menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #221  
Nieprzeczytane 09-02-2013, 18:08
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Katolicy obnosza się dzisiaj ze swą wiarą a po wyjściu z koscioła o niej zapominaja, kradna, zabijaja, códzołożą itd....moze zbyt łatwo dostaja rozgrzeszenie w imie miłosierdzia bozego? Osobiscie wole uczciwego ateiste niz obłudnego katolika...

Najgorsze w tym wszystkim, że to księża dają taki przykład,,,

przeczytałam wywiad z księżmi w DF, dodatku ''Gazety Wyborczej'' z dn. 7 lutego br,,,,

przytoczę tylko co gorszy ludzi i młodych księży w KOŚCIELE;- /w wypowiedziach nowych księży zaczynających swoją powinność duszpasterską po prymicji/

CHCIWOŚĆ ---podaje konkretne przykłady ze swoich doświadczeń i wykorzystywania przez księży władz cywilnych,,,/ osobiście prawie każdy kto brał ślub, chował bliskiego, posyłał dzieci do komunii potwierdzi, znając to z autopsji/

POŻĄDANIE--młody ksiądz podaje swój przykład, kiedy był molestowany przez swojego przełożonego duchownego,,,,
''ksiadz Mariusz mówi; świadomość, ze wielebny ślini się na widok twoich pośladków nie jest fajna'',,,,,
/o tym chyba wie większość ludzi,,,,że tak się dzieje,,,,tylko udaje że tego nie ma,,,/

ZAKŁAMANIE- podaje tutaj konkretne przykłady rzekomego buntu kościoła na świeckie podejście np w sprawie religii w szkołach,,,,a chodzi tu przede wszystkim o pensje pobierane przez księży i katechetów,,,

WŁADZA--pokazuje tu władzę ''starszyzny'' nad młodszymi o traktowanie podwładnych jak niewolników,,,

NIENAWIŚĆ- -- przytoczę tutaj tylko słowa Księdza Krzysztofa;
''Moi bracia wyspecjalizowali się w uprawianiu bezobjawowej nietolerancji i nienawiści---oni ciągle kogoś nienawidzą, choć starają się tego nie okazywać, Chyba wynika to z wychowania seminaryjnego, zakodowanego poczucia stworzenia do rzeczy wyższych.Traktują swoje owieczki jak barany'',,,,,


Czytając te wywiady,,,,stwierdziłam, że Ci młodzi księża, którzy coraz częściej zrzucają sutanny i to niekoniecznie dla kobiety, znajdują się w prawdziwym gettcie katolickim,,,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #222  
Nieprzeczytane 09-02-2013, 20:30
safaron safaron jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Polska
Posty: 44
Domyślnie


Dlaczego mi smutno, ekscelencjo



czyli pięć powodów, żeby zrzucić sutannę, i jeden, żeby tego nie robić. O tym, co księży gorszy w Kościele, opowiadają ci, którzy mimo wszystko zostali.

Chciwość
Pożądanie
Zakłamanie
Władza
Nienawiść
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,1278...azeta_Wyborcza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #223  
Nieprzeczytane 10-02-2013, 17:30
barry's Avatar
barry barry jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 146
Domyślnie

