menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Film, teatr
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #261  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 10:56
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A co sadzisz o filmie, który -chyba miał polski tytuł- Ukryty Smok i Przyczajony Tygrys" albo jakos tak.
Pełen chinskich mitów, filozofii, niezwyklych klimatów i rewolucyjnych efektów z komputerowej księgi czarów?
"Przyczajony tygrys, ukryty smok" to baśń, poruszamy się w świecie fantazji.
Mistrzowie sztuk walki, umiejętność latania, chodzenia po wodzie i wbiegania na gładkie ściany
Baśń piękna, to prawda i sowicie nagradzana przez świat filmowy.

Skoro już mówimy o kinie z tych rejonów świata, bliższa mi jest w obrazach i przesłaniu np. "Samsara"
Nieśpieszne tempo, podhimalajskie przestrzenie i cudowna muzyka....a przy tym burza zmysłów i obserwacja przemiany duchowej bohatera.

PS. Żeby nie było, że ja tak zawsze na górnym C,
zaraz zaproponuję świetną komedię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #262  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 12:02
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Kinomanom zniesmaczonym poziomem polskich komedii (typu ostatnio wyprodukowanej chały - "Weekend")
albo sitcomów, gdzie widz-głupol ma podkład chichotu, aby wiedział w którym miejscu jest śmiesznie....

proponuję zabawną komedię "Jeszcze dalej niż północ"



Tak jak u nas mówi się, ze jest Polska A i B, również we Francji są regiony uznawane za "gorsze".
Stereotypy tracą na słuszności właśnie w tym filmie. Bohater jest naczelnikiem poczty, który za karę zostaje oddelegowany do Bergues, małego miasteczka na północy Francji. Typowi południowcy, wyobrażają sobie Północ jako zimną krainę, zamieszkaną przez ciemny lud, posługujący się niezrozumiałym narzeczem – „cheutimi.

"Mottem filmu może być sprawdzona zasada: "Im gorzej, tym lepiej". Żona głównego bohatera nie może uwierzyć, że życie w Berg ani trochę nie przypomina koszmaru z krążących legend. Im bardziej mąż narzeka, tym ona czuje się lepiej, a korzysta na tym ich małżeństwo. Pod płaszczykiem zabawnych perypetii głównego bohatera, który musi ukrywać, że tubylcy są w rzeczywistości życzliwymi osobami, kryje się satyra na egocentryczne społeczeństwo, które nie chce patrzeć tam, gdzie kończy się "ja", a zaczynają "oni". W fabułę wplecionych jest nieco pouczających morałów dotyczących miłości, związków i życia w ogóle."

Cyt. za: http://www.filmweb.pl/film/Jeszcze+d...oc-2008-453743
Odpowiedź z Cytowaniem
  #263  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 15:49
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Polecam ten z 1992 z Harvey-em Keitel-em.
Wystarczy wpisać w google - "film zły porucznik 1992 chomikuj.pl".
Ja na swoim chomiku nie gromadziłam filmów, ale chyba zacznę przynajmniej te które oglądałam i mi się podobały.

Mam przekonanie (na ogół) do trafności ocen wystawionych filmom w FilmWeb-ie (oczywiście przy dużej liczbie oceniających). Ten z 1992 roku ma lepsze notowania.
Wyczytałam taką recenzję:
Film ten jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych obrazów w całej kinematografii, został zakazany w wielu krajach, jak choćby w Wielkiej Brytanii, a także w Polsce.

Zakazany owoc zawsze kusi...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #264  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 16:00
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
ja znowu - ale nie Czarny labedz- tylko Miasto gniewu.....Cięzki, ogromnie cie,zki film, nie chodzi o odbiór, ale tematyke , atmosfere. O tym jak gniew, rodzi gniew, nienawisc - jeszcze wieksza nienawisc. Dopiero gwaltowne- w sumie niepotrzebne smierci - jednych z bohaterów, zmieniaja ludzi- staja się jak gdyby lepsi, nie wrzeszcza na siebie, nie celuja w siebie pistoletami...Na jak dlugo..... Film b. dobry, ale nie dla wszystkich,kto nie lubi scen drastycznych, gwałtownych- nie polecam .2 Oskary w 2006 roku m.inn, za scenariusz.
Podzielam Twoją opinię. Trzyma w napięciu od początku do końca. Film opowiada o tym jak trudno się ludziom porozumieć.
A pierwsza scena wyjaśni się na końcu...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #265  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 16:52
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Soraya




Ekranowa biografia Sorayi [1932-2001], ukochanej żony szacha Iranu, Rezy Pahlevi. Pomimo wielkiej miłości, która ich łączyła rozwiedli się po kilku latach małżeństwa. Powodem rozstania była bezpłodność bohaterki, która przekreślała szanse na przedłużenie cesarskiej dynstii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #266  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 12:24
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Dawno nie zaglądałam do tego wątku.Obejrzę komedię "Jeszcze dalej na północ" i film pt.Wiosna,lato,jesień,zima i wiosna"
Ja gorąco polecam bardzo dobry moim zdaniem film o dzieciństwie,dorastaniu i początkach kariery Johna Lennona.Jest to film"Chłopak znikąd" z 2009r. Angielski tytuł - Nowhere Boy.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #267  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 19:25
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Czerpanie radości z każdego dnia życia i z dobrych kontaktów z ludźmi.

