menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2241  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 15:17
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

"- Właściwie jak Kaczyński przegra to będzie bardzo niebezpieczne dla Polski - głośno rozważał Wałęsa. - Dołączy bardziej jeszcze do Rydzyka-polityka, nie księdza i będą robić różnego rodzaju kipisze. Będą mówić, że oszukani, że zdrajcy, że razem z Sowietami, że Żydzi, cykliści - wymieniał były prezydent. - Wszyscy kradli, kradną i oszukują. Tym sposobem mogą nam wiele bardzo dużo nieprzyjemności zrobić - dodał Wałęsa."
I zaczynam się zastanawiać, czy czasem Wałęsa nie ma racji?
Razem z Rydzykiem, podobnie myślącymi rusofobami,jak niektórzy znani na Tym forum ....... może być kipisz i to niezły,... mam nadzieję, że jednak do tego nie dojdzie....
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...p rzegra.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2242  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 15:19
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Sprawiedliwość

musi być, więc prof. Staniszkis o żonie kandydata K.:
Wygląda na tak znękaną i smutną osobę, że kraje się serce
A Jadwiga S. ile dzieci porodziła, ile wychowała? Kwitnąco wygląda, to fakt, widać szperanie po księgach mniej wyczerpujące i mniej tuczące.

O Bronku:
Po prostu jest beznadziejny. Czy powiedział coś ciekawego?
Nadaje się tylko na rolę żyrandola, a to jest dużo za mało.
Nawet Lech Wałęsa jest od niego lepszy, bo ma w sobie to „coś” i potrafi udawać głupszego, niż jest. A Komorowski jest sobą, co jest dla mnie nie do zniesienia. Mój udział w kampanii jest spowodowany także tym.

No jasne, kto by tam zniósł takiego niezmiennego człowieka jak Bronek. Nie ma to jak prezes w skórze kameleona na użytek kampanii. Rozrywka jakaś dla profesorki jest? jest.
Proszę, jaka trafna charakterystyka, no i to zestawienie z Wałęsą godne profesorskiego intelektu najwyższej klasy.
A ciekawe, czy ta wiedza o Wałęsie to tak od początku w profesorskiej głowie zakwitła, czy też dojrzewała czas długi?

O powodzie swojego zaangażowania w kampanię prezesa:
... mnie to denerwuje. Bywam w sztabie, ale tak po amatorsku. Chcę pomóc Kaczyńskiemu na zasadzie „wszystkie ręce na pokład”.
Że po amatorsku to widać i słychać. Dziwne, JS w z mediami oswojona od lat, z socjologią polityki też, a jakoś kiepsko argumentuje, ale każdy orze jak może.
Lubię panią Jadwigę...za bezkrytyczną miłość do prezesa nieskrywaną, szczerą i otwartą. Nic, tylko się uczyć, jak uczucia wyrażać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2243  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 15:24
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Pani prof. S. chyba lekko się już merda w głowie
Ale takim koralowym usteczkom wszystko się wybacza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2244  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 15:31
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Szczątki prezydenckiego samolotu ozdobiły ołtarz na procesję Bożego Ciała
To podróbka, nie oryginał.
Hmm...nie dziwi nic, wszak prekursorem wszelkich kontrowersyjnych instalacji przy okazji świąt kościelnych był już taki jeden duchowny, obecnie na emeryturze chyba.

U nas wszystko zniewolone przez ideologie przeróżne: literatura, sztuka i nie ma się co dziwić, że umysły niektórych także. Na ołtarzach miejsce jest tylko na dramaty, tragedie, na normalność miejsca nie ma. To nasze narodowe choróbsko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2245  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 15:33
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał saguela
Pani prof. S. chyba lekko się już merda w głowie
Ale takim koralowym usteczkom wszystko się wybacza
Miłość niektórych przyprawia o zawrót głowy. No i ślepa jest. Miłość, nie JS.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2246  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 15:47
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Jip,

powiedz Wałęsie, że się myli.
On nie słucha RM jak ja, to i nie wie, że gorzej już być nie może, skoro teraz namawia się ludzi do wyjścia na ulicę, do zbiorowego protestu. Rewolta się śni niektórym i szlag ich trafia, że naród na tyłkach siedzi i ani myśli te pupy ruszyć w obronie... dzieł RM. Bo o to chodzi.

