menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #24481  
Nieprzeczytane 21-01-2024, 08:28
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 900
Domyślnie

Hej, Krybo! Tyle w Tobie radości, że przyjemnie patrzeć. Nic dziwnego, że Twoje posty są tak pełne optymizmu. A deser mniam, mniam...
U nas dzisiaj -5 st., pochmurno i mglisto, ale na razie nie pada i nie wieje. Nie planuję żadnego wyjścia. Zaprosiłam miłego na obiad, więc może wieczorem będzie grzane winko.
Udanej niedzieli życzę!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24482  
Nieprzeczytane 21-01-2024, 08:41
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Delmenhorst - Niemcy
Posty: 1 484
Domyślnie ༺🌸༻ Dzień Dobry ༺🌸༻

Cytat:
Kaima pisze : Hej, Krybo! Tyle w Tobie radości, że przyjemnie patrzeć. Nic dziwnego, że Twoje posty są tak pełne optymizmu. A deser mniam, mniam..

Krysiu - dziękuję bardzo, ale Ty również wyglądasz znakomicie i Ela, Ewa no i Danusia..
Tak trzymajcie drogie panie i aby do przodu.
Buziaki i uściski dla Was i biegnę dalej.


__________________
❤️ Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać, a nie otrzymywać.❤️/Bertold Brecht/
❤️
Z pozdrowieniami od serca - Krystyna B-S

Odpowiedź z Cytowaniem
  #24483  
Nieprzeczytane 21-01-2024, 11:39
Jewka52's Avatar
Jewka52 Jewka52 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Polska
Posty: 2 883
Domyślnie Dzień dobry .






Witam urocze koleżanki
Jak miło zobaczyć Was chociaż na fotce
Z Danusią znamy się i czasem spotykamy od paru lat .
A z Siri , Krysią i Krystynką kto wie ?
trzeba marzyć
może będzie okazja .

Dziś święto Babci




Babcią zostałam gdy miałam czterdzieści trzy lata
pamiętam ten wrześniowy poranek jak dziś
Mam trzech wnuków , jedną wnusię pełnoletnią
i Marysię prawnusię ...która jest moim najmłodszym skarbem...

Dziewczyny miłej niedzieli ..
Muszę się przygotować na świętowanie .
Zajrzę póżniej .
__________________

.”Nie można pytać o sens życia, można mu tylko sens nadać.”
Romain Gary
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24484  
Nieprzeczytane 22-01-2024, 07:21
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 900
Domyślnie

Dzień dobry! Zaczynamy od kawy!



Widzę, że wszystkie wczoraj miałyśmy zajętą niedzielę. Po obiedzie oglądaliśmy telewizję i piliśmy grzane wino. Nie było drzemki, więc wieczorem obejrzawszy "Czarnobyl" położyłam się spać. Drugi raz oglądam ten serial i jestem pod wielkim wrażeniem. Nauka, nowe technologie, osiągnięcia, odkrycia w założeniu służą człowiekowi, ale mogą też okazać się śmiertelnie niebezpieczne dla tegoż człowieka i wszelkiego życia na Ziemi. Wystarczy niewiedza albo niefrasobliwe podejście. Film bez efektów specjalnych, bez nieoczekiwanych zwrotów akcji, bez gwiazd i innych "przyciągaczy". Atmosfera bezradności, braku nadziei, przeczucia zagłady nie nastraja optymistycznie, ale zapada w pamięć. Czekam na następny odcinek.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24485  
Nieprzeczytane 22-01-2024, 10:26
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Delmenhorst - Niemcy
Posty: 1 484
Domyślnie ༺🌸༻ Dzień Dobry ༺🌸༻

⋟🌂⋞💦⋟Witam wszystkich milutko
Zaczynam od pogody, która destabilizuje nasze życie.
Wczoraj było minus 3 stopnie, a dzisiaj jest plus 10 stopni.
Sztorm i deszcz, wszystko fruwa i tłucze się wszędzie.
Jakoś może przetrwamy tę huśtawkę zdrowotną i emocjonalną -
- mam nadzieję.⋟🌂⋞💦⋟

Pozdrawiam cieplutko i życzę Ci pięknego dnia -
- niech szczęście i miłość ogrzewają Twoje serce..