Polecam film "Nad złotym stawem"

Katharine Hepburn i Henry Fonda w rolach głównych.
Ciepła opowieść o małżeństwie starszych ludzi, którzy spędzają jesień swojego życia.
Jest początek lata. Para przyjeżdża do swojego domku nad jeziorem. Norman, grany przez H. Fondę obchodzi właśnie 80-te urodziny. Wizyta córki z narzeczonym i jego synem odsłania zadawnione żale rodzinne.
Po kilku dniach dziewczyna wyjeżdża z narzeczonym do Europy.
Pod opieką rodziców zostaje zbuntowany nastolatek Billy...
Film wzruszający, piękna przyroda i muzyka oraz dobre zakończenie
Nagrodzony trzema Oskarami (i 7 nominacji).




PS.
Jest też nowsza wersja z 2001 roku, zapewne słabszy jak każdy remake.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #268  
Nieprzeczytane 21-02-2011, 16:47
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Muszę obejrzeć "Nad złotym stawem".

Oglądałam komedię i bardzo mi się podobała. Lubię angielski humor. Jest to "Zgon na pogrzebie", produkcja wspólna: Wielka Brytania,Holandia, Niemcy, USA.Rok produkcji 2007, co podkreślam bo jest też dużo gorszy afro-amerykański remake z 2010 roku.



Treść komedii skupia się na rodzinie przybyłej na pogrzeb seniora rodu. Nawet z pogrzebu można się pośmiać, gdy uroczystość żałobna zmienia się w katastrofę.
Już w samej czołówce jest świetna animacja błądzącej trumny po wielu zawiłych ścieżkach.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #269  
Nieprzeczytane 22-02-2011, 01:23
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 742
Domyślnie

Cytat:
Napisał urszula-kol
Muszę obejrzeć "Nad złotym stawem".
Treść komedii skupia się na rodzinie przybyłej na pogrzeb seniora rodu. Nawet z pogrzebu można się pośmiać, gdy uroczystość żałobna zmienia się w katastrofę.
Już w samej czołówce jest świetna animacja błądzącej trumny po wielu zawiłych ścieżkach.

To dodaj jeszcze "4 wesela i pogrzeb" tak do kompletu.
Ale okazuje się, że jak sie ma pomysła, to o lekko starszych ludziskach da sie zrobic film do oglądania.
I na dodatek taki, który sciągnie widzów w bardzo różnym wieku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #270  
Nieprzeczytane 22-02-2011, 16:23
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

-" Jeszcze dalej niż północ oglądałam, świetny film!
Dziś chciałabym Wam polecić film ZAKOCHANA JANE, który obejrzałam kilka dni temu...o życiu pisarki Jane Austen, sławnej Autorki DUMY I UPRZEDZENIA i wielu innych, w sumie 6-ciu książek, które napisała w swym niedługim życiu!http://1.fwcdn.pl/po/00/58/180058/71...=1187768882000http://www.youtube.com/watch?v=-Azma_RjqZw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #271  
Nieprzeczytane 26-02-2011, 08:39
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ach, lubie angielski humor.
Nie wiem , czy ktos z forumowiczow ogl.adał" Miasto slepcow'. Bardzo dobry- mysle, że tym razem bije na głowę ksiazke- jakos nie potrafiłam wyobrazic sobie horrroru tej sytuacji.
Nie jest to film o koncu swiata- tak jak w reklamach- recenzji nie czytałam- ale o tym jak MY- wspólczesni żyjemy- w zasadzie w ciemnosciach, poddawani oglupiajacej propagandzie,trzymani krótko za pysk, poddający sie przemocy, złu. Znajduje się garstka sprawiedliwych- znajduja wyjscie z matni- ale okazuje się , ze sa osamotnieni, a bahaterka , która naprowadziła ich na te droge - traci wzrok. Smutny film, doskanale zagrany, rezyserowany. Polecam...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #272  
Nieprzeczytane 26-02-2011, 08:41
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

odnosnie angielskiego humoru- polecam Monte Python"a.Bomba smiechu z samych siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #273  
Nieprzeczytane 26-02-2011, 18:07
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Miejsca w sercu




Rok 1935 (czasy Wielkiego Kryzysu), Waxahachie w stanie Teksas. Edna Spalding po śmierci swojego męża - szeryfa Royce'a Spaldinga , który został zastrzelony przez pijaka, pozostaje osamotniona, a na dodatek grozi jej bankructwo. Wędrujący czarnoskóry mężczyzna Moses zatrzymuje się na jej farmie, by pomóc w hodowli bawełny, która może ocalić Ednę od utraty posiadłości. Kobieta bierze pod opiekę również pana Willa, który stracił wzrok w czasie I wojny światowej. Edna zmuszona jest znieść wiele wstrząsających wydarzeń, samotne rodzicielstwo i trud ciężkiej pracy, by uregulować opłaty na czas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #274  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 07:33
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Oglądałam i polecam jeden z ostatnich filmów polskich i nagrodzony Złotymi Lwami pt.Różyczka.
Pamiętamy te czasy /przynajmniej wiele seniorów na tym forum/ - lata 1967-68. Inwigilacja przez SB i wyszukiwanie wrogów Polski Ludowej, Żydów. "Dziady" zdjęte ze sceny teatru...
Akcja szybko się toczy oprócz wątku politycznego jest szeroko rozwinięty wątek miłosny. Ciekawy film.
W roli Różyczki Magdalena Boczarska. Może trochę za dużo nagości M.Boczarskiej, a może nie...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #275  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 08:01
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

