko było okej, a jednak nie dążyłam
do następnych kontaktów, a wręcz unikałam. Pomimo, że nic przykrego, namacalnego nie doświadczałam od nich. To było coś duchowego. Własnie określałam ,że emanuuje z nich zła energia.
Taki aktualny przykład. Już , tak na marginesie jakiegoś postu , wspominałam o tym. Mieszkam na zamkniętym , raczej młodym z racji wieku jako osiedla, jak i wieku ludzi mieszkających tu. Nie ma tu osób w przybliżonym do mojego wieku. Po za jedną, jedyną. Śledziłam każda nowo budującą się rodzinę z nadzieją ,że wreście musi sie w koncu ktoś taki znaleźć.
No i wreszcie doczekałam się. jak ja się ucieszyłam. Poznałyśmy sie szybko, bo z widzenia znałyśmy się , gdy mieszkałam jeszcze w blokach.
Nie stety, przy bliższych kontaktach, spacerach z pieskami, coraz bardziej ta osoba, zniechęcała do siebie. Przychodziłam do domu zamiast zrelaksowana, to nerwowa, rozdrażniona. Doszło do tego , że zaczęłam jej unikać. Ja potrzebowałam relaksu, a nie dołowania przez jej sposób bycia,
natrętne opowiadania w kółko tego samego, brak jakich kolwiek zainteresowań, po za pracą jej męża i trudem prowadzenia warsztatu.
Ido tego jej nie estetyczny wygląd drażnił mnie , bo w końcu była nauczycielką . Może, ja mam zbyt wygórowane wymagania, i dla tego trudno mi otrzymać jakąś znajomość dłużej.
Ale i w kilku wypadka to wlasnie ta toksyczność odgrywała wielka rolę w utrzymywaniu niektórych znajomości. I w to wierzę, że są ludzie toksyczni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #204  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 09:31
jolka5652's Avatar
jolka5652 jolka5652 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1 224
Domyślnie

Jolino masz zupełną rację, są ludzie przy których przebywanie kończy się bólem głowy
i ogólnym zmęczeniem, ja gdy doświadczam takich sensacji staram się jeżeli to
jest możliwe unikać tych ludzi, ale nie zawsze się udaje, np w pracy nie jest to możliwe
to wtedy wyobrażam sobie, że między mną a tą osobą jest szklana tafla, która
oddziela mnie od tej osoby, pozwalając mi ją widzieć, jednocześnie mam taką
psiapsiółkę, która ma w sobie tyle pozytywnej energii, że jak już mi się nic nie chce,
to spotykamy się i jak to ona mówi - ładuję akumulatory - przy niej, moja Elcia wie,
że jest dla mnie taką właśnieładowarką , ona zresztą też twierdzi,
że przy mnie wypoczywa i tak obie ładujemy dobrą energię w swoje ciała.
Chciałam powiedzieć także, nie wiem czy się nie powtarzam, że pobyt na forum seniorka
sprawia mi wiele przyjemności, lubię wpadać na forum i trochę pogawędzić,
moje koleżanki są jeszcze pracujące, -ja z resztą też pracuję i opiekuję się wnusiami,
-ale znajduję czas na pogaduchy, a one nie mają czasu na spotkania,
bo wnuki, gonitwa za forsą i jak to jedna określiła święty spokój jest najważniejszy
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #205  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 10:10
zenio zenio jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 293
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama5
Nigdy nie byłam i nie jestem " przebierańcem " i nie zgodzę się z tym , że tak jest w sieci.Jeżeli ktoś jest dwulicowy czy z natury czy dla potrzeb chwili takim będzie i w realu i tutaj.Może ja nie mam umiejętności takiej metamorfozy, ale i nie widzę jej celowości .Jeżeli chcę znaleźć bratnią duszę , muszę być sobą by znaleźć swój odpowiednik psychiczny , czyli kogoś z kim potrafię się porozumieć mimo róznic w pewnych kwestiach.To nie musi być moje lustrzane odbicie tylko ktoś z kim dobrze mi się rozmawia - bez udawania.


Nie rozumiem co znaczy "przebierańcem"??