Wiem, że z kościołem nie jest najlepiej. Miałem w przeszłości możliwość znania księży egzorcystów jako kolegów.Wielu było moimi przyjaciółmi i nadal mam do nich pełne zaufanie. Tak jak w cywilu, tak i z duchowieństwem - jest różnie. Kiedyś pijany oficer był widoczny, bo musiał chodzić w mundurze. I teraz to samo dotyczy księży. Nie usprawiedliwiam ich ale też nie generalizuję. Szczególnie, jak coś pokazują w TVN i Gazecie Wyborczej. Niestety, są to media, może to śmiesznie zabrzmi ale - szatańskie. Manipulacja słowem sięga tak daleko, że jestem przerażony cynizmem tych mediów. To one są rozsiewnikiem nienawiści.Powtarzam, niektórzy księża sami to
prowokują. Część z nich weszło w sutannę z bardzo dziwnych
powodów. Podejrzewam, że część jako zboczeńcy, część aby skończyć studia itd , nie będę po nazwisku. Ot , sposób na życie.
Media wychwytują kilka spraw i dają świadectwo kilku tysiącom. Jest to manipulacja, tania manipulacja. Równie dobrze niejednego z nas by złapano na czymś niegodnym. I czy wszyscy Polacy są tacy. Jednak bym ostrożnie podchodził do GW czy TVN i powiązanych z tymi z innych stacji czy gazet. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak jesteśmy manipulowani. Zresztą mam zamiar napisać na blogu o tym, o czym nie piszą . O tych 300 mln i tej radości, która jest tak w zasadzie gwoździem do trumny polskiej racji stanu.
Bo media mówią że dostajemy, ale milczą, ile mamy wpłacić i zaciągnąć długów. Przerabialiśmy to za Gierka ale zbyt szybko zapomnieliśmy. Tak, księża mają wiele grzechów, ale czy inni ich nie mają. A może inni mają trochę więcej ale przez atak chcą zmienić proporcje. Atak w sferze ludzkiej psychiki.
Dlatego należy włączyć rozum, czego, widzę, w wielu wypowiedziach brak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #224  
Nieprzeczytane 10-02-2013, 21:17
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Zimny prysznic na głupie łby..

Facebook zlikwidował profil strony szydzącej z Jana Pawła II.

Cytat:
Zwycięstwo wartości! Tysiące wezwań do administratorów Facebooka oraz nacisk użytkowników internetu doprowadziły do zablokowania profilu o nazwie „Jan Paweł II zaj...ł mi szlugi”.

Na taki ruch administracja Facebooka zdecydowała się po tym, jak podający się za anonimowego hackera ujawnił w krótkim filmie zamieszczonym na youtube.com nazwiska administratorów kontrowersyjnego fanpage.

Z informacji zawartych trzyminutowym materiale wynika, że jednym z pięciu moderatorów strony był Piotr Nowak, prawnik Sądu Najwyższego.
Anonimowy autor filmu podaje, że to Nowak założył fanpage wymierzony w dobre imię błogosławionego Jana Pawła II. Jeśli potwierdziłyby się te podejrzenia prawnik odpowiadałby za podżeganie do nienawiści i obrazę uczuć religijnych. Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce za znieważanie uczuć religijnych grozi kara więzienia do trzech lat (art. 257 KK).

http://mpolak.salon24.pl/485902,face...-jana-pawla-ii
Odpowiedź z Cytowaniem
  #225  
Nieprzeczytane 13-02-2013, 14:11
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Czyżby uciemiężonym śniło się ciemiężycielstwo?
“Katolickie suki!” – Żydzi wulgarnie obrażają siostry Radwańskie

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-02-12

Jak informuje portal Niezalezna.pl, polski debel sióstr Radwańskich był wyzywany przez izraelskich kibiców podczas meczu w grupy C w I strefie euroafrykańskiej. Pod adresem tenisistek krzyczano m.in.: „Katolickie suki!”.

Prawicowy portal zauważa, że media nie zauważają problemu i zwracają jedynie uwagę na „dziwne zachowanie” sióstr Radwańskich.

Agnieszka i Urszula Radwańskie, pewnie pokonały gospodynie turnieju Julię Glushko i Shahar Peer 4:6, 6:3, 6:4, ale cały czas musiały znosić obelżywe opinie kibiców. Krzyczano do niech m.in. „Katolickie s…i!”.

Tymczasem media tylko zastanawiają się, dlaczego na trwającej zaledwie 50 sekund konferencji prasowej polskie tenisistki wraz z opiekunem siedziały z „kwaśnymi minami” i udzielały jedynie „kilku zdawkowych odpowiedzi”.