Za poparcie zostanie wystawiony rachunek. Ten rachunek PiS zamierzało w przeszłości zapłacić, ale nie zdążyło, PO wstrzymało kasę.
Gdyby partia Donalda sypnęła walorami pieniężnymi na tacę o.dyr., z anten słychać by było wielkie poparcie... a tak...potępienie na wieki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2247  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 18:45
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie W Faktach

po faktach - Wałęsa.
U Piaseckiego - prof. Jadwiga.
Jednym słowem - wieczór pełen atrakcji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2248  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 19:01
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Rząd ewakuuje się

9 czerwca do Brukseli?
Ponoć 70% rządu towarzyszyć będzie Tuskowi podczas tej wyprawy.

A ja mam problem: polecą jednym samolotem czy może kilkoma, skoro i Pawlak się tam wybiera?

Komorowski raczej nie poleci, no bo ktoś musi pilnować kraju, żeby opozycja nie obsiadła stołków...w razie gdyby rząd nie zechciał wrócić z różnych względów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2249  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 21:00
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

No i wydało się chociaż co bardziej bystrzy forumowicze wiedzieli to wcześniej powódz też załatwili ruskie no bo kto by inny http://czestochowa.gazeta.pl/czestoc..._powoduja.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2250  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 21:54
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Wszystko jasne, od dawna.
To się pięknie wPiSuje w różne teorie sPiSkowe, nie?

Ciekawe, czy ten krzyż na niebie - jak wieść gminna niosła - zaraz po katastrofie to też dzieło Rosjan czy wprost przeciwnie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2251  
Nieprzeczytane 05-06-2010, 10:12
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Tyle razy Polska zniewolona, tyle razy Polacy wasalami we własnym kraju, niby wolni, a zniewoleni zgodnie z obowiązującą teologią zniewolenia. Jakże aktualnie brzmią słowa pieśni J.Pietrzaka " ... Nasz rodowód, nasz początek,
Hen od Piasta, Kraka, Lecha.
Długi łańcuch ludzkich istnień,
Połączonych myślą prostą,
Żeby Polska, żeby Polska,
Żeby Polska była Polską."
a nie watykańską.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2252  
Nieprzeczytane 05-06-2010, 11:35
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Znając niepokorność Polaków, chyba nam to nie grozi, my tak lubimy...pod prąd, pod prąd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2253  
Nieprzeczytane 05-06-2010, 11:53
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Arłukowicz

wilczkiem zwany przeze mnie, wypowiedział się w rzepie, że wyklucza porozumienie z PiS, bo to partia prawicowa i konserwatywna, więc jak tu z taką cokolwiek uzgodnić?
Prezesa szanuje, jego wyborców także, ale dogadać się z prezesem - się nie da.
I tu się z wilczkiem zgadzam.

Przewiduje też śledczy od hazardu, że PO się podzieli.
Cytat:
Donald Tusk jest bardzo skutecznym politykiem, ale nie wiem, czy partia wytrzyma oddolne ciśnienie. Tam jest kilku polityków, którzy noszą buławę w plecaku. Znam takich.
Jarosław Gowin ma potężne ambicje, choć jest całkowicie w Platformie zmarginalizowany. Janusz Palikot wyobraża sobie, że mógłby być przywódcą. Ogromną samodzielność wykazuje też wielu regionalnych baronów. Cały czas słyszę głosy z PO, że czas na zmianę liderów. Lokalni politycy narzekają, że partia uniemożliwia ich rozwój. Wreszcie cały czas się czai do skoku zraniony tygrys Grzegorz Schetyna.
Zawsze i w każdej partii występuje zjawisko ciśnienia oddolnego, parcia na władzę, ochota na skok wzwyż.
Lewica też się podzieliła i jak się to skończyło, widzimy.
Czy Tusk utrzyma to rozhuśtane towarzystwo? Jako szef partii i premier ma szansę, jako prezydent - nie.
Potwierdza to przypadek Kwaśniewskiego w szorstkiej przyjaźni z Millerem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2254  
Nieprzeczytane 05-06-2010, 12:47
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

"Gdybym był premierem wypłaty dla powodzian byłyby większe"
Jak to łatwo rządzi się nie swoją kasą, ciekawe, a może one będą większe, może trzeba rozeznać ile potrzeba, gdzie potrzeba, jak potrzeba? Rozumiem, że to jest tragedia, jak się traci dobytek życia, jak woda nas maltretuje kilka razy z rzędu, ale też nasuwa się kilka pytań.. Czy są jakieś ubezpieczenia? Ja swoją chatę mam ubezpieczoną od podobnych zdarzeń, więc może trzeba też na ten kierunek popatrzeć, a nie tylko liczyć, że jak się coś stanie to Państwo pomoże? Chociaż nie twierdzę, że Państwo ma nie pomóc w wypadkach szczególnych, ale podstawa to jednak ubezpieczenie... Gdyby u mnie na chatę runęło ufo albo cokolwiek mi chatę rozpieprzyło?, - tylko ubezpieczenie mnie ratuje,....
A takie wypowiedzi jakbym był premierem... zaczynają mnie wk...ć, był i niech pokaże co zrobił wtedy mądrego oprócz montowania i ganiania układów... i zawiązywania i rozwiązywania koalicji....
Przedtem jechał na trumnach a teraz posuwa się na fali powodzi.... takich ludzi się właśnie boję......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2255  
Nieprzeczytane 05-06-2010, 13:48
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Jip,

