menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #261  
Nieprzeczytane 14-06-2009, 23:42
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Tutek 138 Donny
__________________
  #262  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 06:58
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 796
Domyślnie

Witajcie..;
Sanno, swietnie, wreszcie rozumiem to co powiedziala Tamora. Bo zastanawialam sie... ja niewiele wiem jeszcze co dotyczy komputera. Ja czasami bardzo rozrabiam. Dobrze wiedziec gdzie "sie cofnac".
Wlasnie, prosze cie o dokladne powiedzenie mi albo zrobienie zrzutu gdzie sie znajduje "opcja przywracanie programu".
Ale, szukajac odpowiedzi na inne pytania, znalazlam odpowiedz na nie zadane pytanie, czasami trzeba "czyscic program"!!! I to jest cos bardzo waznego tez!!!
Dzisiaj rano, caly czas bylam w pluginach, pomalenku, zaczyna to wygladac lepiej. Sa takie ktore mi sie pochowaly i teraz je odnalazlam i dzialaja!!!
Tak strasznie duzo czasu potrzeba, zeby zrozumiec jak "to dziala".
Nawet ruszylam Filtre Attacks w moim starym PFS w ktorym nie chcial dzialac. Teraz dziala we wszystkich programach.
A niedlugo doprowadze do tego ze bede miala jeden Folder z Pluginami na dysku D, i programy, te nowoczesne beda podlaczone tylko do tego folderu. I bedzie spokoj!!!
Ale potrzeba mi jeszcze czasu.
Wczoraj nic nie robilam, za to "medytowalam"
Jak tak sie przeleci wiadomosci, ktore ma sie zmagazynowane w lepetynie, okazuje sie ze jest ich juz niesamowicie duzo, ale jeszcze sa rzeczy do nauczenia sie.
Swietne te wasze animacje, Urszulko, to tlo ruchome uwielbiam. Uczcie sie dziewczynki, ja sobie to wszystko czytam i obladam, i jak bede gotowa do cwiczen to zaczne. Bo animacje trzeba przecwiczyc niejednokrotnie i nie zostawiac odlogiem, bo sie zapomina.
Niestety!!!
Sliczne wszystkie obrazki, dopracowane szczegoly, animacja wspaniala. Zabieram sie... wroce.
__________________
  #263  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 08:55
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 796
Domyślnie

Chcialam sie przywitac na watku Zagranica... i zauwazylam w Naszej Grafice imie ktorego nie bylo widac od jakiegos czasu. Basia 1734!!
No to zajrzalam. I co zobaczylam?... a zwlaszcza przeczytalam?... Ciagle i bez przezrwy zarzuca sie mnie, ze robie obrazki wedlog tuto!!! uczac sie. Innym sie tego nie zarzuca, chociaz?... Basia 1734 zarzuca to wszystkim bez wyjatku. Nie widzac wiekszosi obrazkow zrobionych przez nas same. Ale nawet uzywanie innych obrazkow i wycinanie z nich tubek tez uwaza za naganne. Obrazek ma byc taki jak jej, tz: nieistniejacy. Albo jakis polamany przez plugin.
I to jest wedlog niej dobre.
To co powiedziala Tar-ninka, przeczytajcie. Warto, bo nagle, po wywaleniu mnie z watku, ktory jej sie pieknie rozwinal, przjela go z radoscia, i rzadzi sie... zarzucajac mi ze jej watek rozwalilam. Jakim sposobem watek osiagnal XIV czesci?...

Cudem?...