Niezalezna.pl ustaliła, że oburzeni zachowaniem izraelskich kibiców katolicy i fani tenisa w Polsce zapowiadają wystosowanie pisma do rządu. Oczekują zajęcia oficjalnego stanowiska w tej sprawie przez władze.

AM/Niezalezna.pl
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #226  
Nieprzeczytane 13-02-2013, 15:07
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Można by się pokusić o jakieś typowania następcy Piotra. Jeśli Murzyn to wojny religijne pewne do upadłego, bo cała Afryka już w ogniu walk religijnych a Bractwo Muzułmańskie tworzy swoją potęgę, jeśli Azjata to muzułmanie też dadzą nam czadu, jedyna nadzieja to następca z Ameryki Łacińskiej wtedy nareszcie skupi się na ratowaniu wiary. Jeśli zostanie Włoch to z Watykanu zrobią getto bo oni nigdy nie mieli polityki globalnej zamknięci na robieniu majątków rodzinnych.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #227  
Nieprzeczytane 13-02-2013, 16:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Czyżby uciemiężonym śniło się ciemiężycielstwo?
“Katolickie suki!” – Żydzi wulgarnie obrażają siostry Radwańskie

Jarek!
Nie mieszałbym kilku porządków.
Pierwszy to zachowanie kiboli. Niech chcesz nam chyba powiedzieć, że na polskich stadionach wulgarnych odzywek i życzeń kogo wysłać do gazu brak.
Drugi to taki, że tenis nie jest sportem dawnej elegancji. A obie Radwańskie tez potrafią bluznąć po polsku i w języku obcym. Jesli oglądasz tenis to łatwo usłyszysz i zobaczysz wyczyny tenisistów. Także naszych, czego ostatnio Janowicz był całkiem wybitnym przykładem.
W kategorii sportowo organizacyjnej turniej był dziadowsko zorganizowany o czym informacje znajdziesz w tenisowych mediach. I tym mają się zająć władze naszego tenisa. Szarapową podobno izraelscy kibole tez brzydko potraktowali.
A kolejny porządek to religijny. Ten w przypadku kiboli nie ma wielkiego sensu. Sam doskonale wiesz, że kibol używa każdego dostepnego mu wyzwiska. i czy to jest Izraelczyk, Rosjanin, Irlandczyk, czy inny Staruch to nie ma zupełnie znaczenia.
Opowiadał mi jeden Szkot, który przy okazji wizyty w Glasgow wybrał się na mecz dawnego klubu Boruca z Rangersami. Jeden ma protestanckie, a drugi katolickie korzenie. Z jego relacji wynikało, że "katolickie suki" i odwrotnie nie były najcięższymi wyzwiskami jakimi obdarzali się chrześcijański -jakby nie bylo - kibole.
I jeszcze cus*. W angielskim w rodzaju pop "skur.....n", czy "suka" nie jest najcięższego kalibru wyzwiskiem. Co możesz zauważyc oglądając kino made in USA.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #228  
Nieprzeczytane 17-02-2013, 21:57
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Pod koniec ubiegłego roku postanowiłem sobie w miarę możliwości każdą niedzielę spędzić na mszy w innym zabytkowym miejscu kultu mojej wiary. Na razie udało mi się to zrealizować przez ostatnie pięć niedziel. Łącze przyjemne z pożytecznym, mimo, że już nieraz odwiedzałem te miejsca teraz postanowiłem to upamiętniać, dokumentować i poznawać historię tych wspaniałych miejsc. To przecież nasza historia chrześcijaństwa. Myślę, że uda mi się to zrealizować, bo prawie co drugi weekend spędzam poza domem gdzieś dalej a te weekendy kiedy spędzam w domu to odwiedzenie takich miejsc kultu w promieniu od 150 km to drobnostka a jaka przyjemność. Poprzednio też na weekendach zwiedzałem wszystkie dostępne miejsca kultu ale nie dało się aby we wszystkich uczestniczyć w obrzędach mszalnych. Zadziwia mnie ilość osób biorących udział w nabożeństwach w tych wyjątkowych miejscach a szczególnie hojność ofiar na tacę. Teraz już banknoty pięćdziesięcio czy stu złotowe to wcale nie rzadkość. Zawsze po pobycie w takich miejscach czuję się nie tylko oczyszczony ale radosny i pełen sił do pracy i oczekiwania na następną wizytę i spotkanie ze swoim Bogiem
W kolejności jakie miejsca w ostatnie pięć niedziel odwiedziłem. Nie będę ich opisywał bo to jest w Internecie.

Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach.

Kościół pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Jaworkach koło Szczawnicy to dawna cerkiew greckokatolicka zbudowana w 1680 roku.
Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej w Gidlach

Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin

I dzisiaj po raz wtóry Klasztor Benedyktynów w Tyńcu z którym mam bliższe i dłuższe, bo kilkudniowe spotkanie.

Nie zrozumiem nigdy ateistów i już pomijam brak wiary bo ja też nieraz kogoś nie lubię, ale sama świadomość, że żyje się tylko po to by jeść i wydalać a nie mieć uczuć, pragnień, wizji czegoś przyjemnego na przyszłość, uczucia miłości a zamiast tego tylko myśleć z jakich pierwiastków składa się łopata albo ta ściana przed którą się stoi i nie widać co za nią, bo brak wyobraźni a drabiny nie ma sensu dostawiać bo ważna dla nich tylko ta chwila i ta przestrzeń w której się znaleźli, aby zobaczyć jak bardzo za nią żyją ludzie szczęśliwi, szczęśliwi bezinteresowni, szczęśliwi bo wierzą w szczęście i maja cel w życiu do którego dążą. Wiadomo, że nie wszystkim się spełni ale sam w sobie cel powoduje, że warto żyć. A jaki cel ma ateista, pustkę, czekanie na śmierć i nienawiść do Boga i ludzi w niego wierzących.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #229  
Nieprzeczytane 17-02-2013, 22:24
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Pięknie napisane.. O tych świątyniach.

Wiesz, poznałam kiedyś pewnego ateistę, nawet z grzechem pierworodnym na koncie, którego chrzest nie zmył.
Poganin jednym słowem.

Ale on nie nienawidził ludzia wierzącego ( mnie), tylko wziął i się w nim zakochał. Na amen i do deski grobowej,
jak Bóg przykazał.

I zagwozdka ..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #230  
Nieprzeczytane 17-02-2013, 23:17
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II

Nie zrozumiem nigdy ateistów i już pomijam brak wiary bo ja też nieraz kogoś nie lubię, ale sama świadomość, że żyje się tylko po to by jeść i wydalać a nie mieć uczuć, pragnień, wizji czegoś przyjemnego na przyszłość, uczucia miłości a zamiast tego tylko myśleć z jakich pierwiastków składa się łopata albo ta ściana przed którą się stoi i nie widać co za nią, bo brak wyobraźni a drabiny nie ma sensu dostawiać bo ważna dla nich tylko ta chwila i ta przestrzeń w której się znaleźli, aby zobaczyć jak bardzo za nią żyją ludzie szczęśliwi, szczęśliwi bezinteresowni, szczęśliwi bo wierzą w szczęście i maja cel w życiu do którego dążą. Wiadomo, że nie wszystkim się spełni ale sam w sobie cel powoduje, że warto żyć. A jaki cel ma ateista, pustkę, czekanie na śmierć i nienawiść do Boga i ludzi w niego wierzących.

