menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2361  
Nieprzeczytane 08-01-2013, 20:44
myncia's Avatar
myncia myncia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 157
Domyślnie

Delo bardzo dziękuję.
Znajomej też przekażę
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
__________________
www.wioskisos.org
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2362  
Nieprzeczytane 08-01-2013, 22:38
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał myncia
Z postów tutaj zamieszczonych wynika, że wszyscy otrzymują skierowania na turnusy 21-dniowe.
Zaczęłam się zastanawiać dlaczego ja otrzymałam aż na 28 dni.
Jest to dla mnie stanowczo za długo, ale trudno. Jakoś wytrzymam.
Czy ktoś jest zorientowany jak to jest z tą długością leczenia sanatoryjnego?
Zaznaczam, że w chwili składania wniosku nie byłam po leczeniu szpitalnym.

Mynciu, skierowania 28-dniowe to są skierowania na rehabilitację sanatoryjną. Otrzymujemy wtedy maksymalnie do 96 zabiegów. O rodzaju skierowania decyduje komisja lekarska w NFZ.
Ja byłem w ten sposób dwa razy na 28- dniowej rehabilitacji. Byłem bardzo zadowolonyz turnusu i opieki lekarskiej, pielęgniarskiej i rehabilitantów. Po takim turnusie przez cały rok miałem się świetnie.
Powinnaś się cieszyć. Wracaj odrodzona!
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2363  
Nieprzeczytane 08-01-2013, 22:45
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Uśmiech

Witam Wszystkich
I udało się.Wcześniej pisałam,że w NFZ w Bydgoszczy pozmieniały się zasady i od grudnia Panie nie mogły udzielać informacji telefonicznych o zwrotach,ale bardzo miła Pani Kierownik podpowiedziała,aby napisać do nich pismo i zaglądać na przeglądarkę.W piśmie napisałam,że miło wspominam sanatorium w Polańczyku i tam bym chciała pojechać.Koleżanka też napisała pismo i dołączyłyśmy prośbę o wspólny wyjazd.Dzisiaj w przeglądarce-wyjazd do Polańczyka od 24 stycznia do 14 lutego.Tylko inne sanatorium.Równe dwa lata temu byłam w Solince,a tym razem Amer-Pol.To jest moloch,ale miejsce cudowne.A może znacie to sanatorium????Radośnie pozdrawiam.:
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2364  
Nieprzeczytane 09-01-2013, 10:45
basia51-51 basia51-51 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 265
Domyślnie

a jaki jest termin wyjazdu?
__________________
zagląda codziennie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2365  
Nieprzeczytane 09-01-2013, 19:25
uuu uuu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 28
Domyślnie

witam. Dostałam przydział razem z koleżanką do oś. sanatoryjno - wypoczynkowego Złoty Kłos w Świnoujściu od 15 02 .Czytałam niezbyt pochlebne opinie ale jest ich niewiele. Może ktoś z forumowiczów lub ich znajomych cos więcej wie o tej placówce , a może ktoś z was jedzie do Świnoujścia w tym terminie PKP. było by miło , zapraszam i pozdrawiam wszystkich kuracjuszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2366  
Nieprzeczytane 09-01-2013, 22:40
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