Krytykuje ciagle tuto, a te setki obrazkow wymyslonych przeze mnie... to co?... Jestem od roku, znam jeden program doskonale drugi prawie, poczatki trzeciego zaczelam.
To jest nic?...
Dlaczego musze ciegle i bez przerwy przekonywac ze tuto sa doskonale do nauki. Wszyscy z tego korzystaja. Tylko mnie to zarzuca?... bo jej sie nie podobam?... nie musze. Gust osobista sprawa!!! I nie kazdy musi go miec.!
Straszyla, kiedy sie przenioslam, ze bedzie zmuszona zamknac watek!!! I co, zmuszona byla?... nikt nie zwrocil nawet uwagi, na to, ze ten watek bedzie stracony, bo Iluzja otworzyla sobie nowy, wywalona przez nia i jej poplecznice.
Zrzuty im przeszkadzaly. Pewnie!... jak sie z nich nic nie rozumialao, i nie chcialo zrozumiec... bo to nie po polsku!!!
Nawet przyczepily sie do mojego sposobu nazywania was "dziewczynki"... No to jak mialam nazywac, "moje kochane"?... i potem wam "podlozyc co nie co" jak to ona robi juz od lat?... A ja wierzylam, ze jak sie pisze... "swietnie moje kochane" to sie tak mysli!!!

Przepraszam was, ze tutaj to napisalam, ale powinnyscie byc poinformowane co sie dzieje. Myslalam, opuszczjac watek, i dajac pole do popisu, zapanuje blogi spokoj. Jedne beda sie uczyly od poczatu u Evi, drugie beda zamieszczaly obrazki i o nich mowily, zeby inne z tego skorzystaly, a inne beda tylko wklejaly obrazki i sobie mowily komplementy.
I co, wklejaja, komplementuja jedna druga, i niestety, ciagle im przeszkadzam w zyciu. I pewnie dlatego nic nie potrafia wiecej jak "podstawy", bo czasu nie maja na nauke, poswiecaja go na wymyslanie zlosliwosci. Maja prawo.
Wiecej nic nie napisze na ten temat. Co by sie nie dzialo.
__________________
  #264  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 11:11
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Oj Irenko rozczulasz się, zawsze piszę róbmy swoje to co potrafimy umiemy, nie zwracaj uwagi co piszą inni, masz uczyć się programów graficznych i my z Tobą, jak się nie uczą TROLLE paskudne to mają czas na pisanie bzdór wstyd,wstydzcie się tego co piszecie, nigdy bym komuś nie zarzuciła czego się uczy, uczy się jak chce i to co potrafi, ZROZUMIANO!!! - rozum malutki choć wiek...
nie piszę więcej bo bym za dużo napisała.
__________________
  #265  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 11:35
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 796
Domyślnie

Masz racje!!! Wiecej na ten temat nie bede pisac.

Teraz zrobilam obrazek prosciutki, ale nameczylam sie zeby zlikwidowac tlo w rameczce, ktora byla zarejestrowana w "gif" ale tlo bylo nieprzezroczyste nawet w PFS. Ale nie byla to animacja. Uparlam sie i czesc zlikwidowalam w PSP, przenioslam sie do PFS i zlikwidowalam reszte!!! Wyczyscilam brzegi. Wrocilam do PSP... i okazalo sie ze ciagle, gdzies jest tlo!!! No to doczyscilam gumka!!!
A ramecze chcialam uzyc do mojego podpisu, ale sie nie da, musi to byc cos innego jednak.
No to sie pobawilam, probujac drobiazgi.
Zobaczcie co znalazlam... to jest moj podpis i trzy kropeczki, napisane charakterem pisma "rysunkowym". Smieszne rzeczy wychodza z tych "charakterow".

...