Nędza takiego myślenia o ateistach wywodzi się wprost z tego gniazda węży jakim jest Watykan i to od wieków. Najśmieszniejsze w tym jest to, że powyższymi inwektywami zwykle posługują się ludzie podejrzewający, że możemy mieć rację , więc muszą jakoś podbudować swoje ego. Nie jest przyjemnie żyć ze świadomością niezbywalnej infekcji - wirusem wiary.
Zabawne - ateistów jest tak mało, a Kk wciąż tak się ich boi,że uważa za stosowne sprzedawać wiernym ich totalną dyskredytację . Na szczęście wyrwano mu kły i pazury. Teraz niektórzy z biskupów i pewna część katolików mogą tylko szczekać, bo na nic innego tradycyjnie ich nie stać.
I to jest właściwe katolickie getto.
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/


Ostatnio edytowane przez Matrix : 18-02-2013 o 00:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #231  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 06:04
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Pięknie napisane.. O tych świątyniach.

Wiesz, poznałam kiedyś pewnego ateistę, nawet z grzechem pierworodnym na koncie, którego chrzest nie zmył.
Poganin jednym słowem.

Ale on nie nienawidził ludzia wierzącego ( mnie), tylko wziął i się w nim zakochał. Na amen i do deski grobowej,
jak Bóg przykazał.

I zagwozdka ..
Lila.. cóś ci się pomyliło..! Ateista nie może być poganinem, gdyż pogaństwo to też wiara... tylko w innych Bogów/Bóstwa...
W/g tej samej zasady - ateista nie może być satanistą...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #232  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 11:56
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Zadziwia mnie ilość osób biorących udział w nabożeństwach w tych wyjątkowych miejscach a szczególnie hojność ofiar na tacę. Teraz już banknoty pięćdziesięcio czy stu złotowe to wcale nie rzadkość. Zawsze po pobycie w takich miejscach czuję się nie tylko oczyszczony ale radosny i pełen sił do pracy i oczekiwania na następną wizytę i spotkanie ze swoim Bogiem
.

A mnie zadziwia Twoje Jarosławie podejście do wiary przez pryzmat pieniędzy,,,
mam wrażenie że nie zdając sobie nawet z tego sprawy jesteś wyznawcą współczesnego bożka, którego wielce czcisz,,,
U Ciebie w większości wypowiedzi zawsze na czoło wysuwa się PIENIĄDZ,,,

Theodore Roethke w ''Zaginionym synie'' pisze;

''Biegnę, zrywam się na zew mamony,
PIENIĄDZE, PIENIĄDZE, PIENIĄDZE,..''


A wiesz dobrze jako praktykujący katolik, że Chrystus rozgonił ze swojej Świątyni handlarzy,,,
i w swoich naukach podkreślał, wartość ''wdowiego grosza''



Jedno z przykazań Chrystusowych brzmi;
''Bądźcie roztropni jak węże'',,,,a tymczasem w naszym kochanym kraju rządzi ''Pani Afrozyne''....czyli Głupota
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #233  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 13:02
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Nie znam miejsc gdzie można by przeżyć bez pieniędzy, no może w buszu (jak się za pieniądze kupi naboje) albo w Oświęcimiu. A napisałem to zdanie celowo, że KK może się obyć bez dotacji które tak bardzo kolą w oczy ateistów. Jakoś tego nie zauważasz w kontekście słowa "pieniądz" Jezus przegonił handlarzy żydowskich ale jakoś nie wyplenił w nich wartości dla pieniądza najlepszy dowód, że pieniądz rządzi światem w tym niemały z rąk żydowskich.
Niektóre z przysłów żydowskich.
Jeśli chcesz wiedzieć, co Bóg myśli o pieniądzach, popatrz na tych, którym on je daje.
Jeżeli nie możesz pomóc przyjacielowi groszem, pomóż westchnieniem.
Kariera artysty podobna jest karierze kurtyzany: najpierw dla własnej przyjemności, potem dla przyjemności innych, a w końcu dla pieniędzy.
Za darmo nawet pies nie zaszczeka.
Biada człowiekowi bez żony, ale biedniej bez mamony.
Cel pono uświęca środki, ale środki uświęcają cel.
Dobre maniery i pieniądze czynią mężczyznę dżentelmenem.
Gdybyśmy nie musieli jeść, bylibyśmy wszyscy bogaci.
Handel daje pieniądze, pieniądze wygodę.
Istnieje tylko jedna grupa ludzi, która myśli o pieniądzach więcej niż bogaci, a mianowicie ubodzy.
Jak nie ma pieniędzy i barwistych kiecek, to z pewnością do grobu zaniesie wianeczek.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #234  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 14:40
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Lila.. cóś ci się pomyliło..! Ateista nie może być poganinem, gdyż pogaństwo to też wiara... tylko w innych Bogów/Bóstwa...
W/g tej samej zasady - ateista nie może być satanistą...