__________________
❤️ Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać, a nie otrzymywać.❤️/Bertold Brecht/
❤️
Z pozdrowieniami od serca - Krystyna B-S

Odpowiedź z Cytowaniem
  #24486  
Nieprzeczytane 22-01-2024, 16:09
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 900
Domyślnie

Krybo, taka pogodowa huśtawka może namieszać w samopoczuciu. U nas utrzymują się lekkie minusy, ale jest wietrznie i ponuro. Nie wychodziłam dzisiaj, jutro właściwie też nie muszę, ale nie lubię za długo siedzieć w domu, więc pewnie przewietrzę się.
Ewa, Danusiu, Krysiu, Siri - pozdrawiam i miłego popołudnia życzę.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24487  
Nieprzeczytane 22-01-2024, 18:55
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 825
Domyślnie

Cześć Wam moje miłe

I u mnie pogoda niefajna ...niby plus, a zimno ....wieje uciążliwy wiatr, a ja nieprzytomna i otumaniona.
Wczoraj nalot wnuczek i prawnucząt (część była w sobotę)
Były kwiatki, życzenia, upominki i wspominki

Krybo, widoczki wspaniałe, a żarełko apetyczne. Sama robiłaś ?

Kaimo, w taką pogodę wyjdziesz? ja się nie odważę, za bardzo wieje i nóżka mnie boli...

Ewuniu, wyszukujesz sympatyczne wierszyki

A wiesz że ja też zostałam babcią w podobnym wieku?

Najstarszy wnuk ma 30 lat

Zięć dzwonił ze Szczecina ( bo tam akurat mieszkali) do naszego sklepu spożywczego, bo nie mieliśmy jeszcze telefonu, i umówił rozmowę na telefon domowy ekspedientki, bo sklep już zamykała, o umówionej godzinie dzwonili z tel szpitalnego, dali słuchawkę córce. Oj to były łamańce organizacyjne Nie to co dzisiaj, dzwonisz z którego miejsca chcesz, o której chcesz i dokąd chcesz...
Mamy sześcioro wnucząt i troje prawnucząt.

Krybo, lodziska Ci smakowały aż buziol umazany
a rymowanka zabawna

Jutro jedziemy odwiedzić moją kuzynkę ( z nawrotem nowotworowym )

Dziubaski, życzę miłego wieczoru
__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres

Ostatnio edytowane przez dajdziuba : 22-01-2024 o 19:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24488  
Nieprzeczytane 22-01-2024, 21:08
Jewka52's Avatar
Jewka52 Jewka52 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Polska
Posty: 2 883
Domyślnie Hallo to ja ...


Buziaczki dla ''Dziubasków''
I dla Krysi i Krystynki i dla Siri jak czyta
Padłam po całym dniu krzątania w domu
i jeszcze do miasta był mus
Ale po kolacji krótki poziom pod kołderką i ożyłam
Nie cierpię bałaganu !
oby ten tydzień szybko minął i wrócił porządek.
U mnie pogoda znośna
trochę wieje ale ...oby nie było gorzej.

Miłej nocki wszystkim
__________________

.”Nie można pytać o sens życia, można mu tylko sens nadać.”
Romain Gary
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24489  
Nieprzeczytane 22-01-2024, 21:20
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 900
Domyślnie

Jeszcze ja na dobranoc. Jutro będę musiała wyjść, nawet dalej, niż myślałam. Przed chwilą miałam telefon z informacją o pogrzebie kolegi. Pracowaliśmy razem 30 lat. Ostatnio mieszkał w innym mieście razem z rodziną syna i tam będzie pochowany. Coraz nas mniej z tamtej starej gwardii.
I tak na smutno kończę dzisiejszy dzień.



Spokojnej nocy wszystkim!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24490  
Nieprzeczytane 23-01-2024, 06:40
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 900
Domyślnie

Witajcie, dziewczęta! Obawiałam się, że będę miała niespaną noc, ale spałam dobrze. Patrzę na pogodę za oknem, jednak mało co widać - ciemno, wieje, coś leci z nieba. Oby nie było ślisko, bo czeka nas podróż samochodem, niedaleka - 40 km, ale lepiej, żeby były dobre warunki.
Na kawę zapraszam i dobrego dnia życzę.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24491  
Nieprzeczytane 23-01-2024, 10:00
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Delmenhorst - Niemcy
Posty: 1 484
Domyślnie ༺🌸༻ Dzień Dobry ༺🌸༻

⋟🌂⋞💦⋟Witajcie moje drogie ⋟🌂⋞💦⋟
Pogoda podobna do wczoraj, silny wiatr z deszczem, że firanki fruwają.
Sztorm i wysoka woda jest tutaj... niefajnie i tak też się czujemy.