Teraz popracuje. Acha, jeszcze nie mam odpowiedzi na temat "Melange". Probowalam otwierac rozne rzeczy i zauwazylam, ze ja nie mam nic w Folderku "Melange", to znaczy, ze "cos" trzeba gdzies pobrac. Musze wejsc jeszcze raz do Dz. Janka i moze znajde o co chodzi?...
Milego dnia zycze..;
ps: u mnie brzydko znowu, bylam juz w miescie, teraz mam spokoj moge sie zajmowac.
__________________
  #266  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 11:35
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Witajcie. Ja dzisiaj wg tutka z forum Donny. Bardzo lubie te kolory, więc robiłam dla relaksu, bo bardzo prosty. Trochę przerwałam animacje, ale wrócę.

~~~~~~~~~~~~~~
__________________
  #267  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 11:47
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Irenka tyle czasu poświęciła na tłumaczenie się, inne dziewczyny też. Nie warto. Teraz tam weszłam, bo z braku czasu nigdzie na seniorku nie zaglądam oprócz tego naszego wątku i Wypożyczalni, bo tam jest wiele ciekawych prac, zwłaszcza Teresy.
Irenko nie licz na spokój, bo zazdrość to okropna choroba, nie kończy się tylko potęguje. Dlatego z zazdrości będą zaczepki większe mniejsze i może nawet ogromne. Na razie trzeba to ignorować.
Jak ktoś nic nowego nie wnosi, tylko "stare pamięta", myślę o technice graficznej, to ma pretensje do wszystkich i o wszystko.
Nie ma o czym i o kim gadać, bierzmy się do roboty, ja do następnego tutka.
__________________
  #268  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 12:20
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Tutków nie robię bo to skomplikowane dla mnie, choć potrafię- wymaga dużo czasu, a ja nie tylko mam grafikę. Urszula animacje malutkie będę do obrazka dodawać by nie zapomnieć a to nie wymaga zwiększonej tak bardzo pracy.
Obrazek na powitanie zapomniałam od razu dodać.
__________________
  #269  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 15:59
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Witam, pooglądałam cuda które robicie a ja w końcu zmordowałam motylka.
  #270  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 16:43
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Basiu 73 to już umiesz teraz tylko praktyka też się uczę jeszcze animacji.
__________________
  #271  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 17:32
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Ten obrazek jako pierwszy, tło zrobiłam Eye Candy Nature 5> icicles, dodałam maskę i animację taką jak potrafię zrobić.
  #272  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 05:29
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 796
Domyślnie

Te slowa Urszulki na przywitanie, to jak miod dla skolatanego serca. Dziekuje. Zabieram sie tez do kontynuowania zaczetego tuto wczoraj. Czegos podobnego jeszcze nie spotkalam, jak skoncze to wroce.
Basiu73, swietnie sobie poradzilas. Jasiu, juz jestes swietna w animacji. I to we wszystkim czego sie dotkniesz. I jeszcze masz tyle innych rzeczy!!!
Widzialam, ze pomagasz Evi, swietnie.
Milego budzenia sie... ide sie przywitac, i zabieram do tuto.
__________________
  #273  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 06:48
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Irenko witam Cię dobrze że jesteś, chciałabym pomóc Evi ale jestem za słaba w animacji podam jeszcze jak zrobić animację bez klatek taką prostą ale muszę opis zrobić.Zrobiłam animację ale zmieniłam ustawienia, ponieważ nie rozumiem opisów w j. angielskim a ja mam program w j. polskim, druga sprawa bardzo mi potrzebne w użyciu zaznaczenia różdżką by zaznaczyć to co chcę potrzebne do animacji,
tą animację zaznaczałam odręcznie i potem nie wiedziałam co dalej zrobiłam po swojemu .
  #274  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 08:27
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 796
Domyślnie

Witaj Jasiu. Juz robisz animacje roznorodne. Teraz pocwiczysz przekazywanie nam tego!!! I my sie w koncu tez zabierzemy na "powaznie"!!!
Jak juz pisalam, wczoraj zaczelam robic tuto i musialam przerwac, zarejestrowalam to co zrobilam... ale nie zwrobilam uwagi ze zarejestrowalam w jpeg i obrazk sie polaczyl!!!
