menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #281  
Nieprzeczytane 18-06-2012, 09:07
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Pozdrawiam wszystkich w nowym tygodniu.
Gdy wejdę tu na forum to przelecę tematy,które mnie interesują a jest ich tu dość dużo.Dobrze,że mamy takie forum,że możemy wypowiadać się na różne nurtujące nas tematy.
Ja ten tydzień myślę poświęcić pracy na działce.Porosło trochę chwastów a tu trawa do koszenia ,nawet jak trochę więcej popracuję to nie odczuwam tak tego.
Cieszę się gdy kwitną kwiaty,rosną warzywa i że jest gdzie wypocząć.Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #282  
Nieprzeczytane 18-06-2012, 10:02
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie Witaj, Aniu !

Ja też planuję prace w ogrodzie, bo po deszczach chwasty rosną jak szalone !
Ale najbliższe dni mają być upalne, uważajmy, żeby przebywać w cieniu !
Mam prośbę do mieszkających z dala od naturalnych zbiorników wodnych:
wystawiajmy pojemniki ze świeżą wodą dla ptaków i bezdomnych kotów. One bez nas mogą sobie nie poradzić !
Pozdrawiam !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #283  
Nieprzeczytane 19-06-2012, 15:41
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Ale ciepło.Nie da się pracować na działce.
Już trochę porobiłam ,ale wychodzę o godz 7-ej trochę popracuję a później odpoczywam.
Przejrzę prasę poczytam książkę,posłucham radia i wracam do domu.
Ptaki biedne,gdy nie mają dostępu do wody.Szukają sobie a bez niej przy takim upale mogą wyginąć.Anna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #284  
Nieprzeczytane 23-06-2012, 14:55
elen49 elen49 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 83
Domyślnie

Miłej, dobrej niedzieli dla wszystkich na tym wątku ,ale widzę, że tu pusto się zrobiło i bardzo dobrze, bo pogoda znowu piękna.Nigdy nie lubiłam pracy w ogrodzie, choć w takim właśnie domu z ogrodem się wychowałam.Teraz jednak im jestem starsza tym bardziej mi brakuje choćby małego ogródka.Nie mam nawet balkonu, więc pozostaje mi siedzenie w parku bądż spacery.Fajnie byłoby na leżaczku przed domem.No cóż, chyba się przebiorę i idę do parku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #285  
Nieprzeczytane 25-06-2012, 12:05
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam,nowy tydzień nam się zaczął,oby nam przynosił dobre chwile.Dziś odwiedziłam dentystę,żeby umówić się na leczenie zęba.,przy okazji byłam u lekarza rodzinnego,bo kończą mi się leki.Nie lubię chodzić po lekarzach,bo wracam chora-raz,że te kolejki i samo to jak się patrzy na chorych bezradnych ludzi.
Zaczęło się lato czas wyjazdów nad wodę do miejsc,gdzie się chce wypocząć.
Ja nie pojadę nigdzie ale myślę,żeby złożyć wniosek o sanatorium -jeszcze nie byłam i narazie nie wiem od czego zacząć.Ale narazie są to cichutkie plany .Co słychać,jak dopisuje zdrowie i czy nie dokucza samotność.Pozdrawiam Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #286  
Nieprzeczytane 25-06-2012, 15:03
elen49 elen49 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 83
Domyślnie

Cytat:
Napisał aniak2015
Witam,nowy tydzień nam się zaczął,oby nam przynosił dobre chwile.Dziś odwiedziłam dentystę,żeby umówić się na leczenie zęba.,przy okazji byłam u lekarza rodzinnego,bo kończą mi się leki.Nie lubię chodzić po lekarzach,bo wracam chora-raz,że te kolejki i samo to jak się patrzy na chorych bezradnych ludzi.
Zaczęło się lato czas wyjazdów nad wodę do miejsc,gdzie się chce wypocząć.
Ja nie pojadę nigdzie ale myślę,żeby złożyć wniosek o sanatorium -jeszcze nie byłam i narazie nie wiem od czego zacząć.Ale narazie są to cichutkie plany .Co słychać,jak dopisuje zdrowie i czy nie dokucza samotność.Pozdrawiam Anna
Witaj Anno, to bardzo dobry pomysł z tym sanatorium.Zacznij od wizyty u lek rodzinnego, to proste, ale niestety trzeba długo czekać na skierowanie.Ja czekałam półtora roku, dostałam skierowanie do Sopotu i niestety musiałam zrezygnować, bo w międzyczasie zdrowie mamy bardzo się pogorszyło i teraz jestem uziemniona w domu.Nie mam więc na razie planów dłuższych niż spacer do parku,ale Tobie bardzo radzę.Może być bardzo miło, no i zdrowie sobie podkurujesz.Pozdrawiam Cię cieplutko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #287  
Nieprzeczytane 25-06-2012, 17:29
maj521's Avatar
maj521 maj521 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 032
Domyślnie