Cytat:
Danusia pisze :Krybo, widoczki wspaniałe, a żarełko apetyczne. Sama robiłaś ? Krybo, lodziska Ci smakowały aż buziol umazany
Nie Danusiu - to wszystko skopiowałam, przyznam, że chciałabym się znależć w cieplejszym klimacie..
A zdjęcie zrobione w plenerze, zawsze jak jestem w Heiligenhafen, to idę do tej samej kawiarenki na lody, bo są naprawdę pyszne. I co ciekawe tam jest duży plac na świeżym powietrzu ze stolikami i z koszami plażowymi i do majowego słoneczka można zjeść takie pyszności. Przeważnie jedziemy tam w maju, bo przed sezonem jest taniej.

⋟🌂⋞💦⋟
Cytat:
Kaima pisze : Przed chwilą miałam telefon z informacją o pogrzebie kolegi. Pracowaliśmy razem 30 lat. Ostatnio mieszkał w innym mieście razem z rodziną syna i tam będzie pochowany. Coraz nas mniej z tamtej starej gwardii.
Kochana Krysiu - przesyłam Ci moje szczere kondolencje, to przykre, kiedy ludzie odchodzą.. Trzymaj się dzisiaj !!
____ ︵🌸 ☀️ 🌸 ︵ ____
'' Zrywaj kwiaty życia z radością, jaką daje ulotna chwila, nie sięgaj po korzenie w ziemi, bo tam jest tylko smutek i cisza''. /Joseph von Eichendorff/

____ ︵🌸 ☀️ 🌸 ︵ ____
👌Niech ten dzień wniesie w Twoje serce radość..niech będzie spokojny i pełen optymizmu.👌
Krysiu, Ewo, Elu, Danusiu - Serdecznie pozdrawiam
[]

__________________
❤️ Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać, a nie otrzymywać.❤️/Bertold Brecht/
❤️
Z pozdrowieniami od serca - Krystyna B-S

Odpowiedź z Cytowaniem
  #24492  
Nieprzeczytane 23-01-2024, 11:03
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 463
Domyślnie Dzień dobry , pozdrawiam

23.01.2024 07:30 - 07:30 24.01.2024 (Wtorek/Środa)
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północy oraz w obszarach podgórskich też deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. W szczytowych partiach Tatr przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna od 0°C w kotlinach górskich, około 4°C w centrum do 7°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na zachodzie w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem wiatr okresami dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 100 km/h, w górach wiatr powodować może zamiecie i zawieje śnieżne.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo na wschodzie i południu opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Później, w drugiej połowie nocy od zachodu do centrum postępować będą opady deszczu. Na wschodzie oraz krańcach południowo-zachodnich lokalnie możliwe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -5°C, około 0°C w centrum do 3°C nad morzem. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, na zachodzie oraz na obszarach podgórskich Sudetów w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 60 km/h, nad ranem do 80 km/h, w Sudetach do 120 km/h, w górach wiatr powodować może zamiecie i zawieje śnieżne.


https://www.google.com/search?sca_es...JTupYNqCY,st:0

Wczoraj oglądałam serial ....Dom z papieru: Korea

Czy Dom z papieru: Korea to to samo?
"Dom z papieru: Korea" to nowa wersja piekielnie popularnego hiszpańskiego serialu, który z tamtejszej telewizji trafił na Netfliksa. Muszę przyznać, że nowa wersja podoba mi się bardziej, choć różnice są raczej niewielkie. "Dom z papieru: Korea" to remake jednego z najpopularniejszych seriali w historii Netfliksa.

Mnie osobiście bardziej podoba się ,,Dom z papieru .Berlin"


,ale nie ma drugiego sezonu.
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.

Ostatnio edytowane przez Siri : 23-01-2024 o 11:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24493  
Nieprzeczytane 23-01-2024, 20:31
Jewka52's Avatar
Jewka52 Jewka52 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Polska
Posty: 2 883
Domyślnie Witajcie.


Jak ten czas pędzi !