No to musialam zrobic dzisiaj jeszcze raz. Na poczatku prosta sprawa, tylko nalozenie na kazdy obrazek maski okraglej, ktora znacie-20/20, powoduje ona rozmycie brzegow.

...
http://creabarbouille.fr

Potem w Palecie warstw, "Mode" zmieniacie na "swiatlo delikatne". Co powoduje ze obrazek wyglada jak w "sepia".
Wszystko to zrobilam i zaczelo sie kino.
Trzeba bylo napisac cos, zrobilam to, i tu zaczelam proby,trwjace co najmniej pol godziny. Gdy robilam jak kazala, napis ginal. Wyprobowalam wszystko co moglam, i znalazlam blad. Za wczesnie kazala zmieniac duplikowana warstwe na "obrazek negatyw". Gdy zrobilam po swojemu, uzyskalam napis jakby pogrubiony, i potem "wzor pedzelkowy", zrobilam tak samo, i tez wyglada jak plaskorzezba. Swietny sposob... mam nadzieje go zapamietac, bo zle wytlumaczona kolejnosc w tuto myli!!!
Kazdy wzorek zrobiony "pedzelkiem" mozna tak zmienic i bedzie "grubasny".
Wroce...
__________________
  #275  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 08:53
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 796
Domyślnie

Zrobilam drugi, na pamiec, bo efekt jest bardzo interesujacy.
Ramka-pedzelek, jest zrobiona wlasnie tak jak napis w poprzednim obrazku. I moj podpis tez. W zaleznosci od zmiany "Mode" efekt jest inny.

...

Musze cos zjesc!!! Wroce. Milego dnia wam zycze.
__________________
  #276  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 09:27
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 796
Domyślnie

Juz wiem co to jest "Melanger". jak sama nazwa mowi... tam sie miesza kolory, tak jak na palecie do malowania.

...
Kiedy juz zmieszacie kolory wybrane przez was, mozna je zarejestrowac jako nowy kolor. Trzeba sie troche znac na mieszaniu kolorow, ale mozna tez robic proby, cofac sie, dodawc nowy kolor, az do uzyskania takiego jaki wam bedzie odpowiadal.
Widzialam u Dz. Janka ogromna palete z kolorami we wszystkich odcieniach. Jest ich niesamowicie duzo. Warto by miec to u siebie, do wlasnych prac.
Jak uzywac "Melangera" dowiedzialam sie w ksiazce... ktorej dawno na oczy nie widzialam...
A tam oczywiscie wszystko jest!!!
__________________
  #277  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 09:38
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Witajcie, ja od rana skanowałam komputer awastem, bo cos podejrzanego mi sie wydawało. Były dwa pliki zawirusowane - typ robak.
We Wrocławiu chyba zaraz będzie burza. Azorek już się boi.
Jasia jest konsekwentna w nauce animacji, ja tak z doskoku.
Basia ładną animację z motylkiem zrobiła.
Ten brązowy obrazek Irenki z paniami z dawnych lat - śliczny.
W mieszanie kolorów jeszcze się nie wgłębiałam, ale dobrze by było poznać.
Chyba będę musiała wyłączyc komputer.
__________________
  #278  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 10:22
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 796
Domyślnie

Witaj Urszulko.
Ja zrobilam nastepne tuto. Milutkie.

...
http://www.creationsylvie.net

Ja tez na chwile przerywam, ale wroce.
__________________
  #279  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 14:37
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Nie mam dzisiaj żadnej chęci do nauki, może w jakimś innym dniu, przejdę na Forum Dziadka J.
__________________
  #280  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 20:34
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

To ja wkleje to co dzisiaj zrobiłam. Mała powtórka z gradientów. Galton na forum Donny przetłumaczył - Fantazja tutek 103. Wzorowałam się.

~~~~~~~~~~~~
__________________
Zamknięty Temat


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasza pasja...MALOWANIE komputerowe. Iluzja Hobby, pasje 830 Wczoraj 03:38
...Nasza Grafika - obrazki...cz. 27... tar-ninka Hobby, pasje 17976 18-12-2020 18:41
... Nasza grafika - obrazki ...cz. 19 tar-ninka Hobby, pasje 512 28-11-2009 22:04
. . . Nasza grafika - obrazki . . . cz. 16 . . . tar-ninka Hobby, pasje 504 12-09-2009 07:57
.. Nasza grafika - obrazki . . . cz. 14. tar-ninka Hobby, pasje 505 26-06-2009 17:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.