Aaaaa....
No cóż, pisałam już, że w sprawach duchowych jestem słabiutka, oj słabiutka...

ps. aleśta ludkowie porozrabiali, skoro Admin z kosą wkroczył.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #235  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 14:41
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 073
Domyślnie

Każdy wierzy inaczej, jak widać. Tu są cztery talony mamony
http://www.poznajpana.pl/index.php/2...talony-mamony/
i jeszcze cytat z książki Jerzego Gruzy "Rok osła" :
"Bóg pokazuje swoją pogardę dla bogactwa przez wybor ludzi, ktorych nim obdarza."
Nie wiem, ile w tym racji, ale na rzeczy coś jest....
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #236  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 15:00
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
A mnie zadziwia Twoje Jarosławie podejście do wiary przez pryzmat pieniędzy,,,
mam wrażenie że nie zdając sobie nawet z tego sprawy jesteś wyznawcą współczesnego bożka, którego wielce czcisz,,,
U Ciebie w większości wypowiedzi zawsze na czoło wysuwa się PIENIĄDZ,,,

Theodore Roethke w ''Zaginionym synie'' pisze;

''Biegnę, zrywam się na zew mamony,
PIENIĄDZE, PIENIĄDZE, PIENIĄDZE,..''


A wiesz dobrze jako praktykujący katolik, że Chrystus rozgonił ze swojej Świątyni handlarzy,,,
i w swoich naukach podkreślał, wartość ''wdowiego grosza''



Jedno z przykazań Chrystusowych brzmi;
''Bądźcie roztropni jak węże'',,,,a tymczasem w naszym kochanym kraju rządzi ''Pani Afrozyne''....czyli Głupota


Jadziu, przesada...
Pieniądze wprawdzie szczęścia nie zapewniają,
ale absolutnie szczęściu nie przeszkadzają.
Warto je mieć, lecz............................nie warto o nich mówić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #237  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 16:00
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Jedynymi, którzy oprócz zamożnych mówią i myślą o pieniądzach to ci którym ich brak. Nie wstyd je mieć, wstyd ich nie umieć zarobić. Dlatego nieraz jest handel wymienny.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #238  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 16:04
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
"Bóg pokazuje swoją pogardę dla bogactwa przez wybor ludzi, ktorych nim obdarza."
Pan Bóg nigdy mi tego nie powiedział, ani we śnie ani przez telefon, może dlatego, że się nimi dzielę ale nie z pyskatymi tylko z potrzebującymi. I tak pozostanie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #239  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 16:20
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
A mnie zadziwia Twoje Jarosławie podejście do wiary przez pryzmat pieniędzy,,,
Najpierw mówiłaś, że wszystko przedstawiam przez pryzmat swojej osoby, swoich osiągnięć, swoich przodków, teraz przyszedł czas na pryzmat swoich pieniędzy. Czy masz jeszcze jakieś inne pryzmaty i których ja nie wiem. Bo pryzmat to załamanie (światła) i rozszczepienie a ja na takie choroby nie cierpię, dzięki Bogu.
Poza tym pryzmat jest z przezroczystego materiału a ja właśnie jestem transparentny i nie muszę się przed niczym ani nikim ukrywać.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #240  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 21:20
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Huuuuuurrtrrrra, utrzymało się nie wykoszone. Będę musiał w podzięce Adminie na Dzień Kobiet jaka kolię diamentową kupić jak maja na innych forach.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.