Człowiek ma jedno oblicze tylko w różnych postaciach. W pewnych sytuacjach odchodzi od swojego standardowego schematu postępowania. Najczęściej tak dzieje się gdy walczy o dostatek dla siebie i najbliższych lub o swój byt (życie). Taka natura siedzi w każdym człowieku, który ma psychikę. To nasza psychika powoduje, że np: żona inaczej zachowuje się do męża i dzieci, inaczej w pracy, a jeszcze inaczej w sanatorium. Człowiek jest istotą inteligentną przez co może być wielolicową. Wiadomo bowiem nie od dziś, że "tylko krowa nie zmienia poglądów". Będąc tu w KSC każda osoba buduje swój wizerunek na podstawie swojej fantazji, która podpowiada co ma napisać, jaki awatar wkleić, co napisać o sobie, na ile kurtuazyjnie wypowiadać się i jak prezentować swoje poglądy. Są takie osoby, które budując swój wizerunek stosują totalną ściemę, ale są też takie, które po prostu nad tym nie zastanawiają się i prowadzą korespondencję taką jaką umieją. Jeżeli ja nie mam wykształcenia i tym samym umiejętności napisania pięknego wypracowania o sobie to używam sformułowań krótkich, prostych i ogólnych przez co mogę w oczach czytelników uchodzić za ściemniacza i kłamczucha. Noim zdaniem szalenie trudno jest być dwulicowym wirtualnie ponieważ trzeba by było stosować dwa i więcej style wypowiadania się. Nawet zawodowi literaci rzadko kiedy taki talent ujawniają.
Każdy z seniorów ma swój bagaż doświadczeń i zasób wiedzy. Bratnia dusza (cokolwiek to znaczy) to nie jest gruszka na wierzbie i w sieci gotowca nie znajdziesz. Trzeba zacząć od porozmawiania z drugim człowiekiem. Trzeba postarać się aby ta rozmowa była interesująca dla drugiej osoby. Dlatego stosunkowo pewnym sposobem na interesującą rozmowę są pogaduszki o swoim hobby. Szukamy więc osób, które mają takie samo hobby np: spacery z psem, wycieczki rowerowe, zbieractwo biletów komunikacji publicznej, literatura piękna, poezja itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 10:40
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Zgadzam się jak najbardziej z Waszymi wypowiedziami, lecz pamietajmy, ze nie ma magazynu z przyjaciólmi, do ktorego można sobie wejść i wybrać według upodobań, Znaleźć i mieć prawdziwego przyjaciela jest sprawą dwojga ludzi, którzy muszą nadawać na tych samych falach, co wcale nie znaczy, ze muszą tak samo myśleć i postępować, lecz ważne jest, aby własnie miec podobne zainteresowania, bo jeżeli ich nie ma to w końcu rozmowy na temat codzienności się znudzą i pozostanie niedosyt, Popatrzcie, jezeli są ludzie zainteresowani jakimś konkretnym hobby, to zawsze, będzie to żródłem planów, rozmów, dążeń. Jest na forum wątek ''magiczna strona życia'' naprawdę niewiele osób weszło na ten wątek, a przecież on jest bardzo ciekawy, nawet na temat wampirów energetycznych swego czasu dużo dyskutowaliśmy, Ta akurat strona to mój ''konik'', który pozwala mi na wspaniałe funkcjonowanie na tym świecie, Np. dlaczego tak się dzieje, że kogoś lubisz od pierwszego wejrzenia, innego nie znosisz nie znając go, ciekawy temat, ktory rozwiazuje kultura wschodu, to tzw, prawo karmy,- może ten temat rozwinę własnie na tamtym wątku, więc rozejrzyjmy się , a dlaczego nie pojedziecie z nami i nie wsiądziecie do ''pociągu byle jakiego?'' po to by zobaczyć miejsca gdzie nigdy nie bedziemy,,,,, zobaczcie ciekawe pokazy, filmiki, ciekawostki, wyrażajcie swoje zdanie, Wtedy każda z nas poczuje się że przynależy do danej grupy,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #207  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 13:12
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Jadziu