gdyby prezes był premierem, to wylałyby nawet rzeki, których nie ma...na znak protestu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2256  
Nieprzeczytane 05-06-2010, 13:55
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Zagraniczne wiewiórki

zameldowały mi, że spotkanie londyńskie zostało podkręcone. Nie pytałam przez kogo, bo to było słychać i widać po zachowaniu wojowników.
Wiewiórki z innej angielskiej wsi przeprowadziły wywiad wśród Polaków. Większość jest przeciwko prezesowi i to jest dobra wiadomość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2257  
Nieprzeczytane 05-06-2010, 13:59
MarekNik's Avatar
MarekNik MarekNik jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 212
Domyślnie Prawyborcza doskonałość.

Nie zająknie się ta podłość wstydem
co mówiła nam: WINIEN PREZYDENT !
Bardzo dumny jest ze swojej pracy,
w której mówił: WINNI SĄ POLACY !

Kpi z nas wszystkich i się prosto w oczy śmieje.
TO SIĘ NIGDY NIE WYJAŚNI !-ma nadzieję.
Krzyczy do nas: WYBIERAJCIE MNIE !
TEGO OD WAS ZAGRANICA CHCE !

Jakim musi być człowiekiem
i za kogo on nas ma?
TEN,CO LUDZI OBELG STEKIEM
RACZYŁ kiedyś tu co dnia.

Rzec za skromnie: HIPOKRYTA !
ON DO WŁADZY I KORYTA
z koleżkami PRZE NA CAŁOŚĆ !
Prawyborcza doskonałość!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2258  
Nieprzeczytane 05-06-2010, 14:07
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Uśmiech

Tym pisarz różni się od wieszcza,
Że się streszcza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2259  
Nieprzeczytane 05-06-2010, 15:02
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Za pomocą dopingu

czyli mocnej kawy przebrnęłam przez relację ze spotkania prezesa z młodymi rocznik '89.
Co za nudziarstwo i jakie uczesane te pytania, jakie wyreżyserowane, nie to, co na spotkaniu z Bronkiem.

Kandydat miał przygotowane pytanie wcześniej skonsultowane ze sztabem. Na dowolność czy spontaniczność miejsca nie było. Równo, sztywno i z bukietem na stoliku przykrytym szklaną taflą. Też rekwizyt z czasów PRL.

Prezes wykazał się znajomością życiorysów pytających, powiedział, że czytał. Co to oznacza?
Ano to, że filtr tu odpowiedni zastosowano, a jakże. Selekcja widać była i w grę wchodziły wyłącznie słuszne biografie.
Jak pamiętamy, prezes wszystkich nie lubi, specjalistą od wszelkich podziałów jest nie od dzisiaj.
Dajcie mu tylko władzę, a on już nas urządzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2260  
Nieprzeczytane 05-06-2010, 15:27
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Tyle razy Polska zniewolona, tyle razy Polacy wasalami we własnym kraju, niby wolni, a zniewoleni zgodnie z obowiązującą teologią zniewolenia. Jakże aktualnie brzmią słowa pieśni J.Pietrzaka " ... Nasz rodowód, nasz początek,
Hen od Piasta, Kraka, Lecha.
Długi łańcuch ludzkich istnień,
Połączonych myślą prostą,
Żeby Polska, żeby Polska,
Żeby Polska była Polską."
a nie watykańską.

Watykanska?????

W czasie gdy jako Naród znaleźliśmy się na kolejnym wirażu dziejów, staje przed nami ks. Jerzy Popiełuszko – nowy polski błogosławiony. Kapłan zamordowany in odium fidei – z nienawiści do wiary. Do współczesnego martyrologium Kościoła zostaje wpisany jako męczennik komunizmu – najbardziej zbrodniczego systemu XX w., który pochłonął 100 mln istnień ludzkich. Wśród nich są ludzie świeccy i w wielkiej liczbie kapłani, prześladowani z niezwykłą brutalnością przez wyznawców ideologii walczącej z Panem Bogiem i Kościołem, a w konsekwencji z człowiekiem.



Calosc
http://wirtualnapolonia.com/2010/06/...nia/#more-7510
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.