Do południa było przedwiosennie
po południu jesiennie
Ale prace remontowe posuwają się do przodu
i widać że na weekend będę mogła cieszyć się
z efektów tych naszych działań


Miłego wieczoru dla Was
__________________

.”Nie można pytać o sens życia, można mu tylko sens nadać.”
Romain Gary
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24494  
Nieprzeczytane 23-01-2024, 22:04
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 825
Domyślnie

Dobry wieczór

Chciałam popisać, ale utknęłam na moim profilu z wierszami.
Szukałam czegoś odpowiedniego z moich zasobów, na odpowiedź na Ewuni wierszyk. Zmitrężyłam godzinę na czytanie swoich wierszy i komentarze pod nimi. Byłam tam 11 lat temu, a kilka powtórnie wstawiłam chyba w 2019, czyli i tak dawno... wiele jest moich ulubionych, wiele powinno być poprawionych, fajnie było posiedzieć przy swoich "wypocinach" Teraz bolą mnie oczy, i mszę wziąć leki, bo przegapiłam

Wam życzę pogodnej nocy, bez zapowiadanych wichrów, i dobrego wypoczynku nocnego

DOBRANOC
__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24495  
Nieprzeczytane 24-01-2024, 06:52
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 900
Domyślnie

Dzień dobry! Wczoraj zmogło mnie życie. Dzień był ponury - i pogoda, i nastrój. Dawno nie byłam za miastem i nie wiedziałam, że jest tyle śniegu. Jechaliśmy w takiej scenerii - zdjęcie z okna samochodu:



I tak było cały dzień - nie przebił się ani jeden promyk słońca. Z pracy było nas czworo, wszyscy, którzy z Nim pracowaliśmy. Następnego kolegę pożegna już tylko troje.
Dzisiaj jednak wstał nowy dzień, przyniesie nowe myśli, nowe wydarzenia i trzeba po prostu żyć.
Kawa podana, zapraszam!



Pogodnego dnia życzę!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24496  
Nieprzeczytane 24-01-2024, 07:29
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 900
Domyślnie

Siri, nigdy nie słyszałam o tym serialu, musiałam poczytać w Wikipedii. Nie mam Netfliksu ani żadnej innej platformy, bo mało oglądam filmów i to, co pokazują w telewizorni zupełnie mi wystarczy. Czasem chodzę do kina - teraz nowości dosyć szybko trafiają nawet do takich dziurek, jak moje miastko.
Ewa, szybko uwijacie się z remontem. Pewno w weekend będzie oblewanie. Przez pewien czas będziesz miała wrażenie nowości. Pokażesz jakieś fotki?
Krysiu, niemiła taka pogoda, trudno wtedy o dobre samopoczucie. Czy Twojemu miastu zagraża powódź? U nas wiatr ucichł, ale pada deszcz i jest ciemno, jak w środku nocy.
Danusiu, znam to. Szukam jednego, trafię na coś innego i przepadam. Czy Twoje poezje są gdzieś dostępne? Chętnie poczytałabym.
To byłoby na tyle . Nie wiem, czym się dzisiaj zajmę. Może rozmrożę lodówkę, może upiorę świąteczne serwetki, które trzeba prać ręcznie, a może jeszcze coś innego... Niech tylko ustąpi ta ciemność.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24497  
Nieprzeczytane 24-01-2024, 10:12
Jewka52's Avatar
Jewka52 Jewka52 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Polska
Posty: 2 883
Domyślnie Dzień dobry .


Krysia niezawodna
Dzięki za kawę.
Już się dosiadłam do tego stoliczka pięknie nakrytego.
Za oknem ciemno i pada ....
ale w domu ciepło, cicho radio gra i oświetlone .
Piszecie Krysia z Danusią że w poszukiwaniu wierszyków przepadacie w przeglądaniu ....no ja też
nieraz godzinę przeglądam co by tu sensownego wkleić .

Cytat:
Ewa, szybko uwijacie się z remontem. Pewno w weekend będzie oblewanie. Przez pewien czas będziesz miała wrażenie nowości. Pokażesz jakieś fotki?


Krysia to wszystko niebawem nastąpi
ale termin nie ustalony.
Fotki można by... tylko wnuczek musi mnie od nowa poinstruować jak to się robi.. bo zapomniałam
Ale ktoś napisał ;

'W słońca blasku, w deszczu szmer,
Seniorze, wiesz jak w życiu trwać.
Twój każdy dzień to nauka i wzór,
Jak z mądrością przez świat się śmiać.



No to czas się ogarnąć .
A majstra jeszcze nie ma

Pozytywnych myśli w ten ponury dzień
Krystynko, Danusiu, Krysiu, Siri.