...właśnie nieopatrznym ruchem skasowałam cały post jako odpowiedź na Twoją ostatnią wypowiedź. Szkoda. Dość wymownie i obszernie ( jak to ja) wypowiedziałam się na Twoj post. Ale nie chce mi się pisać wszystkiego od nowa. Powiem Ci tylko, że to nie jest tak łatwo, wejść sobie na taki czy inny wątek i pisać co ślina. przyniesie na język ( stare powiedzenie).
Ja wychodzę z założenia, ze jak pisać to trzeba pisać z sensem i na temat.
Bardzio nie lubię skakania z kwiatka na kwiatek. Traktuję piszących poważnie, i skoro przeczytam , to uważam , że powinnam odpisać. Oczywiście jeśli mam coś sensownego do powiedzenia. w przeciwnym razie, nie odzywam się.
Bo jak powiedzieć , byle powiedzieć, to lepiej wcale. Wyjątek...zawsze odniosę się , jeżeli post skierowany jest do mnie
Jadziu o znalezieniu przyjaciółki, to o ile pamiętam , żadna z nas nie pisała.
Od bratniej duszy, czy drugiej połówki do pogaduszek, do przyjaciółki , jest daleka droga. I ja już dawno , dawno przestała,m szukać. B o to faktycznie nie butik, gdzie można wejść i wybrać co mi się podoba. I o tym na tym wątku też chyba żadna z nas nie wypowiadała się.
Kończę swój przy nudnawy wywód, bo real wzywa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #208  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 13:37
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Jolinko, nie o to przecież chodzi, zeby pisać dla samego pisania, ale jezeli wchodzę na wątek, czytam nieraz tylko po to, y się dowiedzieć nowych rzeczy, nawet jezeli na tym sie nie znam, to moze nie zawsze, ale od czasu do czasu zostawiam swój slad, zeby ktoś kto tam pisze i załozył ten watek wiedział, ze zrobił to po to ,by kogoś zainteresowac, a nie pisać o tak sobie, uważam, ze wiedzy nigdy za wiele i chętnie wchodzę na prawie wszystkie interesujace wątki, chyba ze mnie temat nie interesuje, to poczytam o czym to jest i na tym koniec, co do przyjaciółki, ja uważam, ze wirtualnie też mozna taką mieć, bo jeżeli powierza się komuś swoje najitymniejsze sekrety to inaczej takiej osoby nie mozna nazwać, bo przecież gadać o tak sobie to mozna ze znajomymi, a serce otwiera się tej do której ciągnie niewidzialna nić, ja znalazłam tutaj na seniorku dwie takie bratnie dusze i często sobie gadamy na gadu-gadu lub na priva, a i telefonicznie nieraz parę słów zamienimy,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #209  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 13:49
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Niedawno był program o mojej wnuczce, podam Wam link, pooglądajcie tam jest moja wnuczka, zięć, w migawce córka i jej tesciowa, która tuli moją i swoją wnuczkę, ona jest po udarze i ja też nią się teraz trochę opiekuję, bo jej syn a mój zięć mieszkają w Anglii, ona ma tylko jego, bo jej mąż od 15 lat nie żyje, moja wnuczka jedną nogą była na tamtym świecie, ale siła woli życia zwyciężyła, ale co myśmy przeżyły,,,teraz minęło 5 lat

jest link z TVN

http://dziendobrytvn.plejada.pl/24,3...sci_detal.html
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #210  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 19:36
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 812
Domyślnie Jadziu

Zapomniałaś jeszcze o nierównym starcie czasowym.Ja np. mam go bardzo mało wiec i mało bywam na wątkach - a jest ich wiele i ciekawych.Aby zaspokoić swoje zainteresowania czy szukać ludzi z podobnymi do moich hobby trzeba czasu.
Są tu osoby , których można spotkać prawie wszędzie o różnych porach.Jeżeli ma się obowiazki rodzinne ( domowe ) i jeszcze chcac poczytać nie mówiac o TV - to jak się zmieścić w dobie ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #211  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 19:48
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Marylko, przeciez tutaj dyskutującym nie chodzi o to, żeby siedzieć przy kompie, chociaż sporo tutaj samotnych i lubiących spedzac czas na seniorku, tylko o odnalezienie się w tym różnym świecie wirtualnym, by mieć z kim pogadać, jak jest na to ochota, a tak jak powiedzialam, zeby pogadać to trzeba mieć o czym, więc cały sens w tym, zeby ludzie tutaj głębiej się poznali,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #212  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 22:23
zenio zenio jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 293
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama5
Zapomniałaś jeszcze o nierównym starcie czasowym.Ja np. mam go bardzo mało wiec i mało bywam na wątkach - a jest ich wiele i ciekawych.Aby zaspokoić swoje zainteresowania czy szukać ludzi z podobnymi do moich hobby trzeba czasu.
Są tu osoby , których można spotkać prawie wszędzie o różnych porach.Jeżeli ma się obowiazki rodzinne ( domowe ) i jeszcze chcac poczytać nie mówiac o TV - to jak się zmieścić w dobie ?

Chętnie pożyczę 2 godzinki na 2% miesięcznie... Dopuszczam możliwość negocjacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #213  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 22:28
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 513
Domyślnie

Cieszę się że tak miło sobie rozmawiacie i wymieniacie poglądy tu na wątku- ''jak się czujemy na forum''
i to też jest też przykład że pomimo jakichś różnic poglądów oraz podejścia do życia i siebie nawzajem-
jednak potrzebujemy tu na seniorku ''bywać'' i rozmawiać ze sobą.