Kuszą mnie 4 ostatnie tytuły filmów tu polecanych, mam ochotę filmy te obejrzeć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #276  
Nieprzeczytane 04-03-2011, 13:28
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Zatoichi - film japoński

Wczoraj wieczorem obejrzałam dość interesujący film
i polecam go miłośnikom filmu japońskiego.
Opowiadał on:


Japonia, XIX wiek. Zatoichi to niewidomy tułacz, który zarabia na życie uprawiając hazard i dorabiając jako masażysta. Ale za tą fasadą kryje się Zatoichi-mistrz miecza, obdarzony błyskawicznym refleksem i cięciami zapierającymi swą precyzją dech w piersiach.

Ostrzegam tylko, że krew leje się litrami, ale zdjęcia są bardzo piękne
i choćby z tego względu polecam ten film.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #277  
Nieprzeczytane 04-03-2011, 18:34
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Przednia zabawa - gorąco polecam

Mangeclous, czyli zjadacz gwoździ

Moshé Mizrahi, urodzony w Aleksandrii francuski reżyser i scenarzysta, znany polskim widzom chociażby z oscarowej adaptacji powieści Romaina Gary Życie przed sobą, po raz kolejny sięga do literatury. Mangeclous, czyli zjadacz gwoździ to przeniesienie na ekran powieści Alberta Cohena, pysznej satyry obyczajowej opisującej dzieje pięciu francuskich Żydów rzuconych przez historię na greckie wyspy. Twórcom udało się skompletować znakomitą obsadę, sięgając po doświadczonych, znanych aktorów, którzy gwarantują prawie dwie godziny przedniej zabawy.

Mangeclous (przydomek wynikający z łakomstwa i spożycia w dzieciństwie tuzina gwoździ), Michael, Saltiel, Salomon i Mattathias to piątka Żydów mieszkających w Grecji i będących potomkami starego rodu Solalów. Pewnego dnia wpadają na pomysł, iż zostaną samozwańczymi ambasadorami organizacji syjonistów. W tym celu ruszają do Europy, odwiedzając Francję – kraj przodków. Spotykają na swej drodze polskiego emigranta (w tej roli niezapomniany Charles Aznavour), którego wciągają do swych planów. Końcowym przystankiem ma być Genewa i organizacja Narodów Zjednoczonych, lecz liczne perypetie i nieprawdopodobne, zabawne sytuacje nieco skomplikują zamiary bohaterów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #278  
Nieprzeczytane 05-03-2011, 16:37
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Zapraszam na film pt. "Wszystko albo nic"
opowiadający o nauczycielu młodzieży latynoskiej
z biednych bardzo rodzin.
Jego podejście do młodzieży i doprowadzenie
do egzaminów na studia, to
mega przyjemność i lekkie bicie serca
podczas oglądania, ktore są rekomendacją najlepszą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #279  
Nieprzeczytane 05-03-2011, 19:15
Centrum.Opieki's Avatar
Centrum.Opieki Centrum.Opieki jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Kraków
Posty: 14
Domyślnie

Podaj dalej - najbardziej pozytywny film jaki widziałem
Choć goni nas czas - obraz seniorów rozliczających swoje dotychczasowe życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #280  
Nieprzeczytane 06-03-2011, 23:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 742
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
odnosnie angielskiego humoru- polecam Monte Python"a.Bomba smiechu z samych siebie.

To spójrz na Żywot Briana..... Swego czasu wyklęty, a i Swiety Graal tez niczego sobie
A Cyrk M-P przestano puszczac w TVP kiedy chłopaki zaczęły zupełnie na ostro kpić z USSR. Wtedy Maciej Szczepański wydał prikaz na zakończenie cyrkowych popisów. Ale co nam Lasota wrzucił na ekran, to ...nasze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy film musi być gorszy od książki, obsadzenie ról, plotki o aktorach. kufa86 Film, teatr 77 30-12-2016 09:25
„ Kabaret” film USA 1972 kultura-bemowo Zaproszenia 0 14-09-2009 09:37
Film o Popiełuszce trafi „pod strzechy” - komentarze Ludgarda Ogólny 2 02-03-2009 12:40
Jan i Zdenek Sverakowie, Butelki zwrotne - film nie tylko dla seniorów - komentarze dreamer9 Ogólny 0 11-08-2008 08:51
nie polecam tych lekarzy psychiatrów i psychologów z lubuski malineczka Opieka 9 13-01-2008 10:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.