Hej elen
Sama od kilku lat wybieram się do sanatorium, bo jeszcze nigdy nie byłam ale w ostatniej chwili odkładam decyzję na "za rok". Jedni ludzie zachęcają, inni odradzają, chyba czas samej to sprawdzić..... w przyszłym roku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #288  
Nieprzeczytane 25-06-2012, 17:51
Vera Vera jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 87
Domyślnie

Witaj maj 521 Ze mną było to samo.Co roku odkładałam leczenie sanatoryjne aż w tym roku dojrzałam do decyzji i jadę a jak tam będzie opiszę po powrociehttp://www.klub.senior.pl/images/smilies/icon_smile.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #289  
Nieprzeczytane 25-06-2012, 17:51
Vera Vera jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 87
Domyślnie

Witaj maj 521 Ze mną było to samo.Co roku odkładałam leczenie sanatoryjne aż w tym roku dojrzałam do decyzji i jadę a jak tam będzie opiszę po powrocie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #290  
Nieprzeczytane 25-06-2012, 18:27
maj521's Avatar
maj521 maj521 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 032
Domyślnie

Witaj Vera
Skoro jedziesz pierwszy raz, bardzo będę ciekawa relacji "nowicjuszki". Tymczasem życzę cudownej pogody no i oczywiście miłego zaskoczenia, a co za tym idzie zadowolenia z pobytu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #291  
Nieprzeczytane 26-06-2012, 12:59
Vera Vera jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 87
Domyślnie

Bardzo dziękuję.Napewno odezwę się podczas pobytu w sanatorium,bo sprzęt zabieram z sobą.Do miłego?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #292  
Nieprzeczytane 26-06-2012, 15:16
elen49 elen49 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 83
Domyślnie

Dzień dobry u mnie na razie wieje i pada.chciałam dodać słówko o sanatorium.Bardzo ważny jest pokój i współlokatorki, więc to trzeba dobrze przemyśleć.Pamiętam, że jednego razu musiałam zmieniać pokój, bo panie tak chrapały, że nie mogłam spać, ale trzymałyśmy się nadal razem, bo jakoś to zrozumiały.Innym razem byłam w pokoju czteroosobowym i było fantastycznie.Zaprzyjażniłyśmy się wszystkie i spotkałyśmy się nawet po roku u mnie i innej z nich w Warszawie i Wilanowie.Było naprawdę super.Te znajomości nie przetrwały próby czasu, ale nadal gdy patrzę na zdjęcia robi mi się miło koło serca.Nareszcie trochę się przejaśnia,pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #293  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 09:36
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam u mnie dziś znów zimno jest wiatr i pada deszcz.Ale na pogodę jaka jest nie mamy wplywu.Moja wnuczka była na "zielonej szkole"nad morzem i cały tydzień bo tak była było zimno.Jest zadowolona bo mieli dużo różnych zajęć i musnął ją wiatr i chociaż mieli mało słońca jest opalona.
Wrocę teraz do sanatorium,bo bardzo chcialabym posłuchać wypowiedzi osób ,ktore były i jak wspominają.Mam koleżankę,która spotkała swojego przyszłego męża wlasnie w sanatorium i są szczęśliwą parą już parę ładnych lat.
Myslę,że życie nasze jest nieprzewidywalne i są rzeczy na ktore nie mamy wpływu i zastanawiamy się czasami jak to mogło się stać.Życzę miłego dnia .Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #294  
Nieprzeczytane 30-06-2012, 13:16
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

Witam. Pogoda jest piękna. Nareszcie cieplutko. Moja działka kwitnie. Do sanatorium też się wybieram. Wniosek złożyłam w marcu. Zakwalifikowano mnie i jestem na 13.000 którymś tam miejscu w kolejce - czas oczekiwania 18 miesięcy z tego powodu jesienią wybieram się do Krynicy Morskiej do Albatrosa na pełnopłatne dwa tygodnie. Już zbieram pieniążki. Taki wyjazd to jak świeży powiew w życiu samotnej wdowy. Pozdrawiam wszystkie seniorki i seniorów. Nie dajmy się przecież ciągle jeszcze żyjemy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #295  
Nieprzeczytane 09-07-2012, 18:25
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Pozdrawiam wszystkich.Co słychać,jak się znosi upały i nawałnice ,burze,które u mnie są codziennie ,poniszczone zabudowania,podtopienia.Mnie osobiście to nie dotyka,ale dziś cały dzień straż wypompowuje wodę z domów nad rzeką.
Czy już zbiera się plony z działki?
Anna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #296  
Nieprzeczytane 11-07-2012, 17:58
elen49 elen49 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 83
Domyślnie