I to jest bardzo pozytywne.
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #214  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 22:37
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Haniu, przecież po to jest to forum, przyjemnie sobie pogadac, powspominać, wymienić swoje zdanie, Zauważyłam, ze bylaś na wycieczce po Wenecji i bardzo Ci się spodobało, Haniu, a tak w rzeczywistosci byłas w Wenecji?
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #215  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 22:52
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 513
Domyślnie Napisał zombie

Cytat:
Będąc tu w KSC każda osoba buduje swój wizerunek na podstawie swojej fantazji, która podpowiada co ma napisać, jaki awatar wkleić, co napisać o sobie, na ile kurtuazyjnie wypowiadać się i jak prezentować swoje poglądy. Są takie osoby, które budując swój wizerunek stosują totalną ściemę, ale są też takie, które po prostu nad tym nie zastanawiają się i prowadzą korespondencję taką jaką umieją. Jeżeli ja nie mam wykształcenia i tym samym umiejętności napisania pięknego wypracowania o sobie to używam sformułowań krótkich, prostych i ogólnych przez co mogę w oczach czytelników uchodzić za ściemniacza i kłamczucha. Noim zdaniem szalenie trudno jest być dwulicowym wirtualnie ponieważ trzeba by było stosować dwa i więcej style wypowiadania się. Nawet zawodowi literaci rzadko kiedy taki talent ujawniają.

O matko! zombie, no to napisałeś teraz- to każda osoba buduje swój wizerunek na podstawie swojej fantazji ?
jaki avatar wkleić no to może tak trzeba trochę fantazji, chociaż ja się nie wysiliłam na żadną fantazję z tym avatarem widzę bo.. jest prawdziwy i jeszcze do tego bieżący.
No ale bez urazy jak spojrzę na Twój to nie wiem co mam powiedzieć, bo nie wiem co on wyraża...
Jest sporo takich co stosują totalna ściemę jak piszesz,
ale i są tacy którzy piszą szczerze i to co naprawdę myślą
ale nie zawsze jest to mile widziane.
Jak ktoś jest dwulicowy w realu to i wirtualnie też.
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #216  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 23:03
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 513
Domyślnie Jadziu

Nie byłam w Wenecji, czego b. żałuję. Obejrzałam, jak widziałaś, zdjęcia się nareszcie otworzyły i jestem zauroczona tym co zobaczyłam.
Mnie interesują takie wątki, również piękne obrazy które tu oglądam i fotografie. Ja lubię po takich wątkach ''polatać'' i ewentualnie zaznaczyć swoją obecność.
Ale b. lubię też ''gadać''.- na takich
''lużnych'' wątkach jak np. ten.
To taka trochę psychologia.

Jadziu chcę wejść w ten link co podałaś- jak kliknęłam to nic, nie ma głosu- wiesz ja komputerowo nie jestem jeszcze biegła.
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #217  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 23:13
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Haniu, dzisiaj jak w to kliknęlam pokazało, że nie ma odbioru z powodu powodzi w Krakowie, bo to jest TVN i swoją siedzibę mają w Krakowie, widocznie coś tam wyłączyli dla bezpieczeństwa, A wiesz Haniu, takie wycieczki do Włoch nie są drogie, jak się wcześniej załatwia i autokarem to za 700 zł mozna zwiedzić, Ja tak myślę, żeby kiedyś się skrzyknąć i w kilka chętnych osób pojechać, Ja już drugi raz jadę z 2 z naszego wątku dolnoslaskiego , w ub , roku byłyśmy w Tunezji, a teraz Turcja- Grecja w czerwcu
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #218  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 23:14
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 812
Domyślnie zombie

A bez procentów nie da rady ? właśnie negocjuję z Tobą.Lichwiarstwo niezbyt chwalebna rzecz , na biednej kobicie chcesz się dorabiać? liczę na Twoje drgnienie serca w moim kierunku .A teraz życzę Ci dobrej nocki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #219  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 23:15
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 812
Domyślnie haniu

Zgadzam się na proponowane oky.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #220  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 23:16
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 812
Domyślnie Jadziu

nic mi się nie otworzyło.Pocztę też miałam nieczynną.
w Wenecji byłam , innych miastach włoskich też.Ale bardzo chciałabym pojechać jeszcze raz do Paryża.On ma magiczną siłę przyciagania i swoisty urok.Nie umiem wstawiać zdjęć, chociaż można to wszystko znaleźć w innych źródłach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rak prostaty: jak żyć w czasie hormonoterapii? - komentarze ciekawski Ogólny 1 30-10-2011 20:29
Polskie dzieci oddaly zycie w ratowaniu Zydow w Czasie II WS. Pani Slowikowa Społeczeństwo - wątki archiwalne 27 23-11-2009 19:38
Forum dla niewybranych cz. VI Ewita Różności - wątki archiwalne 513 18-02-2008 18:50
Forum dla niewybranych cz. V Ewita Różności - wątki archiwalne 499 31-01-2008 11:57
Forum dla niewybranych cd. wątku "forum dla wybranych????" Basia. Różności - wątki archiwalne 502 20-08-2007 16:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.