Cytat:
Napisał uuu
witam. Dostałam przydział razem z koleżanką do oś. sanatoryjno - wypoczynkowego Złoty Kłos w Świnoujściu od 15 02 .Czytałam niezbyt pochlebne opinie ale jest ich niewiele. Może ktoś z forumowiczów lub ich znajomych cos więcej wie o tej placówce , a może ktoś z was jedzie do Świnoujścia w tym terminie PKP. było by miło , zapraszam i pozdrawiam wszystkich kuracjuszy.
W Złotym Kłosie byłam tylko na kilku zabiegach, bo na parterze mają tam kilka sal zabiegowych. Dowiadywałam się przy okazji o warunki tam panujące i wiem, że jest na miejscu stołówka (to ważna, bo w wielu sanatoriach w Świnoujściu nie ma i trzeba biegać). Pokoje typowo PRL-owskie, chociaż schludnie i czysto. Blisko do Rusałki czyli zakładu przyrodoleczniczego, gdzie są prawie wszystkie zabiegi. Do promenady też dwa kroki, ale tam ze wszystkich sanatoriów do promenady blisko, bo wszystkie sanatoria są w dzielnicy zdrojowej tuż nad morzem.
Trzeba zadzwonić i zapytać np. o ręczniki, czajnik w pokoju, tv. Budynek i okolice można obejrzeć tu:
https://maps.google.pl/maps?q=Z%C5%8...9.62,,0,0&z=19
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2367  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 08:25
uuu uuu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 28
Domyślnie

rena 55 dzięki za wiadomości. czy wiesz gdzie najbliżej jest basen na który mogę iśc odpłatnie popływać i czy w złotym kłosie jest kawiarnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2368  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 16:24
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

Cytat:
Napisał uuu
rena 55 dzięki za wiadomości. czy wiesz gdzie najbliżej jest basen na który mogę iśc odpłatnie popływać i czy w złotym kłosie jest kawiarnia.
Czy jest kawiarnia - nie wiem, ale wszędzie jest mnóstwo, więc chyba nie będzie problemu...
Basen ogólnodostępny do popływania jest miejski http://www.osir.uznam.net.pl/plywalnia.htm
w odległości 700 m od Złotego Kłosa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2369  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 17:47
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał myncia
Z postów tutaj zamieszczonych wynika, że wszyscy otrzymują skierowania na turnusy 21-dniowe.
Zaczęłam się zastanawiać dlaczego ja otrzymałam aż na 28 dni.
Jest to dla mnie stanowczo za długo, ale trudno. Jakoś wytrzymam.
Czy ktoś jest zorientowany jak to jest z tą długością leczenia sanatoryjnego?
Zaznaczam, że w chwili składania wniosku nie byłam po leczeniu szpitalnym.

Myncia, nie musisz być po leczeniu szpitalnym. Byłam parę razy na takich turnusach,/rehabilitacyjno szpitalne sie nazywają, czy jakoś podobnie/ miały jedną zalete, nie wiem jak teraz, ale jeszcze w zeszłym roku nic sie nie placiło, płacił Fundusz, kuracjusz płacił tylko opłatę uzdrowiskową i czasem za TV, ale to były grosze.
Powinnaś się cieszyć, jest więcej zabiegów a kasa też się liczy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2370  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 19:24
myncia's Avatar
myncia myncia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 157
Domyślnie

Cytat:
Napisał emka46
Myncia, nie musisz być po leczeniu szpitalnym. Byłam parę razy na takich turnusach,/rehabilitacyjno szpitalne sie nazywają, czy jakoś podobnie/ miały jedną zalete, nie wiem jak teraz, ale jeszcze w zeszłym roku nic sie nie placiło, płacił Fundusz, kuracjusz płacił tylko opłatę uzdrowiskową i czasem za TV, ale to były grosze.
Powinnaś się cieszyć, jest więcej zabiegów a kasa też się liczy.