__________________

.”Nie można pytać o sens życia, można mu tylko sens nadać.”
Romain Gary
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24498  
Nieprzeczytane 24-01-2024, 10:23
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 463
Domyślnie


U mnie wieje i pada śnieg,1 na plusie ,odczuwalna minus 6.
Zamówiłam teleporadę u dr rodzinnego.
Jedzenie mi zaszkodziło chyba i to nie po raz pierwszy ...

Gotuję kaszkę kukurydzianą.....IBS i GERD to jest świństwo ....Wczoraj usmażyłam sobie placki ziemniaczane i może organizm odrzucił -choć zjadłam tylko 4 sztuki , zostało jeszcze 5 ,ale nie wyrzucę bo ludzie cierpią głód na świecie więc odczekam i zjem jak mi się polepszy- mam nadzieję....Placki są smaczne z cebulą na oliwie (oliwa świeża),ale cebula nie jest wskazana przy tego rodzaju dolegliwościach ?!
Dziś przejdę na dietę i zobaczymy , czekam co mi lekarz zaleci.
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.

Ostatnio edytowane przez Siri : 24-01-2024 o 10:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24499  
Nieprzeczytane 24-01-2024, 11:21
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Delmenhorst - Niemcy
Posty: 1 484
Domyślnie ༺🌸༻ Dzień Dobry ༺🌸༻

☂️෴💗🌂෴ Witajcie moje kochane ☂️෴💗🌂෴
Dzisiaj jest wzmożony sztorm, w nocy spać się nie dało,
huczy przeokropnie i niszczy wszystko wokoło - linie elektryczne i trakcyjne,
że strach wyjść z domu.
Temperatura plus 10 stopni.
Na razie jest bezpiecznie z wodą u nas.
Dobrze, że nie muszę dzisiaj wychodzić, bo mój miły pilne sprawy pozałatwia.
>>>
Siri - Eluniu - mój teść od soboty ma również zatrucie organizmu.
Wszystko leci z niego tzn. automatycznie się opróżnia.
W Jego przypadku jest to duże utrudnienie, bo jest na wózku inwal.
Elu - proszę Cię nie zaniedbuj tego, bo w naszym wieku to jest poważna sprawa.

💕 Dobrego dnia, dużo radości i mile spędzonego czasu życzę.
Elu, Ewo, Krysiu, Danusiu - pozdrawiam Cię cieplutko.💕


__________________
❤️ Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać, a nie otrzymywać.❤️/Bertold Brecht/
❤️
Z pozdrowieniami od serca - Krystyna B-S

Odpowiedź z Cytowaniem
  #24500  
Nieprzeczytane 24-01-2024, 13:54
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 463
Domyślnie

Gotuję krupnik jęczmienny:

https://www.refluksodkuchni.pl/krupn...lodych-warzyw/


Krupnik z młodych warzyw

Ta polska, klasyczna zupa będzie świetnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na refluks. Ważne jest zachowanie kilku zasad, aby zupa była dobrze tolerowana. Po pierwsze wywar, na którym gotowana jest zupa powinien nie być tłusty, najlepszy jest bulion drobiowy. W wersji jeszcze zdrowszej, można w ogóle nie używać bulionu, pozostawiając jedynie wywar z warzyw. Drugą ważną zasadą jest pominięcie cebuli, która u większości osób z refluksem wywołuje objawy. W przepisie został użyty kawałek pora, aby zachować lekką pikantność zupy, jednak osoby, które również to warzywo źle tolerują mogą z niego zrezygnować. Warzywa korzeniowe są bardzo dla reflukserów zalecane, a w tej zupie jest ich różnorodność. Dodatkiem jest kasza perłowa- również dla reflukserów rekomendowana.




Krupnik z młodych warzyw

SKŁADNIKI
Składniki na 4 porcje:
700 g ziemniaków
6 młodych marchewek
4 młode korzenie pietruszki
1/2 kalarepy
1 młody seler
3 cm kawałek pora
Kilka liści lubczyka
Kilka liści selera
Kilka liści natki pietruszki
100g kaszy perłowej
250 ml bulionu drobiowego
2 litry wody
Sól


Nie mam ziemniaków i kalarepy ,ale będzie bez....
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Agenci Podróży - 55 plus bez granic - komentarze es55ca Ogólny 16 30-05-2008 08:27
Wspomnienia z podróży ignesja Podróże, turystyka 7 19-05-2008 21:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.