Witaj Anno.Nie mam pojęcia o działce,ale współczuję, że mieszkasz na takim zalewowym terenie.To musi być straszne patrzeć na to, nawet jeśli to nie dotyczy ciebie, ale choćby znajomych.Na szczęście na razie chyba koniec upałów to może i burz nie będzie.No i nareszcie będę znowu wychodzić na dłuższe spacery.Pozdrawiam cieplutko samotniczki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #297  
Nieprzeczytane 11-07-2012, 18:32
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie życie Samotnych

Czujesz się osamotniony.
Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny.
Jan Paweł II
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #298  
Nieprzeczytane 12-07-2012, 06:44
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Oj samotniczki,słońce dogrzało aż by się chciało kogoś do ochłody.Żartuję ale cicho myślę-może by mnie znalazł ktoś kogo bym zaakceptowała.Tak nie potrafię być sama.Właśnie te marzenia,które są nierealne zatruwają mi życie.
Jest to dziwne w moim życiu ,ale brak mi mężczyzny,który by mnie wspierał.Zdaję sobie sprawę,że mam życie w miarę ustatkowane,spokojne i zadaję sobie pytanie czego jeszcze chcę od życia?Myślę,że to minie i dam sobie spokój.
Chciałabym wiedzieć opinie Was kobietki czy też w Waszym życiu jest taki okres ,że chciałybyście być z kimś?
Już się zrobiło chłodniej i można wychodzić na spacery i odetchnąć od upałów.Vera odezwij się jak pobyt w sanatorium?Co nowego u Was?Pozdrawiam.Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #299  
Nieprzeczytane 12-07-2012, 20:49
Dorotta Dorotta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Jaworzno, Polska
Posty: 31
Domyślnie

Obecnie prowadzę pensjonat, ale zamierzam przekształcić go na coś w rodzaju "Domu Seniora".

Stąd moja prośba do PP, ponieważ macie jak czytam na stronkach, ciągły i bieżący kontakt z ludźmi samotnymi ale i aktywnymi po 50-ce.
A ten okres wiekowy i mnie interesuje.

Mam niemały problem z wdrożeniem mojego pomysłu, ponieważ w Polsce nie istnieją jeszcze tego typu domy. Mój projekt to "adopcja seniorów" /na zasadzie rodzinnego domu dziecka, a nie funkcjonujących licznych domów... pomocy, starców, opieki.../

Od samych PP i znajomych, chciałabym uzyskać opinię na ew chęć zamieszkania w nim, czy oceny samego pomysłu.
Bo, że taka potrzeba istnieje to wiadomo, gdyż nasze społeczeństwo się starzeje. Jest moda na "single" i właśnie mnóstwo ludzi w średnim wieku pozostaje samych sobie.
Z różnych powodów ludzie powracają też z zagranicy i nie maja już do kogo, nie mają rodzin...

Moja oferta skierowana jest głównie do ludzi 50+ i przede wszystkim zdrowych, aktywnych, ale samotnych.
Życie dało mi szansę i możliwości pomocy innym. Ja z wykształcenia jestem pielęgniarką, miałam sporo styczności z różnymi problemami społecznymi, jednak sama dochodzę do wieku ... w/w więc obawiam sie i wydaje mi się, że rozumiem potrzeby i obawy "tego", wiekowego społeczeństwa.

Jak wspomniałam na dzień dzisiejszy mam dom we wspaniałej okolicy. Dom przystosowany głównie pod turystów: nowe, czyste pokoje z łazienkami każdy. Na parterze ogromny salon z kuchnią... Wszystko to zaaaaa duże jak dla mnie...

Bardzo proszę poddać temat pod dyskusję.
Bo kto jak nie sami zainteresowani wydadzą najbardziej trafną i prawdziwą opinię ?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i oczywiście ew jest już możliwość składania ofert potencjalnych mieszkańców /.../

Pensjonat ma swoją stronę /jeszcze pod kontem turystycznym, jednak liczę, że szybko to sie zmieni/
fajnewczasy.pl/noclegi/falsztyn/agroturystyka/50902

a póki co zapraszam na rozeznanie terenu i do aktywnego wypoczynku /co kto lubi - bo tutaj można odpoczywać na wszelakie sposoby.../
Odpowiedź z Cytowaniem
  #300  
Nieprzeczytane 15-07-2012, 18:10
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 901
Domyślnie

Doroto, nie bardzo wyobrażam sobie, jak Ty zorganizujesz swoje przedsięwzięcie, skoro, jak sama piszesz, zbliżasz się do naszego wieku. Będziesz musiała zatrudnić dużo personelu i czy starczy Ci sił, aby dojrzeć wszystkiego? A jakie będą koszty? Każdy Senior dopóki jest w miarę sprawny, woli zostać u siebie. Dom seniora, nawet rodzinny, to ostateczność, wywołana chorobą i niesprawnością. Człowiek w takim stanie wymaga szczególnej opieki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.