Przeczytałam teraz dokładnie moje skierowanie. Wynika z niego, że kierują mnie na rehabilitację w sanatorium uzdrowiskowym i że będę zobowiązana między innymi do częściowej odpłatności za wyżywienie i zakwaterowanie zgodnie z załączoną do skierowania tabelą (w zależności od rodzaju pokoju). Ponadto gwarantują mi nie mniej niż po 4 zabiegi dziennie przez 6 dni zabiegowych w tygodniu. Muszę przyznać, że to sporo bo ostatnio jak byłam na takim 21-dniowym turnusie to miałam tylko po 2 - 3 dziennie.
Ho ho ho :4 zabiegi x 6 dni x 4 tygodnie - 4 x 2 dni związane z przyjęciem i wypisaniem to wg moich wyliczeń około setki. Więc tak jak napisał Ryszard - 96 zabiegów.
No to chyba wrócę jak nowo narodzona i z uszczuplonym portfelem, bo jak znam siebie to na samych opłatach się nie skończy, gdyż lubię po zabiegach zrelaksować się w jakiejś kawiarni a i zjeść przy kawce coś słodkiego
Do tego dochodzi jeszcze od czasu do czasu moja ulubiona smażalnia "PIRANIA" (ta przy schodach na wiadukt), gdzie są najlepsze smażone ryby na świecie. Na samą myśl o nich już mi się ślinka zbiera
__________________
www.wioskisos.org
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2371  
Nieprzeczytane 11-01-2013, 12:10
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie

Witam serdecznie.Numerki w ostatnim czasie bardzo szybko ida do przodu, przez 3 dni zeszlo u mnie 700 w pomorskim nfz.Ciekawa jestem czy to bedzie tak caly czas czy to tylko na poczatku roku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2372  
Nieprzeczytane 11-01-2013, 12:34
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie

Mam pytanie ,czy ktos z forumowiczow z woj pomorskiego orientuje sie na jaki miesiac sa wysylane skierowania?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2373  
Nieprzeczytane 11-01-2013, 15:35
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie Lalka Jelenia Góra

Mam prosbę może ktoś był w Lalce- pawilon w Jeleniej Górze sasiadka moja tam dostała sanatorium a nie ma wiadomości w necie.Dziękuję za odpowiedz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2374  
Nieprzeczytane 11-01-2013, 17:36
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie sanatorium Lalka

Niobos wejdz na strone Cieplice Zdroj Uzdrowisko i zobacz pawilon Lalka, na zabiegi trzeba dojsc okolo 40 m. na posilki tez trzeba dochodzic do pawilonu Edward.Pokoje 2 i 3 osobowe.Polozenie tego pawilonu bardzo ladne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2375  
Nieprzeczytane 11-01-2013, 17:39
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Mam prosbę może ktoś był w Lalce- pawilon w Jeleniej Górze sasiadka moja tam dostała sanatorium a nie ma wiadomości w necie.Dziękuję za odpowiedz.
Rzeczywiście - mało piszą, tylko to: http://www.uzdrowisko-cieplice.pl/pl.../pawilon-lalka
Może zadzwonić po prostu i zapytać o warunki?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2376  
Nieprzeczytane 11-01-2013, 21:54
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie Lalka Jelenia Góra

Dziekuje bardzo dojazd tez nie ciekawy z Łodzi. I zabiegi i posiłki to jest wszystko dla niepełnosprawnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2377  
Nieprzeczytane 11-01-2013, 22:34
OLA45's Avatar
OLA45 OLA45 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: LUBELSKIE
Posty: 8
Domyślnie

Widzę Elżbietko że chyba nikt z pomorskiego na to forum nie zagląda.A może ktoś z lubelskiego posiada wiedzę na jaki miesiąc wysyłane są teraz skierowania na schorzenia reumatologiczne?Mam obecnie numer 4700.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2378  
Nieprzeczytane 12-01-2013, 17:40
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

W każdym województwie jest inaczej i z numerkami i z wysyłaniem do sanatoriów -Ola 45
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2379  
Nieprzeczytane 12-01-2013, 17:49
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

Ale sanatoria są te same całej Polsce no i w zależności od schorzenia przyjmują!! i własnie dobrze jest tutaj poopowiadać jak było tam i tam żeby ktoś kto jedzie wiedział na co może liczyć w danym sanatorium.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2380  
Nieprzeczytane 12-01-2013, 19:31
OLA45's Avatar
OLA45 OLA45 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: LUBELSKIE
Posty: 8
Domyślnie

Jokerit.Wiem że jest inaczej dlatego zaznaczyłam że z lubelskiego.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.